K ALKMAARSCHE C-O U R A N T 182S N".4S: to P T f F i C A T I E. Burgemeester f.n wethouders der Stad alkmaar Van MAANDAG I>en 24 NOKEMBER. Deze Courant wordt geregeld eens 'in de-week e.i wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. e GEDEPUTEERDE STATEN van NOORD-HOLLAND, Willende dat de goede Ingezetenén bij den aatikoop zoo van nieuwe els van oude Nederlandsche maten en gewigten, 111 de gelegenheid gesteld worden, zich zeiven te verzekeren, of die voorwerpen al dan niet den ijk of herijk r.og moeten ondergaan, en I un niet alleen voor onwillekeurige overtredingen willende behoeden, maar ook willende voorkomendat die.genen welke ter kwader trouw handelen, geene onweteriheid van den aangenomen jaarietterzouden kunnen voorwen den. Brengen ter kennisse van allen die zulks zoude kunnen en mogen aangaan dat de herijk der lengtematen en gewigten voor het jaar 1829 zal beginnen in de stad Amsterdam met den r- januarijen eindigen de 30 Aprilen voor de inhoudsmaten en het goudgewigt gedurende de maand Mei, terwijl de herijk voor alle maten en gewigten in het Arrondissement Amsterdam en in de overige Arrondissementen Haar lem Alkmaar en Hoorn zal beginnen met den ie April en eindigen 30 junijen dat de letter waarmede in dat jaar moet worden geijkt en herijkt K zal zijn. met aanmaning zich die tijden ten nutte tema ken ten einde zich voor onaangenaamheden en schaden te hoeden. Haarlemden 30 October 1828. De Gedeputeerde Staten voornoemd, van T U Y L L. Ter Ordonnantie van dezelve, De Griffier der Staten van Holland COPE S van HASSELT. De personen van JACOB BOS en ROELOF ROELÉ worden verzochtzich zoo spoedig mogelijk ter Secretarie der stad Alkmaar aantemelden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, OntVangen hebbende eene dispositie van den Heer Gouverneur van Noord-Ilollandbetreffende hec Nummeren der Gebouwde eigendom men Noodigen dien ten gevolge alle eigenaren van gebouwde eigendom men binnen deze Stad en derZélver Grondgebied uit, om bij aldien, Ide Wijk en Verponding - Nummers niet behoorlijk met Olij - verw op deze hunne eigendommen gesteld zijn, ie willen zorgen, dat zulks onverwijld verrigt wordt. ?-;gt Alkmaar den 22* November 1828. Burgemeester én JVethouderen voornoemd P. DE SONNAVÏLLE Wethouder. Ter Ordonnantie van Denzelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Verwittigen bij dezen alle Pater,ip/igtigenbinnen deze Gemeente ei; Jurisdictie van dien, dat de bij art. 36 van de Wet van 21 Mei 1819 houdende eene nieuwe ordonnantie op het reet van Paten voorge schreven opneming, te beginnen met den 25 November aanstaande, aan a Ie Huizen zni plaats hebben, en dat tot die opneming door Bur gemeester en Wethouders, met óverleg van de Controleur''der Direc te belastingen van de ie divisie, Controle Alkmaar, zijn benoemd en aangesteld Isaac Catin'ius Arrondissements-IJkeren Cornells van Tie! Deurwaarder bij de directe belastingenbelden behoorlijk beè'edigd. Gelastende Burgemeester en Wethouders een iegelijk der Pnlent- pli 'tige de gemelde Personen in die kwaliteit te erkennen, en aan denzelven alle de door hun gevraagde inlichtingen te geven. Herinnerende Burgemeester erf Wethouders nog bi; deze bijzot,der- kjk de Patentpligtigen in de tabellen N°. 1 en 12. der voorschr. wet begièpen, aan de bepalingen vervat in art. 35 derzelver wet,' met betrekking tot de daarbij voorgeschreven verpligting tot de vertoo- uing van het aangelegde Register, houdende de namen en toenamen, van alle de door hen met uitzondering van die genenwelke met minder dan drie werklieden arbeidenin dienst gehouden werklie denalles op de zoodanige boete en poenaliteiten als bij hetzelve ar tikel in 't breeder zijn omschreven. En zal deze van den Rnadhuize worden gepubliceerd, geaffi^eerd en in dezer Stads Courant geinsereerd. 