BUITENLANDSCHE BERIGTEM. NAPELS. BURGEMEESTER.CN der STAD ALKMAAR, adverccerendat de plaats van Directeur van het Frsnsch en Engelscb Kostschool voor jonge Heereu, uu onlangs alhier is vervuld door den Heer Nauta voorheen Franseh-Kostschoolhouder te Tsselsteinen «dat voor de opvoeding van jonge Juffrouwen op pu blieke authoriteit zjjn beroepen en aangesteldde juffrouwen Henriet en Snelvoorheen aan het hoofd van een dergelyk Initiwit te Leeuwaarden geplaatst— Tij geloven de verdiensten van beiden gerustelijk te durven aanbevelen gelijk dezelven dan ook reeds ver- {.cheidene jonge lieden van aanzien van beide Sexen, ■Eerwaards hebben getrokkenterwijl zij daarbij de •verzekering voegen, dat tot het geven van lessen in alles, wat tot de opvoeding van jonge lieden behoort, reeds goede gelegenheid isen verder zal worden, ge geven, en dat zij deze beide etablissementen van op voeding en de jongelieden Welke derwaarts worden gezonden, onder hun bijzonder toezicht en bescher ming nee-men. Alkmaar, den sjunij 1816, Snegemecstercn Foornoemd G. F. VER S CU UI R, President. Ter Ordonnantie ran Hun Ed. Achtbaren H, J. VONK Secretaris. BURGEMEESTEREN der STAD ALKMAAR, door den lieer Plaatselijken Ontvanger of Thesau rier alhier, geïnformeerd geworden zijnde, dat door sommige houders van Effecten ten lasten dezer Stad, n niettegenstaande de gedane Advertentiende ver-», schenen interessen voor dgn Jare 1814. en 1815, nog niet zijn ontvingen geworden. Waarschuwen Mun Edele Achtbaren zoodanige hou* ders, dat door hun, die verschenen Interessen binneu den kerst mogelijkeu tijd, bij voormelden Plsaaelyken Ontvanger moeten worden afgehaald ,«lzoo by het slui ten der Rekening van gezegde Plaatselijke Ontvanger over dezelve Jaren i8ij en 1815, met de beialingder Interessen zal worden gesupetcedeerden waar door niet anders dan nadeel voor fit nalatigen te ITagten stsat. Alkmaar, den 8 Junij i31<5, G. F. VUSCHÜJR, vt. Ter Ordtnnantie ran fiun Edels Achtbaren H. J. VONK, Sccrspris. Napels, den 6 Mei. Alhier zijn twee brieven van lord Ex mouth publiek gemaakt; de eerste, ge- dagteekend Algiers, den 6den april, en aan den Ko« oiug geadresseerd, is van den navolgenden inhoud; „Sire! Met het grootste genoegen wensch ik U. M. op- regrelyk geluk, wegens den goeden uitslag mijnerpo- gingen, die mij, bij deze regering, het einde der on gelukken van den oorlog en de terugkeeriug des vre- des hebben doen verwerven. Ik vlei mijdat deze vrede gesloten is op voorwaarden, welke U. M-«. goedkeuring zullen verdienen, ik heb van den Dey de sterkste verzekeringen bekomen, dat hij deze» vrede getrouwelijk zal houden. Ik heb hem volko men doen begrijpendat het aanwezen zijner politieke raagt geheel van zijne goede tromv en van zijne ge matigdheid afhangt, en dat hij, van deze grondbegin sel-en afgaande, zoo als hij, du jaar gedaan heeft, de verontwaardiging van geheel Europa h-eeft gaande ge maakt, hetwelk geneigd is, om al deszelfs magt te voreenigen, ten einde zich tegen de handelwijze" der barbarijsche mogendheden te kanten. Uwe Majesteit zal, uit de rapporten, die ik den lieer A. Court heb doen toekomen, vernomen hebben, welke zwarighe den ik re overwinnen gehad heb, en ik heb ftjj niet gematigd gevonden, om den Dey te dwingen, een® mindere somrae voor het vrjjkoopen der slaven aan te nemen, vooral na dat ik de ontzaggelijke som, die hij voor den vrede vroeg, en zijn verzoek, om hem, in plaats van de 24,000 stukken goud voor de jaar- - lijksche schatting, scbeepsbehoefeeti en oorlogs-Tii- munitie te leveren, glad had afgeslagen. De vader lijke gevoelens van U. M. zullen voldaan zijn, wan neer hoogstdezelye in staat gesteld is, dit nieuw ber wijs van hoogstdeszelfs liefde en levendige bekom mering voor hun geluk aan *41#c onderdanen te gepun en ik houde mij overtuigd, dat zij zich van hunnen kant bevlijtigen zuilen, om, door hunne verkleefd- beid en trouw aan den koninklijken persoon en ain het gouvernement Uwer Mai. hoogstdeszelfs welwil lendheid te beantwoorden. Ook zal het voor mij een bijzonder genoegen zijn te vernemen, dat ik de goede gunst Uwer Maj. niet verloren heb. Ik verzoek hoogsrdenzelyetj da algeheeje aandacht van den mar quis de Circellote willen vestigen op de noodzake lijkheid, ota de eerste betaling, waarvoor ik mijn woord te pande heb gegeven, stiptelijk te voldoen, Deze naautvkeurigheid zal het grootste vertrouwen op het gouvernement van Uwe Maj. inboezemen^ en den Dey veel genoegen verschaffen.

Alkmaarsche Courant | 1816 | | pagina 2