goedkeuring der oude Koningin weggedragen, welke integendeel o- vcral geiie me bevelen aa.i de aanvoerders der Koninklijke vrijwilli gers «ezo den hadom zich tegen de vrijlating van eenmaal in hech Seins genomen personen te verzetten. De heer de Vei gaondervindende dat zijne bevelen niet gehoor zaamd w-erden, deed.eene bekendmaking gereed maken, inhoudende dat zijdie zich te :en de uitvoering der Wet verzettenen de vrij gelatene personen moeijen widen, in de gevangenis geworpen zou- den worden. Deze maatregel was door Don Miguel goedgekeurd ge wordendoch de oude Koningin, door den Infant daarvan onderrigt schreef de lieer de Feiga eenen brief, waarin zij zeide vernomen te hebbendat hij aan de vijanden des altaars vrijheid wilde gevenom de voorstanders der goede zaak in de gevangenis te werpen, en hem waar*Ci-.uwdedat al, wat hij tegen de eenige ware Koniugsgezinden ir.ogt ondernemen hem aan haren geduchten toorn zoude blootstellen. Don Miguelaan wïeii deze brief vertoond werd, had gezegd: „ja, tegen den zin van Moeder wil ik niets doen;" en de fleer Vei ga had dan ook van dien tijd af de onschuldige gevangenen in hunne kerkers laten blijvenwaar zij toch nog voor de vervolgingen der Koninklij ke vrijwilligers in veiligheid waren. Te O.iorto waren op nieinv een aantal personen in hechtenis geno men omdat zij in het openbaar hunne vreugde daarover betoond hadden, dat een ter dood veroordeeld grondwetsgezindeMouiz ge naamd, kwijtschelding van cie doodstraf bekomen had, ofschoon'hij voor zijn geheele leven naar eene der porttigesche bezittingen in Afrika verbannen werd. De begenadigde zelf.die zijne vreugde o- ver deze verandering zijner straf had doen blijken, 'was, om hem hiervoor te tuchtigen, in eene nog slechtere gevangenis gebragt, dan Jyaarin hij tot dien tijd toe gezucht had. Berlijn, den iy Augustus, In den namiddag van den 2ósten is re Perain de straatwelke tiaar Tophanne leidt, brand ontstaan een hevige noordewind verspreid de terstond de vlammen met ongeloofelijke snelheid en'binnen 13 uren Waren ijoo tot 2000 huizen in de asch gelegd. Zelfs de oude toren van Gala'tha vatté vuur, en het bovenste gedeelte, dat van hout ge bouwd was, brandde geheel af. De manschap eener Fransche brik de haven heeft het meeste bijgedragen tot blussching van den brand, .„e Turksche kooplieden, wier woningen gered zijn, hebben hun tot belooning ijooo piasters toegezonden; ook de christen-eigenaren van huizen hebben hun een geschenk in geld gegeven. Te Konstautiliopei is het zoo rustig als te midden vau den vrede. Arnhem, den 21 Augustus, De Duitsche dagbladenwelke niet den post van heden aangekomen Zijnbehelzen de navolgende berigte Munchen15 Augustus. Zoo even wordt hier, langs eetien ge heel zekeren weg, de gewittige tijding van het Russische leger aan gene zijde van den Balkan ontvangendat de generaal Diebitsch zijne veieemging met het korps, dat teii zuiden van Burgas geland was, bewerktstelligd heeft, en daarop den vijand töt Kirk-Kilissatwintig Fransche mijlen van Konscantinopel, gevolgd is. Daar is het tot een groot en veldslag gekomen, die over het lot vats het Turksche leger volledig beslist heeft. Niets staat den marsch van de Russische krijgsmagt naar Konscantinopel meer. in den weg. Men ziet met net grootste ongeduld de bijzonderheden van deze gewigtige gebeurtenis te gemoec." Tweede berigt uit Munches} an