TOWSSi 'ALKMAARSCIIE COURANT i MSË? i*aB W. So. notificatie. I Van MAANDAG Bin ui J U L If. Deze Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag vsor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. J waarnemende GOVVEPvNEUR van NOORD - HOLLAND, Vermeent de ingezetenen dezer provincie, te moeten aandachtig snaken, op de ontdekking van valsclie stukken van vijf en twintig Cents, welke vooral in de provincie;-. Zuid - Braband en Antwerpen, in omloop zijn en waarvan de voornaamste kenteekenen der valsch jjeid in de Nederlandscke Staats Courant en de Gazette despaijs Bas, zijn vermeld geworden, wordende de gezegde ingezetenen hiervan door deze gewaarschuwd, zoo tot voorkoming van schade, als om zoo mogelijk het hare [bijtearagenten einde de genenwelke zich San het fabriceren en de eerste uitgifte of het bevorderen van den omloop der bedoelde valsche stukkenschuldig makente doen ont dekken. Haarlem 8 Ju lij 1828. De waarnemende Gouverneur voornoemd j C. S O L E I L. Dz waarnemende GOUVERNEUR van NOORD - HOLLAND, Brengt bij deze ter kennisse van alle de daarbij belangstellenden, dat Z.M. bij boogstdeszelfs besluit van den 26 junij 1828, n<>. 98 onder de daarin vermelde bepalingen, de een honderd een - en - veertig ste Nederlandsche Loterijheeft vastgesteldbestaande uit twee-en-dertig duizend Lotenen bevattende duizend prijzen, een-en-dertig duizend premiëu en zes extra premien, zullende de trekkingen der genoemde Loterij te 's Gravenhage plaats hebben. Zijnde krachtens htet gemelde koninklijk besluit daaromtrent bij re- jslutie van den lieer Staatsraad, administrateur van de registratie, het kadaster en de loterijen, dato 28 Junij 1828, n°. 11, bepaald: 10. Dat de Collecte der 141 Koninklijke Nederlandsche Loterij zal geopend worden op Maandag den 14 Julij 1828, en gesloten op Zamrdng den 26 dier zelfde maand. cA Dat de trekking van de eerste klasse der Loterijzal plaats heb ben en geheel moeten afloopen op Maandag den 11 Augustus, die van de tweede klasseop Maandag den 28 Augustus en die van de derde klasseop Maandag en Dtngsdag den 8 en 9 Sep tember aanstaande, go. De prijs waarvoor de geheele lotenna de eerste week der Col lecte cn de gedeelten derzelve, onmiddelijk na de opening der Collecte, bij de Collecteurs "of Ontvangers en de Gedelegeerden verkrijgbaar zuilen zijnis als volgt es. Voor de doorgefourneerde loten: Geheele loten ƒ46:00. Halve dito ƒ23: 00. Vijfde dito f 9 20. Tiende dito ƒ4 60. Twin- tigsten dito 2 30. 11. Voor de loten der ie klasse: Geheele loten ƒ11 00. Halve dito ƒ5:50. Vijfde dito 2 20. Tiende dito ƒ1:10. e. Voor de tweede klasse Geheele loten ƒ26:00. Halve dito 13 00. Vijfde dito 5 20. Tiende dito 5 60. d. Voor de derde'klasseGeheele loten ƒ48 00. Halve dito ƒ2400. Vijfde dito /-'9 60. Tienden dito 4 80, Twintigste dito 2 40. Zullende de geeae, welke de hierboven voor de eerste of tweede k1asse bepaalde prijzen, hebben betaald, indien hun lot, in geene van die klassen woriit uitgetrokken, derzeiver fouruissement voor de vol gende klasse kunnen voldoen, gelijk hetzelve is bepaaldnamelijk voor de tweede klassewegens een lot, dat in de eer. te klasse iiiet is uit gekomen, met bijbetaling van 15. en v.oor de derde klasse, wegens ecu lot, dat in de tweede klasse'niet is uitgekomen, met bijbetaling van ƒ20. en voor de gedeelten in evenredigheid daarvan, alles zon der eeuig opgelddoch voor de derde klasse onder bijvoeging der pte- mie van twee gu den. Dverigeirs bij het voormelde koninklijk besluit bepaald zijnde, dat de klassikale loten voor de eerste klasse, tot den inleg prijs' zullen verkrijgbaar zijnvoor de houders van loten in de laatste klasse der 140 Nederlandsche Loterijmet de premie van 20. uitgekomen mies zich daartoe aanmeldend®, gedurende de twee eerste weken van de openstelling der Collectedat van deze loten geen opgeld zal wor den betaald zoo als aan de gekwalificeerde Collecteurs of Ontvangers gedelegeerde van de eerste en tweede klasse, of debitanten der 141 Loterij is vergund, op ieder door hun geheel of gedeeltelijk uitgege ven lot te heffen een.opgeld, van vijftien percent, en dat een getal van 2700 lotenboven dien zal worden afgezonderdten einde aan particulierenwelke Verlangen geheele doorgefourneerde Loten tegen betaling van den inleg van ƒ40. zonder opgeld te spelen, de gelegen heid daartoe te geven, zoo wel ten kantore van den Ontvanger-Ge neraal, in 's Gravenhageals bij de Collecteurs ®f Ontvangers en wel bij'eerstgemelden gedurende de twee eerste weken en bij laatstgemel- ■de, gedurende de eerste week, na de opening der Collecte, of zoo lang het daarvoor bestemde getal loten zal kunnen strekkenzoo wordt cok hiervan bij deze, aan de belangstellenden de nodige kennis gege ten. De waarnemende Gouverneur voornoemd C. S O L E I L. guldensde helft voor de armen en de wederhelft voor den aanbrenger. Art 3. Deze boete zal worden verbeurd het zij men de losloopen- de Honden zal kunnen grijpenof niet. Art. 4. De Dienaars der Politie zullen alle losloopende Honden opvangen en in een daartoe aangewezen locaal brengen terwijl