NEDERLANDEN. Te Aikbaar, bjj de ERVEN rsa A. STERCK ia de Agterdam, Wyk C. N*. 589. met hunne streken en aanslag®" niet zal vreezen. Ohoe zwaaf weeg mlj'die last 1 Evenwel zal ik mij daarvan niet in mijne bij zondere verhooren ontlasten; ik zal niet spreken, vóór den dag, dat ik mün vonnis ontvang, in tegenwoordigheid van allen, die te voren de getuigen mijner schande meenden te zijn en mij hun me dedogen schonken, wanneer ik alleen hunne achting behoefde en verdiende. O hoe talrijk, hoe rnagtig ïijn zij hoe ijsselijk hoe eerloos!.... O, die gedrochten ieerloos huis van Ban- cal; men zal vernemendat ik daar nooit ben geweest. Vaarwel mijn tweede vader; vaarwel, mijn hart is bedrukt, de tranet» ontglippen mijne oogen Uwe goede dochter en liefhebbende vriendin gctctkendPauline Enjelrand Manson." BINNENLAN DSCHE BERIGTEN. Brussel, den 21 October. De volgende dagvaarding tegen den heer de Brogliebisschop van Gent, is in die stad inden ge wonen vorm gedaan. Zie hier dezelve: Wij jonkheer Nicolas -Joseph Wynsraadsheer in het hoog ge- regtshof van Brusselvoorzitter in het hof van assises van de pro vincie 7,nió - Braband, zitting houdende in dezelve stad Brussel Gezien de stukken van het proces ten laste van Mauritz de Brog liebisschop van Gent, laatst in die stad woonachtig, zijnde de ouderdom en het signalement tea processe onbekend, voortvlugtig of zich schuilhoudende beschuldigd. 10. Van, in de maand augustus 1815, ui een geschrift, behel zende herderlijke vermaningen, en ten titel hebbende Jugement doctrinalgedrukt en uitgegeven op het einde derzelve maand au gustus, eeae akte van het openbaar gezag te hebben berispt en ge- gisp, en alzoo onmiddelijk tot ongehoorzaamheid aan deze open bare akte te hebben aangespoord. 2°. Van, sedert 1815, en inzonderheid 1816 en zelfs later, om trent godsdienstige zaken briefwisseling te hebben onderhouden met een vreemd hof, zonder daarvan alvorens den directeur-gene- Taal van den eeredienst te hebbeu verwittigd, en dienaangaande van hem verlof te hebben bekomen; welke briefwisseling gevolgd is geworden van daadzaken, strijdig met de stellige verordeningen van eene wet, ,en inzonderheid van de 'fkoidiging van twee bul- Jen en een brevet des P.us, die noch placet noch visa hadden be komen. Gezien het bevel tot in hechtenisneming tegen voorz. Mauritz ie Brvglie, den loden junij 1817, bij vonnisse van het hoog ge- reg>shof van Brussel, kamer tot het stellen in staat van beschul cfiging, geeeven, bil welk vonnis daarenboven is vastgesteld, dat voorz. de Brogli* zal worden gebraet voor b-t hof van assises yan de provincie Zuid - Brabandzitting houdende te Brussel, ten ein de aldaar te. worden eevonnisd wegens de misdaden, waarmede hij in de akt<> vso beschuldiging, door den procureur-generaal op te maken, zal worden beticht. Gezien de akte van beschuldiging doordien magistraatspersoon den 25ften der vorige maand, ingevolge dit vonnis, opgemaakt; Gezien het exploit der beteekenis, zoo van het vonnis, als van de akte van beschuldiging hierboven vermeld den elften der vo. rige maand, aan de bekende woonplaats van voornoemden Mauritz jdc Broglie in de stad Gentgedaan Aangezien er, sedert deze beteekenis, meer dan tien dagen zijn ver'oopen, zonder dat de voorz. Mauritz, de B rog/ie zich nan de justitie vertoond hebbe, en hij in Hechtenis hebbe kunnen worden genomen; bevelen xvij,' overeenkomstig artikel 4Ó5 van het wet boek van lijfstraffelijke regtspleging dat voorz. Mauritz de Brog lie zich zal hebben te vertonnenbinnen den tüd van tien dagen, voor het hof van assises van de provincie van Zuid - Braband zitting houdende te Brussel, ten einde aldaar te worden gevonnist! wegens de h-m aangetifgde misdaden, of anders, dat hij zsl wor den verklaard ongehoorzaam aan de wet te zijn, dat hij zal wor den geschorst in de uitoefening van zijne burgerlijke regten; dat •zïfne goederen in beslag zullen worden genomen, gedurende den tijd van zijne contumatie; dat alle actie in regten hem, gedurende derfzelfden tijd, zal worden ontzegd, en dat er tegen hem, niette genstaande zline afwezigheid, za! worden voortgeprocedeerd Verklaren, dat een ieder, die kennis draagt van de verbllifplasts van voorn. Mauritz de Brogliegehouden is dezelve aan de justi tie op te geven. Bevelen, dat dit ons bevelschrift bij trompetgeschal of trommel slag zal worden afgekondigd aanstaanden zondag, en aangeplakt aan de deur der lartsre bekende woonplaats van voorz. M. de Brogliein de stad Gent. aan die van den burgemeester der voorn, stad. mitsgaders aan de deur