A L K AARSCHE T N°. NEDERLANDEN.' O u R A.N II AAN DAG DEN a4 JANUARY 1814. Gravenhage den to Jannarij. Wij WILLEM bij de Gratie GOD^, Prrr.ct van Oranje - Nas fa uSouvertin Vont tier Vereetu'gde Ne derlanden enz., enz., enz. In ervaring zijnde gekomen, dat, onder zeer vele ingezetenen van dezen Staatnog zijn berustende Goederen, Effekten en Geldenhet eigendom zijnde van Franfche Onderdanen:- en in aanmerking hebben de genomen, dat het onder onze voornaamfte pligtcn moet worden gerekend, om, door fpoedige represail les voor het reeds geledene, een groot aantal ingeze tenen te beveiligen voor de verliezen, die zij alsnog zouden kunnen ondergaan door fcquestratienof door liet' ftremmen der remifes uit Frankrijk, van hergene, als het wettig eigendom van Nederlanderskan wor den aangemerkt; Overwegende wijders, dat het de pligt is van elk Nederlandsch Ingezeten, om, daartoe behoorlijk ge roepen, de maatregelen te onderfteuuenwelke door Ons, ten dienfte van het algemeen, worden oodza- kelijk geoordeeld, en betrekkingen en verflandhou- ding te verbreken, welke de belangen van den vij and, in eeniger maniere, zouden kunnen in de hand werken Hebben Befloten en Beiluiten Art. 1. Alle Goederen, Effecten en Gelden, mits gaders a'le Papierenhetzij geldswaarde hebbende of niet, toebehorende aan Franfche Onderdanen, en op dit oogetiblik nog zijnde in harden van Nederlandfche Ingezetenen, of aan de bewaring of aan de zorge van de lnatstgemelden zijnde aanbetrouwd zullen worden gefequestreerd, 2. Wij begeren dat de opgave daarvandoor de daarbij geconcerneerde Ingezetenen, aan onzen Cora- ihisfarig-Generaal voor de Finantien, fchriftelijk zal Avorden ingezonden, binnen veertien dagen na dato dezes: zullende de zoodanige welke zullen worden bevonden aan deze onze bepalingen, te zijn onge hoorzaam geweest, of eenige goederen of andere gelds of geen gelds - waarde hebbende zaken in het eerde artikel omfchreven, aan Franfche Onderdanen te hebben overgemaakt, verbeuren eene geldboete ten behoeve van den Saatgelijkfiaande met de waar de der Franfche eigendommen welke door henmogten zijn verborgen of aan Franfche Onderdanen, overge maakt of ter hand gefteld 3. Onze Commisfaris Generaal voor de Finantie* is belast niet de uitvoering van het tegenwoordig Befluithet-welk in het Staatsblad zal worden geinfe- reerd. Gegeven in 's Gravenhage, den 14 Januari] des jaat* 1814, en van onze Il-egering het Eerïle. (getekend) WILLEM. Ier Ordonnantie van Zijne Koninglijke Hooghefd» De Algemeene Secretaris van Staat (getekend) V A. R, F A L C K. DUITSGHLAND en aangrenzende Rijken. Djetz den 1 Januarij. Eergisteren zijn de vief vorstendommen Dietz, Hadamar, Dillenburg en Sie- gen, in naam en van wegen Z. D. H. den HeerePrin- fe van Oranje, in bezit genomen. De vreugde over deze heuchelijke gebeurtenis is onbefchri'flijk groot Vijfendertig jonge lieden van de aanzienlijkfle fami- lien hebben zich verbonden om dadelijk naar Holland te reizen, ten einde voor het Vaderland en voor den geliefden Vorst te flrifden. B ING en den 3 Januarij. Dezen morgen ten half !2 uren werd onze flad, door de troupen onder bevel van den graaf von Langeronmet (lorm geuomen dezelve was eerst federt korten.tijd verfterkt gewor den en werd gekommandeerd door den brigade - gene raal Clioifi. De franfehen werden op den weg naar Mentz vervolgd. Men is in de Praten flaags geweest doch de (bid heeft niets geleden. Het üjfte regiment lagers is er met de Pormmnrsch ingekomen; deszelfs commandant de majoor von Broekman heefc het cotn- manderaent van de Had op zich genomen. Alle de troupen die door deze Pad gepasfeerd ziln, houden de beste tucht in acht engedragen zich op de minzaam- lte wuze jegens de inwoners. Zij hebben geen het nnnlte geweld gepleegd, noch eenige wanorde bedre ven. Men brengt op dit oogenblik franlche gebles- feerden en gevangenen binnen. L 1 nt z aan den Rhijn den 6 Januarij. Op lie den is de genera-al - majnor Jofefowitz alhier aangeko- men_ om bij Neuwied den Rhijn over te trekken. Eenige duizend man franfche troupen die gisteren te gen over deze plaats Ponden, zijn dezen nacht gere tireerd en naar Bonn terug getrokken. Het zal niet ang duren of ook deze fhdzal vantien vijaudverlost zijn.

Alkmaarsche Courant | 1814 | | pagina 1