FRANKRYK. Parys den 16 van Lentemaand. De Keizer was, den icden, des avonds ten 8 uren, te Rambouillet aangekomen- De Keizerin was Zy ie M tjesteit eenigen uren vooruitgegaan. De Prins Alexander Kourakin en een groot aantal Lieden van het Hof hebben zich daar naar toe begeven. Des anderendaags zyn Hunne Majesteiten in een Cales, met den Prins Kourakin uitgereden. Hebbende men eenige uren gejaagd, en onder de Jagi rs, die by Zyne Majesteit waren, bevond zich ee Prins M'alhouskoy Aide-de Camp van den Keizer van Rusland. De Prins Kourakin was altyd jn de Cales van de Keizerin. Den i2den heeft men op de Herten-Jagt geweest; Zyne Majesteit heeft het Hert, na dat het den Vvver van St. Hubert ovtrgezwommen was, gefchoten en gedood; des avonds was er Conceit ten Hove. Den i5den is Z. Maj van Rarabouillet hier terug gekomen Hoogstde- zelve heeft, gelyk voor zyn vertrek, het Paleis der Elyfiën betrokken. Door verfcheiden Brieven verneemt men, dat er eene groote werk zaamheid in de Havens van Ferrol cn de Corunha heerscht. Eenige Officieren van het Guarnfoen, in Saragosfa krygsgevangen ge maakt hebben in de Courant van Bayonne eene verklaring doen plaat- fen waarby zy hunne dankerkentenis betuigen aan den Generaal Merlot voor de zorge die voor hun in alle opzichten gedragen is. Hetzelve is Ïeteekend door de Chefs de Brigade Don Domingo Larripat Don Antonio echugo en den Luitenant Colonel Marrugat. Dezer dagen zyn te Genua binnengelopen vier FTanfche ICoopvaardy- fchepen, met Werk- en Brandhout geladen; dezelven waren dooreen Engelfche Kaper genomen maar door Zr. M's Brik Endymion hernomen. HOLLAND. Alkmaar den a van Lentemaand. Eenige Ingezetenen dezer Stad hebben met toeflemming van den Heer Burgemeester, Twee Toneel Re- pmfentatien gegeven ten voordeele van hunne door den Jongstleden Wa tersnood Ongelukkig geworden mede Ingezetenen binnen dit Ryk en aan den Heer Burgemeester ter hand gefield eene Summa van Twee en Veer tig Guldens zynde de Opbrengst van hunnen yver, ten einde door Den- zelve op de meest gefchikte wyze aan de voorfchreven Ongelukkigen te worden overgemaakt en ter hand gefield. Op Vrydag en Zaturdag, den 14 en 15 April 1809, zal in de Nieuwe Doelen binnen Alkmaar, het navolg: worden geveild en verkogt. Een Huis en Erve, aan de Zuidzyde van de Laat, tusfchen de Brille Steeg en het Ruiter Steegje, No. 137 in Wyk A. Een Dito, aan de Noordzyde van de Laatop de Hoek van het ViaanderhofNo. 294 in Wyk A. Een Dito, aan de Westzyde van de Grote St. Jacob Straat, No. 205 in Wyk C. Een Dito. aan de Oostzyde van de St. Anne Straat, No. 285 in Wyk C. Een Dito, aan de Noordzyde van de Keyzcr Straat, No. 303 in Wyk C. Een Huis en Erve, geapproprieerd tot een Smedery, aan de West zyde van het Ritfevoort, No. 420 in Wyk A. Een Extra Wel ter Nering ftaand Winkel-Huis en Frve, aan de Noord zyde van den Dyk aan de Brug over de VoordamNo. 556 in Wyk C. 4.U Aiiua<wr, uy ut.

Alkmaarsche Courant | 1809 | | pagina 2