NEDERLANDEN. vter t.1 d Parys en veertig andere uniformen gevonden heeft, Deze huiszoeking heeft praats gehad ten gevolge va» eenige ondervragingen door de regterlijke magt dezer stad, van welke, per estafette, de uitslag naar Vire gezonden is. Het overige dezer zaak, die van ge- wigt schijnt te ziinligt nog onder het geheim der instructie. Den eden dezer, ontstond er, te Belienot, arrondissement Cha- 'tifion-slsï Seio|* alwaar men dén Sint-Pieters-dagzijnce het pa- tronalefcest der plaats, vierde, twist, of liever werd er een moord gepleegd, waarvan de omstandigheden zeer bezwarende schijnen te ziin. Meer dan vijftien jonge lieden van Saint-Marc met stokken, steénen, enz, gèwapêud, hadden dé laagheid, om een' jongeling van Maüvilly aan te vallen, welke, zoc men zeide, de jongelingen zlj- r.er gemeente moest wreken, die, in het algeloopén jaar, op het zelfde tijdstip, door die van Saint-Marc beleedigd waren geworden. Deze jonkman welke buitengemee'ne krachten bezatverdedigde Shell met den 'gröot'Sten moed en wierp in het begin verscheidenij- her aanvallers onder den voet; doch ongewapend, en onvoorziens aangevallen zijnde bezweek hij ten laatste in zijn bloed badende; Men verzekert, dat die ongelukkige, de eenige steun eener zieke moeder? aan de gevolgen zijner wonden overleden is. Een landbouwer uit de gemeente Parguies, deparment des 1. an des heeft, onlangs, een' ongelukkigst) knecht, welke eenêkar niet granen geladen, door ossen getrokken wordende, naar de markt leidde, zwaar gekwetst.' Vermeenende, dat zijn slagtoffer dood was, bragt hij hem veertig voeten ver én Wierp hem in eenediepte; doch hij leefde nog en had genoegzame krachten behouden, om zijn' moordenaar aan te klagen. De moordenaar bood eenen heftigen te genstand, en kwetste tweepersonen met een ponjaard, alvorens hij gearresteerd kon worden. Hij is thans in handen der justitie. Tus- schea het plegen zijner misdaad en zijne arrestatie, is hij op de markt de ossen en de granen gaan verkoopen. In de italiaansche dagbladen leest men, dat de heer Gauvan Keulen, van zijne reize naarjEgypte en Nubie, te Rome terug is. Deze geleerde architekt heeft meer dan twintig egijptische tempels, gedeeltelijk van eer.e kolossale grootte* gelegen aan gene zijde van den eersten katarakt, en die tot heden slechts gedeeltelijk waren op genomen in alle aerzelver bijeonderheden onderzocht en afgeteekeud. De bastêliefen van Kalabs'chèh, en het schilderwerk van Abcusem- boul (Ebsambo1), verspreiden vooral een groot licht over de we tenschappen en den godsdienst der otide Egyptenaren. De heer Gau houd reeds ee:~ groot aantal plaatsnijders met zijn werk dat te kotne zal worden uitgegeven bezig. Van Lausanne wordt het volgende gemeld Zondag, deti Cjsicn juni), heeft men de negentien personen, Welke, den 22"en, Til de kerk van Gossan, verplet zijn geworden, begraven. Eeue ontzaggelijke menigte volks woonde deze treurplegtigbeid bij. Be halve de door dezen ramp omgekomen slsgtoffers bedraagt de lijst der gekwetsten, zoo als die aan het gouvernement is overg geven, 297 personen. De grootste zorgen zijn aangewend, om sommige te redden en anderen in hun lijden te gemoet te komen; de onderstand van allen aard ten behoeve der inwoners van Gossau draagt blijken Van de edelmoedigste welwilleuheid. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Antwerpen, den 7 Juli]. Onze staten-provinclaai hebben tot leden van de tweede Kamer dc-r Staren-Generaal, in plaa;se van de, wegens deze provincie, in dit jaar aftredende leden 'de Moor en Mesemaekersverkozen en be noemd de heeren Werbrouck-Pieters, koopman binnen deze stad, en van den Gerechtenpresident van de regtbank van eersten aanleg te Turnhout. Als leden der gedeputeerde staten van deze provincie zijn op nieuw ingekozen de aftredende leden, de heeren van Trier, Ólivier en E/iaerts. Gisteren op den middag is eetie jonge juffrouw van 18 &2oja- renvan Amsterdam geboortig, toen zij zich aan boord wilde be. geven vaneen schip, met hetwelk zij derwaarts terugkeeren zou, In de boot zullende stappen, door het doen van eene mis-trede, in de. Schelde gevallen, waaruit zij, in weerwil van alle aangewende moeite eerst na verloop van een half uurlevensloos is opgevischt geworden. Dordrecht, den 7 Julij. Met het vloedwater in den Alblasserwaard gaat het steeds onbe duidend vooruit. Zutphen, den 7 Ju lij. Het moge onze landlieden bedachtzaam en voorzigtig makenwan neer zij vernemen, dat zeker landbouwer, onder Eibergen, op den jödea mei 11., zijnen akker beploegende, en den tragen gang van zijnen os, die door deszeifs veertienjarifgen knecht begeleid werd, Willende versnellen, te dien einde met de zoogenaamde ploegstramp naar dit dier smeet, en hetzelve aan bet achterste gedeelte raakte, maar met het ongelukkig gevolgdat de ploegstramp, terug stui tende, het achterhoofd van den jongeling trof, welke daardoor niet alleen eene aanmerkelijke wonde bekwam en nederzeeg, maar ook weinige dagen daarna in eenen w,aat van krankzinnigheid is verval len waaraan hij, hoe zeer thafis aan de beterhand, nog is labore rende. (let publiek ministerie, schoon in dit feit geen misdadig voornemen ziende, heeft echter vermeend, den dadar, die, blijkens het gedaan onderzoek, van geene onvoorzigtigheid was vrij te plei ten, te moeten vervolgen, en hem voor de correctionele regtbank alhier betrokken, welke hem, bij vonnis van den 5<le» dezer, heeft veroordeeld tot eene gevangenis voor den tijd van zes dsgen, en eene boete van acht gulden. Men vernam bij deze gelegenheid, dat, voor een paar jaren, een boer onder Vreden met dergelijk werktuig,tot hetzelfde einde aan gewend, aan zijnen zoon een oog heeft uitgesmeten. Marktprijzen te Alkmaar, den 14 fulij 1820. De Kaas van 14 - tot ï8 10. de 100 fg. Den 15 Julij 1820. De Boter 17 a 18 de 40 gj. j24»« KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Tweede Klasse. 9de Lijst, No. 33911 een prijs van ƒ2500. 10de Lijst, Ne. 271532, 24134, iedereen prijs van ƒ1000. 11de Lijst, No. 11552, 9493, 2784, 'eder een prijs van ƒ1000 i<,de Lijst, No. 11772, een prijs van 1000. 