I BUITENLANDSCHE BERIGTEN. E. Reeds voor eenige dagen is berigt, dat de te Modena ingestelde lttijys.reia.bank drie personen, die aan den jongsten opstand deel geV-i%mgsdag 19. ^atnrdsg 16. Zondag 17, >.iaandng 18 f - STAND van den Thermometer, te ALKMAAR, Volgens de Schaal van Fahrenheit. April 1831. 's tnorg. ten 8 ure 51" en 12 nre 52". notnen hadden, ter dóód veroordeeld haddoch dat dit vonnis dosiLodoensdag 20. was verzacht en in 12 jarige galei- straf verander^^óonderdag 21. den Hertog Volgens hec berigtdoor het dagblad van Modena deswege gegeven? behoorden de drie bewuste personen alle tot de arbeidende klasse en had de regtbank zelve, den stand der veroordeelden en de bij zonderheid in aanmerking nemende, dat zij door meer aanzienlijke zaamgezworenen verleid waren geworden, hon aan de genade des Hertogs aanbevolen. De Hertog had daarop een beduit genomen en doen beltend maken, waarbij hij, uit hoofde van deze verzachtende omstandigheden, de straf der drie veroordeelden verzachtte, maar waarbij tevens aan de regtbank bevolen werdom in het vervolg te gen al degenen die zich aan de misdaad van oproer schuldig gemaakt haddenmet de grootste gestrengheid te werk te gaanen zich niet meer te vermetenom eenen schuldige aan 's Hertogs genade aan te bevelen, maar zich daarbij te bepalen, dat zij bare vonnissen, voor derzelver uitvoering, aan Z. K. H. ter bekrachtiging deed toekomen, LINNENLANDSCHE BERIGTEN. 's Gravenhage 19 April. Men verneemtdat burgemeester en Wethouders dezer stad voor nemens zijn, bij den raad in overweging te brengen, op hoedanige wijs het best den heldenmoed te erkennen van hunnen verdienstelij ken stadgenoot Hobein. Het dagblad dezer stad deelt den navol genden brief mededoor den kloeken zee-heid woordelijk alzoo aan zijnen vader geschreven Ik ben nog frisch en gezond, en heb u brief va» den 5d2* Fe bruari] eerst op den 2den April, 's morgeus vroeg ontvangen; ook heb ik Isrel (zijn broeder) gezien en gesproken, hij is wel een kop grooter en veel zwaarder dan ik, en heb een nacht met hem aan dé sukkel geweesthij kende mijmaar ik kende hem niet meerhij heeft mij gezegd dat hij 11 reeds geschreven hadwaar door u nu al les weet. Tegenwoordig ben ik te Philippine; daar hebben wij eens rerdeeg aan den gang geweestwij zaten daar wat visschers 11a om ze te vangenmaar kwamen zoo digt bij het förcdat wij leelijk in het naauw en met de muiters aan den slag raakten, die wij van de kortelette hebben gegevendoch onverwacht bleef de sloep aan den grond zittenwaardoor wij den sloep moésten veriatenen door de modder badentot dat wij aan het schor kwamenwij gaven hun daarop nieuw van hetzelfde laken een pak, en verbeeld u vader, wij waren maar met 30 man, en zij wel met 300 man, en nog hadden zij het hart nietom bij de sloep te komen want wij hielden Onze basn schoon. Smiddags om 5 uren wierd hec water zoo hoog, dat \9fj-de schor en de sloep zouden hebben moeten verlaten, maar het volk wilde zulks volstrekt niet, en om hem te krijgen, was er geen ander middeldan er r.aar toe te zwemmen vóór dat hij naar hun tocdreef. Ik bedacht mij een oogenbiik, en waagde toen de kans zwom er naar toe, en heb de sloep aan den wal gebrags, onder het onophoudelijk vuren der muiterszoo dat het kogels om mij heen in het water regende en ik elk oogenbiik dachtdat ik er een door de kop zou krijgenevenwel kwam ik er gelukkig door en zonder letsel bij de sloep. Ik ligte het dregge touw, en roeide de sloep aan den Wal en liet het volk in den sloep gaan, wij zetten het zeiltuig op en gingen toen aan boord, maar als wij weer beginnen, zullen wij 1 .c nog beter lappen; dit is nu de 3de keer, dat wij met htm aan den gang zijn, maar aan boord durven zij niet komen, en als zij er ko me idan gaan zij net als met de boot n°. 