NEDERLANDEN- tuigen geseindterstond zijn er twee fregatten rut- gezeild, otn onzen handel te beschermen en de vaar tuigen, die, ter verzorging van den voorraad voorde stad, met brood geladen, verwacht worden, te kon- voijeren. K E R K E L IJ K E STAAT. Rome, den 23 October. De politie heeft de per sonen van 'Jacob PalfiniAndrea Maiasptna itovant Bella Roncaglia doen vatten, welke, Sints verschel- den dagen, in een casino bijeen kwamen, alwaar ztj in weerwil dtr piakaten van Z. Heil,, zich met vrij metselaars—zinnebeelden en decoratien versierden. De joden hebben aan Z. Heil. 100,000 kroo- nentot de betaling der achterstallige pensioenen aangeboden, De jonge Koning van Etrurie geeft de schoon ste hoop en kouuigt de scmtterendste hoedanighe den aan. Hij is de afgod van zijne familie spreekt verscheiden talen, en weet Zeer veel voor zijne ja ren is zeer behending 111 alle ligchaams-oefeuiiigen en zit zeer goed te paarde het schijnt, dat het iot van dien prins het onderwerp van nieuwe discussien op het congres van Franatort zal uitmaken. Zijne doorluchtige moeder, die ooor Buonaparte van haar erfgoed ontzet isdoet hare regten van wettig Soe verein met nadruk gelden. BRUSSEL, den 14 November. Het hoofdkwarti er van uen prins Blttcher wordt, morgen, den I5den, -9 Namen verwacht, alwaar hetzelve tot den soft" tm blijven, op welk tijdstip de Franscbe vestingen, die, volgens de bepalingen van het traktaat van Parys aan de Boudgenooten ten onderpand overgeleverd worden, door hunne troepen zullen bezet worden, Het was den 31de» october, dat onze schilde rijen en kunststukken, uit het museum van Parijs ont voerd, van die hoofdstad zijn vertrokken, om in de Ncdetianden terug te komen. De buitengewone hoog te der karren, welke deze kunststukken bevatten, heeft den marsch van het konvooi vertraagd. Te R<ye aangekomen zijnde, heeft men 800 werklieden móeten gebruiken, om den weg, welke naar St. Quentin en van daar naar de grenzen van de Neder landen leidt, te herstellen. De commissarissen, be last met toezigt dezer moeijelijke operatie, geven onophoudelijk bewijzen van ijver en zelfsopoffering in de uitvoering dezer eervolle zending, waarmede zij beiast zijn. De aankomst van deze natiosale rijk dommen is op handenreeds maakt men zich in on derscheiden steden, en voornamelijk te Mechelen, gereed om dezelve met eenen op de omstandigheden toepasselykeu luister te «ïityangeu: de dag van dcr- zelver aankomst, t«r pTaatse, ran waar zij weg ge voerd zijn, behoort door een publiek feest geken merkt te worden. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER der STAD ALKMAAR, ingevolge Artikei 8 der Wet van Z. M. de dato 27 February 1815. N«. 191. opzichtelijk de oprigtingder Schutterijenbenoemd hebbende eene Commissie, om met en benevens den Commandant van de drie dienstdoende Compagmen Schuttpri) dezer Stad, ent één der Kapiteinsde aanwijzing of designatie tot des gezegden Schutterlijken dienst te dóén; zoo heeft ge melde CommissieCommandant en Capitein, ten dien opzichte ook reeds werkzaam geweest, maar aan hu» met onduidelijk geb eken zijnde, dat, hoezeer de me nigvuldige gedane oproepingen der Persoonen iu de Klasse van voornoemde Wet vallende, tot de te doe- ne inschrijvingen iu de Registers 'er aog Persconea zijn, die het zij opzettelijk of door verzuim nalatig zijn gebleven, hun te doen inschrijven! en om zoo veel mogelijk, de aanwijzing of deiianatie der Schut terij dezer Scad, overeenkomstig de voorzeide Wet daarcescellen zoo zullen de door Z. M. benoemde Officieren der voorsz, drie dienstdoende Compagnie» Schutterij zich de moeite getroosten, om op Maan dag cn Dingsdag den 20 en 21 dezer maand, in alle de Wijken binnen deze Stad, eene nadere accurate op schrijving der Namen en Toenaamen van alle Persoo nen in eene der Klassen van voorz. Wet vallende, te doen. Weshalven de BURGEMEF.STER voorn, allen en een iegelijk, en in het bijzonder de Hoofden der Huisgezinnen verzoekt, en des noods ten ernstigste» gebist, om door eene naauwkeurige opg've deze werkzaamheden van Heeren Officierenzoo veel ia hun is, te verligten, en tot bereiking van het oog merk waartoe de opschrijving zal geschiedenze- detewerken. Actum Alkmaar den 18 November 1815. De Burgemeester vosrneemd N. van FOREEST van PETTEN. ADVERTENTIE. De BURGEMEESTER der STAD ALKMAAR, zal op Woensdag den 22 November 1815, des voor middag s ten 10 uren, voor Contantgeld, doen Ver- koopen, vijf en vijftig in Nummers opgaande Kergi- ttische Pepuliere Hoornen, staande in de Nieuwe Stads Houte agter de oude Boomkwekerij. Actum Alkmaar den 11 November 1815. De Burgemeester voirnne-nd N. van FOREEST van PETTEN-

Alkmaarsche Courant | 1815 | | pagina 3