den 15 Augustus. Zoo even verne men wij van goederhand, dat in de morgen van den iaden dezer te Weenen bij het Russische gezantschap de officiële tijding is ontvan gen, dat de generaal Diebitschnadat hij Zich mee een bij Sizepolis geland korps vereeuigd had, bij Kirk-Kilissa ("twintig mijlen van Kon- stantinopel) de Turksche armee in eenen grooten veldslag geheel ge slagen en verstrooid heefr. In dezen oogenblik moet het lot der hoofdstad beslist zijn. De nadere tijdingen moet ons de eerste post uit Weenen brengen. De Weener dagbladen, die den ièden dezer uitgegeven Zijn, maken nog geen gewag van deze tijdingen. Volgens brieven uit Konstantinopel van den gosten julijhad de Porte toen reeds tijding van het landen van een Russisch korps Van 12000 bij Sizepolis, en dat hetzelve zich met de hoofdarmee der Russen welke over den Balkan gekomen wasvereenigd had. Ook had de Porto tijding, dat de Armeniërs in Klein-Azie gemeene zaak mee de Russen maken. B I N N E N L A N D S C H E BERIGTE N. 's Gravenhage den 16 Augustus. Gisteren voor den middag hebben de beide batailjons der schutterij tan deze residentie, in tegenwoordigheid van Z. K. H den prins van Oranje en van Hoogstdëszelfs drie zonen, naar de schijf geschoten. De prijzenbestaande in gouden repetitiehorologienversierd met een oranjelint en gouden cachetten en sleutels, zijn behaald gewor den door Johannes van Onselen, schutter, staande bij de eerste com pagnie van hec eerste bataljonen door A. C. P. Vrijmankorporaal van de vijfde compagnie van hec tweede bataljon. Z. K. II. heef: beide schutters met den behaalden prijs geluk gewenscht en tevens *z.ijne tevredenheid betuigd over de bewijzen van vorderingen, door de schutterij in het algemeen gegeven. Een dejeunerin eene daar toe opgerigte tent door den heer kolonel C. C. Baron van Boetzclaaraan 1. K. II. aangeboden, werd door Iloogstdenzelven aangenomen, ge durende hetwelk de Prins zich op de minzaamste wijs met de heeren officieren heeft onderhouden» Ook d» schutters zijn op eenige ver- fyerschingen onthaald. Alkmaar den 25 Augustus. De Verjaardag var. onzen geliefden Koning is, alhier weder met $e gewone plegcigheid gevierd, zoo door het opzenden van openlijke dankzeggingen en gebeden voor het heil en den weivaart van Z. M. tn lioogscdeszelfs Huisgezin in de Kerken der verschillende Gezind heden als door het uitsteken van vlaggeneit andere uiterlijke teke nen van vreugde en gepaste vrolijkheid. Gepasseerde SCHEPEN door ALKMAAR, langs he: Groot NOORD-HOLLANDSCH KANAAL, var, den 22 tot den 28 Augustus 1829. T. W. Móller, j. D. Willeams Peter Ibsen K. Dorleland Willem Klom, J. P. Boer, E. E. Pot Pax Amst rdam Pallas Haringbuis No. 3 de Pr ins van Oranje de Vrouw Massina Martina Johanna van Livorno naar Arnsr. Loudon idem. R'Sa idem. de Visscherff idem. Amsterd. naar Batavia. idem Oleron. Alkmaar I.everpooK 99 39 39 99 99 99 6i°, 79 99 39 39 99 99 63F', 99 39 99 99 39 99 99 59k 99 99 39 39 99 99 99 64", 99 39 39 *9 99 99 99 <G°, 99 99 99 99 99 99 99 64% 99 STAND van den Thermometer te ALKMAAR. Volgens de Schaal van Fahrenheit. Zatnrdag 22. Aug*. 1829. 