2gebraden naar den Hemel. K Nu vader, de groetenis aan alle," enz. Vrijdag 22. 99 99 99 99 9f 99 48°, 99 99 99 52% 9» r> 99 99 99 5i% >9 99 99 56% 9» 99 99 99 99 99 5<S% >9 99 95 6i°. 99 99 >9 99 99 99 56% >9 99 95 62°. 99 99 99 99 99 99 57% 99 59 95 64°. 9* 9» 99 99 99 99 57% 99 59 95 62". Üittrehel vit eenen particulieren brief van een der vrijwillige Jagersbehoorende tot het korp Leijdsche studenten, geda tetrd uit Helmond den I5dea April 1831. De dag van gisteren was voor ons een zeer belangrijke, maar te vens een zeer verraoeijende dag. Daags te voren kregen wij eensklaps de tijdingdat de generaal van Geen op de Aalsterheide over de tweede afdeeling van het mobiele leger de revue wilde hou den en te gelijk ontvingen wij de orderom den volgenden morgen te half vier gereed te zijnten einde te vier ure te vertrekken met Onze randsels en al het overige in een behoorlijke orde. Wij vertrokken op het gezegde uur met twee kompagnien der 13^ afdee- ling, hebbende de riiuzijkanten aan het hoofd. Na een marsch van twee groote uren kwamen wij te Geldorpalwaar wij het overige van onze brigade inwachteden bestaande uit het overige der 13de en uit de 8stc afdeelingalsmede uit de Groninger jagers. De kolonel voegde zich aldaar bij ons, waar na wij verder op marsch gingen en een uur daarna kwamen wij op de heide tot de monstering geschikt ai waar de twee andere brigades reeds aangekomen waren, er waren toe. omstreeks 10 4 12000 man vereenigd, te weten: de 2dede 7d 8ste, I2ie en i3de afdeeling, de Utrechtsche studenten, de ko- nnkltjke je-ers, de Groningsche jagers, een batterij altillerie te voet co 'wij. Het was voor mij een schóón gezigtdie nooit zoo vele troepen bij een heb gezien; na een uur wachtens kwamen de gene raals van Geendes Tmnbe en IVilieman en met hen ongeveer 40 of ficiereu van den staf en namen ons in oogen^chouwde generaal des Tombe kom iiandeerde en ik bewonderde zijne heldere en doordrin gende stemzoo dat hij door de geheeie afdeeling zeer duidelijk könde verstaaft worden, na de revue hebben wij gedefileerdhet welk omstreeks drie kwartier uurs duurdeeindelijk na eer.e rust van drie kwartier, dewelke men ons toestond en gedurende dewelke wij gelegenheid hadden om ons mee onze Utrechtsche kennissen te onderhouden, keerde een ieder naar zijn kantonnement terug, en wij kwamen weder in ons dorp omstreeks half vier. ure, nadat wij ge, oegzaam twaaif u-cn lang onder de wapens waren geweest. v AMORTISATIE-S IJ NDICAAT. BESTUUR der DOMEINEN, 2d« Ressert. AGENTSCHAP ALKMAAR. Op heden Maandag den 25»"" April 1831, des middags ten is uren, zal de Agent van het Domein te Alkmaarals daartoe behoorlijk ge- magtigdin tegenwoordigheid van den Inspecteur der Domeinenen ten overstaan van den te Alkmaar residerenden Notaris A. P. de LAN GE in het Stads - Logement aldaar bij G. P. Blomin het openbaar bij opbod en afslag verpachten j De TOLLEN op den Weg der iste Klasse N°. 