n il ALKMAARSCIIE COURANT D. 'II I u A'. 1832! 1•.Hoi V a a MAANDAG Den 16 J U If. WAARSCHUWING; buitenlandsche berigten. KIK I J m I I Uit hoofde van de invoering der wet van 16 Junij j.l. op ds RegistratieOverschrijving en het Zegelop den tode" dezer maand, ver valt, te rekenen van dien dag, de verpligting 0111 dé aan ons ter plaatsing toe te zenden advertentien op zegel te schrijven. Het nieuwe zegelregt zal bij de inzending moeten, worden voldaanof den inzenders op rekening gesteld worden. 'e STAATSRAAD BURGEMEESTER der Stad ALKMAAR, Tot zijne bevreemding vernomen hebbende, dat bij sommige dir Ingezetenen het denkbeeld zoude bestaan, als of bij het mogeliijt ni'- breeken der Ghiöltra ook binnen deze Stadhet geen de Goede V001 - zienigheid genadiglijk verhoede, ieder Lijder aan die ziekte, zijns ondanks in der tijd zoude moeten worden gebragt, naar het Hospitaal daarvoor bij maatregel van voorzorgopgericht. Heeft zich verpligt geoo'rdecldten overvloede aan het publiek te kennen te gevendat geene orde hoegenaamd bestaat of zal bestaan tot een diergelijke gedwongen overbrenging naar htt Hospitaal. Dat hetzelve daarentegen alleen is ingericht, voor zoodanige Lij r derswelke in hunne eigene huizen niet zouden kunnen worden Verzorgt, en de welke, even als de gewone zieken naar het Gast- jiuis, alzoo zoude verlange naar het Hospitaal voor de Cholera inge richt te worden overgebragt. silkm.wr, den jj8 Ju lij 1832; De Staatsraad Burgemeester voornoemd G. F. VERSCHÜIR. v BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter keunisse van de Ingezetenen dezer Stad en ju risdictie van dien, en voorts van alle de genen, welke tzulk$ maar eenigzints zoude mogen aangaan Dat, te rekenen van Woensdag den i8dc» Julij tot den I5dc" Au gustus dezes Jaars ingesloten, geene Honden op de stratenwallen en wegen dezer Scad, en Jurisdictie, mogen losioopen in eeniger maaier, ook zelfs nier gemuilband. Dat alle de Hondenwelke zullen kunneti worden gevangendade lijk op eene verzekerde plaats zullen worden gebragten aldaar 24 uren bewaardom aan de eigenaarswelke dezelven mogten recla meren te worden terug gegeventegen betaling van drie Guldens ten voordeele van de dienaren van Politieterwijl Zij na verloop van deze 84 uren zullen worden van kant gemaakt. Dat alle de Honden welke losloopende zullen worden gevonden en niet of niet gevoegelijk kunnen worden gevangenonmiddeüjk zullen worden gedoodterwij! in allen gevalle de eigenaar van een losloo pend e Houd in eene boete van drie Gulden zal vervallen. Burgemeester en Wethouderenvermanen elk eigenaar of houder van Honden, om deze bepalingen en maatregelen van Politie stip telijk naar te komenen waarschuwen voorts een iederom de dienaren van Pölitiewelke speciaal door Burgemeester en Wethou deren zijn gemagtigd tot het opvangeh of dooden der Hondenin geenen deele hinderlijk te zijn, in de uitoefening van derzelver pligt, daar zitlks ten oogmerk heeft, om de goede Itigezetenen dezer Stad en Jurisdictie, aan geene gevaren bloot te stellen, welke de onder vinding zoo duidelijk heeft doen zien dat door onachtzaamheid of verzuim van pligt in dezen te weeg gebragt zijn geworden. Aldus gedaan ter Kamer van Burgemeester en Wethouderen voornoemd, d6n io"18" Julij 1832. FONTEIN VERSCIIUfR, Ter ordonnantie van dezelven bij absentie van den Secretaris, S. C.S.HOLLAN D. %»-■ DUITSCHLAND; F R ASÏÏORT, 6 Julij. Tn een Onzer meeat geachte duitsche bladen leest men het volgen fle, gedagteekend