ALKMAAR3CHE J e GOUVERNEUR van KOORD- HOLL AN D, Gelezen de missive van den Heer Opper - jagenneester van Z. M. Ópper-Houtvester voor de Noordelijk^ Provinciën, van den 15 dezer W°. 44, omtrent de opening der jagt op Ganzen, Eenden en Water snippen, Gezien de deliberatien van Hecren Gedeputeerde Staten van den S3 dezer. Brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbendendat de jagt •p Ganzen, Eenden en Watersnippen, wat de publieke jagt aanböi langt, op Jiet Water, langs de Stranden, Oevers var, Meeren, Veen- ylassen en Rivieren, mitsgaders op lage moerassige landen, met den tienden Augustus aanstaande zal zijn geopend, maar bepaaldelijk ge- «loten blijft in en langs de Bosschen, alsmede op Bouw- en Wei landen, tot het gewone jagtveld behoorende. Zullende wijders de be doelde Publieke Jagt i/i het a« Jagt - District van Buikslootlopende den Zeedijk langsover Monnickendam en Edarntor Oosthuizen den Westdijk terug' tot Purmerend en voorts op alle grondengele. gen ten Noorden van het Ij, door den watervloed van 1S25 geïnun deerd gewordendit jaar gesloten blijven. Wordende de Kooilieden, bij deze tevens herinnerd, dat volgens art. 3. van Z. M. besilfit van 1 December 1820 (staatsblad N°. 26), In i ne Kooi-Eenden, tot den ie September, moeten zijn opgesloten #f gehokt, op de boete daarbij bepaald. Haarlem 3; Juni/ 1829. De Gouverneur voornoemd Van TUYLL. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR feven hiermede aan de Burgerij en goede Ingezecenen, te kennen: Dat, bij gelegenheid van den aanstaanden Jaardag van Z. M. onzen geliefde en geeerbiedigden Koning invallendeop Maandag den 24en dezer maanddes morgens bij de onderscheidene gezindhedeneeue piegtig e Godsdienst-oefening zal worden gehouden, en dat diensvol gens die voordemiddag met stille bedaardheid zal beoooren te wor den doorgebragt; terwijl ook het overige gedeelte van dien dag blij ken van betamelijke vrolijkheid en goede orde zal behooren te geven en herinneren Burgemeester en Weihouderen voornoemdwel inzon derheid alle de In- en Opgezecenen vanen wien het verder aangaat, aan de bestaande Keuren tegen het afsteken van Vuurwerken van wel ken aard en het schieten met geweren pistolen of eenige andere in strumenten zullende door de Policie met de meeste gestrengheid worden gewaakt dat tegen dezelve op deze aanstaande heugelijke Ver jaardag niet worde gezondigdmet dien verstande echterdat het aan dezelven veroorloofd zal zijnom als in vorige jaren in de zoo genaamde Geesterhout, en niet verder dan tot aan de zoogenaamde Hoevervaart op gemelde 24® Augustus aanstaandeonschadelijke Vuur werken aftesceken, Alkmaar den I4e Augustus 1829. Burgemeester en H'ethoaderen voornoemd FONTEIN VERSCIIUIR, Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VE11SCHUIR, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen derzelvef Stad en Ju risdictie, een door den Ed: Achtb: Raad op heden genomen besluit, luidende als volgt: De Raad der Stad Alkmaar bij ondervinding gezien hebbende Dat de Waarschuwingen van Heeren Burgemeester en Wethouders m van den 27 Augustus en 6 September 1825, waarbij het Kermis- en Nieuwjaar wenschen aan de huizen der Ingezetenen door de Dienaren van Policie, Justitie, en alle andere geëmployeerden van dien aart, wordt verboden, niet genoegzaam zijn geweest, om de- ze kwade en verkeerde gewoonte om van de Ingezetenen giften of gaven te vorderen, dewelke zij om der vreze wille of andere rede- nenniet durven weigeren te gevengeheel en al tegen te gaan en te beletten; En evenwel vastelijk besloten hebbende op deze zaak welke zij als een belangrijk point van orde beschouwen, geenszins toegeven- de te zijn, maar dezelve tegen te gaan, zoo veel maar eenigzins t, mogelijk is; Heeft goedgevonden en verstaan op nieuws vasttestellen en te bepalen, gelijk dezelve doet bij dezen: Art. i. Geene Dienaren var. Policie, van Justitie of eenige an- dere diergelijke geëmployeerden tot welke Autoriteit of Cöllegie dezelve ook behooren, zullen aan de huizen of bij de Ingezetenen, t) anders dan bij de zoodahigen tot welke Autoriteit of Cöllegie zij in onmiddelijite betrekking staan, mogen rondgaan, om Kermis, t, Nieuwjaar of diergelijke Wer.sflhen te doen op eene boete van 10 Guldens, of eene gevangenis van drie dagen, door ieder hunner telkens te verbeuren. Art. 2. Zoodanige der Ingezetenen welkeniettegenstaande dit t) verbod. Kermis of Nieuwjaars-giften aan de hier voor omschrevene Dienaren of geëmpioijeerden geven, zullende daarover ernstig wor- den berispt, en zich daar aan bij voortduring schuldig