Sweden van de* Maritêndoeri vefdeelen, ten einde daar mede de door beboeftigen verpandè goederen te los senen zulks heeft ook bij het volk een algemeen gepoegen veroorzaakt. Daar en tegen heeft de heil. Vader den heer Maïhellawelke zoo veel toebrengt om de inwoners diér provintien als aanhangers van Koning Joachim te dóén doorgaan, in den kerkdijken fean gedaan. DUITSCHLAND. Van den Neder-Riiijn, den 5 Februari], Omtrent den loop der onderhandelingen blijft men even onkundig als te voren. Veeleu zijn van oordeel dat de aankomst van Lord Wellington te Weenen, de eene of andere verklaring der Monarchen te weeg zal brengen. Zijn Lordschap is, den 291»», van Augs- fcurg verder gereisd-. Den 26leil Was LorACastlereagh noch niet uit Weenen vertrokkenweshalve men be gint te twijfelen of de laatstgenoemde Lord, indien dezelve al vertrektnoch tijdig geribeg in Londen zal kunnen aankomen qilt bij de opening van het parlement tegenwoordig te. zijn. De meeste duksche nieuws schrijvers zijn van oordeel dat de engelsche staatsbood- Schapper Skaw, weljce den 20de" uit Londen vertrok ken is. depêches moet aanbrengen, welke veel zullen beslissen; misschien hebben deze gissingen aanleiding gegèven tot het gerucht als of men tegen den verjaar dag, van keizer Fransop den i2<ie« February, eené verklaring omtrent de onderhandelingen zoude verne-, fceh. De noordduitsche dagbladen hebben geene latere be- rigten uit Weenen dan van den 23ten en melden het navolgende: De zittingen der gevolmagtigdeu.duren steeds voort, dóch tot noch toe is men niet tót een f'esültantkunnen komen, hetzelve is ten minsten noch Biet bekend géworden. Oostenrijk vervolgt met waar digheid dé eens aangenome rol en poogt de vriendschap van Frankrijk te behouden. Engelands belang is een weinig meer ingewikkeld. Pruissen toont steeds de zelfde kracht en zekerheid; het welziin van Duïtsch Jand, als h'et gemeenschappelijk belang, legt deze Mogendheid het naast aan het hart." F R A N K R IJ K. ParYs, den 3 Februarij. t)e luit'enant-generaalgraaf Andréossy is hier terug -zijne ambassade naar konstantinopelalwaar hij eich bestendig heeft bezig gehouden met de middelen fèr begunstiging on-zer handels betrekkingen met den Levant. De brieven uit Milaan spreken van ernauge en.droe vige gebeurtenissen, Weike er te R-orae zonden eb ben plaats gehad. Het schijnt zeker, dat 'Joachim Murat den Paus bedreigd heeft Rome en de overige Staten van den "heil. Stoel te bezetten, ten zij Zijné Heil. aan den Napolft jun sch e nconsul-den ridder Zac- thartdie door de politie van Rome beschuldigd is vstizamenzwecriügen tegen 'net-Pauselijkgouvernement gesmeed te hebben, genoegdoening verschaffe. In al de ndresse, w.elke, sedert vertien dagen, >aan Joacuim gepresenteerd zijn, vindt men "de volgende zinsnede Toen U Maj. zijne zegevierende vanen op het Fatikaan plantteenz., enz. Deze voorgeschreven sinsuede schijnt op de beureiging van eene militaire bezetting te zinspelen. Heden, verspreidde zich het gerucht, dat Joachim Murat, aan het hoofd zijns legers, 111 de Paus.dijke Staten gerukt zou zijn. Die tijding komt ons voorba rig voor; doch in alle gevallen: Portae Inferi non praevalebunt. [De poorten der hel zullen niet over'- weldigen. B E L G I E. Br us Tel, den 6 Februari}. De brigade pruissische kurassiers, onder bevel van den generaal Wrangel, bestaande uit de twee sile- sische kurassiers regimenten, hebben knntonnementcn in den omtrek van busseldorp betrokken; de landers en huZaren leggen insgelijks langs den Rhijn. War het oogmerk dezer beweging kan zijn, schijnt noch niet uitgemaakt, doch men gelooft niet dat de pruis sische regeering thans willens is om de landen tussch'en den Rhijn, de'Moezel en de Maas te ontruimen, ge lijk men verondersteld had, daar deze landen met be trekkingtot de geldmiddelen en andere hulpbronnen van te vèef belang zijn, dan dat het berlijnsche kabinet er aan denken zoude om dezelve in deze omstandig heden te verlaten. Volgens uit Londen aangebragte bevelen, werdt er te Östende een vaartuig gereed gemaakt, ten einde eene persoon van groot aanzien-dadelijk naar Engeland te kunnen overbrengen. Men veronderstelt dat dit voor Lord Castlereagh zal zijn. Een ieder, die zijn vaderland bemint en hartelijk weuscht o'mna zoo veele jaren ongeluks, den vrede en de welvaart te zien terug keren, bemerkt rneft veel ongenoegen een zekeren geest van tegenstreving bij sommigen, onder de belgische geestelijkheid. In verscbeide plaatsen weigeren de priesters her huwelijk in te zegenen van personen, welke reeds aan de ver- pligting, bij de burgerlijke wetten voorgeschreven, vo'daan hebben, op grond van kanonieke beletselen, 't welk vee! gemor veroorzaakt. Te Gent had de re geering bevolen om op zaturdag den 4de»februarijeen Tc Deunt te zingen, ten einde de verjaring des 'ntogte der Geallieerden te vieren, doch het feest heeft geen voortgang kunnen hebben. Den 8 Februarij. Z. K. II. de Erfprins van Oranj-e heeft eergisteren avond een zeer prachtig gemaskerd bal gegeven; se dert dertig jaren herinneren zich de Brusselaren geen zoodanig feest. De maskers waren zeer fraai en zeer verscheiden-; Z K. IJ. zelve was met zijn gevolg in spaansch -kostuum. Verscheidene maskers Lebben Uoogstdenzelven zéér franje en toepasselijke Lullanö- scTie en franscbe gedichten aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1815 | | pagina 2