ALKMAARSCHE V: COURANT. B, I A a- 1817. No 33* Z W WAN MAANDAG V- tfÉN i| AUGUSTUS. Deze COURANT wordt voor eene Stuiver en twee Penningen Uitgegeven AANBESTEDING. URGEMEESTEREN der STAD ALKMAAR, maken bij deze bekend, dat zij op Woensdag den 2o«» Augustus 1817, des middags ten 12 uren, op de Stads-Timmerwerf binnen gemelde Stadbi] inschrijving en opbod, aan de minst aannemenden zul len aanbestedenhet verder approprieeren van het Burger-IVees- en Huis - Armen Huis der gemelde Stad, bestaande voornamen- ;iyk in het navolgende, Als: Het vernieuwen van het groots Dak aan de westzijde. Het leggen van nieuwe Gooten. Het verplaatsen en maken van eeuige Licht en Deurkozijnen. Het stellen en maken van eenige staande Schotten en Kassen. Het leggen van Yzere Plaaten en stellen van blaauwe Marmere Randen voor Nissen. Het leggen van houte Vloeren en Zolder. Het stellen van binnen Muuren Het tweemaal witten van alle binnen Muuren. Het Verwen van Zolders staande Schotten en Kassen. Het maken van een Secreet Kuil. Het maken van een Gevel en bet in order brengen van een Oude. Het maken van een Raster langs bet Water en het verplaatsen van een Secreet, Het maken en stellen van Schuttingen en van Rollagen om de Straat. Het volgaoijen enAfrapen van de buiten Muuren. En het Verwen vaB al het Hout werk aan de opene lucht blootgesteld. Zullende het Bestek .Conditiën en Voorwaarden daar van, door Hun Edele Achtbaren de Heeren van den Raad dezer Stad geap probeerd Veertien dagen voor de Bestedingdagelijks voor een ieder ter lezing liggen op de bovengenoemde Stads-Timmerwerf uitgezonderd des Zondags van des voormiddags 9 tot des mid dags 12 uren en van des namiddags 2 tot 5 uren alwaar ook de provisionele Inschrijvings~BHIetten\ welke op Zegel-Papier ge schreven, ondertekend, eu digt gelakt zullen moeten zijn, daags voor de Besteding om 4 uren des namiddags ingeleverd moeten worden; terwijl de noodige aanwijzing en informatien bij den Stads-Architectop gemelde Stads-Timmerwerf woonachtig, te bekomen zijn. Alxmaar den a Augustus 1817. P. de SONNAVILLE, vt. Ter Ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren H. J. VONK, Secretaris. KENNISGEVING. BURGEMEESTEREN der STAD ALKMAAR, ontvangen hebbende eer.e Missive van den Tk - eu Justeermeester Generaal der Trooische Gewigten en Balansen over de Vereenigde Neder landen, de dato 8 Augustus 1817, houdende kennisgeving, daar bij volgens deszelfs Instructie verpligt is, om alle de Trooische Gewigten en Balansen, die binnen de Vereenigde Nederlanden worden gebruikt, zoö van de Goud - en Zilversmeden, juwe liers, EssaijeursWïsselnaTs, als van de Stedelijke Beleér.ban ken, en verder van alle de in negotie doende Persoonen in Goud en Zilver, te moeten Then en Justeerenvan voornemens te zi]n om in dien Post deszelfs 7king alhier te komen verrigten op Vrijdag, Zaturdag en Maandag, zijnde den 15e. i6«. en 18 Au gustus 1817. Brengen Burgemeesteren voornoemd, ter voldoening aan het verzoek in voormelde Missive gcinsereerd, zulks bij deze ter ïennisse van de Contribuabelen binnen deze Gemeenteen voorts van die, welke daar bij eenigzins belang mogten hehben raec verdere waarschuwing, dat niemand der daar bii belanghebbenden eenige Schalen of Gewigten zal mogen achterhouden, daar zij, die zich daar aan mogten schuldig maken, zich zelve» toeteschrij- ven zullen hebben, de nadelige gevolgen welke daar uit volgens s' Rjjks Wetten mogten ontstaan. Actum ter Kamer van Heeren Burgemeesteren voornoemd, den 9 Augustus 1817. P. de SONNAVILLE, vt. Ter Ordonnantie van Hun Edele Achtbaren H. J. VONK, Secretaris. BUITENLANDSCHE BE RIG TEN. SPANJE. RadiI, den 24 Juli}. Een der eerste handelhuizen dezer stad heeft een' brief ontvangen, gedagteekend Mexico den 4den april. Zie hier een extract uit denzelven: De toestand van dit land is, sedert zes wekenveel verbe terd; verscheiden chefs der fnsnrgenten hebben zich onderwor pen en hunne wapenen overgeleverd; in derzelver getal bevindt aich de beruchte Negro, wiens korps uit 500 man bestond en die den schrik des lands uitmaakte. Mpn heeft in deze hoofdstad successivelijk 2 3,00 geweren, zes stukken geschut en ee',igd duizende lansen bijeen verzameld, die door de ösafha.ikelf k-n aan onze troepen zijn overgegeven; men kondigt de aanstaande onderwerping van nog andere opperhoofden aanmet welk.