van de zaal van het hof van assises va" Rrusse'. Afschrift van dit ons hevelschrift zal worden gezonden aan den directeur der domeinen van het domicilie van voorz. Mauritz de Br0-Heovereenkomstig art. 466 van voorz. wetboek van lijf straffelijke regtspleging. Gedaan en gegeven fn het paleis van justitie, te Brussel, den Jden october 1817. (geieekend) Wyns. T® r a ne ver, den 21 October. Op den óden november aanstaan de zal de hoogleeraar J. C. Swijghuizen Grocnewoudberoepen in de oosterscbe letterkunde, in plaats van den hoogleeraar H. A. Hamaker, deszelfs inwijdings-redevoering uitspreken, waarna de hoog eerw. hooggel. heer IV. A. van Hengelprofessor in de godgeleerdheid, den post van rector magnificus van het athenaeum met de gewone plegtigheid, zal overdragen aan den hooggel. heer qs. de Wal, professor in de regten. HUWELIJKS-PROCLAMATIE!*, gedaan binnen Alkmaar op Zondag den uó October1817. Tweede Gebód. Hendrik Holsmullerjongman, geboren te Amsterdam ea alfrief woonachtig, en Agatha van Drunenjongedochtergeborenen woonachtig alhier. yan Koemanjongman, geboren en woonachtig alhier, en Neelt- je van der Plasjongedochter, geboren te Egmond aan Zee ea mede alhier woonachtig Cornell's van Runderen, jongman, geboren en woonachtig alhier, en Trijntje Bruinjongedochter, geboren te Schoorldam etj me de alhier woonachtig. Aangiften van Geboorte te Alkmaar van den ij tot den 25 October 1817. Wilhelmus Hendrictts, zoontje van Johannes Barnardus Vogel poel en Jacobs van Of.alboff, Maria Elisabethdochtertje van Johannes Vreuegoor en Hendriks (arisen. Daotheadoch tertje van Gerrii van Staaten en Elisabeth Pater. Simon Adria- nus Johannes, zoontje van Arie jansz. Baard, ei Grietje Sijmensdr. Eloodboofd. Johanna, dochtertje van Willem Nabexs en jan netje Jans. Cornells, zoontje van Dirk Verver en Ariaautjo Jannes. Aangifte van Overledenen te Alkmaar van den 18 tot den 25 October 1817. Jan Ilanse Nieuwe jaaroud 73 jaren Albertoud vijf we ken, zoontje van Jan Struijk eu Pietertje Ernst. Aaltje Ro sing, oud 77 jaren, weduwe Caspar Rosenberg. Jan Lijnsla ger, oud bijna 56 jaren. v Te Alkmaar bij I. A. van HARENCARSPEL en H. COS- TER, is ter Perse, en zal in November aanstaande werden uitge geven bij de eerste Vergadering van het Nut tot het Algemeen. Verhandeling over de Bevrijding der Stad Alkmaar van het Beleg der Spanjaardenop den 8». October 1573. Uitgesproken in het Departement van het Nut van het Algemeen te Alkmaar op den October 1817. door JONKHEER J C. BARON du'TOUR, Lid van de Ridderschap en van de Staten van de Provincie Holland. Iemand genegen zijnde om een klijn fatsoenlijk Huis of drie obgemeubileerde Kamers tegen voordeelige conditiën te Verhuu- r*n, addresseeren zich ten spoedigste bij de ERVEN van A. STERCK ill de Agterdam. In de maand December 1817-, zal men in de Herberg do Oijevaar te Uitgeest publiek presenteeren te Verkoopeneen al leraangenaamst geleegene Buitenplaats genaamd WAARDEN- BUP G, staande en geleegen in de Gemeente van Uitgeest, voor dezelve beplant met zwaare hoog opgaande Olmeboomen zijn- de het Hti's voorzien van onderscheidene behangen Kamers en de vcreischt Wordende Comoditeiten ;de Tuin groot ruim 2 Morgens, met veele extra weldragende Vruchtboomen beplant, beneevens nog een Schuur of bergplaats voor Bloemen, bij het gemelde Huis staande, ais meede een Stalling voor 7 Koeijen en berging voor 7 Koe Hooij. Iemand nadere Informatien begeerende adresseere z:ch bij den Notaris Mr. JACOB NUHOUT van »er VEEN in dt Langestraat W;jk B. No. 85. te Alkmaar. Op Dingsdag den 28*. October 1817., zal DIRK REGTF.R. ten zijnen Huize Verkoping houden van allerhand Huisraad en Inboedel. Alle de geenen welke iets te pretendeeren hebben van of ver schuldigd moeten ziin aan JACOB van der VOORT, Kopersla ger te Alkmaar, gelieven daarvan opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris Mr. JACOB NUHOUT van der VEEN! in de Langestraatof bij de Heer Frocureur J. A. DOMIS op de Oudegracht te Alkmaar, voor den 1 November 1817. v De Ondergetekende CORNELTS ADRIANUS REL! mees ter Timmerman te Alkmaar, verzoekt bij deze alle de geenen wel ke iets op hem te pretend-eren hebben of verschuldigd zifndaar van oogave te doen ten Kantore van den Notaris Mr. JACOB NUHOUT van der VF EN in de Langestraat of bi' den Procureur J. A. DOMIS op de Oudegracht binnen deeze Stad. Hü recom mandeert zich verder in de gunst en recommandatie zijner geëerd© begunstigersmet belofte van eene prompte en civiele bediening. C. A. RE L L

Alkmaarsche Courant | 1817 | | pagina 2