COURANT ALKMAARSCIIE 1827. N8.52.' BUITENLANDS CHE BERIGTEN. C Maandag den 13 Augustus 1827, des middags ten twee uren, zal door den D. kgraaf der VVaterlandsche Meèrenten overstaan van den StaatsraadGouverneur van Noord - Hoiiattdaan het Bureau van het Hrovmciaal Gouvernement worden aanbesteed: Het Herstellen of weder Digtrnaken van den doorbraak in den RINGDIJK van den Beimermeer, waarvan het Bestek op de gewone plaatsen ter vis e zal liggen, Haarlem 1 Augustus 1827. De Staatsraad, Gouverneur van Noord-Holland Van TETS van GOUDRIAAN. •BURGEMEESTER en WETHOUDERS der STAD ALKMAAR; maken bij deze aan de daarbij belanghebbenden bekend. Dat zij ingevolge des Raads Resolutie van den 12 julij 1820. op den tweeden Woensdag in de maand Augustus aanstaande, zijnde den derzelver maand, des middags ten 12 ure nrecies op het Raadhu s alhier, ten overstaan van een der Heeren Wethouders, en eene com missie van vier Leden uit den Raad, geadsisteerd door den Secretaris en Thesaurier, en in het b.jzijn der belanghebbende Schuldeischers welke daarbij verkiezen tegenwoordig te zijnzullen doen eene UIT LOOTING van vijf' AANDEELEN der gevestigde schuld, ten lasten dezer Stad, dat tot Aflossing van deze vflf aiz o Uitgeiootei.e Aan deden met bijbetabng der Interessen, tot en m c tien 3oe Augustus aanstaande, tegen intrekking van de daarvoor uitgegeven Certificaten, zal worden gevaceerd ter Thesaurie dezer S.ad op den voorn 30= Augustus dezes Jaars, des voordeiniddags van uen tot des nadenudd-gs één ure. Alkmaar den Julij 1827. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN VERSCHUIR. Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR, Secretaris OPROEPING VERLOFGANGERS BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAtl, herinneren bij dezen, alle de Verlofgangers der Nationale Mibtte, welke zich binnen deze Gemeente bevinden, dat, ingevolge de door den lieer Staatsraad Gouverneur van Noord-Holland, bij deszelfs be sluit van den 18 October 1826. geformeerde Staat door den Heer Militie-Commissaris Van WiCKEVOORT CROMMELIN, de In spectie, over de Verlofgangers, op Donderdag den c Augustus aanstaan de des namiddags ten Zes ure zal gehouden worden, en roepen nnts- d.en bij deze op, alle Verlofgangers van de Nationale Militie, welke zich in deze Gemeente be'inden, ook daaronder begrepen, die to andere gemeentens, als ook dezulken, welke tot deze Provincie met beboorendoch zich Binnen deze Gemeente mogten ophoudenmet uitzondering echter der zr odamgen, welke tot het reserve Bataillon ziin behoorendeom zich op Don derdag den 9 Augustus voornoemddes namiddags ten Zes ure precies voor het Raadhuis dezer Stad te laten vinden, teneinde door voornoemden Heer M iitie - Commissaris te kunnen worden geinspec eerdwordende voorts ook nog gezegde Verlofgangers bij deze herinnerdom de kleeding en kieine Equipe- ments stukken welke zij van hunne korpsen hebben behoudenalsook Minne livrets en attesten Litt. II. H„ door hun van tiet Gemeente Be zuur bekomen, alwaar zij hunne Verlofpassen hebben gedeponeerd, snede te nemen. Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat alle de belanghebben den de voormelde oproeping stiptelijk zullen naarkomen daar z>j die daarin nalatig mogten ziin zich zeiven te wijten zullen hebben de nadeelige gevolgen, welke daar door overeenkomstig Aart. 183. der Wet van 8 Jm narij 1817, wegens verzuim notoir moeten ontstaan. Alkmaar den 2Óe Julij 1827. FONTEIN VERSCHUIR. Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. fc»' ZWEDEN. Stockholm, den 13 Julij. Van Gothenburg wordt gemeldtdat de oogst sedert 50 jaren zoo voordeelig niet heeft gestaanals dit jaar. F R A N K R IJ K. Parijs, den 25 Julij. tn een statistiek werk leest men de volgende optelling der rijtui gen van alle soortdie onophoudelijk de straten van Parijs doorkrui sen. Het aantal heeren - equipages wordt op 16,000 begroot, waarbij men voegen kan pco fiacres, 1800 publieke rijruigen van Parys en de ommestreken en 6000 eigen kabrioletten. De diligences, Waaivan drie honderd dagelijks aankomen en vertrekken, de karren van de waterdragers en slfe andere wagens, die tot aanvoer der le vensmiddelen gebruikt worden, zijn in deze -optelling niet begrepen. Den 6 AUGUSTUS. 