A t A A R SCHE WÊ^mm N°. 37. Naar men verneemt beeft de itad Londen bellotea T. FAN MAANDAG DEN 20 JUNT 1S14. GROOT-BRITTANNIE. Londen den 10 Junij. De tegenwoordigheid van den Keizer van Rusland en van den Koning van Pruisfen binnen deze hoofdftad houdt thans aller aan dacht bezig. Overal waar Zij zich vertoonen worden zij met eene algemeene toejuiching ontvangen. Kei zer Alexander is deeds zeer vroeg op de been en beziet alles wat eenigzins der moeite waardig is. Gis teren begaf Hoogstdezelve zich met Zijne zuster, de Hertogin van Oldenburg, naar de prachtige dokken, The London Docks genaamd, en onderzocht aldaar al les met de meeste naauwkeurigheid. Behalve de pu blieke gebouwen en inrigtingen, heeft de ontzagge lijke bevolking van deze flad en de ontelbare menigte van rijke en fraaije equipagien, die van den vroegen ochtend af de ftraten doorkruisfen Z. M. zeer getrof fen. H. H. M. M. de beide Monarchen federt langen tijd "aan de ongemakken van het foldaten-Ieven gewoon, hebben beleefdelijk voorde prachtige ineubilen, wel ke men voor hun gereed gemaakt had, bedankt, en gebruiken bij voorkeur Hunne eenvoudige veld-equi- pagie. De generaal Dliicher is uitHekend in de gunst des volksgisteren begaf hij zich Hechts door een enke len bediende gevolgd, naar de admiraliteit en werd door Lord Melville weder naar zijn rijtuig gebragt. Op de plaats van het gebouw was intusfehen eene zoo danige menigte verzameld dat men niet dan met de grootste moeite het rijtnig konde doen pasferen. Men verdrong eikanderen fchier om hem de hand te geven, welke eer hij gaarne aan de genen, welke het digst bij hem waren, vergunde. Des avonds was 'eropera, werwaarts hij H. K. H. de Hertogin van Tork verzelde. Zoodra hij binnen kwam Hond de geheeie vergadering op en gedurende een kwartier uurs hoorde men niet dan onafgebroken toejuichingen. Behalve zijne menigvul dige orde-teekenen droeg hij bij deze gelegenheid het met diamanten omzetten medaillon, 't welk item door Z. K. H. den Prins Regent gefchonken was. Gemel de generaal en de Herman Platow fchljnen de bijzon dere gunstelingen van John Buil. era aan den Vorst van Schwarzenberg den generaal Bliicher, den generaal Barclay de Tolly en den Hetraan Plato if, een degen ter waarde van 200 guinées aante- bieden. Gisteren avond was de geheeie Had op 't prach tigst geïllumineerd. Eergisteren heeft H. M. de Koningin zich naar Carl- conhoufe begeven om aldaar het middagmaal te hou den met den Prins Regent, H. H. M. M. den Keizer van Rusland en Hoogstdeszelfs zuster, de Hertogin van Oldenburg, den Koning van Pruisfen en de Prin- fen Hoogstdeszelfs zooirenbroeder en nevenPrins Radzi villden Kroonprins van Wurtenbergden Kroon prins Beijeren, de Erfprins van Oranje, den Prins van Oldenburg, den Hertog en de Hertogin van Torkde Hertogen van Kent en CambridgePrinfes Charlotte van IVallisPrins Karei van Mecklenburg en Prinfes Sophia van Glouchester. Den 9 :s er groot kapittel van de orde van de Koufe- band gehouden, waarin de Koning van Pruisfen als rid der is verkozen de Bisfchop van Salisburij maakte bij die gelegenheid met een kort woord melding van de ver heven deugden, de grootmoedige Handvastigheid en de perfooneüjke dapperheid van dien deugdzamer. Ko ning. Bij dit kapittel was Keizer Alexander als rid der in Engelsch uniform tegenwoordig; Hoogstdes zelfs mantel werd door Lord Jarmouth gedragen, en 111 hetzelve kapittel zijn de Keizer van Oostenrijk en de Lords Lrverpocl en Castlereagh als ridder verkozen. Een onzer nieuwspapieren verzekert dat het verblijf van Z. M. den Keizer Alexander nog tien dagen ver lengd is geworden; dat Hoogstdezelve voornemens is ora zich naar Edinburg tebegeven om aizooeen groot deel van het Koningrijk te zien en zich vervolgens te Leith in te fchepen. Men heeft nog geene berigten uit Spanje ontvangen waaruit men niet eenige zekerheid zoude kunnen op maken wat 'er in cfat land gebeurt. Men heeft opge merkt dat in de Gazette de France een artikel gevon den wordt uit Madrid van den 24 mei, waarin eene aanmerking van de Times van den 27 beantwoord wordt dit alleen zegt laatstgemeld papier van heden is genoeg zaam om te bewijzen dat de berigten uit Madrid over Frankrijk ontvangen en meestendeels uit de Ga.

Alkmaarsche Courant | 1814 | | pagina 1