COURANT ALKMAA rVF m U 1827. N\ 46. nitaanw B f 1 NOVEMBER S^ltt!"t!iU!liliii!i!llilli!ii!l!!iil!;«ili Van MAANDAG Deze Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag voor de Prijs van 78 Centen in de drie maanden en per I\o. voor 6 Centen uitgegeven. I'f. STAATSRAAD GOUVERNEUR van noord - holland Brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat overeen komstig zijne gedane kennisgeving, van den 15 October jl.het Kan toor van het Buitengewoon Zegel van heden af, te Haarlem aan den Xoudenhorn, bij de Valkensteeg, op den gewonen tijd, zal geopend zijn. Haarlem 2 November 1827. Dc StaatsraadGouverneur Vbofuoethd Van TETS van GOUDRIAAN. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van NOORD-IIOLLAND, Brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbendendat zoo wel ter vereenvoudiging van het beheer, als tot de invoering van een vormigheid in de onderscheidene takken der Rijks-middelen, door het Bestuur van de Registratie, het Kadaster eh de Loterijen, bij resolu- tien van den 4 September jl. N°. 342en den 23 October daaraanvol gende N°. 86de noodige voorschriften gegevenen de vereischce bepalingen Zijn daargesteld, dat, te beginnen mét den i January 1828 door de ontvangers der Registratie, voor alle zoodanige ten hunnen Kantore gedaan wordende betalingen van Zegel-Registratie-, Griffie-, Successie- en Hiipotheek - regten en andere toevallige ontvangsten j voor zoo verre de daarvoor afgegevene Kwitantien, niet in derelazen der vervulde formaliteiten worden begrepen of vatbaar zijnom op de ter Registratie aangebodene stukken, zelve te worden gesteld geen Kwitantien op een los vel zullen worden afgegevenmaar op-< daartoe gedrukte Formulieren uit gezegelde Registers met strooken met verdere kennisgeving dat geeiie andere, dan de zoodanige, geldig zullen beschouwd worden. Haarlem, dén 2 November 182?. De Stflatsrhad Gouvernétir voornoemd Van TETS van GOUDRIAAN. Militie-Commissaris Van WICKEVOORT CROMMELIN, de In spectie, over de Verlofgangers, op Donderdag den 22 November aan staande des namiddags ten dén ure zal gehouden worden, en roepen mitsdien bij deze op, alle Verlofgangers van de Nationale Militie, welke z;ch in deze Gemeente bevinden ook daaronder begrependie tot andere gemeentensais ook dezulkenwelke tot deze Provincie niet behoorendoch zich binnen deze Gemeente mogten ophoudenmet u'tzöndering echter der zoodanigen, welke tot het reserve Bataillon zijn behoorende, om zich op Donderdag den 22 November voornoemd, des namiddags ten één ure precies vobr het Raadhuis dezer Stad te laten vindentéii einde door voornoemden Heer Militie - Commissaris te kunnen worden geinspecteerdwordende voorts ook nog gezegde Verlofgangers bij deze herinnerdom de kieeding en kleine Equipe- ments stukken welke zij van hunne korpsen hebben behoudenals ook hunne livrets én attesten Litt. H H., door hun van het Gemeente Be stuur bekomen, alwaar zij huniw Verlofpassen hebben gedeponeerd, mede te nemen. Burgemeester en Wethouders vertroi wen dat alle de belanghebben den de voormelde oproeping stiptelijk zullen naa komen daar zij die daarin nalatig mogten zijn zich zeiven te wijten zullen hebben de nadeeligé gevolgen, welke daar door overeenkomstig Aart. 183. der Wet van 8 Januarij 1817, wegens verzuim notoir moeten ontstaan. Alkmaar den io* November 1827. FONTEIN VERSCHUIR. Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCIIUIR* EU1TENLANDSCIIE BERIGTEN. ENGELAND. De RAAD der Stad ALKMAAR, overwegende dat hst besmettelijk Schurft van Schapen, Lammeren enz., zoo wel als het even besmette lijk Rot kreupel van tijd tot tijd ook onder de Jurisdictie van deze Stad schijnt toe te nemen. Dat bij de Keure van den 29 April i8oi. zoo we! als bij de Pu blicatie van 26 Augustus van dat zelfde jaartegen het ter Markt bréngen van diergelijke besmette Lammeren en Schapen genoegzaam is voorzien. Dat ook, vooral bij de Ketire van 29 April 1S01. zoo even ge noemd, bepaalde Visitatie over de geheele JtirisdxEè zijn geordon neerd én maatregelen voorgeschreven naar de' welke de Schapenham ders zich zullen hebben te gedragen. In aanuiërking nemendedat over het rfcgt verstand van het se Ar tikel van die Keuré en övér de éxecutié Van het voorgaande 4e Ar tikel twijfelingen zijn ontstaat: welke het noodig zal zijn' op de meest duidelijke wijze uit den weg te ruimen, zal het goed gevolg der ge heele maatregel niet verloren werdén. Hebben goedgevonden en verstaan Bij alteratie en ampliatie van het 4de en 58e Art: van dé voor schreven Keure van 29 April 1S01 vast te stellen en te bepalen: De Keurmeesters zullén vferpligt Zijn naatnvkeurig zorge te dra gendat alle de Schaaphouders binnen deze Stad en jurisdictie, hünne Schurfte Schapen en Lammeren of de zoodanige welke aan het Rotkreuptl ziek zijn, 'van de gezonden afzonderen en dezelven twehten te genezen 40. Zij zullen van acht tot acht dagen Visitatie doén bij zoodanige Schaaphouders bij dewélke zij Schurfte of Kreupele Schapen of Lamineren hebben gevonden omwanneer zij na de eerste veer tien dagen niet génezen mogten