de zoodanigen, welke niet kunnen worden gegrepen, op de best moge lijke wijze zullen worden doodgeslagen. Art. 5. De gegrepene Honden zullen gedurende 24 uren in het: leven' worden bewaard en aan de Eigenaars op hun verzoek terugge® geven mits betalende drie guldens boven de boete aan de Dienaren der Politiena het verloop van deze 24 uren zal over die Honden worden gedisponeerd. Art. 6. De Heer Commissaris van Politie is met de naauwkeurige executie van deze maatregel belast. Aldus gedaan bij Burgemeester en Wethouders voornoemd, •p den 5dc» Julij 1828. en ten zeiven dage gepubliceerd. FONTEIN VERSCHUIR, Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUlR| BURGEMEESTER en WETHOUDERS der STAD ALKMAAR, daartoe door bijzondere redenen verpligt, Hebben goedgevonden en verstaan te "ordonneren en vasttestellen gelijk zij doen bij dezen Art. 1. Ingaande met den dag van heden en eindigende met den l5deB September eerstkomende, zullen geene Honden binnen deze Stad moger, losloopenmaar allenzonder onderscheid aan den band of ketting worden gelegd.' Art. 2. De Ingezetenen of vreemden wier honden zullen worden bevonden losteloopen, zullen telkens verbeuren oene boete van twee BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, gezien de instructie, betrekkelijk de uitgiften der Patenten door den heer Directeur-Generaal der directe Belastingen en Posterijen op den 4«» October 1819 2 Dgearresteerd, houdende dat de Patenten en afschriften, door het hoofd of een daartoe door hem behoorlijk gemag- tH Lid des gemeente-bestuursgeteekend van het zegel der Gemeen te0 voorzien, en aan de patentpiigtigen tegen intrekking van het ke?u voor den ontvang van het billet van aangifte afgegevenzullen wor den uitgereikt na dat dezelve behoorlijk genummerd en 111 het eerste gedeelte van het daartoe aangelegd Register zullen zijn ingeschreven: als ook dat de Patenten zoowel de oorspronkelijke als de afschriften derzelve en die welke op den naam van anderen worden omschreven behoorlijk door den wettigen houder moeten worden afgeteekend. Gezien het besluit van Z. M. van den 17 October 1820 (staatsblad N®. 22) strekkende tot bevordering eener meer rigtigen uitvoering van art. 32. der wet op het Parentregt tot het afhalen der Patenten betrekkelijk en houdende bepalingen zoo ten opzigce der te doene uitneodiging tot het afhalen der Patenten, als ten aanzien van het geen bij verzuim daarvan moet worden bewerktstelligd en de boete die op het niet kunnen vertoonen van het Patent, bij de te doene aanvrage volgens 1, van art. 32 der wet van den 21" Mei 1819, zal worden toegepast Brengen dien ten gevolge, bij deze ter kennisse van alle diegenen welke daarbij eenig belang mögten hebben en aan liet regt van Patent onderworpen zijn, dat zij zich in persoon, voorzien van het door den ontvanger der directe belastingen binnen deze Stad van den ontvang van het billet van aangifte, afgegeven Reen, en, voor zoo verre be treft de KramersVenters etc.in de tabelle N°. 7 -en 8. van voor schreven wet vermeld welke kwitantie moeten produceren van voor melden ontvanger dat het Patentregt, over deze jare ten volle vol daan ister bekomiug en ter teekening van derzeiver Patent op hec Secrctnrie dezer Stad moeten vervoegen alwaar tot dat einde d gelijks van Maandag den lef tot Zatnrdag den 26" Julij 1S28 ingesloten,- uitgezonderd des Zondagsvan des voormiddags tien tot des na middags twee ure zal worden gevaceerd. Waarschouwende Burgemeester en Wethouderstevens alle zooda nige Patentpiigtigen welke mogten verzuimen aan deze kennisgeving te voldoen, dat zij zich zeiven te wijten zullen hebben de nadeelige ge volgen die uit het niet komen afhalen en reekenen van derzeiver Pa tenten krachtens het bovengemeld besluit van Z. M, de dato 17°» Oc tober 1820, en de wet op de Patenten van den 2ien Mei 1819 zou den kunnen ontstaan. Actum bij Burgemeester en Wethouders voornoemd den Se Julij 1828. FONTEIN VERSCHUIR, Ter ordonnantie ran dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. BUIT"ENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. Dezer dagen heefc voor de korrectionele Regtbank van Parijs eene vrouw te regt gestaan'die des nachts. iti een onvoltooid gebouw sla pende gevonden was, en hardnekkig weigerde, haren naam eji,woon plaats op te geven. De regtbank heeft art.kei 27: van het Wetboek, van Strafregt op dezelve toegepast, en zich genoodzaakt gezien, haar vonnis in de volgende bewoordingen te vervatten Overwegen de dat het gebleken is, dat de alhier aanwezige vrouwdezelfde, waarvan de persoins - beschrijving bij het proces - verbaal van den Kommissaris van Politie gevoegd is, geene woonplaats noch middelen van bestaan kan aanwijzen, veroordeelt de hier aanezigt woutot eene gevangenisstraf van drie maandenen stelt dezelvena afloop van dien tijd ter beschikking van het Bestuur. De Parijzetiaars schijnen groot belang 111 deze geheimzinnige zaak eener vrouw gesteld te hebben, die in alle hare antwoorden blijken gegeven heeft, van in hare vermogen gekrenkt te zijn, en die wel-

Alkmaarsche Courant | 1828 | | pagina 1