duitschland. Frankfort, den 7 Januarij. De direkte berig ten uit Weenen, van den ift" januarij behelzen niets nieuws, doch beijersche dagbladen melden de navol gende berigten uit Weenen van den 3ile* december: Nog geene beslissing; doch zoo men op de ver- gekering van geloofwaardige mannen staat mag ma ken, zullen wij binnen ko;t iets vernemen. In de laatste dagen, terwijl er verscheiden zittingen van het comité voor de zaken van Europa hebben plaats ge had en men verfcheiden nota's heeft gewisseld, is er ook eene nota van wegen den cngelschen gevolmng- tigden ingeleverdwelke betrekking heeft op eene ■vroegere ingegevene. De inhoud van beide deze no ta's ïs niet dan aan weinige personen bekend, doch men veronderstelt dat men nu van twee kanten een weinig is toegenaderd en dat het einde van het kongres alzoo verhaast zal kunnen worden. Ten gevolge van deze gegevene verklaringen en ophelderingen zoude de daarop gevolgde conferentie van den 29ften decem ber levendiger geweest zijn dan eene der voorgaande. In den loop van deze week zijn veele kouners met cewigtige depeches aangekomen en vertrokken. In de zitting van den 29üen is ook de nood van Duitschland In de tegenwoordige krisis ter tafel gebragt geworden en tegelijk door eene der Mogendhedende verzekering srea-even, dat dezelve nimmer het ongeluk van Duitsch land gewild heeften dat ook thans de saxische aan gelegenheden geene hindernis waren, om ten minsten 4e duitsche zaken te vereffenen en de konstitutte. tot «tand te brengen; want Saxen zoude toch in allen ge bral tot Duitschland behoren, van wien het ook ge.e zeerd mogt worden. Onlangs hebben de Vorstenvan Solms en Wied eene nota ingeleverd, waarin Zij te gen den voortdurenden toestand van de gemedmtiseer- Ce ridder Cacherane eTOsasa die onlangs door Z. M. tot luitenant-generaal der infanterie benoemd was, is tot opperbevelhebber van Savoye aangefteld. Naar men verneemt, zal het provinciaal regement van SUE* aich onverwijld op marsch begevenom, in deze pro vincie het regement van Montferrat af te lossen. SAVOYE. Nice, den 21 December. Er arriveeren alhier een groot aantal engelsche familien, komende van Parys ten einde den winter in onze schoone luchtstreek door te brengenover het algemeen maken zij geringe ver teringen, en schijnen zich allen op bezuiniging te hebben toegelegd. Die familien hebben in onze stad hare gewone levensmiddelen niet gevondenaangezien 4e wetten der inkomende regten den invoer van wijn en andere waren, welke men uit Frankrijk trok, ver bieden. „T de Vorsten protesteren." Frankfort, den 8 Januarij. De berigten uit Weenen van den 2d« januarij melden mets aangaande de onderhandelingen. Deti dag te voren was er groo bal in de ceremoniezalen ten hove geweest. F R A N KR IJ K. Parys, den 9 Janarij. Gisteren is de beLngrijke zaak tnsschen de graaf eis gravinne van St. Leu (Louis Buonaparte en Hortense Beauharnais) voor de regtbank van eersten aanieg te Parys bepleit geworden, en wel door den advocaat Tripier, welke voor eerstgenoem- den den eisch gedaan heeftdat ingevolge het burger lijk wetboek, de oudste zoon van Louis Buonaparte weder onder deszelfs toevoorzigt zoude komen. On- langs Souverein zijnde, zegt de advokaatheeft de graaf van Saint Leu zelfs een voorbeeld gegeven van onderwerping aan de wetten van het land 't welk hij bestuurde; hij hoopt in Frankrijk bij den Sou- verein dezelfde regtvaardigheid in het regtsbestmir, dezelfde eerbied voor de wetten te vinden. De zaak is uitgesteldtot den i8den dezer maand, als wanneer de advocaat Bonnet de zaak van de zijde van de Gravin van Saint Leu zal voordragen. B E L G I E. Leuven, den 5 Januarij. De betgische infanterie zal van uniform veranderen dezelve zal eenen blaauwsa rok, volgens het engelsch model dragen; de vorm, van den schako is nog niet bepaald. De onder-officie ren zullen, heden, voor het eerst, in die siieuwe uni form verschijnen. De officieren zullen eene oranje sjerp dragen. Gent, dm 7 Januarij. Ter gelegenheid van des vrede zijn er hier verschillende feesten gegeven waar onder een, 11. donderdag, op het stadhuis. Behalve 120 personen, die daartoe ingeschreven hadden, aan welker hoofd de intendant en deszelfs raden zich be vonden waren daarbij nog tegenwoordig de mnire en verscheiden leden van het stedelijk bestuur, en boven dien Z. E. den heer H. Goujburn, du eenigste van de britsche legatie, die zich nog te Gent bevond; van de amerikaansche legatie waren zij er allen tegenwoor dig, uitgenomen de beer Jonathan Kussetdie mede reeds vertrokken is. Dit .feest is, allerprachtigst ge weest. Thans zijn alle de ministers en secretarissen der bei de legatrien op de heeren J. Quinjty-AAams en Galla tin na, naar Londen en Parys vertrokken. Brussel, den 8 Januarij. Heden morgen, is door deze stad een courier van den Koning van Na. pels, komende van Londen, waarheen hij depeches van Z. M. had overgebragtgepasseerd; hij keert over Munchen naar Napels terug, zijnde hij mede met de peches voor den' Koning van Beijeren, als ook voor den prins Rugenius Beauhavnoisvoormalig Onder- Koning van Italië, belast. Antwerpen, den 9 Januarij.- Een besluit van Z. IC II. genomen te Brusseldeugde" december 1814 behelst maatregelen tot voorkoming van den uitvoer van vodden, lompen en andere grondstoffen, waarvan papier gefabriceerd wordt, uit Beigie; welk verbod bepaald is bij het tarief der tolregten van den 2/ften October 1814. Niemand mag dienvolgens 111 gansch BeNie eenige vodden of lompen vervoeren, het zij dooreen' mensch gedragen, of op eenige andere wijze vervoerd wordende, dan voorzien zijnde van ceu bë- wijs vïu een' papier-fcbrijkantenz, t

Alkmaarsche Courant | 1815 | | pagina 2