's morg. ten 8 ure <5oö, en t* tvc 61 Zondag 23. Maandag 24, "UZ 77 J1 M 63°. r 99 99 99 71 HUWELIJKS - PROCLAMATIENgedaan binnen Alkmaar, op Zondag den 30 Augustus 1829. Eerste Gebod Cerardus Verhoevenjongman, geboren en wonende alhier, en Atgt na Joanna Knijperjongedochter, geboren te Bergen op Zoom, wo nende alhier. Fredrih Tuijnmanjongman, geboren te Schermerhornwonende alhier en Maartje Beekjongcdochter, geboren te OudorpWonen de alhier. Tweede Gebo». Johan Daniel Stefensweduwnaar, geboren te Gorichem en wo nende alhier, en Josafat Babtista Kop, joiigedochcergeboren to Vianenwonende alhier. Hcnricus Zandersweduwnaar, geboren en wonende alhier, e» Mietje Leon, jongedochter, geboren te Enkhuizeiiwonende alhier. Hcnricus Geels, weduwnaar, geboren en wonende alhier, en Aal tje Leon, jongedochter, geboren te Enkhuizen, wonende alhier. Arien Ruijs, jongman, geboren te Barsingerhorn wonende alhier' en Marijtje Jonkerman, jongedochter, geboren te Oostwoud, woneft de te Met woud. |[r Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar van den 24 tot den 30 Augustus 1829. Mariadochtertje van Lodewijk Carel Pecfroli en Maartje Luttig. Johannadochtertje van Arie van der Veer en Trijntje Panne- keet. Theodoras Augustinuszoontje van Albert Hofstede en Ma ria Winkel. TVillemzoontjo van Gerrit Niouwkamp en Maria Nierop. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar van den 24 tot den 30 Augustus 1829. Jahannes Bernardus, Zoontje van Gerrit Bergwever en Femmetjö van Maren, oud 1 jaar. Maria Dirkseweduwe van Casper Hoogwater, oud 50 jaren. Jan Ligthartoud 39 jaren. *-* Op Woensdag den aden September des jaars 1829, des voormid dags te 10 ure, zal er op de Oudegrnch: te Alkmaar, voor het huis geteekend A N°. 64.. Verkooping worden gehouden vanEene partij MANUFACTUREN, behoorende tot den'boedel van den in staat vau failliet verklaarden LOURENS BRUNSwinkelier te Schagen Dezelve goederen zijn, des Dingsdag den is"»i September 1829, van des voormiddags 10 ure tot des namiddags 4 ure, vooreen ieder te zien. De provisionele Sijndic van bovengezegd faillissement, B. van LAAR. Men is van meening op Vrijdag en Zaturdng den iic» en raea September 1829, des avonds te vijf ure, in het Stads Logement in de Langestraat te Alkmaar door het ministerie van den Notaris S. A. de MORAAZ in het openbaar te verkoopenEen HUIS en ERVE, te Alkmaar, staande aan de Zuidzijde van het Luttik Oudorp, in wijk C. N°. 404, alsmede een stuk WETLAND, gelegen in de Egmonder- meer, in de gemeente der Stad Alkmaar, genaamd de Spijkerkamp groot omtrent bunders 81 roeden en 50 ellen, voetstoots, bree der bij billetten omschreven en nadere informntieu te bekomen ten kantore van de Notarissen de LANGE en de MORAAZ te Alkmaar. COOPS, maakt de liefhebbers van Bloemen bekend, dat hij ter verkoop heeft ontvangen, eene aanzienlijke hoeveelheid BLOEM BOLLEN, van meer dan 100 soorten, die zoo in kleur als hoeda nigheid uitmunten. Op Dingsdag den 15^°" September 1829, zal men ten huizo van de weduwe REGTER in de KooltuinBoelhtiis houden van al lerhande HUISRAAD en INBOEDEL, etc., etc., etc. V ALKMAAR. A, SIMON NATHANS DENTZ, Tandmeester van Z. K. den Prins van Oranje, etc., etc., verwittigd zijn resp: geabonneerden en verdere begunstigers, dut hij aanstaande Woensdag den 2dc" September te spreken of te ontbieden zal zijn, bij de Weds UKENA, ia den Burg te Alkmaar. Is woonachtig te Amsterdam, Kloveniersburgwal N°. 32, alwaar bij afwezigheid de" Affaire door des- zelfs BROEDER gecontinueerd wordt. Te Alkmaar, bij de Erven vta A. 6 T E li C K, ia de Aciiterdam, wijk C» u°. 585^

Alkmaarsche Courant | 1829 | | pagina 2