C O U A N X. No. 45. ARSCHE Ao. 1808. A L K M A Van Maandag 7 November. M ARKEN. October. Onze Hof Courant behelst hec DENE K op i'en hagen den 15 volgend Artikel: ,,Twee der voornaamfte Opperhoofden der Infurgenten in Spanje, Pa lafox en la Cutsta, zyn zegt mm, in vollen llryd tegen elkander, en zelfs hebben zy zich een Velddug geleverd, waarby meer dan 5000 man gebleven is, en waar in de eerlle de overwinning beeft behaald." D U I T S C H L A N D. Weenen den 15 October. Volgens brieven van Bucharest, moet de Wapenftilltandweike tusfeben de Turken en de Serbiers is gefloten» heden eindigen, en men vreesde, dat de Vyandelykheden weder zouden beginnen. Zoo dit gebeurde, zouden de Katoenen aamnerkelyk in pry* fteigcreny misfehien herft deze fpeculatte aanleiding gegeven tot het ver- fpieiden dezer tyding, welke bevestiging no .d'g Imeft. FR A' N K R Y K. Parys den 19 October. Zyne Keizerlyke Koninklyke Majesteit is he den ten ia uren vertrokken, om zich naar f'ayonne te begeven. Men wil, dat er door de Telegranph berigt is ingekutnen, dat een> Engelfche Bode, van Londen, re Boulogne gearriveerd is. Men meldt uit Gothenburg, in Zweden, eenen Schurkenflreekdie verdiend medegedeeld te worden; minder, om dat htt'een van de ftout- fte en geestigfte trekken van dat foort is, dan wel, om dat dezelve aan alle Kooplieden zal leeren, in een dergelyk gevalop hunne hoede te zyn.. Een der eerde Huiztn in Gothenburg ontvangt eenen brief uit Londen waarby hetzelve dringend wordt verzocht, nazoek te doenten einde eenen jongen Engelschman te pntdekkendie van een ryk Bankier ge- vlugt was, en die men wist, dat zich op een Schip, hetwelk naar Zwe den uitgerust was, had begeven. Het (ïgRalement (gedaante befebryving van den Jonkman was 'oy den brief gevoegd waarby insgelyks werd ge meld, dat hy eenen diefdal had gepleegd van te.coo pond Sterlings, in Bankbriefjes. ,,Zoo gy zoo verre komt, van hem uitte vinden,'' fchreef' men, bepaald u. naardien hy tot eene ordentelyke Familie behoort, om hem liet gcftolen goed re doen wedergeven en hebt vervolgens de goedheid hem 300 Guinies in goud toe te tellen, op dat hy naar de Indien vertrekke, en men niet meer van hem hoore (preken." De Zweedfche Koopmanaan wien deze brief luidde, deed van alle Ran ren,

Alkmaarsche Courant | 1808 | | pagina 1