Comraisfaris - Generaal voor de Binnenlandfche zaken van den 19 Januarij dezes jaars houdende voor- fchrifteir der te obferveeren formaliteiten, betrekke lijk de invordering der agterftallige pretenfien, zoo wegens gemeriteerde tractementen, als wegens geda ne leverantien-, of arbeidslonen, federt den eerften januarij 1810, tot en ingefloten den 30 November 1813 voor zoo veel die eeniglijk den dienst der Nederlandfche gewesten betreffen., brengt bij deze ter kennisfe van zoodanige belanghebbenden, wier betalingen door tusfeherikomst van den voormaligen Préfekt van het Dep.irtetr.cut der Zuiderzee plegen te gefchieden. Di tmet uitzondering voor als neg van pretenficn ten lasten van den IVaterfiiiatde daartoe behorende betvijzen en daten voorzien van het ver- eischte attest, die hun tot het deen hunner reclames zullen kunnen geregtigen, door hun, gedurende den loep der maanden Januarij en Fcbruarij dezes jaars, zullen kunnen worden afgehaald, aan het Commisfa- riaat - generaal dagelijks, des morgens tusfehen negen en twee vuren de Zon- en Feest-dagen uitgezon derd. De Cotnraisfaris- Generaal voornoemd acht zich ten overvloede verplicht, bij deze onder de aandacht der belanghebbende te brengen: x°. Dat ten zijnen Burele geene oudere bewijzen of ftaten van achterftallige pretenfien berus tendan die, aanvang nemen met den jare 1811, tijdens de oprichting der voormaligen t Prefecture. 2*. En dat op gelijke wijze geene bewijzen door hem kunnen worden afgegeven, van nog on betaalde burgerlijke of kerkelijke penfioe- nen uog van kerkelijke tractementen Gedaan te Amfterdam den Ses - en - twintigften Ja nuarij 1814. De COMMISSARIS-GENERAAL voornoemd. Bij abfentie van denzelven J. N. W A R I N. De COMMISSARIS van het Arrondisfement Alk maar Colonel van den Landflorm. Met verwondering en ongenoegen van de Heeren Commandeerende Officieren vernomen kebbendedat eenige ingezeetéuen van deze Stad en derzelfs Juris dictie niet zijn opgekomen om zich op de Controles der Schutterij Landftorm te doen infehrijven in weerwil der herhaalde invitation om zich op bepaalde tijden en plaatzen ten dien einde te vervoegen. Vind zich in de noodzakelijkheidop dat hij aan 4eu gemanifesteerde!! wil van onzen geliefden Souve- rain en de bepaalde aanfcilrijvingen der Hogere Au- thoriteiten zal kunnen voldoen.- alle de zoodanigea dewelke tot noch toe zijn agtergebleeven voor het laast te waarfebmiwen 0111 zich als noch ten voor- fchreeven einde te vervoegen in eeh der vertrekken van de Oude Stads Doelen op Dingsdng morgen den j Maart 's morgens ten 10 uur.-Zullende alle de zoodanigen. dewelke in de termen vallen en op dien dag niet zijn opgekomen - iti hunne abfentie worden opgefciireeven en. ais tot de Schutterij Landftorm» behoorendezonder verdere waarfchuwing worden gecoufuter.erd met ebt effect dat zij, in het vervolg opgeroepen zijnde om bij eenige vergaderingen der Schtuterij Laiidftcnn re compareeren niet bij dezelve tegenwoordig zun nut provoost-ftraffen arresten, afzending tiaar de voorposten en andere diergelijke middelen zoneter eenige oogluiking zullen worden ge- ftraft. Gedaan in Alkmaar den 25 February 1814. De COMMISSARIS voornoemd G. F. VERSCHUIR Op Zondag den 20 Februarij 1814 zijn binuen Alkmaar Getrouwd Cornells Capiteinweduwnaargeboren en woonag- tig alhier 4 en Anna Maria Elifabeth de Jagerjon- gedogtergeboren en woonagtig alhier. Cornells Beemjlerjongman, geboren en woonagtig alhier, en Geertje van Es, jongedogter, geboren te Haarlem en mede alhier woonagtig. HUWELIJKS 1HIOCLAMATIEN gedaan binnetr Alkmaar op Zondag den 27 Februarij 1814. Eerste Gebod. Abraham Smitjongman, geboren alhieren Elifa beth van Toorenburggéboren te Purmerende en beiden alhier woonachtig. Tweede Cebod. Lodewiik Behrjongman geboren te Ilupedé en Geer tje Peters, jongedogter geboren en be'den alhier- woonachtig. Boudewijti Christofel Schretzmeijerjongman geboren te Amfterdam, en Petronella van Zaanenjonge» dogter, geboren te Alkmaar en beiden aldaar woon» agtig. Fredrck Willem Blom, jongman geboren te Bevergaan en Engelina de Ruiterweduwe, geboren op Testel' en beiden alhier woonagtig. 111 1 1 Aangifte van Geboorte te Ai.kmaar, van den 20 tot den 27 Februari? 1814. Johanna, dogtertje van Hermanns Huchshorn en Trijntje Veel.- Anna Maria, dogtertje van Johan nes Vermeulen en Anna Cathnrina de Jager,- Pie- terzoontje van Jacob Dubbelt en Aaltje Pietersdr: Koppe.- Anna Maria dogtertje van J. H. I. Alers en II. C. A. Tijdhef.- Johanna Elifabeth dogtertje van Gerardus Sweekhorsten FokelinaLe- lijveld,- Comeliszoontje van Elifabeth Beekman,

Alkmaarsche Courant | 1814 | | pagina 3