13de Lijst, No. 22617, 13319 ieder een prijs van ƒ1000; No. 23977, eel,e Prc;T1'e van 5°°°' HUWELIJKS-PROCLAMATIEN gedaan binnen Alkmaar op Zondag den 16 Julij, 1820. Eerste Gebod. Hendrik Wiggers, jongman geboren en woonachtig alhier, Geertje Bottjongedochter geboren te Hoorn én mede alhier woon agtig. Willem Koppenjongman en Hillegonda Wackiejongedochter beiden alhier geboren én woonagtig. en Tweede Gebod. Antonie Bekma, jongman geboren en woonagtig alhier, en Dirk tje Vervooren, jongedochter geboren te Herweerde ën mede alhier woonagtig. Aangiften van Geboorte te Alkmaar van den 9 tot den 15 Julij 1820. Hendrikzoontje van Roelof Zondag en Jansje Bouwhuizen. Elisabeth, dochtertje van Judocus van Dijk en Maartje K11 ijl. Willem, zoontje van Gerrit Smit en Christina de Wit. Cornells Johan Claermontzoontje van Willem Fredrik Westerman en Maria Elisabeth Brens. Aangiften van Overledenen te Alkmaar van dén 9 tot den 15 Julij 1820. Hillegonda Johanna, dochtertje van Hendrik de Raat en Geer trui) Johanna Roelofsoud 4 weeken. Petrus Kikkeoud 30 jaren. Diderich Wilhelm Claasoud 56 jaren. Johannes Theodoras, zoontje van Dirk Telder en Aafje Blom, oud4jaren. DIJKGRAAF en HOOG HEÉMRADEN van den HondShossche en Duinen tot PETTEN, zullen op Zaturdag den 29 Julij 1820, des voordemiddags ten Tien uuraan het Gemeenelandshuis in de Hazepolder openlijk aanbesteden: 10. Het maken van een gedeelte RIJS- en STEENENGLOOI- JLNG ter lengte van 25 Roeden. 20. Het OVERMOLLEN en naar achter de Zeewering brengén van het ZAND op den kruin derzelvé böven het profil ge legen, ter lengte van ico Roeden. De conditiën en voorwaarden zuilen acht dagen voor de Be- stecdln,r ter lezing liggen aan het Gemeenelandshuis voornoemd, en ter&Secretarije van den Hondsbosscben te Alkmaar, terwij! dé aNemeene Opzichter der werken in de Hazepolder woouachtig, aan alfen'die dit verlangen de nodige aanwijzing en opgaven zal doen. VERKOOPING öp REGtERLIJK GEZAG, te Alkmaar Van MEUBELEN, HUISRAAD en INBOEDEL op heden den 17e Julij 1820, des voormiddags ten 10 ure Prtecies, (:bij opbod om contant geld:) Men Presenteert, ten overstaan van den Notaris G. de HEER, te Alkmaar bij openbare veiling te verkoopen: Een zeer! nette en zindelijke INBOEDEL, bestaande in Ma°-honijhouten Secretaire, Commode, Bureaux, Tafels, Sfoé- len& Loouet- en andere Kasten, Smirnasche- en andere Tapijten, Vloerkleden en Carpetten, Spiegels, Pendule, Tafel- en Thee- Serviesen, Saxische- en andere Porceleinen, Glas- en Aardewerk, eene zè'ef'sanzienlljke Partij Koper en Tin, Ledikanten, Matras sen Bedden, Dekens, Tafel- en Bed-Liiinen, een Yzeren-Kist, een'compleet Braadspit, een' extra mooije Gladmangel, en al hec geen verder tot eenen defcigen en zindelijken Inboedel behoort. Alles bchoorende tot den, onder benificie van Inventaris, aanvanr- den Boedel en nalatenschap, van wijlen Vrouwe MARIA GEER- TRUIDA HUDIG, gewoond hebbende en overleden te Alkmaar. Die g'adinge hebben komen ten dage en ure voorsz: ten Sterf- hutze van wijlen voornoemde Vrouwe Maria Ceertruida ïladtg op de Bierkade te Alkmaar wijk C. N°. 13, aanhoore de Conditi ën en doe Voordeel. Zegt het voort. 0 Döor sterfgeval biedt men op billijke Voorwaarden ter Over neeming aan Een'Welbeklante en Ruimbestaan opleevereude EEllF en VICrUALT-WINKEL, in het bestgedeelte der Buitenkant gele- en. te bevragen bij de3 Makelaar G. H. REINHARTop de Haarlemmerdijk bij de Binnen Brouwerstraat te Amsterdam, de Brieve Franko.

Alkmaarsche Courant | 1820 | | pagina 2