A 1832# ALKMAARSCHE Vaw M A A N D A G Dexs Courtin', wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag voor de Pry's van 6 Centen uitgegeven. BERIGT aan alle EigenaarsPachters a: Bestuurders van vaste Goederen enz. in de Gemeetiteu van Hilversum's Gra ve land en Kortenheef. De STAATSRAAD, GOUVERNEÜlt van NOORD-HOLLAND, verwittigt alle Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Goederendat «ie staat van klassering van al de Eigendommenthans op de Raad huizen zijn berustende, tèn einde aldaar van heden af cene tttaaud lang te blijven voorleggenopdat ieder Eigenaar of deszelfs Plaats bekleder van dezelve zou kunnen kennis nemenenwanneer daar toe redenen mogten aanwezig zijnzijne klagten inleveren omtrent de perceelen of artikelen welke hem aangaan. Te dien einde wordt hen de lijst hunner Eigendommen op nieuws bezorgd; doch bevat deze lijst als nu, behalve de meting, ook op gave van de klasse waaronder elk der verschillende perceelen zijn gebragt. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klasseering der Eigendommen, op die lijst vernield, naaiiwkeurig moetennagüan, en dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Piaatsbekleederswier Eigenaars buiten de Gemeente woonachtig mogten zijn, worden teil nadrukkeiijkste uitge- «oodigd, om die Eigenaars terstond van dit berigt kennis te géven en de lijst aan dezelve te doen toekomenbijaldien zij echter te ver mogten wonenom in tijds dit een en ander te ontvangen en daarop te ant woorden Zullen de Pachters of Piaatsbekleedersoordeelende daartoe grond te hebben in naam der Eigenaars de klagten moeten inleveren. De reclamatien zullen op ougezegeld papier kunnen worden ge schreven j en zulien naauwkeurige opgave inhouden van de nommers der artikelen tégen welker klassering men zich bezwaard acht 5 gelijk mede van die waarmede men dezelve vergeleken heeft. De aanmerkingen betreffende verkeerde plaatsing der perceelen op naam van de Eigenaren, zullen op een afzonderlijk blad ongezegeld papier moeten gesteld worden, en deze beide soorten van bezwaar zullen bij de Burgemeesters der respective Gemeente behooren inge leverd te worden. Op niets wat buiten de voormelde "bezwaren gaan mogt, zal thans meer acht kunnen worden geslagen, behoudens het fegt van ieder belanghebbenden, om den afgevaardigden zijner Gemeente bekend te maken met zijne vermeende bezwaren tegen de begrootingenhet geen door tusschenkomst der Heeren Burgemeesters geschieden kan. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd doec voorts wel bijzonder •pmerkendat de tijd van eene maand tot hec inleveren der klagten niet zal worden verlengd, en dat die tijd den iep der maand April aanstaande eindigt; dat rs dien dag alzoo geene klagten omtrent de klassering zullen aangenomen wordenzoo da; zijdie alsdan van den nieuwen legger en van de overige stukken der schatting, gee ne behoorlijke kennis mogten hebben genomen, alle nadeel, het welk uit het verzuim daarvan mogt voortvloeijeu aan ziek zelve Zullen te wijten hebben, Haarlem, den Maart 1832. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, Van T U Y L L. BERIGT aan alle Eigenaars, Pachters en Bestuurders van vaste Goederen enz., in de Gemeenten van Graft, Heer-Hugowaard Otcrleek, de Rijp, SchermerhornUrsemVeenhuizen en Zuid en Noord - Schermer. De STAATSRAAD, GOÜVERNEUR van NOORD-HOLLAND, verwittigt alle EigenaarsPachters en Bestüurders van Goederen, dat de staat van herziening der klassering van al de Eigendommen, de minuut van den legger van het kohier, en al de stukken der schatting, op de Raadhuizen zijn berustende, ten einde aldaar van heden af eene maand lang te blijven voorleggen op dat ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekleeder van dezelve zou kunnen kennis nemen, en, wanneer daartoe redenen mogten aanwezig zijnzijne klagten inleveren om trent de perceelen of artikelen welke hem aangaan. Te dien einde wordt hen de lijst hunner Eigendommen op nieuws bezorgd; doch bevat deze lijst als nu, behalve de meting, ook op gave van de klasse waaronder elk der verschillende Perceelen zijn gebragt. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klasseering der Eigendommen, op die lijst vermeld, naauwjteurig moeten nagaan, en dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Piaatsbekleeders, wier Eigenaars buiten de gemeenten woonachtig mogten zijn, worden ten nadrukkeiijkste uit- genoodigd, ora die Eigenaars terstond van dit berigt kennis te geven en de iijst aan dezeive te doen toekomenbijaldien zij echter ce ver mogten wonenom in tijds dit een en ander te ontvangen en daarop ie antwoorden, zullen de Pachters of Piaatsbekleeders, oordeelende daartoe grond te hebben, in naam der Eigenaars de klagten moeten inleveren. De reclamatien zullen op ongezegeld Papier kunnen worden ge schreven en zullen naauwkeurige opgave inhouden van de Nommers der Artikelen tegen welker klassering men zich bezwaard acht; ge ïijk mede van diewaarmede men dezeive vergeleken heeft. De aanMerkingen betreffende verkeerde plaatsing der Perceelen op naam van de Eigenaren, zullen op een afzonderlijk blad ongezegelH Papier moeten worden vermeld, en doze beide soorten van bezwaar zullen bij de Burgomeesteren der respective Gemeenten behooren in geleverd ce worden. Op niets wat buiten de voormelde bezwaren gaan mogtzal thans meer acht kunnen worden geslagenbehoudens hec regc van ieder belanghebbendenom den afgevaardigden zijner Gemeente bekend te maken met zijne vermeende bezwaren tegen de begrootingenhet geen door tusschenkomst der Heeren Burgemeesteren geschieden kan. De StaatsraadGouverneur voornoemd dóet voorts wel bijzonder Opmerkenda: de tijd van eene maand tot het inleveren der klagten niet zal worden verlengd, en dat did tijd den 21 April aanstaande eindigtdat na dién dag alzoo geene klagten omtrent de klasse ring zullen aangenomen worden, zoo dat zij, dié alsdan van den nieu. wen legger en van de overige stukken der schatting, geene behoorlij ke kennis mogten hebben genomenalle nadeelhetwelk uit het ver zuim daarvan mogt voortvloeijen aan zich zelve zullen te \yijten hebben. Haarlem, den 2:Kea Maart 1832. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd. Van T U IJ L L. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen derzelve Stad, dat het Kohier van hec Patentregc dezer Gemeente Voor het loopende jaar op den 15* dezer maand door den Hëer Staatsraad, Gouver neur van de Provincie Noord - Holland is executoir verklaard, en ter invordering aan den Heer Ontvanger der Directe belastingen bi», nen deze Stad overgegeven. Ieder Ingezetenwelke daarbij belang heeftwordt alZoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te gevenjten einde alle geregtelijke vervolgingen te ontgaan. Alkmaar, den 22s Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voos noem d4 FONTEIN VERSCHUIR, Ter ordonnantie van dezelven bij absentie van den Secretaris, S. C. S. HOLLAND. BINNENLANDSCHE B E R I G T E N. In eenige dagbladen melding gemaakt vindende Van den eere-degen, welkeop last des Koningsis vervaardigd geworden voor Zijne; Hoogheid den Heer Luitenant-generaal Hertog van Saxc-JVèinsar, tot erkentenis van de veelvuldig döor hem bewezen dienwenrekenen wij het ons tot een genoegenvan dit wapen de navolgendeaan ons medegedeelde naauwkeurige beschrijving te kunnen geven; Hel gevest en de schedebanden zijn van masief goud. De knop van het gevest is eene koninklijke kroon, geheel van brillonten djour gezet, van de uicstekeiidste bewerking, dekkende, op het midden het nanm-cijfer des Konings, mede van brillanten terwijl dat naam cijfer, als het ware rust op, én luister ontvangt van een solitair van vyaardeonder aan de stootplaat der Voorzijdemet veel smaak aan- gebragr. Aan de keerzijde van het cijfer is het koninklijke wapen, men het devies: 'jc maintictidraikunstig in goud gewerkt, tusschen militaire tropheën geplaatst. De beugel van het gevest stelt eene vlecht van eiken loof en lauwerbladen vqor, in het raidden waarvan# aan de eene zijde liet jaartal van 1830, én aan de andere zijde, dat van 1831, wordt gevonden. Dé stootplaat der voorzijde beeldt een schild, van boven door twee leeuwen-koppen zamenloopendewaar op, in eene krans, mede van lauwerbladen én eikenloof, dit op schrift wordt gelezen Voor Koning, Regt en Eer. De stootplaat van de achterzijde heeft; mede in eene dergelijke kranshet opschrift Aan Bernhard tiertog van Saxe-lVeimarLuitenant-generaal. Terwijl op de gedaffiaseëerde kling, op eene keurige wijze, en in de schoonste orde, andere zinnebeelden Worden Aangetroffenwelke de historische waarde van dit eereblijkvoor den bezitter en Zijn nageslacht, duurzaam zal maken. Aan de voorzijde van de kling vindt men namelijk op nieuw het koninklijke wapen en naahi-Cijfer. Op een schild is aangetcekendBe sluit van 31 Augustus 1831, bij hetwelk door Zijne Majesteit, des tijds In het leger zi.inde, is bepaald geworden, dat de Hertóg mee een eere-degen zou worden begiftigd. Boven eene militaire trophée, is een smaakvol toestel van vaandelenwaarop de volgende korpsen zijn vermeld, welke de eerste brigade der divisie van den Hertogt gedurende de tiendaagsche veidtogthebben uitgemaakt II Afd. Geld. Schut. I Bat. XII Afd. Inf 1. 2. Bat. IJ Bat. Rijdende Artill. KDinaus. IVut V Reg. Dragtndert*. 1

Alkmaarsche Courant | 1832 | | pagina 1