ALKMAARSCHE iN°. 12. C O IJ A N VAN MAANDAG DEN 20 MAART 1815- I T A L I E. Genua, den 3 Maart. Buonaparte beraamde, sints langen tijdeenont- werp om te ontvlugten; hij vleide de komman danten van de Engelsche station vo°r .Forto2 Mi 11am alle gelegenheden waar om zijnen smaak voor de marine te toonen. Hij maakte van dat voorwendsel gebruik, om zich dikmaals aan boord der En0elsche oorlogschepen te begeven. Hij deed ook wel togtjes naar de naburige kleine eilanden zoo als P'nosa en andere; eindelijk zond hij zijnen Franschen oorlogsbrik en een' anderen, dien hij te Genua gekocht had, naar Livorno, om ammunitie en voorwerpen van equi- oering te koopen. Deze handelwijze had de Engelsche kruisers zoo zeer aan het zien van zijne vlag gewoon gemaakt, dat zij hoegenaamd geene acht op zijn klein eskader sloegendat bij nacht uitgeloopeu was Hij heeft de echtgenoote van den generaal Bert rand, cte zuster van den generaal Drouot en in het algemeen al de Franschenop welke hij geen' staat konmakentot het doen eener wanhopige onderneming te Porto Ferraio gelaten. Hij heeft eenigen derzelve diets ge maakt dat hij slechts naar Orbitello [eene zeestad in Toskane, toebehoorende aan Napels] ging, om met den Koning Joachim Murat een mondgesprek te hou den die Napels niet schijnt verlaten noch verbintenis sen'met Napoleon te hebben. Hij heeft eemge Fran ce detachementen op de kusten van Genua doen werpen; maar onze Koning heeft gelast, dat die man schappen, zoo officieren als soldaten, gehouden zou den zijn den weg naar Novi en Turyn in te slaan, zonder Genua te mogen binnen komen. De Koning, van de ontkoming van Buonaparte onderngtneett naar alle kanten bevelen gezonden en onder anderen naar Nice, alwaar zich het Italiaansche legioen ir. Engelsche soldij bevindt. OOSTENRIJK. Ween en, den 1 Maart. De overige Mogendheden hebben gezamenilijk den Koning Joachim erkend. Volhardt Frankrijk met deze erkenning te weigeren en de Bourbons weder op den troon van Napels te willen plaatsen, zoo staan hiervan de verdere gevolgen te wachten. Koning Joachim gaat voort met zijne armee te versterken. Naar men hoopt, blijft alles demonstratie. Men verneemt, dac hij ons hof heeft doen aankondigen, dat, daar Frank rijk hem niet erkennen wil en hem met oorlog bedreigt hij tot aan den Po wenschte voort te rukkenwelk verzoek echter op hec stelligst geweigerd is. Onlangs is een zeer aanzienlijk aantal troepen, zo» men zegt, bijna 48 batailons, naar Italië opgebroken. Het aantal der in Italië verzamelde Oostenrijkschs troepen zal weldra 150,000 man beloopen. De afreize onzes Keizers naar Italië zouterstond na het vertrek der vreemde Monarchen uit Weenen» plaats hebben. Parma en Piacenza zijn eindelijk aan de aartsher togin Maria Louisa stellig verzekerd, ofschoon daar tegen van menigen kant groote tegenwerpingengemaakc worden. De hertog van Wellington heeft verklaard, dat deze zaak, door het traktaat van Fontainebieau uitgemaakt is en Engeland niet voornemens waszyne. traktaten slechts ten halve te vervullen. De Onder-Koning van Italië zal nu mede in Italia schavergoeding erlangen. Heden verwacht men de aankomst van Z. M. den Koning van Saksen te Brunn. Z. K. H. de hertojp Albert van Saksen-Teschen is den Koning te gemoet gereisd. Het nieuwe ontwerp van constitutie voor Duitsch- Iand, hetwelk tlinns in overweging zal genomen wor den is, naar men verneemtafkomstig van den staats minister, baron von Humboldt. De opper-directie van het octrooi wegens de scheepvaart op den Rijn zat naar men verneemtaars den vrijheer van Otterstedtdie doorzijn, gedurende den laatsten oorlog aan den Rijn, meesterlijk gevoerd bestier, met roem bekend is, worden opgedragen. F R A N K R IJ K. Parys, den 10 Maart. Eene telegrafische depeche uit Lyon, van den i'dea, meldt dat Buonaparteden Sde*j te Bourgoing had

Alkmaarsche Courant | 1815 | | pagina 1