ALK M A A RSCHE N°. 3i. C O U RAN T. VAN MAANDAG DEN 18 JULT 1814. 11 ■iwarus-M19I»*- <«B SPANJE. Madrid den 28 Junij. Een koninklijk dekreet, van den 15 dezer, gelast aan de gemeente - be- fturen om zich, in alles, wat hunne huishoudelijke fun&ien, en andere, welke zij gehouden zijn waar te nemen, aangaat, naar de reglementen vóór het tijdvak van 1808 uitgevaardigd, te gedragen. Bij een ander dekreet fchaft de Koning de provin- tiale deputation af, welke, gedurende zijn afwezen, met de zorg over de nieuw ingevoerde zaken belast waren, en herftelc de contadurias in iedere provintie. Ook heeft de Koning don Jofé Palafox tot kapitein- genèraal van het leger en van het koningrijk Arragon benoemd. GROOT-BRITTANNIE. Londen den 8 Julij. Bureau van buitenlandfche zaken den 5 julij 1814. Het heeft Z. K. H. den Prins-Regent behaagd, in naam en van wege den Koning, te benoemen den her tog van Wellingtonridder der orde van den Koufe- bandtot buitengewoon ambasfadeur en plenipoten- tiaris van Zijne Majesteit, bij het hof van Zijne Al lerchristelijkde Majesteit Lodewijk XVIII, en lord Fitzroy Somerfet tot fecretaris van arabasfade aan het zelve hof. Bureau der admiraliteitden 5 julij. De viee-admiraal lord Exmouth heeft aan den heer J. IV. Croker een' brief van den kapitein Grant over handigd van Zr. M». fchip the Armada, gedagteekend van de hoogte van Savona, den 25 april, waarbij hij verflag doet van zijne komst voor die ftad op den 23, met Zr. M». fchepen the Armada en the Cura9ao, be nevens twaalf ficiliaanfche kanonneer-(loepen om tot het onderwerpen dier vesting met een korps anglo- ticiliaanfche troepen, onder de bevelen van den ko lonel Bocca, mede te werken. De franfche kommandant geweigerd hebbende, op den 24, de vesting, 11a eene fommatie, over te ge ven, hebben de fchepen de kanonneerbootenbene vens eene batterij eene kanonnade begonnen, en na verloop van een uur, werd de vlag van ililftand ge- fcefcheneu gaf zich de plaats bij kapiculatie over. De bezetting is met krijgseer uitgetrokkendezelve moest zich te land naar Frankrijk begeven. Honderd en tien Hukken gefchut zijn in de vesting gevonden. Ook zijn er twee depêches van fir G. Prevost aan gekomen, verzeld van verfcheidene rapporten, om trent de operatiën welke op de grenzen van Kanada hebben plaats gehad. De eerde heeft betrekking toe de aanvallen, ten gevolge van welke de vijatiu is ge- nookzaakt geworden, van Platisburg en Champlain te retireren. De tweede is een brief van den luitenant- kolonel Williams, waarbij hij aan fir G. Prevost ver- fiag doet van een' door uen vijand op onze posten ge- danen aanval uit Buston-Villé en La Bole; dezelve is niet gefi.iagd; doch door zijne overmagc in man- fchap, is het hem gelukt, onze aanvallen op zijue batterijen vruchteloos te maken. Een brief van G. Prevost, gedagteekend van Mon treal, den i8 mei, behelst, dat de vijand, na garni zoenen te Plattsburg. Burlington en Vincennes te heb ben gelaten, uit Neder Kartada, allengskens met hec overige zijner troepen is gerecireerd. Twee nieuwe (ch epen gedurende den winter te Kingston gebouwd, hebben 011s de overmagt op het meer verfchaft, en wij hebben, ten fpoedigfte, de gewigtigfte voordelen behaald. Een brief van den generaal Drummondgedag teekend van Z,r. Ms. fchip the Prince-Regentvoor Oswego, op het meer Ontario, den 7 mei 1814, be helst de bijzonderheden van den aanval op eu het ver overen van die flad. Alle de oogmerken dezer expe ditie zijn gelukt; het verlies des vijands is zeer groot en zeer gewigtig geweest, dewijl hetzelve van de mid delen is beroofd geworden, 0111 de wapening en de equipering van een zwaar oorioj-fchip te voltooijcn. Deszelfs kazernen, magazijnen en werven zijn verbrand en alle deszelfs fortificatiën vernield. Onze troepen zijn, den 7, ten 4 uren des morgens, weder fcheep gegaan. De generaal, zwaait aan de officieren en troe pen, die, bij deze gelegenheid, geageerd hebben, den grootfien lof toe.. In den zitting van het lagerhuis, van den 4 Julijr is de volgende brief gelezeut

Alkmaarsche Courant | 1814 | | pagina 1