goedgöuitïg deze pöging toevertrouwd, om die van het gekeele Nederlandscb 3 Rijk tot een'hoo-geren trap van volledigheid en naatiwkeurigheid te brengen waar toe de provinciale en plaatselijke autoriteiten, mits gaders de andere administfatien commissien e<, direc- tien de noodige mededeeling van alle topografische bijzond rhedeudie men, tot bereiking van hethier- voren omschreven plan, noodzakelijk weten moet aan hem doen. Op deze kaart kan men inteekenen liggende reeds een proef van dezelve bij den Boek handelaar Hermanns Cesser ter bezigtigi ng. GROOTE,GENERALE en VOLLEDIGE KAART van het KONINGRIJK der NEDERLANDEN. Deze kaart zal, met voorkennis van Z. M. den Ko ning, en niet dan na, wegens hare volledigheid, van hooger hand goedgekeurd te zijn, worden uitgegeven. Dezelve wordt, volgens de nieuwste en laatste geo grafische metingen en de beste autoriteiten der ver maarde kaarten zamen gesteld zoo dat er, met aan duiding van de laatste en nieuwste meting geene plaats of eenige juistheid op dezelve ontbreekt. Deze kaart is van eene ongemeene grootte, als zijnde hoog 50en breed 40 duimen, en is, uit hoofde dier dimensie even ais de kaarten van Engeland Frankrijk Duitsch- land en Rusland uit zes bladen zamengesteld. Het plr.11, door den vervaardiger en uitgever gevolgd, is, dat men op dezelve volledig alle plaatsen eu gehuch ten, op hunne afstand, limites en topografische lig ging kunne vinden; zoo dat zij als eene politieke kaart moet beschouwd worden zeer dienstig ei) Schier onmisbaar zoo voor administratien militaire autori ten als voor den koophandel; zijnde, tot meerder gerief, de namen der plaatsen in de nederduitsche en fransche ta'eti op dezelve uitgedrukt. Kas'eelen, ab dijen, kloosters, bergen en bosschendie gewoonlijk het ledige op de landkaarten aanvullen, heeft men op deze kaart weggelaten; maar daarentegen om hetgroo- te oogmerk te bereiken, zijn tot de kleinste plaatse» met hare namen, op dezelve te vinden. Voorts ziet men op dezelve alle kanalen, groote wegen, routes, enz., op de jongste traktaten, de tegenwoordige, bij de Grondwet van het koningrijk bepaalde indeelin gen en inrigtingen, gebazeerd. Aan E. Maaskamp bekend do®r zoo vele, door kem uitgegeven, geografische werken, reisboeken en kaarten, welke de naauwkenrigste verdeelingen van dit land, in fraaiie letter en papier uitgevoerd behelzen en die met de beste buitenlandsehe mogen wedijveren alsmede van den grooten bekenden Nedertandschen Stedewijzer der 17 provinciën, en de kaart van het Koningrijk, waarin men den afstand der verschillende plaatsen van elkander vindtzoo als die, bi! dedecla- ratien van reiskosten aan het gouvernement berekend moeten worden is mede, door Z. M. den Koning, Bovengemelde Adverteert aan een reeds zoo een groot getal intekenaars dat hij deze Kaart die thans' geheel gereed is binnen weinig dage zal afleveren zo dra alle bezoud re opgave door de Authoriteijten eu Gouverneurs van yder Provincie zullen Geferifieerd zijn. Alle d? genen welke iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van wijlen den Heer HENDRIK COSTER, in leven Boekhan delaar te Alkmaar; gelieve daarvan opgave of beta- linge te doen, voor of op den eersten September 1816, aan P. H. van der NOLLÉ of Y. van HE EK MAK KES, beide te Alkmaar woonagtig; als bij Testa ment aangesteld tot het vereffenen van deszelfs Boedel. Op Di.gsdag den 30 Julij 1816. des morgens ten 10 uren precies, zal men teu Huize van den Heer JAN GOUTIER op de Oude Gragt binnen deze Stad Verkoping houden van eene Ganglantaarn Maand HorologieIVecrglasLedikanteneen looden Tuin beeld, een Tafel met een Marmerbladvoorts Koper en Tinen het geen verder zal worden gepresenteeri Op Maandag 29 Julij voor een ieder te zien, 's ner gens van 9 tot 12 en 's middags van 2 tot 4 uren. Op Woensdag den 31 Julij 1816. des morgens ten 10 ure praecies, zal men ten evengemelde Huize op de Oude Gragt Verkooping houden van Bedden DekensLinnenServettenTafellakensKoper en Tin VerlaktPorcelein En ge Pc h AardewerkSchil derijenSpiegels, Tafels en'het geen verder zal wor den gepresenteerd. Maandag den 29 Julij 's mor gens van 9 tot 12 en 's namiddags van 2 tot 4 uren voor een ieder te zien. Te Alkmaar, bij de ERVEN van A. STERCK i» de Agterdam, Wijk C. N». 5I9.

Alkmaarsche Courant | 1816 | | pagina 4