A". 183a; K" 13. ALKMAARSCHE COURANT Van MAANDAG Den ,5 MAAKT. Be At Courant wordt geregeld eens in de u 'eek en wel op Maandag voor de Prijt van 6 Centen uitgegeven. KADASTER. UERIGT aan alle Eigenaars, Pachters en Bestuurders van vaste Goederen enz., in de Gemeenten van DiemenOuder- Atnstel, Watergraafsmeer, Nieuwer-AmsteiAalsmeerLeimui den Uit hoorn en Kalslagen. De STAATSRAADk GOUVERNEUR van NOORD HOLLAND, verwittigt alle EigenaarsPachters en Bestuurders van Goederen, dat de staat van klassering van al de Eigendommen, de minuut van den legger van het kohier, en a! de stukken der schatting, op de Raad huizen der voormelde gemeenten zulten worden nedergelegdten einde aldaar van heden at' dertig dagen lang te blijven voorleggenop dat ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekleedcr van dezelve zóu kunnen kennis nemeti, en, wanneer daartoe redenen rnogte» aanwezig zijn, zijne klagten inleveren omtrent de perceelen of artikelen wélke hem aangaan. Te dien einde wordt hen de lijst hunner Eigendommen op nieuws bezorgd; doch bevat deze lijst als nu, behalve de meting, ook op gave van de klasse waaronder elk der verschillende Perceelen zijn gebragt. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klasseering der Eigendommen, op die lijst vermeld, naauwkeurig moeten nagaan; en dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbekleeders, wier Eigenaars buiten de gemeenten woonachtig mogtcn zijn, worden ten nadrukkelijkste uit- genoodigdom die Eigenaars terstond van dit berigt kennis te geven en de iijst aan dezelve te doen toekomenbijaldien zij echter te ver mogten wonenom in tijds dit ecu en ander te ontvangen cn daarop te antwoorden zullen de Pachters of Plaatsbekleedersoordeelende daartoe grond tc hebbenin naam der Eigenaars de klagten moeten inleveren. De reclamatien zullen op ongezegeld Papier kunnen worden ge schreven, en zullen naauwkeurigc opgave inhouden Van de Nommcrs der Artikelen tegen welker klassering men zich bezwaard acht; ge lijk mede van oie, waarmede men dezelve vergeleken heelt. De aanmerkingen betreffende verkeerde plaatsing der Perceelen op naam van de Eigenaren, zullen op een afzonderlijk blad ongezegeld Papier moeten worden vermeld, en deze beide soorten van bezwaar zullen bij dê Burgemeescereu der respective Gemeenten behooreu in geleverd te worden. Op niets wat buiten de voormelde bezwaren gaan mogt, zal thans meer acht kunnen worden geslagenbehoudens het regt van ieder belanghebbendenom den afgevaardigden zijner Gemeente bekend te maken met zijne vermeende bezwaren tegen de begrootingenhet geen door tusschenkomst der Hoeren Burgemeesteren geschieden kan. De Staatsraad, Gouvernewr voornoemd doet voorts wel bijzonder opmerken, dat de tijd van dertig dagen tot het inleveren der klagten niet zal worden verlengd, en dat die tijd den 15 April aanstaande eindigtdat na dien dag alzoo geene klagten omtrent de klasse ring zullen aangenomen worden, zoo dat zij, die alsdan van den nieu wen legger en van de overige stukken der schatting, geene behoorlij ke kennis mogten hebben genomen, alle nadeel, hetwelk uit het ver zuim daarvan mogt voortvloeijen aan zich zelve zullen te wijten hebben. Haarlemden :5dc" Maart 1832. De StaatsraadGouverneur voornoemd Van T U IJ L L. KADASTER.,. BERIGT aan alii EigenaarsPacliters cn Bestuurders dan vaste Goederen enz. in de Gemeenten van Hilversum, 'r Gr a v eland en Kor ten hoef. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van NOORD-HOLLAND, verwittigt alle Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Goederen dat de in perceelen uitgewerkte Kaart van al de Eigendommen, thans op de Raadhuizen zijn berustende, ten einde a'daar van heden af eene maand lang te blijven voorleggenopdat ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekleedcr van dezelve zou kunnen kennis nemen, en, wanneer daartoe redenen mogten aanwezig zijnzijne klagten inleveren om trent de opmeting en opneming zijner Eigendommen. Te dien einde zal nsn hen eene lijst worden bezorgd, bevattende' opgave van a! hunne Eigendommen en van de grootte van ieder der- zelve en zal de Landmeter de laatste dagen van genoemd tijdvak iu de Gemeente aanwezig zijn, om de noodige aanwijzingen te doeh. De Pachters of andere Plaatsbekleeders; wier Eigenaars buiten de Gemeente woonachtig mogten zijnworden ten nadrukkelijkste uitge- soodigd, om die Eigenaars terstond van dit berigt kennis te gever.en de lijst aan dezelve te doen toekomenbijaldien zij echter te ver mogten wonen, om in tijds dit een en ander te ontvangen en daarop te ant woorden zullen de Pachters of Plaatsbekleedersoordeelende daartoe grond te hébben, in naam der Eigenaars de klagten moeten inleveren. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd doet voorts wel bijzonder opmerker.dat de tijd van eene maand tot het inleveren der klagten niet zal worden verlengd, en dat de tijd den 19® der maand April aanstaande eindigt; dat na dien dag alzoo geene klagten omtrent de apmeticg en opneming zullen aangenomen wordenen da: de belang, hebbenden alle nadeel, hetgeen uit het verzuimen van dien termijn mogt voortvloeijen, aan zich zelve zullen te wijten hebben. Teu slotte wordt een iegelijk verwittigd, dat hij toe vastgestelde prijzen van den Ingenieur Verificatèhr zal kunnen bekomen kopijof zoodanig extract van het Plan, als hij zou kunnen bcgeeren. Hiiarlemden i9den Maart 1832. De Staatsraad, Gouverneur voornoemdt Van TUYLL. KENNISGEVING. BURGEMEESTER f.n WETHOUDERS der Stad ALKMAAR Gezien Art. 13 van het Reglement op den Her-ijk der Maten en Gewigten in Noord-Holland, gearresteerd dön 31 Januarij t8ai. Gezien Art. 2 der Notificatie van H. E. G. A. de Gedeputeerde Staten van Noord - Holland in dato den 20 Februarij 1823 N". 25, (Provinciaal blad N°. 24). Gezien de Publicatie van welgemelde Heeren Gedeputeerde Staten van den 16 September 1824 N°. 16, (Provinciaal blad N*. 161). Brengen bij deze ter kennis van alle Winkelier». neringdoende lieden en andere belanghebbendendat door voornoemde Arrondisse- ments-ijker tot den Her-ijk der Maten en Gewigtendaaronder ook begrepen de Drank, Olie, Melk en Teeraaten, in het gewone Lo caal zal worden gevaceerdgedurende de maand Aprilde vier eerste werkdagen der week, des morgens van acht tot twaalf, en de» na middags van twee tot vijf ure. Herinnerde Burgemeester en Wethouders alle voormelde Winke liers, neringdoende lieden en andere belanghebbenden, aan de Publi catie van H. E. G. A. de Gedeputeerde Staten van Noord - Holland van deii 16 September 1824, houdende: Dat alle door huil in gebruik zijnde maten en gewigten, inge- volge de bepalingen daarbij vermeld, jaarlijks behooren Her-ijkc te worden, en dat allen die hierin nalatig mogten zijn, of ver- zuimen hunne maten of gewigten jaarlijks naar behooren tot den lier-ijk aantebieden, zieh aan de prensliteiten blootstellen, welke vastgesteld zijn, met verdere informatiedat de daarbij geconcer- neertfe Ambtenaren op nieuws aangeschreven zijn, om alle de be. palingen omtrent den Her-ijk der maten en gewigten met verdub. belden ijVër te handhaven, cn tegen de overtreders dier bepalin- lingeubehoorlijk te waken. En op dat niemand hiervan onkundig zoude zijn, zal deze worden gepubliceerd en geaiïïgeerd, mitsgaders in deze Stads - Courant wor den geinsereerd. Alkmaar, den i3e Maart 1832, Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN V E R S C II UI R, Ter Ordonnantie van Dezelven bij absentie van den Secretaris, S. C. S. HOLLAND. BURGEMEESTER en WETHOUDERS df.r Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen derzelve Stad, dat het Kohier van het Patentregt dezer Gemeente voor he: loopendé jtlar op den i5e dezer maand door den Heer Staatsraad, Gouver neur van de Provincie Noord - Holland is executoir verklaardèil tef invordering aan den Heer Ontvanger der Directe belastingen bin nen deze Stad overgegeven. Ieder Ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, tea einde alle geregtelijke vervolgingen te ontgaan. Alkmaar, den 22e Maart 183s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, FONTEIN VERSCHUIR, Ter ordonnantie van dezelven bij absentie van den Secretaris, S. C. S. HOLLAND. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. In het dagblad van 's Öravenhage van 19 Maart leest men de beide vqlgende berigten Men verneemt, dat, gedurende dezen winter van wege Zjjne Majesteit den KoningHare Majesteit de Koningin en Hare Ko ninklijke Hoogheid Mevrouw de Prinses A/bert van Pruissen aan een groot getal behoeftige ingezetenen dezer stadonderscheidene uitdeelingen van brandstoffenlevensmiddelenkleeding- en ligging stukken gedaan zijn. tie geheime wijswaarop deze ondersteuning ia uitgereikt, heeft ons belet vroeger hiervan melding te maken." In den afgeioopen pacht, is in de Roomsch-Katholjjke kerk van den weleerw. Heer J. F. Sem, in de Oude Molstraat alhier, een be langrijke diefstal gepleegd. Uit den tabernakel van het altaar is ge stolen een middelmatig zilver verguld ciborie (of communiekop)een zilver verguld kleiner ciborie, eene platte zilveren hostiedoos, van binnen zwaar verguld, met een ingesneden kruisje op het dekseluic den tabernakel in bet sacristy, een zilveren kelk, van binnen zwaar verguld, met deszelfs zilver vergulden patene, en wat het meeste is, een zeer zwaar vergulden ciborie (of communiekop), zeer fraai én kunstig met beelden èn sieraden bewerktvan buitengewone waards en grootte, waarvan bezwaarlijk de weêrga te vinden is.

Alkmaarsche Courant | 1832 | | pagina 1