4, van Haarlem naüf Alkmaar, gelegen onder de Gemeenten Heemskerk, Castricum» Limmen en Heiloo. De verpachting geschiedt voor den tijd van Twee jaren en Elfmaaa- den, ingaande met i° Mei 1831 en eindigende 31 Maitrt 1834, opde Voorwaardenwelke ter lezing liggenbij den Administrateur der Domeinen te Amsterdamaan het Gouvernement der Provincie te Haarlem, ten Kantore der Agenten van het Domein te Alkmaar, Ams terdam, Utrecht en 's Gravenhageten Raadhuize te Alkmaar, Hoorn, den Helder, Beverwijk en voorts bij de Opzieners der wegen in het Agentschap, en in de Logementen waar zulks gebruikelijk is, terwijl nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den ondergeteekenden Agent van het Domein te Alkmaar. H. COLLOT n'ESCURY. HUWELIJKS - PROCLAMATIENgedaan binnen Alkmaar, op Zondag den 24 April 1831. Eerste Gebod Lodevicus Josephus Frankengeboren te Renen 8n wonende alhier, en Femmetjè van Marengeboren en wonende alhier. Tweede Gebod. Hendrik Jacob Fehresgeboren en wonende alhier, en jannetje Ësveldt, geboren te Oudshoorn wonende alhier. Gerardus Adrianus Sprinkelinggeboren te 's Gravenhage wonen de alhier en Elisabeth Schellinkhoutgeboren te Oudorpwonende' aihier. IVillem Graasgeboren en wonende te Wormerveeren Joanna van der Molengeboren te Warmenhuizen wonende alhier. Joannes Evertsgeboren te Scliagenwonende alhier en Catharina PVeel, geboren te liovenearspelwonende te Purmerende. Cornetis Bontgeboren en wonende alhieren Antje Kaandorp geboren er. wonende te Heiloo.- Aangiften vari GEBOORTEN te Alkmaar van den 18 tot den 24 April 1831. Gesina Reginadochtertje van Marten Lusink en Antje Veldhuis. IVillemzoontje van Cornelis Stoel en Jannetje Conod. Hubertus Jacobuszoontje van Lucas Buissink en Catharina van Soest. Afo- ria JVijnandx dochtertje van Adrianns Haarman» en Hendrica Lenser. Ellesinadochtertje van Johan Jnéob Raisig en Gesina Obmsteede, Johannes Gerardus, zoontje van Johannes Hendericus Bernardus Hoilmami en Catharina Wagenaaf. Maria Johanna, dochtertje vara Gerardus Haisema en Maria Elisabeth Swaerts. Nicolaas, zoontje van Lourens Berger en Catharina van der Vlugt. Jefjedochter tje van Dirk van der Lijn en Antje van Batenburg. Sijtje, doch tertje van Jan Helder en Grietje Giet.- Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar vau den 18 tot den 24 April 1831. Meijntje Jansoud 39 jaren. Ar ie van den JVijngaardou<J 33 jaren. Dirk Mulder, oud 32 jaren. 4 De orrdergeteekende is van meening om op Woensdag, den 27 Apri^ 1831, des voormiddags te 10 ure, te Alkmaar in de Langestraat voor hec huis geteekend met n°. 87 in wijk Bverkooping te houden van Eenige Goud en Zilverwerk, alsmede HUISRAAD en INBOEDEL, bestaande int Kabinetten, Chiffonnière, StaandhorologieCommode, Ledikanten, Mangels, Schuif, Speel en RondetafelsStoelen met trijpen en andere Zittingen, Bedden, Vloerkleeden, Bed en Tafellinnen; Porcelein, Glas® exquis Verlakt en Aardewerken hetgeen verder te Koop zal worden gepresenteerd. Alle welke Goederen, Dingsdag voor den verkoopdag van des voormiddags 10tot des namiddags 5 urevoor een iede^ te zien zijn. J. W. WESTERMAN. Allenzij welke iets te vorderen hebben vanof verschuldigd zijn aan ANTONIE GEELS, overleden te Alkmaar den 31 Maart 1831, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doenvóór of uiteglijlc op den 14 Mei eerstkomende, aan DIRK GEELS, aan de Laat wijk A. n°. 262, zuller.de na dien tijd geene pretention meer worden aangenomen. Den ondergeteekenden maken door dezen aan haren geëerden Stadtrenooten bekendals dat zij het vak van LINNEN en WOLLEN NAAISTERS zullen uitoefenen en dat zij daarin ook onderrigc zul -, len geven aan de Jeugd, alsmede in het BORDUREN, MERKEPtf en STOPPEN, welken zij des Maandags daarin onderrigc zullen ge venverzoekende een ieders gunst en recommandatie, belovende eene éoede en civiele bediening; Zijd woonachtig in de Koorstraat, wijk A, N°. 389. A. G. LOMMERT. - S. B A S I E. Te Alkmaar, bjj de Erve» van A. S T E R C E, 1» de Achterda»w^k C, n».

Alkmaarsche Courant | 1831 | | pagina 2