ALKMAARSCIIE COURANT 1*27. ^.20: SMI Den jrf JVL1J. FRANKRg'K* GRIEKENLAND, Dc jecreurij N. Smuadj. an M si A N D si G Deze Courant wordt geregeld iens in de week en wel op Maandag voor de Prijs van 78 Centen in de drie maanden en per No. voor 6 Centen uitgegeven. WAARSCHUWING. en in ons over BURGEMEESTER en WETHOUDERS der STAD ALKMAAR, Ontwarende dat hunne Kennisgeving van den u Junij 1827, zooda- nig wordt uitgelegd als of altééli de Honden Welke binnen'de Stad behooren, zonden moeten worden vastgelegd, terwijl dezelve buiten de Stadspoorten en in de Jurisdictie vrijelijk zouden mogen losloopen. Waarschuwen allen wien dit aangaatdat dit begrip is Herkeerd en Ongegrrnden dat de meest ernstige» last is gegeven om ook bijzon der waakzaam te zijn tegen het losioopen van Monden buiten de Stad en in de Jurisdictie alwaar dezelve op gelijke poenalitciten zullen moeten worden vastgelegd, even als dit binnen de Stad is geordon- leerd bij kennisgeving van den u Junij laatstleden. Alkmaar den 3* Julij 1827. Ter ordonnantie van Burgemeester en Wethouders voornoemd. Df. DIEU FONTEIN VERSCHUIR. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. BEIDE-SICILIEN. Napels den 18 Junij. Diep getroffen over de, door de overstromingen in Piemont de oenuesehe Staten, veroorzaakte verwoestingen, was het ons over bekend datons eigen grondgebieduit dezelfde oorzaken, noggroo- ler en beklagelijker onheilen had ondervonden. Wij moeten den droevtgen pligt vervullenom de rampen van eene der schoonste stede., des ko.,iugrijks van Reggioen van de streken welke het Biteuide van Kaïabne uitmaken, te moeten vermelden. Nooit had men gedacht, dat de regen in dat gedeelte des koning, iiks schade zou aanrigten. Desniettegenstaandebegon er, op den tegen den m.ddagbij het blazen en aanwakkeren van den sifocc') (zuid-oosten wind}, een in het eerst geringe regen te v<ulen. Deze regen nam, in den loop van den dag, van oogenbük tot oogenbük, toe. Reeds in deij volgenden nacht, was er zulk eene buitengewone menigte waters gevallendat de verschillende water- stroomen, welke tusschen Reggio en Bagnara gevonden werden, bui ten derzelver oevers getreden zijndezich over de velden begonnen te verspreiden. Eersteüjk braken de vloeden van Calopinaci en van Santa - Agata de meest nabij Reggio gelegenein. Deze rigtten de grootste verwoestingen in rijke landhoeven aan, en wierpen verschei- tien molens en lusthu.zen omverre j eene geringe schade bij hetgeen daarop volgen moest. De Calophinaci welker wateren wanneer zij gezwollen zijn rot sen en b< omenmet wortel en ai krnijenen die alsdanzelfs van verre, met dan met schr.k aanschouwd kunnen worden, hielden dit maal, van oogenbük tot oogenblik wassende, de geheele landsueek in'den grootsten angst. Emdelijk trad deze rivier, in den nacht, bu ten hare oe»ers, wierp eenennabij de gevangenis Van Capo'uogo gelegen, en sterk gemetselde muur omverre, vernieide zeven huizen, beschadigde er tien anderen, veroorzaakte, dat er nog vijftig wonin gen verlaten werdenen dat alle diewelke op het plein van San Felipe staan, onder I epen, zoo dat alles 111 de grootste onstelenis geraakte. Bij het aanbreken van den dag, hield de regen op, en gevolgelijk de vrees, om een groot gedeelte der stad te zien onder- loopen. Alstoen hield rrwn zich bezig met den reeds op verscheiden plaatsen, door de hev.gheid van den vloed gebroken kaai muur met boomstammen te schoren en te herstellen; eene bewerking, door middel van welke men er toe geraakteom ten minste de helft van het water te doen afloopen en de afgebroken gemeenschap met de gevangenis te herstellen. Het gezigt van eenige aan den oever van Riggio aangespoelde lijken vervulde de reeds beangste inwoners met ijzing; ten laatste echter, werd het kwaad, dank hebbe de voorzorg der regeringminder grootdan het gevaar en de vrees geweest waren. Ongeiukkii ijk kunnen wij van de gemeenten Gallico en Ca- tonade eerste 885 en de tweede 1773 inwoners sterk, hetzelfde niet zeggen; beide deze gemeenten zijn, door de omliggende water- Btroomenbijna geheel vernield. De zee, welke in de door de Btroomen veroorzaakte holten drong, en dit nieuwe bed vervulde, bragt grootelijks tot het onheil van dit ongelukkig land bij. Te Gal lico zijn zeventien menschen omgekomenterwijl, te Catonaslechts een meisje het leven daarbij ingeschoten heeft. De koopvaardij schepen en visch - schuiten dier beide gemeenten, welke voor anker lagen of op strand gehaat waren, zijn, door het geweld der wateren, aan stukken geslagen. De hoofd - kerk der stad Seilla is aan den lin- ker kanc geheel en al vernield; de straten zijn aldaar beschadigd en liggen vol zand en steenen. De waterleidingen zijn aldaar aan stukken geslagen*en zes en dertig huizen geheel en al afgebroken twaalf, op de vischvangst uit zijnde risscherlieden zijn bij de ramp omgeko men. Eenmet zout geladen brigantijn is op strand geslagenheb bende de equipagie groote moeite gehadom zich te redden. Te Favazzina zijn zes huizen ingestort, en een