1 van 78 Center, in de drie maanden "s Den 29 Julij. In de Quotidienne tas men gisteren dat een bnyonesche brik l'Ar- leqningekommandeerd door kapitein Berhoden 25scen junij, uin Cétte, naar Havre gezeild, den 5den julij, door twee algerijnsche kapers is genomen. De kapitein zelf heeft zulks aan zijne vrouw en aan zijnen reeder geschreven, hen berigtende, dat de equipagie ter naauwernood den tijd heeft gehad, om zich in de boot te werpen en het land te bereiken. Deze zeelieden zijn, bijna van alles ontbloot, op de kust van Adreaeene kleine haven omtrent twaalf mijlen vaa Malaga gelegenaangekomen. Ons half officieel blad Gezette de Francevan heden avond spreekt opgemeld artikel op de volgende wijze tegen Een onzer morgen - bladen meldtdat er twee fransche schepen in de Middelandsche zee geplunderd zijn. Onze correspondenten geven ons aanleiding, om te gelooven dat er, bij het melden van deze tijding, eene onvrijwillige verstrooiing van gedachten heeft plaats gehad. Dat dagblad heeft zekerlijk willen spreken van het nemen van twee algerijnsche kapers, welke, op het oogenblik dat zij tracht ten de haven uit te loopendoor onze kruissers aangehouden zijn. De tijding van het nemin dier schepen dient tevensom het vernaai van een ander onzer nieuwspapieren te logenstraffenhetwelk ver baalt dat er veertien kapers van Aigiers gezeild zijn om op onzen handel te stroopen. Wij hebben reeds gemeld, dat alle maatregelen, genomen warenom onze koophandel tegen deze rooverijen te be schermen, en achten ons thans gelukkig, met de daad te kumaen be wijzen dat deze maatregelen van goed gevolg zijn.'4 De hertog van Reggio isden 24sten dezerdoor Nancy ge reisdz'cfl naar Plombiéres begevende. Onder weg is des maarschalks rijtuig omgeslagenzonder dat d3ar door eenig ongeval is veroor zaakt. Den volgenden dag is de maarschalk graaf Muiitor mede door Nancy gepasseerd, zich naar Zijn landgoed Tomblaine begevende. De baron de Mareuilbuitei.gewoon gezant en gevolmagtigd minister van Frankrijk bij de Vereenigde Staten van Noord - Amerika, is eergisteren te Havre aangekomen. Z. Exc. is vergezeld van zijne echtgenoot en gezin, als ook van den heer de Biisson legatie-secre- tar.s. Men heeft allrer berigten van New - York tot den jsten julij, ontvangen welke geen merkwaardig nieuws hebben asngebragt. Te Queheck warengedurende de vijf eerste maanden van dit jaar, 8,559 emigranten Uit Europa aangekomen. HANOVER. Hanover den 22 Julii. Deh 3den dezer is de kruidmolen in het ambt Fallingbostelmet eenen anninerkelijken voorraad buskruid in de lucht gevlogen. Ge- lukkigiiik waren dfe arbeiders afwezig, zoo dat er niemand bij is om gekomen. OOSTENRIJK. Weenen den 20 Julij. De Drnu heeft, op verschillende tijdstippen van dezen zomer, door overstromingen, welke, harén geheeien loop langs, van Stiermarken af. hebben plaats gehadgroote schade veroorzaakt. De stad Esseg, onder anderen, heeft, op den 22sten junij, veel geleden: de rivier, buiten haren oevers getreden zijnde, heeft aldaar twee bruggen me de gevoerd, den nieuwen weg van Bellije geheel vernield en een groot aantal huizen verwoest. Een brief van Schyd in Sirmie, gedagceekend van den 25ste!) juni', «ohetst het bedroevendste tafereel der overscroomingen in die stre ken, door den Do aude Drau en de Sau veroorzaakt, Deze ri vieren wassen bijna onophoudelijk en op eene zoo schrikbarende wij ze, dat de bewoners van verscheidene plaatsen genoodzaakt ziin ge worden hunne woningen te verlaten. Duizende blinderen teellnnd zijn door het water overdekt; b.*nn alie bruggen zijn weggevoerd, onder welken men de fraaije brug van Esseg, welke eerst ten verle- denen jare gebouwd was, telt. Gékeele wijken van de steden Esseg; Vucovar en Neusatz staan onder water, en, inweerwil van het stifle en warme weder, hetwelk wij thans hebben, houdt de was van het water steeds aan. De Donau heeft reeds eene hoogte bereikt, hoe danig de oudste ingezetenen zich niet herinneren kunnendezelve ooit gezien te hebben. De schade, door alle deze overstroomingen veroorzaakt, word reeds op eenige millioenen geschat. RUSLAND. Petersburg, den 17 Julij. Laatstleden vrijdag, den geboortedag van H. M. de Keizerin Alex andra, heeft het jaarlijksche wandel - rijden naar het eiland Yela.-nne piaats gehadbegunstigd wordende door den rchoonsten avondÜoe- danigen de vorigen dagen niet hadden laten hopen. De toev'oed van rijtuigen en wandelaars de ontzaggelijke menigte op den arm van de Newa heen en weder kruissende vaartuigende op verscheidene pun ten van het eiland geplaatste benden muzijkantén de illuminatien der belerdcne hofsteden en eindelijk de menigte lieden, welke zich beij verden, de opening bij te wonen van eenen schouwburg, welks snel le bouw een wezenlijk wonderwerk in de bouwkunst is. hebben toe- gebragt om aan deze wandeling den plegtigsten luister bij te zetten. Een zeer fraai vuurwerk, hetwelk op den oever van het eiland Krostousky, tegen over het eiland Velagirie, werd afgestoken, strek te tot slot van de feestvieringen en vermakelijkheden van den dag. Van MAANDAG Deze Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag voor de Prijs en per No. voor 6 Centen uitgegeten.

Alkmaarsche Courant | 1827 | | pagina 1