ierer orde zal beftaan in een klefn zwart geëmailleerd kruis. Het op beide zijden hemeisbiaauw geëmailleerde jonde fchild, in het midden van het kruis, heeft op de bui tenzijde de letter L, en om denzeiven eenen I krans van.'fterren; op de tegenzijde de jaartallen 1813 en 1814. De orde zal aan den witten band van het Ijzeren kruis met eenen ftrik op de linker borst gedra gen, en zoo wel aan gehuwde als ongehuwde vrouwen ■verleend worden. Het getal van leden dezer orde is op honderd bepaald. Het kapittel der orde zal, onder voorzitting van H. K. H. mevrouwe de Prinfesfe, «chtgenoote van Prins fVilhelmuit vier dames beftaan. Z. E. de Zweedfche hofkanfelier Baren von IVeller- fledt is van Parys alhier aangekomen, hij zal zijne reis over Maagdenburg en Straaizund naar Zweden voort zetten. Z. E. de infanterie-generaal Graaf Bulow von Den- newitz is van hier naar Koningsbergen vertrokken. De koninklijke Franfche cominisfaris voor de krijgs- fevangenen, de marechal de camp Baron de Herin eeft bekend doen maken, dat de a'gemeene terugzen ding der krijgsgevangenen met het einde van feptember zoude ophouden dat dus alle de nog verfpreid zijnde Franfchenzich die tijd ten nutte moesten maken, indien zij de voordeelen, welke de vaderlijke regering van Lodewijk XVIII hen waarborgt, wilden genieten. Bamberg den 23 Augustus. In Saxen is de wensch naar de herftelling van Koning Fred, ik Augustus zeer algemeen, in Leipzig vleide men zieh met de hoop van zijne aanftamde terugkomst. Volgens fomraigen zoude de Koning zich in perfoon naar het congres fcegeve», Bremen den 27 Augustus. De rusfifche artnee in dep omfek van Hamburg beftaat reeds uit omtrent 60,000 man, en derzelver verfterking gaat nog (leeds 'voort. De eugelfehe werving, die federt eemgen tijd opge houden was, niet de hnnoverfche, welke niet is opge houden, is op nieuws begonnen, en men ziet gedurig transporten van rekruten door pasferen. Vele «fdeelingen franfche kriigsgevangenen komen hier dagelijks doorzonder rustdag te houden. Zij Zijn in den beklagenswaardigllen toeftand, en onder dezelve vele gebrekkigen Onze gezant bij het Weener congresde fenateur Schmidt, is reeds vertrokken. De commanderende generaal Graaf von Bennigfen, is, na eene korte afwezenheidden 22fte" weder in Hamburg terug gekomen. Dienzelfden dag was aldaar een engelsch kabiuets-kourier "naar Berlyn doorgeko men. Met brieven uit Lubeck verneemt men, dat er 13 oorlogsvaartuigen te Travemutide waren aangekomen, ten -einde de rusfifche troepen, welke van Berlyn ar riveren, aan boord te nemen. Volgens het zeggen van fommige perfonen, zoude de ftr.cl Leipzig op hét Weener congres, ingevolge poP wensch'van Engeland, tot cene vrije handelftad lerBaarö worden. NEDERLANDEN. Brussel den 28 Augustus. De gouverneur-gene raai van Belgie, Z. K. H. de Prins van Oranje-Nss- faueenen bijzonderen cominisfaris benoemd hebben de 0111 bezit te nemen van het gedeelte der <'<»parrcmen - ten van de Ourte en Beneden-Maasgelegen op den linker-oever van de Maas, zoo is het b^zit nemen, hiervan geheel gefchied. De adminiftratie en alle de bedienden, welke er een deel van uitmaken zullen voorloopig te Herftnl hun verblijf houden de tol—linie ftrekt zich langs de Maas uitmaar haar hoofd-bureau is te Saint-Rond geplaast. Voor-het overige (trekt zich het belgifche gouverne ment uictot cle poorten van Luik, het geheele ge- heele van den linker-oever van de Maas, hetwelk zich van Maastricht tot beneden Dinant uitftrektzal door een aanzienlijk korps troepen bezet worden. Het is bepaald dat de ftad Hui op halfweg Namen en Luik, gelegen, door Pruisfifche troepen bezet zal blijven een klein gedeelte dier (tad ligt op den linker oever van de Maas. Alle de handeldrijvende fteden van de Belgifche pro- viutien, hebben feccesfivel'jk den Soirvereinen Vorsé adresfen aangeboden, waarin zij verzoeken, dat er maatregelen van reprefaille tegen de franfchen handel worde genomen. De franfche tollasten zijn buitenmatighet geen den handel zeer belemmertaan den anderen kant zijn de inkomende regten voor de franfche goederen zoo ge ring, dat de geheele balans in het voordeel van Frank rijk is. De Prins heeft zijne ministers belast om ter- (tond de noodige maatregelen te nemen om een (laat van zaken te doen ophouden, welke zoo zeer tot na deel is voor de belangen van ons land. De Hnnoverfche troepen komen aanhoudend aan zf) nemen voor het grootfte gedeelte hunnen marsch naar Vlaanderen, ten einde dat gedeelte van onze frontieren te bezetten. Deze troepen zijn zeer fraai, volmaakt welgeoefend en hebben eene uitftekende krijgstucht. Onder dé Hanoverfche korpfenwelke bellemd zijn om in dit land te blijven, bevinden zich drie fchoonè liuzaren regimenten en een goede artillerie, zoo te voet als te paard. Men meldt van Gend, dat de onderhandelingen ttis- fehen de commisfarisfen van Z. Britfche Majesteit en die der vereenigde Staten (leeds in het hótel van de amerikaanfche ministers worden voortgezet: ondeitus- fcheu lekt er niets uit wegens den aard der voorwerpen welke men daar verhandelt en alles fchijnt aantekpi^- digen, dat de onderhandelingen langer zal duren dan men te Londen dacht. Eergisteren is er een engelfche courier te Gend aan gekomen, naar men zegt zeer belangrijke depêches medebrengende. De geheele belgifche armee draagt thans de oranjê kokarde; de verfchillende regimenten waaruit dezelve ■is zamengefteld, hebben haar met ware geestdrift op gezet de vaandels van iïder korpsgijn mede met de oranje kleur verfien.

Alkmaarsche Courant | 1814 | | pagina 2