uit Petersburg, 20 junij: De parijsche onlusten van den 5d=" en A'le" worden hier als de Voorboden van eenen grooteti schok beschouwd dien Frankrijk wel dra kan hebben door te staanen die de uitroeping van het geraeene- bast ten gevolge zoude kunnen hebben. Op dien grond zijn zoo wel aan alle onze buitenlandsche gezantschappenals aar. de verschillende krijgsbevelhebbers voorschriften en bevelen afgezonden; Onze gezan ten zouden in last hebben0111 bij de hovenwaarbij zij zich bevin den van de gevaren te sprekenwaardoor Europa andermaal van den kant van Frankrijk bedreigd wordt, en die het thans reeds noo dig maken, op maatregelen van beveiliging te denken, opdat men niet door de gebeurtenissen overvalle worde, en men op alles voor bereid zij. Zelfs zonde aan ons gezantschap te Rarijs opgedragen zijn, 0111 zich met het frarische ministerie te verstaan, ert aan hetzelve meer Vertrouwen jegens de andere mogendheden in te boezemenopdat het zich minder met de buitenlandsche, dan met de inwendige aangele genheden bemoeijeen zoo doende Frankrijk nog voor de gruwelen eener nieuwe omwenteling behoede, die niet minder bloedig dan die van 1793en hog van bedenkelijke! gevolgen zoude kunnen zijn; Men wenscht hier werkelijk, dat het aan Koning Lodewyk Philips ge- lukke, zijnen troon te bevestigen en de telkens op nieuw het hoofd opstekende partijen in teugel te houdenwant hnen schijnt in te zien de val van dien vorst geheel Europa aan de vrcesselijkste berosrin- gen ten proo; zoude geven; Men vreest intusschen, en we! niette» onregte, dat de gemoederen in Frankrijk te zeer opgewonden zijn, en dat hij geene kracht genoeg bezit, dm den storm te bezwerenen de hulk van Staat voor geheelcn ondergang te redden. Zóó, verzekert menwordt de toestand van Frankrijk door graaf Pozxo di Borgo be oordeeld, en naar zijn gevoelen is de grootste voerzigtigheid noodig, om niet door de gebeurtenissen overmand te worden. Ons leger be trekt ook andere standplaatsen, en wordt derwijze ingerigt, dat het spoedig en zonder veel moeite zich naar alle figtingen heen bewegen kan. Ieder bewondert hier de stoutheid van de onderneming der her togin van Berry, ofschoon men zich niet ontveinst, dat het tijdstip der uitvoering verkeerd berekend was. De hertogin moet daags voót haar vertrek van Massa, aan den Keizer geschreven hebben, om de zen inet haar voornemen bekend te maken. Zij moet in dezen brief met zoo veel vertrouwen van het welgelukken harer ontwerpen spre ken dat men wel tot het vermoeden komen moestdat zij door de groote meerderheid der bewoners van liet zuiden van Frankrijk ge roepen was. Deze zouden haar waarschijnlijk ook toegevallen zijn indien de indruk harer verschijning niet dadelijk, door de van rege ringswege daartegen genomen maatregelen krachteloos was gemaakt. Van hier heeft zij geenerlei ondersteuning ontvangen." Indien de eerste berigten der parijsche onlusten te Pétersburg wer kelijk dien indruk gemaakt hebbenvan welken in het bovenstaande berigt gewag wordt gemaakt, schijnt het aan den anderen kant, dat de tijdingen nopens het dempen van den opstand, te Weenen (alwaar men in den beginne door de parrijssche gebeurtenissen insgelijks zeer getroffen was) eene groote gerustheid heeft gegevenimmers een geacht duitsh blad behelst het volgende uic Weenen van het Jaatsc der maand junij. Ten gevolge der jongste voorvallen in Parijs begint men thanj vertrouwen te krijgen in de voortduring des vredeseen vertrouwen, hetwelk, inzonderheid