zijn, voor ieder Schurft olKfeu- pel Schaap of Lam te Vorderen eénè boete Van vijf en twintig Cents van acht tot acht dagen daarna telkens te verbeuren. Zij Zulién toezien dat al het houtwerk hetwelk tinder het be reik der afgezonderde Schurfte of Kreupele Schapen is geweest* met Pekel worden gewasschen én zoo veel mogelijk gereinigdj De Keurmeesters ztillen gehouden Zijri tweemalen in het jaar in de maand Junij én in de maand September al het Schaap - Fee het welk binnen de Stad^ of defzelver Jurisdictie wordt gevon den naauwkeurig te Visitécren en te examineeren, waarvoor de Schapehouders aan hun zullen moeten betalen telkens voor elk Schaap 2 Centeti en voor ieder Lam beneden de 6 maanden oud I Cent. De Keurmeester» zullen deze Visitatie daar en boven op onbe paalde tijden herhalen, Zoo dikwijls dit aan hun door den Heer Burgemeester of zijnent v ege zal worden gelastzonder voor deze buitengewone Visitatie eenige andere of meerdere beloo- eing ie mogen vragen. Aldus gedaan bij den Raad der stad Alkmaar, op den 1 No- S Het is bekend, dat in geen land van Europa de belastingen Zoo zwaar en veelvuldig zijn als bij ons. Wat wonder dan ookdat de smokkelarij aergens hare rol meer in het groot speeltdan hier. Eene geheele klasse der bevolking vindt haar bestaan in den Sluik handel; de krachtdadigste pogingen der regering, de gestrengste straf fen zijn niet itl staat, denzelven te onderdrukken, en dikwerf vallan er bloedige gevechten voor tusschen de smokkelaars en het legioen tol - bedienden, wiens bestemming is om het siuiken te beiétteii. Nog onlangs heeft een dergelijk toonéel op de kust van Dorsetshire plaats gehad. Men was onderrigtdat de smokkelaars op zekere plaats, in de nabijheid van St. Albans Head, eene aanmerkelijke hoeveelheid sterke dranken zoude aan wal brengenen zond uit 'dien hoofde een aantal gewapende tolbedienden derwaarts, om dit voornemen te belet ten, en, zoo mogelijk, de geslokene goederen aan te houden. Doch deze werdende landingsplaats naderendedoor de smokkelaars ten getale Van 70 of8o, met eene bui van kogels ontvangen; en nu ont stond er éeu bloedig gevecht, Waarin aan'beide zijden velen gewond werdenen twee smokkelaars gesneuveld zijn. Eenige tolbedienden hadden zichterwijl hunne makkers het tegen de overmagt staande hielden in de klippen verscholen en terwijl de overige vochten laadden zij de aan wal gebragte goederen in een vaartuigen bragtea dezelve behouden aan het tolhuis. Ook hadden zij bijzonder acht ge slagen op de aanvoerders der smokkelaarsen de voornaamsten der- zelve erkenddie dan ook vérvolgens in hechtenis genomenen aan den regter overgeleverd zijn. Dé uitslsg van dit geval behoort tot de Uitzonderingen. In den re gel winnen het de smokkelaars, die niet slechts met lood, maar mee nog veel gevaarlijker metalen weten te schieten, waardoor de vijan den niet Zoo Zeer gekwetst wordenals wel in slaap geraken. vember 1827. De Burgemeester F O N P E i N V E R S C II U I R, Ter Ordonnantie van Dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. V E O R P L R O O E P I N G F Cr A N G E R S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR herinneren bij dezen, alle de Verlofgangers der Nationale Militie, welke zich binnen deze Gemeente bevinden datingevolge de door den Heer Staatsraad Gouverneur van Noord-Hollandbij deszelfs be sluit vac den 1 October 1837. geformeerde Staat door den Heer BINNENLAND SC HE BERIGTEN. 's Graveniiage den 2 November. Inde vorige en in de voorlaatste week is, te Amsterdam, in hét openbaai1, verkocht de verzameling van Gedenkpenningen en Munten, nagelaten dóór'wijlen der heer A. van Bijnkershoek van 'Hoogstraten. Deze verzameling was eene der rijkste in Nederland sche penningen, welke door eenig bijzonder persoon in het Koning rijk bezeten werd. Dezelve bevatte tevens veie oude en hoogstzeld- zame ItaliaauscheFrsnscheEngelscheNederlandsche en andera munten. "Het koninklijk kabinet van penningen heeft een aanzienlijk gedeelte van die verzameling gekocht, door welken aankoop het vak der Nederlandsche penningenhetwelk "aldaar reeds zeer rijk was opmerkelijk is verbeterden de verzameling van munten insgelijks zeer is verfraaid. Onder de gekochte Nederlandsche penningen zijn er vele, welke door schoone bewaring, door geschiedkundig belang en door zeldzaamheid uitmunteneu onder de gekochte munten merkt men er een groot getal op, hetwelk, door oudheid en zeldzaamheid, de aandacht van deskundigen verdient. Eene verzameling van Pause lijke munten, beginnende met de negende eeuw, mag, onder andere genoemd worden, gelijk ook onderscheidene Fransche en Engelsche, en vooral Néderlandsche munten. Onder deze laatste komt een voL ledig stel proeven van munten voor, ontworpen voor de Bataafsqbe Republiekwaarvan geen tweede bestaateenige hoogstzeidzatóa munten van den gewezen Koning van Hollanden meer andere. Gepasseerde SCHEPEN door A L K M A A R langs het Groot NOORD-1IOLLANDSCII KANAAL, van den 3 tot den 10 November 1827. P. Schackel, de Couriervan Havana naar Amsterdam,

Alkmaarsche Courant | 1827 | | pagina 1