7l± na- 's Gravenhage den o9!tcn Mei. 'Heden heeft Z. Exc. de minister van buitenlandsche zaken aan de beide kamers bij de Eerste ten een ure en bij de Tweede, in comi té-generaal, ten half drie ure, eene staatkundige mededeeling ge daan daarin moet den verderen ioop der onderhandelingen sints de laatste communicatiezijn blootgelegd en de sedert i Februarijte Lond h geteekende protocollen, zijn overgegeven. Voorts zou, naar men verzekert, de minister mededeeling hebben gedaan van het ant woord onzer regering, gegeven op de nota van bet russisch kabinet, asn haar door graaf Orloff toegekomen. Dit antwoord moet hoofdza kei ij k inhouden dat Z. M. bereid is elke schikking met Belgie te treffen en alle onderhandelingen aan te gaan; wanneer zij slechts in overeenstemm.ng kan worden gebragt met de eer, de belangen en de zelfstandigheid van het Noord-Nederlandsche volk. De minister moet geen gewag gemaakt hebben van een 61ste protocol, en het blijft alzoo nog twijfelachtig of hetzelve wel in wezen is. Z. Exc. heeft de leden de openbaarmaking der stukken in het officiële dagblad toe gezegd. Breda den 2p!ten Mei. Vrijdag 11. is Z. K. H. Prins Idelbert van Pruissen met deszelfs gevolg en onder geleide van den kapitein-luitenant ter zee van den B sch, adjudant van Z. K. H. Prins Frederikmet Zr. Ms. stoom jagt en van de gewapende stoomboot de stad Antwerpen gevolgd, van Tholen de Schelde opgevaren. Op de hoogte van St. Marie ge komen heeft de Prins zich dadelijk met eene sloep naar de citadel begevenalwaar Hoogstdezelve door Z. Exc. den generaal baron Chassé ontvangen werd, en dit hoogstgewigtig punt met de meest mogelijke belangstelling bezigtigde, gelijk ook het gedeelte opzer «cheepsmagt voor Antwerpen geposteerd. In den namiddag terugko mende, bezocht de Prins nog onderscheiden schepen, als het fregat Euridice de bombordeer - korvet Proserpina en bleef den nacht op hec koninklijk stoomjagt, voor het fort Bath geankerd, over. Zatur- dag morgen vroegtijdig begaf de Prins aich aan boord van Zr. Ms. schip de Zeeuw, waar hoogstdezelve den geheelen morgen doorbrag! met het bezigtigen van dezen zwaren bodem en bet gadeslaan der verschillende exercitien. Na een dejeuner, den Vorst door den ka- jpkein ter zee J. C. Rijk. kommandant van de Zeeuw, aangeboden, te hebben aangenomen ging de Prins d«s middags weder op hec ko ninklijk stoomjagt over, wordende door de Zeeuwbij het vertrek, met si eereschoten uit het grof geschut begroet, hetgeen geene met onderscheiden schoten beantwoordde. Z. K. H. was ten hoogste voldaan over het belangrijke, dat hec bezoek, zoo op de citadel als hec eskaderhoogstdenzelven had opgeleverd. Hoogstdezelve heefc 2ich vervolgens naar New zen begeven, om, naar men verneemt, van tiaar nsnr Vlissingen te gaan ten einde ook deze vesting en het ma ritime etablissement aldaar in oogenscbouw te nemen, en vervolgens Van Helievoetsluis naar Londen over te steken. Te gelijker tijd als hec kamp in onze nabuurschap, nabij Rijen san den Tilburgschen straatweg, tegen den I5den Junij namelijk, zal ook dat op de heide digc bij Oirseboc door de troepen betrokken \y,»rden en welnaar wij vernemen door de 4de of reserve divisie van het leger, onder bevel van den luitenant - generaal Cort Hei li- gors. Gelijk men weet bestaat deze divisie voor een aanzienlijk g;deeite uit schutterijen van onderscheidene provinciën. In het kamp dat door dezelve zal be rokken worden zaleven als in dat bij Rijen, gelegenheid wezen tot hec vestigen van veld - restau acien breekt voor Koning Philips, of aan gehechtheid aan eene zijner dochceven, maar er hebben op dit oogenblik zulke gevvigtige ge beurtenissen plaats, en er worden zoo vele andere voorbereid; men voedt zoo veel vrees voor de toekomster bestaat zoo veel onte vredenhcidwaarvan de oorzaken