R an Maan jag den 2: van Oogstmaand- kennisgeving. burgemeesterschap der Stad alkmaar. De BURGEMEESTER der Stad ALKMAARontvangen hebbende eene Dispoficie van den Heer Land Drost van hec Departement Amftelland, van den 13 dezer, hou Jende Kennisgeving van den Inhoud van het Koninklyk Befluic van oen 8 dezer, N 1 waarby bepaald word de oprigting van twaalf Bataillons Vrywilligersover de geheele uitgeftrektheid van het Ryk: Worden doos den Burgemeester voornoemd, na ge- houdene Deliberatien met Heeren Wethouderen, alle en een iegelyk by deze uitgenodigtom zich gedurende de tegen woordige omftandigheden aan den Dienst van den Koning en van het Vaderland te wyden terwyl de Burgemeester, ten einde het Heilzame Oogmerk van Zyne Majesteit, zoo veel in Hem is, te bevorderen, bv deze, aan een iege lyk die zich binnen agt dagen, na dato dezer, als "Vrywilliger aanmeld, eene premie aanbied van Vier Ducatenen aan allé zoodanige welke zich tot hetzelfde einde binnen de daaarop volgende Veertien d'agen aan bieden, eene praemie van Drie Ducaten, dadelyk te betalen zoodra dezelve ten dienste van den KoniDg en van hec Vaderland zullen zvn ge ëngageerd. De Burgemeester overtuigd van de Vaderlandslievende Gevoelens Zy- eer Stadgenoten, en van den heiligen Eerbied welke Zyne Medeburgers, voor den onlterflyken Roem hunner Voorouders koesteren, twyffeld geenzins, of zy zuilen in menigte toefnellen en met hunne Landgenoten wedyverenom nieuwe blyken te geven van hunne Trouwe aan den Ko ning en van hunne Gehegtheid aan het Land hunner Geboorte;, terwyl zy daarenboven niet weinig zyn aangemoedigd, door de zoonadrukkelyk gemanifesteerde zorge van Zvne Majesteit, voor 's Lands brave.Verdedi- gers, zoo wel, als voor de Weduwen der geencndie ia den Stryd mog- teD fneuvelen. Es ten einde aan een iêgelyk de Middelen in deze zoo veel mogelykte-'

Alkmaarsche Courant | 1809 | | pagina 1