A°. iS^i. ALKMAARSCIIE N®. 49, COURANT Van MAANDAG iiiOJi Den 5 DECEMBER. Dexe Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag 'voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. KADASTER. JJERIGT AAN ALLE EIGENAARS, PACHTERS en BESTUUR. DERS van VASTE GOEDEREN enz. in dè Gemeente van ALKMAAR. De STAATSRAAD BURGEMEESTER der Gemeente ALKMAAR, ▼erwittigc alle EigenaarsPachters en Bestuurders van Goederendat de staat van klassering van al de Eigendommende minuut van den legger van het kohier, en al de stbkken der schatting, op het Raad huis zijn berustendeten einde aldaar van heden af dertig dagen lang ce blijven voorleggen opdat ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekle der van dezelve zou kunnen kennis nemenenwanneer daartoe re denen mogten aanwezig zijnzijne klagten inleveren omtrent de per ceelen of artikelen welke hem aangaan. Te dien einde wordt hen de lijst hunner Eigendommen op nieuws bezorgd, doch bevat deze lijst als nu, behalve de meting, ook opga ve van de klasse waaronder elk der verschillende perceelen zijn ge- bragt. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klassefing der Eigendommen, op die lijit vermeld, naauwkeurig moeten nagaan, eti dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbekleders, wier Eigenaars buiten de gemeente woonachtig' mogten zijn, worden ten nadrukkelijkste uitge- noodigd, om die Eigenaars terstond van dit berigt kennis te geven, «n de lijst aan dezelve te doen toekomen bijaldien zij echter te ver mogten wonenom in tijds dit een en ander te ontvangen en daarop te antwoordenzullen de Pachters of Plaatsbekleedersoördeelende daartoe grond te hebben, in r.aam der Eigenaars de klagten moeten inleveren. De rcclamaden zullen op ongezegeld papier kunnen worden geschre ven, en zullen naauwkeurige opgave inhouden van de nommers der artikelen tegen welker klassering men zich bezwaard achtzij zullez fcij den ondergeteekenden moeten ingeleverd worden. Dé Staatsraad Burgemeester voornoemd doet voorts wel bijzonder opmerkendat de tijd van dertig dagen tot het inleveren der klagten niet zal worden verlengd, en dat die tijd den 20 December aanstaan de eindigt; dat na dien dag nlZoo geene klagten omtrent de klas sering zulien aangenomen worden, zoo dat zij, die aisdan van den nieuwen legger en van de overige stukken der schatting, geene be boorlijke keunis mogten hébben genomenalle nadeelhetwelk uit bet verzuim daarvan mogt voortvloeijen aan zich zelve zuilen te wijten hebben. Afgekondigd en aangeplakt den 20 November 1831. De Staatsraad burgemeester voornoemd FONTEIN VERSCHU1R; De STAATSRAAD, BURGEMEESTER der Stad ALKMAAR beeft gemeend als een vervolg op deszeis Publicatie van den aoe de zer maand be rekkelijk de ter visie ligging van de Kadastrale stukken dezer gemeente aan de ingezetenen nog ten overvloede te moete.i bekend maken Dat dé eigendorm-Iijs'ten welke aar. de huizen der ingezetenen zijn rondgebragt, met of zonder aanmerkingen én in allen gevallen be hoorlijk onderteekend of met vermelding van niet te kunnen schrij ven voor of uiterlijk op den aoc December aanstaande, op het Stad Kuis moeten worden terug gebragtvermits na gemeld tijdstip op gee ne reclames hoe ook genaamd of hoe gegrond zal kunnen worden achtgeslagen. Dit geene bezwaren óf reclames op dé feigendorils-lijstën zelve-, mogen worden geplaatst, maar op een afzonderlijk blad ongezegeld papier moeten gesteld, behoorlijk onderteekend en aan den eigendoms- lijsten gehecht worden terwijl in de lijsten geene veranderingen tno gen worden gemaakt. Dat de bezwaren zullen kunnen bestaan in aanmerkingen 1°. Tegen de klassering of1 rangschikking der perceelen in dé onder scheidene klassenen 8®. Tegen de stelling der perceelen op naam van elkeh eigenaar; het zij er perceelen cp deszelfs eigendoms-lijsten ontbreken of 'daarop perceelen geplaatst zijn, die hem niet toebehooren. Dat élk dezer soort van bezwaren op een afzonderlijk blad papier zullen nvoeien worden geplaatst, met naatlwkeurige vermelding der nummers, ligging enz., en daarenboven ten aanzien der bezwaren te- gèn de rang-schikking der perceelen in de onderscheidene klassen nog moet worden opgegeven de nummers en ligging der perceelen waarmede dezelve naar het begrip der reclamanten in gelijke klasse zonde behüoren te worden gesteld ^-BURGEMEESTER eN WETHOUDERS der STAD ALKMAAR, éiet leedwezen de kennisgeving ontvangen hebbende dat als nog ee- nige ingezetenen niet hebben betaald en opgebragt het aandeel, waar voor zij in de belasting op het Brug en Strmtengeld over het jaar 1830 zijn aangeslagen, daar zij reeds het grootste gedeelte van hun nen aanslag over 183hadden behooren op te brengen. Hebben zich verpligt geoordeeld noch eenmaal eh voor het laatst ter kennisse van de zoodanige hunner ingezetenen te