makende, Js tegen hun worden geprocedeerd, zoo als zal worden Verstaan te beboeren." En op dat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gepubli ceerd en geaffigeerd. Alkmaarden 4e Augustus 1829. Burgemeester en TVethouders voornoemd, FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van Dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR* BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der STAD ALKMAAR hebben nuttig geoordeeld aan alle de ingezetenen van deze Stad, en het naburig oord kennis te geven Dan de noodige orde is gesteld, dat voortaan ten allen tijde in het Gasthuis van deze Stad, de zoogenaamde Bildsche drank voor handen aal zijnten gebruike van ieder ééndie denzelven zal geloven aoodig te hebbenmits tegen behoorlijke betaling van de zoodanigen, welke niet behoeftig zijn. Dat de directie over de afgifte van denzelven is opgedragen aan de Heeren De Roock en Han dambeiden Lectoren bij de medische School alhieren beiden met den medicalen en chirurgicalen dienst van het Gasthuis belast. Alkmaar den i8e Juli/' 1829. Burgemeester en JVethouderen voornoemd FONTEIN VERSCHUIR, Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR* 1 m BUITENLANDSCHE [BERIGTEN. T U R K IJ E. De Allgemeine Zeitung deelt een nader berigt uit Konstantinopel vau den ^dea Juli; mede, waaraan men evenwel niet veel meer schijnt te mogen 'hechtendan gewoonlijk met dergelijke bijzondere berigten het geval is. Volgens hetzelve zoüden de onderhandelingen nopens de Grieksche zaak, den igden Julijterstond nadat de Engel- sche gezant bij den Sultan een piegtig gehoor had gehad, zijn geo pend geworden. Doch reeds den i4den zoude de Reis-Effendi rond uit aan de Gezanten te kennen gegeven hebbendat de Porte nooic zoude treden in de voorslagenwelke haar ten opzigté vaii Grieken land door de Mogendheden gedaan warenén dat ztj zich door niets ter wereld zoude laten bewegenom hare goedkeuring te hechten aan de bepalingenwelke den 223ten Maart door de Gevoimagtigden der Mogendheden te Londen vastgesteld zijn geworden. Voorts wordt in dezen brief gemelddat men te Konstantinopel het berigt gekregen haddat de Onderhandelingen te Schumla afge broken waren; en dat dus de hoop op de vrede, welke men tenge volge van de geruchten nopens die onderhandelingen scheen gekoes terd te hebben, geheel verdwenen was. Er waren dan ook nieuwe bevelen aan de Pachas der verschillende gewesten gezonden, om alle Muzelmannen, die wapenen kunnen dragen, op te roepen; en te Konstantinopel zelf was de Regering ijverig bezig met het nemen van verdere maatregelenom aan de Russen den krachtdadigsten tegen stand te kunnen bieden, De berigten, welke men uit Azie had, zouden mede van een zeer bedenkeliiken aard zin, zoociat, volgens den briefschrijver, onder de Turken te Konstantinopel eene groote moedeloosheid heerschte, ea velen de toekomst angstig te gemoec zagen. -- Volgens berigten uit Bucharest van 19 Julij, was eene r.ieuwa versterking' voor het Russische leger in Turkijeonder bevel vandea Generaal Tolstoi, aan den Donau aangekomen. De besmettelijke ziekten, welke gedurende eenigen tijd in de ge westen aan den Donau geheerscht hebbennainéu volgens dit berigt van dag tot dag af. RUSLAND. Te St. Petersburg is den aSsten Jtilijin bijzijn van MIL MM. den Keizer en de Keizerin, in de hoofdkerk een piegtig dankfeesc gevierd, voor de Overwinning, die de Generaal PaskewitSch den 2den Julij op den Seraskier van Erzertim behaald heeft. Te Odessa was den 22sten Julij eene Engelsche koopvaardij-brik aangekomen, welke den 6den dier msa.d van Konstantinopel vertrok ken was. In de Pruissisehe Staatscourant leest men thans een hoogst uitvoerig verslag van den Generaal Paskewitsch aan den Keizer, nopens de door hem op den isten en 2den Julij behaalde overwinningen; Wat de hoofdzaak betreft, stemt dit Verslag overeen met het berigt, het welk aangaande deze verrigtingen in de Staatscourant n°. 187 is me degedeeld geworden, terwijl de verdere daarin vervatte bijzonderhe- den de krijgskundige bewegingen en beschikkingen van den Generaal Paskevitsch betreffen, en, zonder eene naauvykeurige kennis der plaatselijke gesteldheid, niet wet verstaanbanl zijn. Zoo veel blijkt intusschen daaruitdat de togt vrn den Géneraal Paskewitsch, om ia den rug van het verschanste leger van tiagki-Pacha te komeneene vrij gewaagde onderneming was, vermits hij zich daardoor in de» Deze Courant wordt geregeld eens in de week en vel op Maandag, voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. Van MAANDAG

Alkmaarsche Courant | 1829 | | pagina 1