ALKMAARSCI-IE A°. 1832; *sraM BCfiEN GEWOOV Burgemeester en wethouders der stad alkmaar, buitenlandsChe bërigten. Van MAANDAG Jy- Dexe Courant wordt geregeld eens in de wed en wel Op den 3i Mei II. is alhier, door den lieer Staatsraad, Gouver neur van Noord - Hollanden onder Hoogstdeszeifs Voorzitterschap, «le Roofd-Commissiebelast met het bevorderen van algemene maat regelen van voorzorg, wegens de verbreiding der ziekte, bekend onder den naam van de Aziatische braakloop, bij onverhoopt, door dringen hier te lande, geïnstalleerd, bestaande uit de Meercn Mr. Hoeuft van Pelzen Lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Jlolland. Mr. Copes van /lasset, Griffier der Staten van Holland, Prolik en de Sonnavilltn Presidenten van de Provinciale Commissien, Van geneeskundig onderzoek en Toevoorzigt in Noord - Hollandmet derzelver Secretarissen de Heeren Haakman en Beets Mr. Pan de Poll, Staatsraad, Burgemeester van Amsterdam. Jonkheer Hoeuft, burgemeester van Haarlem. ..Mr. Jonkheer fontein Persc'tuirStaatsraad, Burgemeester van Alkmaar. Pan de BlocqtieryBurgemeester van Hoorn, om hij voortdurende ongesteldheid, vervangen te worden door Mr. Pan Akerlaken, Lid van de Staten van Hoi and. In 'z Peld, Burgemeester van de Helden Mr. Pont, Burgemeester van Medemblik. Pan de Stade Wethouder van Zaandam. Mr. Schimmel, Wethouder van Weesp en de als Secretarissen be noemde Heeren Mr. Teding van Berkhout en Mr. Eliaswelke Hoofd - Commissie op den 28 dezer hun werkzaamheden heeft voortgezet en alstoen de respective gemeente bestnurên in 'c bijzonder ten platten lande het daarstellen van zoodanige voorbehoedings middelen heeft voorge schreven als ter zake noodig en dienstig zijn geoordeeld. Haarlem, den 1. Ju 11 ij 1832» BURGEMEESTER en WETHOUDERS df.* Stad ALKMAAR, In ervaring gekomen zijnde dat een aantal ingezetenen, niet tegen, staande zij daartegen reeds herhaaldelijk zijn gewaarschuwd, nos al tijd voortgaan zoc. we! bij dag ais des nachts, met iiet in de Stads grachten werpen, van allerlei vuilnis, waaronder ook in het bijzon der behoord liet ledigen van secreten, welke kwade gewoonten niet andelrs strekken kan, als om de Stads grachten zoodanig te vervui len dat bii eenen lagen stand van het water, door de daaruit voort- stomende schadelijke dampen", nadeelige gevolgen voor de gezondheid ontstaat, ai-mede 1 'at in sommige gedeelten der Strdde gooien en straten niet steeds behoorlijk zuiver worden gehouden, en men in de meening verkeerd dat zulks niet dagelitks, maar slechts van tijd tut tijd behoeft re geschieden, liet welke strijdig is, met den geest van de deswegens bestaande verordeningen. Hebben goedgevonden Tn de eerste pbatsde ingezetenen dezer Stad op nieuw te waar schuwen dat de daartoe bevoegde beambten inec den meesten ernst zijn gelast, met naatiwlteurigbeid toecezien, dat geene Vuilnis 'v.au Welken aard ook in de Stads grachten geworpen worde en de goo ien en straten dagelijks rein en zindelijk worden gehouden, zonder pat deswegens een:ge oogluiking of nadere waarschuwing zal plaats hebbenterwijl de boete en straffen bij de Stedelijke Keuren op overtredingen van bovengemelde» aard bepaaldbij het ontdekken van overtreding of na'atighcid onverwijld, en zonder dat daaromtrent eenige verschooning Zal plaats hebben, zullen worden toegepast. En in de tweede plaats de ingezetenen onder het oog te brengen dat de ernstige maatregelenwelke Burgemeester en Wethouders zich verpligc vinden thans in hec bijzonder, tot bevordering van Zindelijkheid en reinheid van de Stad te nemen, geene mindere Strekking heeftals om gevreesde en gevaarlijke ziekten voor te komen, en dc gezondheids toestand der ingezetenen bij het aanstaan de warmen Sa soenzoo veel mogelijk te bevorderen en in stand te houden, en dat het de pligc is van ieder ingezeten, de maatregelen welke daartoe door de Regering worden aangewend in de hand te werken en te heipen bevorderen. Burgemeester en Wethouders stellen Zich voor. dat de ingezete nen zelve zullen gevoeien hoe noodzakelijk het isthans meer dan ooit te waken tegen misbruiken welke nadeelig voor de gezondheid van de ingezetenen zonde kunnen zijn, eii van hoeveel belang het is de meestmogelijke zindelijk en reinheid in het algemeen in acht te nemen en dat een ieder zich dan ook zal beijverendat geene te doen wat strekken kanom dezelve te bevorderen en te oiider- houden. Alkmaarden 1Mei 1832 Burgemeester en Wethouders voornoemd, F O NTEIN V E R S C 11 U l R. Ter Ordonnantie van Dezelven Bij afwezen van den Secretaris S. C. S. HOLLAND, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, Ontwaar