jong meisje onder het puin bedolven geworden. De massa des waters drong in dat gehucht tlooren sloeg den dikken muur van de nieuwe bouten brug van den koninklijken weg ter neder. Mem noemt eene menigte omliggende gemeentenwelke min of meer schade hebben ondervoeden. Parijs den f Julij Verleden zondag, is de heer de Courtivron<, een hoofd - officier die zichdoor zijne buitengewone ervarenheid in de zwemkunst eenen naam heeft gemaakt, van de Pont Koijal in de Seine gespron gen, en, in het uniforiii van een' officier der infanterie, naar d® brug van Jena gezwommengevolgd van een veertigtal andere zwem mers, terwijl hij van tijd tot tijd commando's op een jagershoren blies. Daarna is hij met een' snaphaan de Seine overgezwommen, dezelve steeds boven het water houdendeen heeftin het water staandeden snaphaan afgeschoten. Eene ontelbare meuigte aanschotu wers heeft deze zwemproeve bijgewoond. l Poros den ip Mei. Proclamatie van den president der nationale vergadering. De derde nationale vergadering van Griekenland heeft haren arbeid voltooid. Zij wordt heden ontbonden en de volitsvertegenwoordigera keeren naar hunnen haardsteden terug, om hun gedrag bij hunne me deburgers te verantwoorden. Griekende nationale vergadering heefc de provisionele constitutie van Griekenlandvoor het welzijn de» volks, gewijzigd en volmaakt. Zij heeft uwe regten gegrondvest ea gewijd. Uwe souvereiniteit is aan drie magtenden senaatden pre sident en den regter toebetrouwd. Reeds maken van uwe volmagc voorziene raadsleden den senaat uit, en moeten zich bezig houden om de fransche wetgeving naar de zeden des volks en naar de om standigheden te wijzigen. De gouvernements-commissie zal de ambtsverrigtingen van den pre sident tot diens aankomst waarnemen. De zetel des gouvernement» is te Napoli di Romania werwaarts de senaat en de met de uitvoe rende ntagt belaste commissie zich begeven, om hunnen arbeid te beginnen. De president heeft eene nieuwe uitnoodiging ontvangen om zich naar Griekenland te begeven. Hij is, by het decreet u°. 12, gemagtig geworden0111 eetie nieuwe gekHcening van vijf millioenen harde piasters te openen, uit welke hij de renten der vroegere geldleenmgen zal betalen. Reeds is het, door den president, den admiraal en den generalissimus ondersteunde Griekenlandwelker deugden en vereende pogingen heilzame gevolgen zullen hebben, als gelukkig te beschouwen. De vergadering heeft besloten dat er eene nationale zeemagt zal worden daargesteld en dat de militaire tnagt in activeeventuëeldiensc doende en sedentaire troepen zou Worden georganiseerd. Edoch noch goede wettennoch de vorm des besttiursnoch de oprigting van regtbankennoch de organisatie van vloot en legernoch de medewerking der drie bovengemelde personen, zijn voldoende, om ons voor het gevaar, dat ons bedreigt, te behoeden; wij hebben, vóór alleswederkeerjge liefdegoeden wil en de mede allen noodig, om het gewenschte doel te bereiken. medewerking van O Griekendo ondervinding heeft ons bewezendat wij kunnen overwinnen ais Wij slechts willen. Zwermen van Ottomannen zijn van den b'dem uws alouden vaderlands verdwenen. Wij, wij hebben hen kunnen vernietigentuen wij elkander bemindenen slecht» éénen wil hadden en nog heden kunnen wij eenen (lénigen wil heb ben zoo wij maar het openbaar welzij bedoelen. Medeburgershet publiek welzijn is in het heroveren van ons vaderland gelegen om dat doel te bereiken moeten wij allen strijdenzelfs de "vrouwen moeten ten strijde ijlenen zich achter het bolwerk der berst hun* ner echtgenooten plaatsendan zullen wij zeker van de overwinning wezen. Wij allen moetenindien het noodig ismet de wapenen in de hand weten te snevenindien wij niet met schande willen sterven, en met schandeu zullen wij omkomen, indien wij elkander allen den kus van vrede en van vriendschap niet gevenen den vijand niet met deze vertroosting tegen trekken. De Ottoman zalindien wij in den strijd niet sneuvelenhet zwaard niet in de schede steken, vóór dat hij ons allenals kudden zonder verdediginggeslagc zal hebben. Vrijheid of de dood Maarwat vermogen wij nietindien wij besloten heb ben met de wapenen in de hand te sterven. Grieken! De magtigèn van Europa bezigen hunne bemiddeling ten voordeele onzer vrijheidhunne afgezantenvrienden dei regt- vaardigheidbevlijtigen zich om uwen verweldiger te doen bevat ten dat uw vaderland hem niet toebehoortdat gij zijn eigendom zijne bezitting niet zijt, maar wel met rede begaafde, naar Gods evenbeeld geschapen wezensmaar wij hebben daartegen ook geeneu anderen pligtdan dien van voor ons behoud voor onze onafhanke lijkheid te strijden. Wij moeten dan terwijl regtvaardige monarchen en de christenwereld onze zaak bepleiten, uit liefde tot de inensch- heidden vrede aanbieden maar tevens strijdenom onze regcen te heroveren en niet de schandelijke offers der onregtvaardige wraak des Sultans te worden. Trazenei (Dumula), den I7den mei 1827. (Geteekendj De president Georce Sissini.

Alkmaarsche Courant | 1827 | | pagina 1