ALKMAAR SCIIE 1827. N9.27. Burgemeester en wethouders der stad alkmaar, Deze Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag voor de Prijs van 78 Centen at de drie maanden en per No. voor 6 Centen uitgegeven. Van MAANDAG Daartoe door bijzondere redenen verpligc, Hebben goedgevonden en verstaan te ordonueeren en vast te stellen, gelijk zij doen bij dezen Art. 1. Ingaande inet deii dag van heden en eindigende met den 31 Augustus eerstkomende, zullen geene Honden binnen deze Stad mo gen losloopen, maar allen, zonder onderscheid aan den band of ket ting worden gelegd. 2. De Ingezetenen of Vreemden wier Honden zullen worden be vonden los te loopen zullen telkens verbeuren eene boete van twee Guldensde helft voor de Armen en 'de wederhelft voor den aan brenger. 3. Deze boete zal worden verbeurd het zij men de losioopende Honden zal kunnen grijpen of niet. 4. De Dienaar? der Politie zullen alle losioopende Honden opvan gen en in een daartoe aangewezen Locaal brengen terwijl de zoo danige welke niet kunnen worden gegrepen op de best mogelijke wij ze zullen worden doodgeslagen. 5. De gegrepene Ilonden zullen gedurende 24 uren in het leven worden bewaard en aan de Eigenaars op hun verzoek terug gegeven, mits betaiende drie Guldens boven de boete aan de Dienaren der Po litie na het verloop van deze 24 uren, zal over die Honden wor den gedisponeerd. 6. De fleer Commissaris van Politie is met de naauwkeurige exe- etiLie van dezen maatregel belast. Aldus gedaan bij Burgemeester en Wethouders voornoemd op den 11 Jui'.ij 1827 en ten zeiven dage gepubliceerd. FONTEIN VERSCHUIR. Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. Orleans den 21 Juni/. Deze week is er in deze stad een droevig voorval gebeurd. Op de kermis waren verscheiden slangen te zien, en, onder anderen twee ratelslangen dezelfde die in februarij li.door den heer Drake, Welke te Rouaanaan de gevolgen van de beet van eener dezer slangen gestorven isin Frankrijk zijn overgebragt. Maandag jl.wilde een fongman die bij de menagerie van de weduwe Drake geëmploiieerd is een'dezer dieren in het vervellen behulpzaam wezen, hetzelve te'dien einde onder water houdende. Hij vatte de slang kort bij den kop na de voorzorg gebruikt te hebber, van den arm en de hand in een 'in achten gevouwen doek te wikkelen. Ilij hield het dier alzoo twintig minuten lang; doch het dier slipte, zich kronkelende, door de hand, en geraakt los genoeg, om den jongeling ra den pink te bijten. Door het gevaarwaarin hij zich bevond, verschrikt, verliest de iongeiing den moed en laat de slang los. Mejuffrouw Drake riet een oogopslag, de vreesselijke.gevolgen inziende, welke uit het ontkomen van het dier voortvloeijen zouwerpt hetmet verwon derlijken moed en tegenwoordigheid van geest, een servet over den kop, vat het en smijdt het in zijne doos. Op hetzelfde oogenblik brengt de gekwetste een hakmes, 'hetwelk hij in de nabuurschap was wezen halen. Op de weigering der twee knechts, grijpt de weduwe zelve het mes en hakt het lid beneden den beet af. Eenige oogen- blikken daarna wordt er een verband op de wond gelegd en de ge kwetste naar huis gebragt. Onmogelijk is hetden angst en de vrees te beschrijven weike hemgedurende de acht urendie op het ge val volgden, folterden. Getuigen van de vreesselijke kenteekenen welke het overlijden van den heer Drake voorafgegaan waren, ver wachtte hij, in den ijsselijksten doodsangst, dat deze tijd, die der crisis in dergelijke gevallen, verloopen zou zijn. Eindelijk ziende, dat er zich geen teeken van gevaar opdeed werd hij op nieuw met hoop en moed bezield en heeft sedert geene andere toevallen onder vonden dan dieweike de eenvoudigste wonden doorgaans verge zellen. Parjjs, den 24 Juni/. Eene ontzettende gebeurtenis heeft het dorp Gousselin departe ment de "l'Isêre vier uren van Grenoble gelegen getroffen. Den i4den dezer, des avonds ten 10 ure, is eene waterhoos van een verschrikkelijken omvang, op het gebergte, aan welks voet dit dorp gelegen isnedergestortop een oogenblik heeft de stroom de hoornen ontworteld en stukken rots van het gebergte losgemaakt en met zich in het dorp gesleept. Alle de huizen zijn vernield en on der het zand bedolven geworden. Inwonersveealles is omgeko men. Den volgenden dag zijn 60 lijken van onder het puin gehaald, en men geloofde dat een nog grooter getal omgekomen was. De mnire van Grenoble heeft zich den 18 dezer, vergezeld van verscheiden lieden dier stadnaar die plaats begeven. Op denzelfden dag heeft een verschrikkelijk onweder over de stad Mende fLozère) en in die omstreken gewoed en vele schaden veroorzaakt. Een herder en zijne twee honden zijn door den blik sem gedood. Op den weg van Clermont naar Riomis een kind aan de zijde van deszelfs moeder, insgelijks door den bliksem