RANT. C O u N°. 2tf. ARSCHE A°. 1809. A L K M A 26 van Zome maand. I T A L I E. Rome den 10 van Zomermaand. Heden morgen ten tien uren werd,, onder het gebulder van het gefchut op het Kasteel St. Angelahec Decreet van Zyne Majest it den Keizer en Koning, waar by de Staten van den Paus met hec Franfche Kezcrryk vereenigd worden, op de voor- paarofte pleinen dezer Stad afgekondigd. Deze gelukkige verandering is in de uiterlte Qilte daargcfteld, en de Inwoners van Rome hebben in waarheid eene groote blydfchap en levendige erkentenis aan den dag ge legd, over eene gebeurtenis, die aan al de onzekerheden van hun Staat- kundig aanwezen een einde maakt. Het Decreet, is gedagteden in het Keizerlyk Camp te Weenen, den 17 van bloeimaand 1809. D U I T S 'C R L A N D. Hamburg den 16 van Zomermaand Den 6 dezer is de Hertog Kareï vas Sudermanlandopeniyk tot Koning van Zweden uitgeroepen, na dat vooraf de Scenden, by eene Deputatie, de Kroon hem hadden opgedra- gen. i In het Ministery zyn nog geene veranderingen gemaakt; ook is de Conltitutie nog met publiek geworden. Ondertusfchen biykt het, uit de ingekomen rapportendat de vyandlykheden met de Rusf'en weder begonnen zyn en dat de Zweedfche Troupen op alle punten voor de overmagt de wyk hebben genomen. Uit verfchillende bcrigten blykt, dat het Oostenryksch Hoofdkwartier, den 6 dezerte \VoIkersdorf was; dat er niets van belang was voorge vallen en men zich ernig toerustte om op nieuw den ftryd te beginnen! Voorts wilde men dat reeds de Veld-Marl'chalk-Luitenant Hiller, by Presburg, met een groot Legercorps, den Donau was overgetrokken ea men dus in het kort groote gebeurtenisfen konde verwagten. Den 8 en 9 dezer is de Divifie van den Generaal Gratiën van Straal- fond afgemarcheerd; er blyven niet anders dan Mecklecburgfche troupen aldaar in Garniefoen. De gevangenen van het Corps van Schill zyn ins- gelyks vervoerd, en welzoo men zegt, naar Maagdenburg De Over- fte Evgelbrecht en de Major Y/ilen, die, den 25ften van Bloeimaand, toen Schill te Straal fond binnenrukte, naar Zweden vertrokken, zyn, den 5den dezer, aldaar teruggekeerd. Men heeft alhier berigtcn vaa nieuwe krygsgebeurtenisfentusfehen de Rusfen eo Zweden» Van Maandag den

Alkmaarsche Courant | 1809 | | pagina 1