C O U RANT. Ao» 1809. A L K M A No. 19. ARSCHE Van Maandag den 8 van Bloeimaand. KENNISGEVING. BURGEMEESTERSCHAP der Stad ALKMAAR. Dc BURGEMEESTER der S i ad ALKMAAR, op voordragt van de Commisfie van Kafernering en Inkwartiering dezer Stadnoo- dig geoordeeld hebbende, om ter voldoening aan het derde Artikel van het Koninklyk Decreet, van den 4 January (Louwmaand) dezes Jaars, te arrefteren een Reglement, houdende bepalingen op de Inkwartiering en Uitdeelmg der Kwarciergelden. Breigd de Burgemeester yojrnoemdde navolgende Artikelen van het voorfz: Reglementde Ingezetenen dezer Stad byzonder concernerende, by deze ter Kennjsfs van alle de daarby Belanghebbender De Inkwartiering zal gefchieden op even gelyke Bilietten, als thans gebruikelyk zyndoch Hechts voor eese nagt én één dag, Ei n Corps aanfpraak hebbende op eene drie daagfche Inkwartiering, „zoo zal op den Tweeden en vervolgens op den Derden dag, aan den „Adjudant of Kwartiermeester van het Coips, het aantal prolongatie „Bilietten worden afgegeven, het wulk, hy bewyst nodig te hebben. De Inkwartierings Bilietten zullen daags na den Ontvang geftempeld „moeten worden, en dan eerst voor eene Beurt gelden; de Prolongatie Bilietten worden niet weder geftempeld, doch zullen niet gelden, ten zy daar by het Inkwartierings Billet van den eerden dag word overgelegd. Zoo kort mogelyk na het vertrek der Troupes uit hunne Kwartieren „zal door de Commisfie van Kafernëring en Inkwartiering aan den Wyk- meester, in welks Wyk dc Inkwartiering heeft plaats gehad, een ge» „fixeerde Tyd worden opgegeven, óp welke de Uitdeling der Gelden „zal gefchieden. Zullende als dan'deze Wykmeester gehouden zyn, door zyne onderhebbende Buurtmeesrersden belanghebbenden daar van kennis te geven, ten einde aan het Bureau van Kafernering en Inkwar tiering hunne Aandeden te komen afhalen. Aan de Comparerende zal tegens overgifte van hunne Inkwartiering en Prolongatie Biliettenen naar het getal der Manfchappen op deze Bilietten uitgedrukt, Zeven Stuivers per Man worden uitgereikt. De Commïsfarisfen van Kafernering èn Inkwartiering zullen vervolgens, opmaken hoe veel golds er overgefchoten is, en daar van een oveiflag formeren over de minst gegoede, en tog by die gelegenheid met ln- kwattiering belast geweest zynde, Ingezetenen"zoo veel n.ogelyk

Alkmaarsche Courant | 1809 | | pagina 1