- men, tot dat einde, in onderhandeling is. Een groot aantal inboorifn gen keert naar hunne haardsteden terug, nm hunne gewone be zigheden te hervatten en alles doet ons hopen, dat deze» 'raat van zaken, iederen dag, zal verbeteren. Door eene wijze staat kunde, heeft de onder-koning de gestrengheid door goedertieren- heid doen vervangen; eenen maatregel, zoo noodzakelijk, om de geest van verdeeldheid te doen bedaren, en den vrede in deze ongelukkige oorden te herstellen. Twee en half millioen piasters rnim zes miilmenen guldens hollands) zijn, sedert eene maand, van Hier naar Vera-Cruz ge zonden, alwaar deze sommen zullen Ingescheept en naar Spanjs vervoerd worden. Nog andere transporten in geld zullen, eern, daags, opgezonden worden, de wegen worden, van oogenblifc tot oogenblikveiliger. Omtrent het derde deel dezer schat be hoort aan den Koning, het overige is het eigendom van kooplie den. Men kondigt ons officieel de nabij zijnde komst aan van 4000 man goede troepen, door het moederland aan ons toegezonden; men gelooft alhier algemeen, dat deze versterking genoegzaam zijn zal, om de algeheele bevrediging in geheel Mexico te vol maken." N. Stockholm, den 29 Julij. De berigten uit aile provinciett spreken van eenen overvloedigen oogst, doch melden ook, dat a'le koren-magazijnen ledig zijn, en die alleen de aankomst vaa den verderen koren voorraaddie op kosten der koninklijke fa- nnlie van buiten ingebragt ishet volk voor wezenlijk gebrek behoed heelt. In het noordelijk gedeelte van Zweden is, in dit jaar, het tfslandsche_mos stek in gebruik gekomen. Men waf gewoon in die noordelijke streken, boven dit krachtig vocdmid- del, de voorkeur te geven aan de minder gezonde boomschors. De inwoners hebben het mos, nadat zij het gedroogd er tot meel gewreven hadden, of tot eene soort van gelei gekookt, hetzij in melkhetzij in water, genuttigd, of wel het poeder met gewoon deeg tot brood gebakken. GR OOTBRITANNIE. Londen, den is Augustus. De Prins-Regent is, vrijdag den 8ften omstreeks 5 uren des avonds vertrokken, om zich nas# Brighton te begeven. Z. K. H. is, eergisteren, ten puren de» avonds, op Caritou- House teruggekeerd. De burggraaf Sidmouth is te Londen terug gekeerd. Giste renheeft hij gehoor bij den Prins-Regent op Carlton - House gehad. De oorlogschepen, welke thans in verscheiden onzer ha vens worden uitgerust, zijn, zoo men verneemt, bestemd, om in de vaarwateren van Spaansch Amerika te kruisen, ten einde onzen handel te beschermen en dien te beveiligen te^en de roo- verijen, welke, onder de vlag der insurgenterr, door zeeroovers tegen de schepen van andere natiën gepleegd worden» De eerste steen van het monument, hetwelk te Yarmonrh ter eere van wijlen lord Nelsonmoet worden opgerigezal aan staanden vrijdag, gelegd worden. New-York, den 14 Julij. Met het schip de President, kapitein Swain, welke, den iften dezer, van de kust van Chili te Nantucket is aangekomen, verneemt men, dat de opstandelin" gen, na een korps van 1500 koningsgezindenden nden maart! in stukken gehouwen te hebben, zich van Valparaiso hebben meester gemaakt, en dat zij de kust afzakten. Ond.'rscheid-ü schepen van Nantucket waren door eene spaansche kanonneer- sloep, komende van la Concepcion, aan boord geklampt, w-llce sloep meldde dat zij opzettelijk gezonden wasten einde al de amerikaansche vaartuigen uit te noodigen in die haven binnen te loopen, uit hoofde men een' aanval van den kant der opstande lingen wachtende was, aangezien, dat een hunner lezers zich te St. Yago bevond, en dat een ander dageü'ks te la Concepcioa verwacht werd. De kotnmandant der sloep zeide, dat, indie* onze scnepen niet ter hulpe der koningsgezinden toesneldenwü als hunne vüanden aangemerkt zouden worden. Baltimore, den 18 Julij. De kolonel Posey, aide-de cam» van den generaal M'Cregor, is, gisteren avond, in deze stad, uit het Zuiden, te water aangekomen. Hij verhaalt, dat, de» 24ften juniide patriotten, onder den generaal M'Gregor en den admiraal Brion bezit van het eiland Amelia genomen hebben hetwelk zich, bij het eerste schot, zonder dat daar op eenlg gevecht gevolgd is overgegeven heeft. Hier na it de geheel* vloot, bestaande uit een oorlogschip, eene brik en negen goe- letten naar St. Augustin onder zei! gegaan, hetwelk, ofschoon veel sterker zünde, zich ongetwijfeld, even als Ameii», za» overgeven. De magt der patriottenzoo te land als te zee, be- stend uit 1400 manterwill zich op Amelia niet meer daa 50 aar met een veldstuk bevonden.

Alkmaarsche Courant | 1817 | | pagina 1