brengen, de. welke dit aangaat: Dat als nu onmiddelijk en zonder verder uitstel de geregtelijke ver. volging tegen de achterstalligeh zal worden aangevangen en voortge zet daarbijdeze hunne ingezetenen onder het oog brengende dat de kosten op eene diergelijke vervolging löopendé, bij de meest© hunner de Som van hun aanslag in de belastingaanmerkelijk te bo ven zullen gaan een nadeel, waartegen het geheel onmogelijk zal zijn hun te behoeden. Alkmaar, den 23* November 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN VERSCHUIR. Ter Ordonnantie van Dezelven S. C. S. HOLLAND waarnemend Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, in den loop der week van H. C. ontvangen hebbende 25 paren wollen Sokken, ten behoeven der uitgetrbkkene mobiele Schutters dezer Stad betuigen aan den inzender voor dit geschenk, het wélk reeds dadelijk naar deszelfs bestemming verzonden is, hunnen dank. Alkmaarden 3e December 1831. Van wége Heeren Burgemeester en Wethduders voornoemd, S. C. S. HOLLAND, waarnemend Secretaris. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. Londen, den 25 November. In de politieli'e gezélschappen wordt, sprekende van de weigering van Koning Willem, om de S4 artikelen aan te némen, algemeen gezegd, dat daar iets bijzonders onder schuilde. The Globe zegt, dat gezegde Vorst almede onder den invloed van den grooten kapitalist Ouvrari zou stïian. Wat er van zijover het algemeen wordt et binnen deze stad niet geloofddat de belgische zaken nog zoo spoe* dig ten einde gebragt zullen zijn. In die zelfde politieke kringen wordt de kwestie behandeld of de Koning van tlölland tot de uitvoering van het traktaat zal genood zaakt wordep daarin wordt éen bverzigt gehouden over de onder scheiden mogendheden, otn die te vinden, welke nvt d onder- nemirig kan worden belast en hier stoot men overs! het Hoofd. En geland boezemt seder't de laatste instoming met de vlootgeen ver trouwen meer in, zoo dat men op Frankrijk zou moeten terug ko men hetwelk niet beter verlangen zou dan deszelfs natuurlijke gren zen té nadefenmaar dit zullen de andere mogendheden nimmer toelaten. De jongste tijdingen van Sunderland zijn van den 23sten; Des» tijds scheen de braakloop ildaar merkelijk te bedaren; F R A N K R IJ tv. Onder dagteekening van den iöden November wordt uit Bourbon. Vendée geSchrevért, dat Op dien dag eene vrij sterke afdceling gen darmes en voetvolk van linie zich, van den prokiirenr des Konings vergezeld, naar eene landhoeve bij het stadje Ilerbiers had begeven, alwaar men meende, dat de opstandelingen wapenen en krijgsbehoef ten hadden verbórgfen. Die hoeve was omsingeld geworden en men had dezelve geheel doorzocht, zonder iets te vinden. Toevallig was het oog öp eenen oven gévallen, die met voordacht bedekt scheen te zijn. De bevelvoerende officier bad dien doen openenen tot zijné groote verwondering was de gravin LarockejaqUelinmet eenen dolk gewapend, daaruit te voorschijn gekomen. Ook eene kamenier, die bij de gravin behoorde, had zich daarin verborgen, Sedert wer den beide deze vrouwen door de pölitië naauw in het oog gehouden; Dat de reclames tegen de begrootingen of andere welke hier boven joci, bet was njtt gebleken, wat men eigenlijk van dit zonderling niet zijn opgegevenschriftelijk zullen kunnen Worden ingediend bij j gevji denken had. den Heer Wethouder de Sonnavillewelke voor deze Stad als afge- vaardigde ter bijwoning der kantonnale Vergadering is benoemd, ten In denzelfdèn brief wordt van het verschijnen van eene nieuwe tinde daar door des te beter ir. staat te zijn de belangen der ingeze tenen bij getnèlde vergadering te kunnen behartigen en de redenen ▼tin bezwaar uit den weg te ruimen. De Staatsraad, Burgemeester mcenc de ingezetenen op het sterkste te moeten aanbevelen om op de voorschreven inlichtingen thet naauW- keurigheid acht te slaanvermits daar door aan den eenen kant de bende opstandelingen in den omtrek van Sables gesproker. IilNNENLANDSCHE BERIGTEN. Op deh 23sten dezer zijn onder Wierumgelegen in de grieté- nii Westdongeradéelaan wal gekomen vijf schipbreukelingen, die belangen der ingezetenen bij deze gewigtige aangelegenheid hoogst I zjJcl, mec de boot gered hebben van een Fransch schipdat thee «anmprir-!i,k .„n«„ - - -t- hout beiadenen van Stettin komende, op de kusten van het eiland aanmerkelijk zullen worden bevorderd, en aan den anderen kant de geregClden afloop der werkzaamheden deze zaak concerneerende zal worden verzekerd. Alkmaar, den 26= November 1831. De Staatsraad Burgemeester voornoemd FONTEIN VERSCHUIR. Ameland is gestrand. Door de voorzorg van den Heer Grietman zijn gezegde manschap, pen dadelijk van de communicatie afgescheiden geworden, en gehuis vest in een daartoe bestemd gafeouw, afzonderlijk aan de kust staande.

Alkmaarsche Courant | 1831 | | pagina 1