ALKMAARSCHE v N°. I5. O U R A N VAN MAANDAG DEN 10 APRIL 1815. N E E N. D E R L A N D Gent, den 1 April. De hertog van Feltre. is alhier aangekomendesge lijks ook lord Sommersetambassadeur van Z. M. den Koning van Groot-Brittannie bij Z. M. den Koning van Frankrijk. De maarschalk Neijwelke in Ryssel was aangeko men, is vandaar weder naar Parys vertrokken. Brugge, den 1 April. Het 14de, 2511e, 5ifte, regement engelsch voet volk, een deel van het nd« regement dragondersin Ostende ontscheept, zijn hier doorgetrokken, zich naar de grenzen begevende. Brussel, den 3 April. Binnen korte dagen vertrekt het groote hoofdkwar tier van de geallieerde armee in Belgie naar het dorp Lens, Tusschen Mons en Arhreeds heeft mende no dige maatregelen genomen om hetzelve aldaar te ves tten De irenezflat Ait** uin«oa«i[v-CTj-tiiei van de Hanoveranen welke zijn hoofdkwartier in Ath had brengt hetzelve naar Leuze over. Van alle zijden trek- iten er troepen naar onze grenzen, alwaar zij post vat ten. Veele regementen engelsche troepensuccessi vely in Ostende ontscheeptbegeven zich naar de grenzen van West-Vlaanderenen vatten post van Veurne tot Kortrijk. Elk öogenblik ziet men nieuwe transportschepen met engelsche troepen in de haven van Ostende binnen komen, en de ontscheeping wordt steeds door het schoonste weder begunstigd. In de twee laatste dagen zijn er zestig stukken zwaar geschut «n eene menigte oorlogsbehoeften ontscheept't welk alles dadelijk naar Doornik is gebragt. Men verwacht "»og, voor den I5<ien april, twaalf regementen infan terie, tien regementen kavalerie en zeer aanzienelijke "korpsen artillerie te voet en rijdende artillerie. Terwijl deze militaire bewegingen op den regter vleugel en het centrum van onze positie plaats heb ben, formeeren zich de Pruissen met geforceerde mar- chen op den linker vleugel. De groote doortogt is twee uren boven Na»en< Dezer dagen waren in ieder der onderscheidene kasteelen in dien omtrek, 70 et» meer manschappen ingelegerd. De aanzienelijke ves ting Luxemburg is in staat van beleg verklaard en men heeft bevel gegeven om Arlon insgelijks te versterken. Van Charleroi tot Veurne arbeidt men met eene sn- geloofelijke ijver aan de werken, welke onze grens plaatsen moeten dekken. Een ontzaggelijk aantal werk lieden wordt daartoe gebruikt. Voor het einde van deze maand zullen Mons en Doornik reeds in staat zijn om een aanval door te staan. Men is mede bezig om de werken van het kasteel van Gent, alsmede een gedeelte der werken voor gemelde stad te herstellen. Nimmer zag men dergelijke toebereidselen maken ter beschutting van ons vaderland. Monsieur bevindt zich, sedert twee dagen, binnen deze stad. Naar men verzekert zal Z. K. H. de Prins van Oranje, Sicli insgelijks naar Gent begeven, ten einde Z. M. den Koning van Frankrijk het kasteel van Laeken tot verblijf aan te bieden. Dagelijks komen er op onze grenzen detachementen van het huis des Konings aan, alsmede verscheide officieren, welke aan hunnen Koning getrouw zijn gebleven. Alle deze troepen worden in Deynse, tusschen Gent en Kortrijk bijeen gebragt. Dezelve zullen een schoon korps rui terij uitmaken. Overmorgen geeft de stad Brussel een prachtig feest. Dezen week vertrekken de Koning en Koningin., ten einde, naar oud gebruik onzer Souvereinen, hunne intrede in Gent te doen. Het aankomen en vertrekken van koeriers houdt.niet op. Belgie wordt thans het hoofdpunt van gemeen schap tusschen Engeland, het Noorden, Duitschlahd en Italië. r Gisteren, hebben HH. MM. de Koning en Koningin het paleis van Laken bezochtnog nooit had zich éehe zoo ontzaggelijke menigte volks in de Groene-iaan vervoegd om de tegenwoordigheid hunner Souverei nen te genieten. Vervolgens hebben zich HH. MM. naar den Schouwburg begevenalwaar zij met eene alle uitdrukking te boven gaande geestdrift ontvangfen werden. Tusschen de stukken werden er coupletten, gezongen op den Koning, de Koniugin en den Prim

Alkmaarsche Courant | 1815 | | pagina 1