getroffen. De zware regenwaarmede dit onweder vergezeld gingheelt eene overstrooming veroorzaaktwaardoor verscheiden molens en huizen te Vic-le-Comte zijn weggespoeld en vijf personen omgekomen. GROOT-BRITANNIE. Londen, den 23 Juni/. Alhier zijn couranten ontvangen uit Washington en New - York tot den 25sten mei ingesloten. Dezelve bevatten naauwéüjks eemg- nieuws, en zijn schier geheel met staatkundige dhcusien opgevuld. Het blijkt, dat door de vrienden van den generaal Jackson groote pogingen gedaan worden om hem, bij de aanstaande openvalling der presidentsplaatstot dien post te doen verkiezen. Deze werkzaamheid heeft echter de vrienden van den president Adams even druk aan den gang gebragt, en niet alleenlijk zijne vrienden, maar ook die magtige partij zoo federalisten als anti - federalisten die vreezendat hec verkiezen van den generaal Jackson tot de opperste magtde araeri- kaansche republiek weldra in een militair despotismusen eindelijk in eene monarchij zou herscheppen. Zoo groot is dezé vreesdac niet alleenlijk alle misslagenzoo van openbaar als bijzonder geurag van den generaal, aan den dag worden gebragt, maar zelfs worde elke ongunstige meening, die men omtrent hem heeft hooren uiten, gretiglijk herlevendigd. Onder andere stukken tegen den militairen kandidaat heeft een neerfVilliams genaamd in den plegtigen vorm van een certilïkaat, getuigd, dat de vorige president Jefferson, de persoonlijke vriend en staatkundige voorstander van den generaal Tacfron zoodra hij zag dat die generaal eene sterke partij hadwel ke hem tot president wilde doen benoemen, verklaard had, dat hij gedurende een lang openbaar leven den voortgang der gebeurte nissen in de Vereen gde Staten oplettend had gadegeslagen, met het bijzonder oogmerk om zich te overtu.géndat het menschdoin ge schikt was tot zelfsheerschinghetwelk "zijne grondbeginsels hem ge neigd maakten te geloovericudat, gedurende zijne gansche staat kundige waarneming, de geneigdheid des amenkaanschen volks, om den generaal Jackson tot president te verkiezende eenige omstandigheid was, welke zijn geloof daaromtrent aan hes wankelen gebragt had en hem deed vreezendat de Amerikaansche republiek weldra het lot van alle andere volgen en onder militair gezag vervallen zou." t» R U I S S E Ni Berlijn, den 23 Juni7. Onze couranten melden de navolgende daadzaak De heer een Welbekend publiek beambtealhier woon achtigbezat, nu zeven jaren geleden, een klein hondje, dat hij, bij zekere wandeling, eens in het water wierp, om hec te laten zwemmen. De hond zwom spoedigweder aan wal, op alle wijze teekenen gevende, dat het water hem een onaangenaam gevoel ver oorzaakte. Zijn meester, hem,aan het water gaarne willende gewen nen, greep heul, om hem op nieuw in hetzelve te werpen; maar het kleine dier weerde zich vihnigen ten laatstezijnen meester in het aangezig'c springende, beet dezen in mond en neus. De heer Pgebruikte dadelijk de voorzorg van zich naar een' onzer ver- m aards te wondheelers te begeven, welke terstond de gekwetste dee- len uitbrandde, en verzekerde, dat er geene noodlottige gevolligeil van het ongeluk :e vreezen waren. Intusschen kon de heer P zich van den angst, om van de watervrees aangetast te worden* niet ontdoen. Hij las alle werken over deze stof, die hij slechts bekometi kon, raadpleegde verscheiden deskundigen, en vermeerderde op die wijzö zijne ongerustheid, in plaats van die daardoor verminderd te zien. Daar er echter intusschen verscheiden jaren verloopen warenzon der dat de kiem dezer ziekte door eenig kenteeken aangednid werd Scheen de ongerustheid van den heer Plangzamerhand te bedaren: Eenige dagen geleden deed hij, met zijne echtger.ooteeen uitstapje naar Treptowhij was destijds volkomen welvarendemaarden vol genden morgen, gevoelde hij zich kwalijk, kon, bij het ontbijt, niet eten, én was verpligt, een weinig op de sopha'te gaan liggen. Zij ne echtgenoote deed hem verscheiden vragen over hetgeen hem deer dewaarop hij antwoordde, dat het oogenblk gekomen was, dat dé ziekte, voor welke hij zoo lang gevreesd had, stond 1 i: te barsten; aangezien hij reeds tegenzin tegen het water gevoelde. Mevr. Pi.i, hevig ongerust wordendezond terstond om bijstand van de kunst maar deze kwam te laatreeds had den ziekte de overhand genomen. Een klein glaasje met waterdat den zieke werd aangebodendeed hem sidderen. Zijn toestand verergerde met eenen vreesseiijken spoed en, weinige dagen daarna, overleed hij. Het is een gewigtig vraag stuk voor de beoefenaars der geneeskunde, te weten, 111 hoe verre hec steeds gevestigd gebleven vrees - denkbeeld van den lijder, of het hydrophobi.sch ver-gif, of deze beide oorzaken te zamen het mee-it toegebragc hebbenom de ziekte van deu heer Pte veroorzaken.

Alkmaarsche Courant | 1827 | | pagina 1