geformeerd kompagnien van de personenwelke be*- geerig zijn om deel te nemen aan de verdediging de» vaderlands, doch door hunne omstandigheden verhin derd worden zulks te doenop den voet bij art 3 van Ons besluit, van den 26^» maart 11., of op dien bij 'art. 10 en volgende van hetzelfde besluit aangewezen. van Oranje. De menigte, welke de zaal vervulde, juichtte dezelve met verrukking toe; het couplet aan den Prins van Oranje werd, tot drie malen toe, op nieuw gevraagd en herhaald. Aller oogen wendden zich met welgevallen* naar dien jongen Meld die zijne eerste wapenfeiten onder de grootsten veldheer van onzen tijd verrigt heeften bestemd is, om den krijgs roem van Nederland op te luisteren. Z. Exc. de generaal Fagel, ambassadeur van Z. M. den Koning der Nederlanden bij den Koning Lodevtijk XFIIIdie, sints den intogt van Buonaparte in die hoofdstad, te Parys opgehouden was, is alhier aan gekomen. Eergisteren, heeft de staf van de schutterij, mét de grave Cornet de Grez .aan het hoofd, de eer gehad, zijne opwachting bij Hunne Majesteiren te maken, en beeft aldaar het gunstigst onthaal genoten. De Koning heeft zich wel met den graaf in gesprek willen inla ten en het levendigste belang in het bestaan dier schut terij willenstellen, aan welke Brussel de rust verschul digd is, die het onophoudelijk genoten heeft, in de noodlottige omstandigheden, waarin het zich op ver schillende tijdstippen heeft bevonden, en wier vader landsliefde door Moogstdenzel venten blijke zijner bestendige erkentenis, met eene medaille voor ieder der leden van dezelve beloond is. Leuven, den 3 April. De marsch van Pruissische troepen naar de oevers van de Maas heeft, dezer laatste dagen onafgebroken voortgeduurd. Het getal van die, welke zich reeds in den omtrek van Namen bevinden, is zeer aanmer kelijk. De eerste divisie, waarvan de voorhoede, den «jöften maart, aangekomen was en wier d-oortogt aldaar gisteren, afgelopen zijn geweest, bestond in 7 rege- nienten kavalerie, 30 bataiilons infanterie, 12 kom- pagnien jagers en 14 batterijen artillerie; na dit eerste korpsverwacht mer. aldaar de Saksische troepen onder bevel van den generaal Thielmann en 11a deze een ander Pruissisch korps, even talrijk als het eerste. Gisteren, passeerde door onze stad een bataillon Hollandsche troepen, hetwelk in onzen omtrek kan tonnementen gaat betrekken; heden, verwachten wij nog een regement kavalerie, en, morgen, eene bat terij rijdende artillerie. 's Gravenhage, den 4 April. Wij WII.LEM, bij de gratie GodsKoning der Nederlanden, Prins van Óranje-Nassau Hertog van Luxemburg, enz., enz., enz. Op het Ons gedaan rapport van den goeden voort gang der bij Ons besluit, van 26 maart 11., voorge schreven schikkingen, ten aanzien der uit vrijwilli gers te formeren en eventueel aan de regwnenten ka valerie toe te voegen eskadrons of kompagnien, en in het vooruitzigt, dat een soort gelijke maatregel voor de versterking van het voetvolk niet minder gunstige resultaten hebben zal Hebben besloten en besluiten: Art. i. In dé voornaamste steden zullen worden 2. Iedere kompagaie zal worden bestemd, om» zoodra Wij het noodig oordeelenaan een der bataii lons infanterie der land-militie te worden toegevoegd, en zal dus de uniform van zoodanig bataillon bekomen. 3. In afwachting van het tijdstip der zamenvoe- gingwordt iedere kompagnie afzonderlijk geoefend waartoe het departement van Oorlog de noodige on der-officieren disponibel stellen zal, en voorts, waar zulks, bij gebrek of.ontoereikendheid der Schutterij en vereischt worden mogt, tot bewaring der inwen dige rust, eskortering enz. gebruikt. i 4. Op deze vrijwillige infanterie is 'toepasselijk al hetgene bij O11S meergemeld besluit, art 5, 6, 8 en 9, ten behoeve der vrijwillige kavalerie, bepaald ge worden is. 5. 13'i alteratie van art. 5 van hetzelve besluitvan 26 maart, wordt het departement van Oorlog aange schreven, om dadelijk van de op'rigting der eskadrons en kompagnien vrijwillige kavalerie af, de fourage voor de effectief aanwezende,paarden,, voor rekening van den Lande, volgens de bestaande reglementen, te doen leveren. En zal onze Commissaris - Generaal van Oorlog or der stellen op de geregëlde executien der vorenstaande bepalingen, welke, door middel der Staats-Courant ter kennisse van een' iegelijk zullen gebragt worden. Gegeven te Brussel, den iftea april des jaars 1815, het tweede van Onze regering. Qgeteekendj .WILLEM. Van wege den Koning, O A. R. F A L C K. Bij besluit van den eersten dezer maand, heeft Z. M. tot leden van Militie-Raden benoemd de navolgen de personen In het Militie - distrikt 's GravenhageDe heeren G. J. II. van der Heim, lid der Staten B. van de Haar lid'van het bestuur van 's Gravenhage. In het Militie-distrikt Rotterdam: De heeren O. P. Groeninx van Zoelen van Ridderkerklid der Sta ten M. M. de Monchylid van het bestuur van Rot terdam. In het Militie-distrikt DordrechtDe heeren ff. Onderwaterlid der Staten; Hugo Gevers, lid van het bestuur van Dordrecht. Ir. het Militie-distrikt Gouda: De heeren F. van Alphenlid der Staten; L. van Toulonlid van het bestuur van Gouda. In het eerste Militie- distrikt van Amsterdam De heeren P. A. Brugmanslid der Staten; E.van TVeede van Dijkveld, lid van het bestuur van Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1815 | | pagina 2