alkmaarsche N° H v. u F R A N K R IJ K. P a r it sden 26 Julij. Heden is de Koning Mon sieur en de Hertog van Berry bij den Keizer van Oos tenrijk ter maalcijd geweest. De Hertog van Angoulètne is, dezen morgen, te Dieppe geland zij vernachtheden avond te Rouaan en zal, morgen, te Parys aankomen. Cr„.„rc Er is eene deputatie der bezetting van Straats burg en der andere Fransche korpsen in den Elzas te Parvs aangekomen, om den Koning de onderwerping dier troepen aan te bieden. De bezetting van Straats burg weigert volstandig de vesting aan de Geallieerde troepen over te geven. Det Oostenrijksch ieger bezet Bourgogne, net departement de Niévre; en is aan de oevers der L01 re gekomen. Een Russisch, Beijersch en Wurtem- bergsch leger-korps slaat tevens het leger der Loire gade, Uetrve'k dagelijks door desertie vermindert. GROOT-BRITANNIE. Londen den 28 Julij. De Bellerophen is met Buo naparte aan boord naar Plijmeuth gezeild en aldaar in de Sound geankerd. De gemeenschap van het vaar tuig en bet land is gestreng verboden gebleven. De nieuwsgierigen, die bij duizenden van alle zijden toe stroomden konden alleen tot op een zekeren afstand het schip naderen. De zee was dan ook bedekt met allerlei vaartuigen. Men heeft met zeer veel verwon dering vernomen de wijze waarop Buonaparte aanboord van de britscbe vaartuigen is ontvangen geworden. Git de brieven, welke men van de vloot ontvangen heeft blijkt het dat hij zich nog als Keizer heeft doen gelden, 'en dat de britsche officieren oaar aan hebben toegegeven. Zoo dra hij aan boord van de Bellerophon kwam, wilde hij dadelijk de kajuit ter zijner beschik king hebben en "op het antwoord dat de kajuit hem voor het grootste gedeelte zoude worden toegestaan, hervatte hij met zijne gewone ongeduldige gebaarden tuut ou Tien falies 'of niets) waarop kapitein Maitland dan ook toegaf. Aan Ipoord van dc Snperb, admiraal N 22- "'V FAN MAANDAG DEN 7 AUGUSTUS 1815. X Hothmn komende werd hij door kapitein Maitland aan den admiraal als Keizer voorgesteld. Hij groette alleen denzelven en ging dadelijk zonder verdere om siandigheden in des adnvraals kajuit en iiet denzelven weten dat hij hem, des begerende, gaarne wilde ont vangen en spreken [Ni?, in des admiraals- eigen ka juit). Van boord varende liet de admiraal het volk in t want paraderen. De zucht om zich met allerlei kleinigheden bezig te houden is hem mede bijgeble ven v immers hij heeft verzocht de revue over dezee soldaten te mogen passeren en heeft bij die gelegen heid derzelver kleeding, uitrusting, wapenen en wac dies meer zijnaauwkairig opgenomenook deo schipper, bootsman en in 't algemeen al het boots volk deed hij gedurig vragen aangaande de manoeuvres van het schip. Een brief van the Superb van den 18 julij 'meldt omtrent Buonaparte de volgende bijzonderheden t De rustv moorder der wereld is ons. Ik beneeni- 'ge uren in zijn gezelschap geweest en heb mij met hem onderhouden. Zijn karakter als bijzonder per soon, zijn roem als veldheer en zijn gedrag als Kei zer kennende is men verbaasd in- hem te vinden een gewoon en koelbloedig man, zender eenige trekken in zijn gelaat, welke een bijzonderen indruk maken. Hij spreekt zeer wel en zijne denkbeelden volgen el- kanderen spoedig op. Hij spreekt over allerhande on derwerpen." Hij verzekert dadelijk voornemens te zijn geweest om'zich aan de Britten over te geven irdien het hemt werd afgeslagen om naar Amerika te reizen. Hij wil de zich niet in handen van de Keizers van Rusland af van Oostenrijk of van dei Koning van Pruissen, alzoo hij zich als dan, zoo hij zeide. aan de wille keur van een enkel persoon overgaf daar bij su zich aan eene geheele natie toevertrouwde." Een andere brief van Dertmouth van den 26 Jnllj meldt het volgende: Ik ben in de gelegenheid geweest Buonaparte naanwkeurig optenemen. Hij wandelt gewoon ijk tot 6 uren op het dek, als wan neer hij gaat eeten. Hij vertoont zich dikwerf aan de menigvuldige aanschouwerswelke rondsom het-schip

Alkmaarsche Courant | 1815 | | pagina 1