sedert den aanvang dezes jaars, dikwerf aan 't wankelen gebragt is. Dienvolgens beginnen de genomeue maatregelen van voorzigcigheid meer of min onnoodig te schijnen; en iu de daad spreekt men reeds van het uit elkander leggen van de aan de itnli* aansche en tijrolsche grenzen verzamelde krijgsbenden, en men ver haalt verder, dat de manschappen, welke tot derzelver versterking waren afgezonden en welke reeds op marsch warenbevel hebben be komen om re blijvenalwaar zij zich bevinden. Is het waarge lijk men verhaalt, dat Oostenrijk aan verscheidene duitsche regeringen zijne bereidwilligheid te kennen heeft gegeven, om, ouder aanneme lijke voorwaarden, voor zijne duitsche provinciëneen verdrag, waar bij de handel en nijverheid wederkeerig bevorderd werd. metdezeiva te sluiten, dan zoude daardoor, uithoofde van de daaruit voortspruiten de voordedengewis een voorname grond van de tegenwoordige on tevredenheid welke zeker veei deel heeft aan de gisting der gemoe derenvan zelf weg vallen. Men spreekt ten slotte ook nog van het weder opvatten van het ten deele reeds uitgevoerdedoch sedert de revolutie van Julij Opgeschorst geblevene planonder de 5 pCi staats-cffecten door leeningen tegen eenen mindere interest te amorti, seeren. Men zegt, dat daarover onderhandelingen zijn aangeknoopt met voorname bankiershuizen, maar dat de uitslag derzelve verscho ven is tot den tijdwaarop het behoud des algcmeeiien vredes zekere waarborgen zal hebben erlangd." Z. M. de Keizer van Oostenrijk heeft, bij besluit van 11 Junij be volen, dat her langs de grenzen van Tyrol, Lombardije en Venetie, eti verder langs de oostenrijksche en hongarijsche kustenlanden be. staande gezondheids - cordon op te heffenen de vrijheid van het bin. nsulandsch verkeer, even als te voren, te herstellen. F R A N K R IJ K. De Maarchalk Soultwiehs verheffing tot voorzitter van den raad van Ministers in de jongste Parijssche berigten als nagenoeg zeker werd voorgesteld; had; volgens berigten van den 5den dezer des avondszeer onverwacht een verlof van vier weken gevraagdcm zich naar de baden te begeven, en zotide reeds den 6den derwaarts vertrekken. Gedurende zijne afwezigheid was de Admiraal de Rignj met het departement van Oorlog belast. Uit het vertrek van den Maarschalk maakte men op, dat ditmaal alle kans voor hem verloren was, om^toc het voorzitterschap te geraken. -» In dezelfde berigten leest men het volgende: „Het Ministeri* heeft eene nou van Vorst Metternich uit Weenen ontvangen waarin gezegd wordt, dat het binnenrukken van Fransch krijgsvolk in Belgie, met het kennelijk oogmerk om dien staat te ondersteunenzoudé moeten aangemerkt worden, als een stap, waardoor de veiligheid en de rust van geheel Europa in gevaar wierd gebragt, en dat Oósten- rijkrijk het dus.noodig acht, om, ais maatregel van voorzorg, troe pen naar'den Rijn te zenden." De Constitutionnel deelt den volgenden brief uit Touion varl den 3o»ten Junij mede, waaromtrent wij alleen herinneren, dat dit blad, misschien nog meer dan eenig ander, gewoon is zijne nieuws tijdingen zoodanig te piooijen en om te werkenals mét zijne staat kundige inzigten van het oogenblik het meeste strookt. In onze haven heerscht sedert eenige dagen een leven en eenó werkzaamheid, zoo als Wij sederc de schitterende dagen der uitrus tingen naar Morea en Algiers niet meer gekend hebben. Alle d? oorlogschepen, die onttakeld in de dokken lagen, zijn thans uitga- y WI

Alkmaarsche Courant | 1832 | | pagina 1