alom gevonden wordendaar is zoo weinig duurzaamheid in den staat der zaken, en in de meenir- gen; men ontvangt zoo .veel brieven uit het zuiden, en uit hec we ten, welke in geenen deeie het einde der onlusten aankondigendatV' hoe men het ooknanleggede menigte weinig acht slaat op de feesten,3 van Compiêgneen dat deze bijeenkomst, in de daad belangrijk is ;f en geene andere dan goede gevolgen kan hebben, echter geenszins de aandacht dermate opwekt, als te voren gewisselijk het geval zoude zijn geweest." Een ander liberaal blad oppert de navolgende bedenkingen: Laac ons zienwelke verbintenissen door hec huwelijk met Koning Leopold worden te weeg gebragt. Het huis van Saxen Cohurg was voor het congres van Weenen, niet rijk, en zonder invloed. Koning Leopold en zijne broeders waren met een jaargeld van 10 k 12,000 franken begiftigd. Een zijner broeders heefc de band van eene Ko- staryeene rijke dochter uit Hongarije, verworven, die welligt een inkomen van 100,000 franken heefc aaugebragc. Eene zuster heeft een franschen emigrant! gehuwd, welke zijnen naam heeft verwisseld met dien van Mentzdorff,en thans, ais luitenant-generaal in ooscenrijksehe dienst, in Meocz commandeert. Frankrijk erlangt dus ais geallieer den de familien Ktzary en Mentzdorffmaar belast zich daartegen met de verpligcing, om, welligt zeer spoedig, een kwalijk gevestigd koningrijk, voor eigene rekening, te verdedigen, zonder zich de Jtosien van den oorlog te kunnen doen betalen." De revolutionairen en republikeinen bekommeren zich weinig om dit huwelijk. Een hunner biaden brengt de aanmerking in 't midden, dat tie tijden zoo onzeker zijn,, dat hec welligt belangrijk kan woi- den, ten minste de schoonvader te zijn van eert engelsehen prins. De hoofdstad telde in het laatste etmaal slechts 8 sterfgevallen, een gevolge van de cholera. Van de departementen telt dat van de Saine-et-Marne de meeste doodennamelijk 1931. BINNENLANDS CIIE B E R I G T E N. Ten gevolge der ingekomene gunstige berigten omtrent de tegen- woordigen stand der cholera te Londen, is, bij wijziging der thans bestaande verordeningen bepaald gewordendat de schepenreizi gers en goederen, komende of gekomen van Londen, alsmede van de plaatsen pon da rivier 'van Londen gelegen, en welke van daar op of na den rgden dezer zijn vertrokken, in plaats van aan vijftien voor oopig slechts aan zeven dagen quarantaine zullen worden onder- worpeu. marketenter.? err dergelijk soort van inrigtingen? de gene», die daar toe geneigd zijn kunnen de behoorlijke vergunning en de aanwij zing eener goede standplaats bekomen; zij hebben daartoe, zich slechts in persoon of schriftelijk, ten spoedigste te «dresseren aan den chef van den staf of aan het hoofdkwartier van gezegde divisie te Veghel. De ondernemers van bovenbedoelde inrigtingen zullen zich de te inaken kostentenzij buitengewone omstandigheden tns- schen beiden kwamen, zekerlijk niet beklagen, daar men in de land streek, waar de divisie thans gelegerd is, reeds met leedwezen haar aanstaand vertrek te gemoec ziet. STAND van den Thermometer te ALKMAAR. Volgens de Schaal van Fahrenheit. Zaterdag 26. Mei 1832. 's morg. ten 8 ure 6o°, en 12 ure 61®. Zondag Maandag 28. Dingsdag 29. Woensdag 30. Donderdag 31. Vrijdag 1. Junij 7 3?é 7*3 De ondergeteekende op zijn verzoek door Heeren Burgemeester en Wethouderen dezer Stadontslagen zijnde ais Commies ter Secre tarie van H. E. A.: heefc de eer bij deze kennis te geven, dat hij voortaan dagelijksdes voormiddags van 9 tot één ure zal te spreken zijn, ten zijnen Woonhuize op de Oudegrachcwijk A N°. 