geworden zijnde dat verscheidene houders van Tapperijen, Kroegenverkoopers van I-Pijn of Sterke dranken enzhet zij dm Wet of zonder kwade oogmerkenhunne Ordonnantie en Keure van 3 en 4, November 183:, waarbij het verkoopea of gratis te driuken Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. geven van Wijn of Sterke drankenaan Militaire beneden den graad van Officierdes avonds of dés nachts 11a het slaan der Taptoe, Wordt verboden, zoodanig hebben uitgelegd, dat alleen het gebruik van JPijn of Sterke drank, maar geenzins het oponthoud of verblijf in hunne huizendaarbij wordt tegengegaan en belet Hebben noodig geoordeeld nader en tot voorkoming van allen mis verstand met inhajsie van de Keure van 3 en 4 November hierbo ven gemeld, welke van volkomen kracht en werking blijft, vast te stellen en te bepalen. Dat, alle op onthoud of verblijf van Militairen, beneden den graad van Officier, in de huizen van Tappers, Kroeghouders of verkoopers van I-Pijn of Sterken drank, na het slaan eter Taptoe, hetzij met of zonder gebruik van Wijn of Sterken drank, wordt verboden, en dac alle overtredingen daartegenmet de boeten en peenaliteiten bij de voorschrevene Keure bepaald, op het gestrengste zullen worden ver volgd cn gestraft. Aldus gedaan ter Kamer van Burgemeester en Wethouders der Stad Alkmaar, op den 8e Mei 1832. FONTEIN VER SC HUI R, Ter ordonnantie van dezelven bij absentie van den Secretaris, s. C. S. HOLLAND. Gezien Art. 26 en 85 der Wet op de Schutterij van 11 April 1827, waarbij bepaald wordtdat de Schutters bij de reserve geplaatst zijn deof tot de eerst daargesrelde Schutterij behoorendewelke hun 34c jaar hebben voleind, des verkiezende, jaarlijks zullen worden ontslagen. Gelet op Z. M. besluit van 18 November 1R31 N*. 30, houdende, dat diegënen, Welke gedurende to jaren bij de Schutterij hebben ge diend, alvorens hun 34e jaar volbragt te hebben, regt op ontslag hebben verkregen. Brengen ter kennisse Van de daarbij belanghebbenden, dat zij, welke op grond van 34 jarige ouderdom, of 10 jarige dienst bij de Schutterijraogten vermenen regt op ontslag verkregen te hebben, en daarvan zoude verlat gen gebruik te maken, zich schriftelijk kun nen aanmelden ter Secretarie dezer Stad, voor den p<kn juiij aan ■taande, met overlegging van bewijsstukken, waardoor liet regt, op de gereclameerde Vrijstelling, voldoende bewezen wordt. Alkmaari den 25= Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN VER SC HUI 11, Ter Ordonnantie van Dezelven bij absentie van den Secretaris S.C. S. HOLLA N I). B E IJ E R E N. Te Nürnbcrg is in den avond van den sisten de msc op eene gróve wijze gestoord geworden. Een hoop volks schoolde voor het huis van een der stedelijke beambten zsmen, sloeg de venstert daarvan aan stukken, en was reeds begonnen hetzelve te plunderen, toen de gewapende magt tusschen beide kwam en het gepeupel met geweld verjoegwaarbij een der belhamels door een schot neder» geveld werd. Kort daarop verzamelde het graauw zich weder voor het stadhuis, en trachtte in het lokaal der politie-bedienden door te dringenwaarvan de glazen ingeslagen en de deur aan stukken ge rammeid werd. De politie-bedienden slaagden er echter in, om de aanvallers te verdrijvenwaarbij verscheiden derzelve gekwetst era eenige gevanaén genomen werden. Talrijke patrouilles der bezetting waren incusschen op de been gekomenen met behulp van. dezen was de rust des nachts ten 2 ure weder geheel hersteld. Verschei den personen zijn ten gevolge van deze beweging in verzekerde be waring gesteld, onder anderen zekere Dr. Coremansde uitgever van een weekblad, dien men beschuldigde vau het volk tot deze buitensporigheden te hebben aangezet. F R A N K R IJ K. Parijs, 25 Mei. De hertog van Orleans wordt op ziine reize naar het Zuiden ver., zeld naar door den generaal Baudrand, en voorts door eenige aides- de-camp en officieren van het huis des Konings. De Kohinginmevr. Adelaide en de hertog van Nemours zullen Z. AI. naar Compiègne verzeilenen Woensdag te St. Cloud terug komen. De kollonel Pierre is benoemd als commandant van hec kasteel te Compiègne'. Betrekkelijk het aangekondigde in den Moniieur, nopens de reir des Kinings usfir Compiègne, leest men het navolgende in een der liberale bladen; liet publiek neemt, zóó het schijnt, veel minder aandeel in deze reis, dan de schrijvers van den Moniteur vooronder stellen. Het is niet. om dat men gel eel onverschillig is ten aanzien van het voorgenomen huwelijkhet is nietdac het aan achting one

Alkmaarsche Courant | 1832 | | pagina 1