C O U R A N T. k! A0. 1809. A L K M A Van Maandag den N°. 2 j. ARSCHE 19 van Zome maand. K E N N I S G E H 1 JV G BURGEMEESTERSCHAP der Stad ALKMAAR. DCi 'A oer Stad ALKMAAR, ontvangen hebbende eene Misfive, van den Commisfaris Directeur van de Her- tauxatie der Gebtuwenvoor het Middel der Her pondingin het Departement jdmjtellandgelchreven te Enkhuizen den 13 dezer, daarby den burge meester Kennis gevende van desfelvs voornemen, om met zyne Tauxa- rC]o.rCD ^en dezer, zich naar deze Stad te begeven, tot het doen ef- fectueeren der aan hem opgedragen Elertauxatiemet uitnoding, om deeze Gemeente hiervan kennis te doen toekomen, ten einde den Taux- ateuren gelegenheid worde gege /cnde hier nodige locale Inrpidie te doen. Brengd de Burgemeester voornoemd, by deze, den Inhoud van voorfz. Misfive ter Kennisfe van de Ingezetenen dezer Stad en fpeciaal van de Eigenaaren van Gebouwen en Perceelen, welke wegens eenen te hoogen aanflag in het Middel der Verponding, hebben gedoleerd; mee last om te zorgen, dat, ter gelegenheid der voormelde te doene Hertauxatie, de gemelde Tauxaceuren befcheidcnlyk worden bejegend cn aan Hun de toegang tot en in de Perceelen zonder hindernis worde verfchafc, als mede om de noodige order te Rellendat by de ondewoonde Perceelen iemand gevonden worde, om dezelve voor de Hertauxateuren, tot het doen van de nodige Bezigtiging te openen. Mkmaar den 23e Burgemeester voornoemd, 15 van Zomermaand 1809 G: F: V E R S C H U I R. F R ÏN K R Y K. Parys den 1 o van Zomermaand. Zestiende Bulletin. Edersdorf den 4. van zomermaand 1809 De vyand had op den reg- ter Oever van den Donau, over Presburg, eene divifie van9000man ge plaatst, die zich in het dorp Engerau verfchanst had. De hertog van Au- erftadt heeft dezelve gisteren doen aanvallen door de tirailleurs van Hes- fen- Darmftadon der (leun d wordende door het twaalfde regiment infanterie van linie. Het dorp is in een oogenblik ingenomen. Een majoor, acht officiers van het regiment van Beaulieu, onder welke zich.de kleinzoon van dien veldmaarfchalk bevind, en vierhonderd man zyn krygsgevangen genomen; het overige van het regiment is gedood, gewond of in liet water geworpen. Het geen van de divifie overbleef, heeft befcherming gevonden in een Eiland om de rivier weder over te komen. De tirail leurs van Hesfen-Darmftad hebben zeer goed gevogten.

Alkmaarsche Courant | 1809 | | pagina 1