87, en zich bij voortduring zal belasten met dg aan- en verkoop van EFFECTEN, het ontvangen van INTRESSEN bij het Grootboek, betalen van COUPONS, bet ter Conversie overnemen van RECEPISSEN uit d« onderscheidene Negotiatien enzv: enzvwaartoe hij zich bij ver nieuwing aanbeveelt. G. P. van D IJ K Alkmaarden ie Junij 1 832. Makelaar. Aangiften van GEBOORTEN van den 28 Mei tot den 3 Junij 1832. Petrus Johanneszoontje van Francissus Philippus Eggers e.n Cs. tharina Gesina Geurts. Adriana Geertruidadochtertje van Pie. ter van der Molen en Catharina Nijssen. Josephuszoontje van Johannes Babcist van Geldorp en Ilermina Koning. Jacobzoon tje van Arie de Ruijter en Guurtje Wit. Jan, zoontje vau Jan Stoffels en Barbertje Siba. Het doodgeboren zoontje van Hendrik Inja en Grietje de Rooij. Engeltje, dochtertje van Jan Lepink en Trijntje Visser. ilet doodgeboren zoontje van Gerardus Adri» anus Hopmans en Eliza Simons. TVtllem Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar van den 28 Mei tot den 3 Junij 1832. Elisabethdochtertje van Joannes Seelen en Margaretha Nijsisen, oud ruim 2 jaren. Helena, dochtertje van Dirk Kaper en Anna Maria Christina Schmitz, oud jaar. Jaeobuszoontje van Pieter Groot en Aagje Meijneoud 4} jaar. Men is voornemens op Dingsdag den 5de« Junij 1832, des voordemiddags ten 10 uren, buiten de Kennemerpoord der Stad Alkmaar, voor het huis geteekend N°. 14, in buitenwijk A, om contant geld, te verkoopenHUISRAAD en INBOEDEL, be staande in een Glazenkas, 2 Ladetafels, 1 Bureau, 1 Regtbank, Kisten, diverse Tafels en Stoelen, 1 KagchelSchilderijen, Spiegelt en Prenten achter glas, Bedden met derzelver toebehoorenvoorts Koper, Tin, Verlakt, Glas, P.orceiein en Aardenwerk, en het geen verder tc koop zal worden gepresenteerdalles nagelaten bij VERONIKA NOORD, weduwe van Lammert Bes. Zullende deze goederen daags voor den Verkoopdag van des voor middags 10 tot des namiddags 5 uren, voor een ieder te zien zijn. Men is van meening, om in den Huize genaamd Bosch et1 Feldzigtbewoond door Evert Pasman staande buiten de Geesterpoorc en onder de gemeente der Stad Alkmaar, op Zaturdag, den 9d<"a ju nij 1832, des namiddags te vijf ure, in het openbaar te veilen "en op Zaturdag, den 23sten Junij daaraanvolgende, ter zelfder ure, bij afslag finaal te verkoopen Den GRONDEIGENDOM van een op erfpacht uitgegeven surk LAND, verdeeld in elf perceelen of tuinen, gelegen in den Wee- zenpolder, even buiten de Geesterpoort en ouder de gemeente der Stad Alkmaar, groot te zamen volgens de Oude bewijzen van eigen - dom 1 bunder, 23 roeden en 15 ellenvoetstoots, bclend den Stads Singel ten oosten, den Geesterhout ten zuiden en Mr. Sar.denbergh Matthiessen van Petten en Nolmerban ten westen bedragende de erfpacht jaarlijksna aftrek van de koning en alzoo zuiver eene soinme van f 137.09.; breeder bij billenen omschreven. Nadere informatien zijn te bekomen ten kantore van de Notarissen de LANGE en de MORAAZ te Alkmaar. J. W. WESTERMAN zal ais lasthebbende van de Ileereit DUURMAN en BOLLEURS, Bloemisten te Haarlem, ten overstaais van een bevoegden Ambtenaar te Alkmaar, ten huize van Jan Ban-, ning, kastelein in de Nieuwe Doelen, op Donderdag den 7. Junij 1832- des middags te ia ure, presenteren te verkoopen: Eene aanzienlijke partij zeer schoone bloeijendeen noch niet ia bloei zijnde Pelar goniums, Heliantropen Calceolaria's, Oranjeboompjes Oleanders, Rhode- dendrons, Chineesche purper Maandrozen en tneer andere soorten van Bloemen, allen in potten. Alle deze Bloemen zijn op den verkoopdag van des voormiddag! 9. tot 12 ure, voor een ieder te zien. Op Woensdag den 275^» Junij 1832, za! men in de BANK van LEENING Boelhuis houden van-: Alle PANDEN, die alsdan verstaan zijn, van de maanden Januarij, Februarij en Maart 1831; doch op Maandag den i8den Junij aanstaande, den laatste Afdoenings dag, wordende naar dien dag, geene Panden meer afgedaan. Te Alkmaar, bjj de Srvea van A. S T J£ R C K, in de Acluerdatawjjk C, n°. 5S9.

Alkmaarsche Courant | 1832 | | pagina 2