0 I Aldus gearresteerd ter Kamer van Burgemeester en Wethouders voornoemd, den i8dea November 1828. P. de SONNAVÏLLE, Wethouder. Ter Ordonnantie van Dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR ♦nu 1 1 1 .1 .li BUITENLANDSCHE BERIGTEN. T U R K Y E. Een Duitsch dagblad geeft den volgenden brief uit Odessa van 22, October: Varna is bijna 70 dagen lang onafgebroken beschoten geworden 4 en zoowel de vestingwerken als de huizen zijn zoo beschadigd, dat de Russende stad bezettendebijna nergens onder dak komen kou* den, en het zeer te verwonderen is, dat dezelve het nog zoo lang heeft kunnen houden. De vestingwerken zijn zoo spoedig en goed, als doenlijk was, weder in staat van verdediging gesteld. Ofschoon de stad nog grooten voorraad "an levensbehoeften hadkwamen ech ter de Turken, bij de overgave der vesting, zeer vermagerd en van koude klappertantend voor den dag; hunne nieuwe kleeding, waarbij de hals, en het grootste gedeelte der armen en beenen onbedekt blijft, is niet geschikt om hen tegen de koude te beveiligen, waar door zij in de reeds zeer koele herfstnachten veel uitgestaan hebben, (in andere berigten wordt dit gebrek aan de noodige dekking, dat voor de Turken ongewoon is, als de hoofdoorzaak opgegevenwaarout de bezetting van Varna zich door Jussuf - Pacha zoo Spoedig tot het nederleggen der wapenen heeft laten Overreden.) De Kapudan - Pacha is een jong en schoon manvan een in drukwekkend voorkomengelijk dan ook da meeste Turken van aan zien hunne edeie houd ng ook in het ongeluk niet afleggen. Jussus- Pacha is zeer rijk, en heeft, met Zijn talrijk gevolg, te Odessa een prachtig paleis gehuurd. Zijne manschappen heeft mennadat zij ontwapend waren, grootendeels naar hunne woonsteden laten terug- keeren. De Turken hebben zich wederom even weinig als in vroegere veldtogieuop een eigenlijke veldslag durven inlaten. Zoodra zij op hunne togten ergens vertoeven, zijn zij binnen weinige uren goed, verschanst, en doen Uit hunne moeijeiiik te nemen verschansingen, meestal ofzonderlijke uitvallen met ruiterij, die, in ongeregelde hoo- penop de ingesloten gelederen staande vijanden aanvalten dus ook zelden veel uitrigteu kan. Meer dan eens heeft -.men gezien, dat zulk eén hoop van 3 of 4000 Turken twee eskadrons Russen I die hen in gesloteue gelederen afwachtenniet koude overhoop wer pen. Na zulke aanvallen spoeden zij terstond weder naar hunne ver schansingen terugen laten gewoonlijk niet meer dan de doorie paar den achter, daar zij hünne gesneuvelde makkers, met touwen aan hunne paarden bevestigd, medeslepen." BINNEN LA NDSCHE BERIGTEN. Met leedwezen heeft men, juist op den Verjaardag onzer geliefde Koningin, de tijduig van het overlijden der Keizerin - Moeder van Rusland vernomen, welke tot ons Vorstelijk Huis in eene zoo naau- we betrekking stónd, en welker dood de vreugde van hetzelve in rouw verkeerd heeft. H. K. M. is te Petersburg, den 5den dezer, in den ouderdom van 69 jaren overleden. Dezelve was eene gebo rene Prinses van Wuieemberg. De onlangs gewijdde Bisschop van Namen, de Heer Ondernatndi heeft den i/den dezer zijnen eed m handen des Konings afgelegd. Geachte LandgenooTen Wij hebben onze werkzaamheden, in de hoop op uwe hulp onder nomen vólkomen ten e nde gebragt. De onaersche dene rekeningen en verantwoordingen uwer ruime giftenreeds bij onze Kommissie opgenomen en goedbevonden zijn daarna aan het belanghebbend publiek, blijkens onze oproeping van den 5den dezer in de Groninger Stads Courant, voprgelegd. Ons uitvoerig verslag, met de specefieke rekeningen en aanwijzende staten, zijn verzonden. Het batig saldo der rekening, blijkens gemeld ver slag is bestemd omna voldoening van de nog te betalen kosten te worden ter hand gesteld aan de Directie dersedert jaren hier bestaande, heilzame inrigting voor behoeftige kraamvrouwen. Ons blijft dus alléén overig, om n voor de milde, door velen her- haa'de, en stee.s hartroerende betooningen van werkdadige mcnschen- liefde den warmsten dank, nu in het openbaar, toe te brengen, in naam van elf duizend acht honderd negen-eti-tachtig personendie gij, toen zij in allerlei nóód en kommer verkeerden, hebt gespijsd, gelaafdgekleedverwarradverkwikten van de rand des grnfs en uit volslagen ellende, aan het leven, hunne dierbaarste betrekkingen en den welstand zoo veel mogelijkterug gegeven. Heil zij uen het lieve vaderlandwelks roem en welvaart be stendig zullen zijn bij de voortduring van zulk' eenen echt Neder- landschen geest. Groningen, den November 1828. De Kommissie tot ondersteuning van personen en huisge zinnen, ten gevolge der in 1826 geheerscht hebbende volksziekte onvermogend zijndeen welke door geent diaconie bedeeld worden, te Groningen. M. Buscii Poorzitter Van wege dezelve O. J. Quintus Secretaris

Alkmaarsche Courant | 1828 | | pagina 1