A°.i832i ALKMAARSCHE AANBESTEDING. 3 Van MAANDAG Uit hoofde van de invoering der wet van 16 Juuij j.ep de Rcgistt vale, te rekenen van dien dag, de verpligcing ora de aan ons ter pmat zegeiregt znl by de inzending moeten worden voldaan, of den inzende Op Woensdag den 25"" ]u!ii 1832, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur van Noord-Hollandof bij deszelfs absentiedoor een der Leden van de Gedeputeerde Staten, aaXhet Locaal van het Gouvernement der Pro vincie te Haarlemworaen aaubesteed i°. Het versterken des DIJKS van den grooten Polder, onder de Gemeente Zuid-Schalkwijk, tegen het Haarlemmer-Meer, 2°. xiet versceriten der BUITEN DOCERING, van een ge deelte van den. Kattvouder Zeedijk door Steenglooijingen. Deze aanbestedingen zuüen geschieden bij inschrijving en opbod. De Bestekken op welke de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebben, zullen ter lezing liggen, boven en behalve aan het lokaal van het Gouvernement van Noord - Hollandin de voornaamste Logemen ten en Koffijhuizenals: te Haarlem in de Toelast, de halve Maan de Leeuwerikde Kroonhet Groote Koffijhuis bij A. van Arendsbcr- gen en in het Noord-Hollandsche Koffijhuiste Aikmaar in den Rooden Leeuw en in de Toelastaan den Helder in den Rooden Leeuw en in den Burg aan het Nieuwediep; te Hoorn in het Ongemaakte Schip; te Purmerende in den Doelente Muiden in het Hof van Holland te Amsterdam in het Turfschip van Bredain het Noord-Hollandsche koffj/mtsin het 's Gravelandsche Keer huisin het Aalsmeerder Veer- huisop den hoek van de Bloemmarkt en Wijdesreeg in het Koffijhuis de Paradijsvogelin het Enkhuizer Veerhuis en in het Bierhuis de Eerste Visserop het Singel bij de Brouwersgracht; te Enkhuizen in de Valkte Naarden in de Kroon; te Weesp in de Roskam; te Edam en te Monnickendamop het Raadhuis. Zullende acht dagen voor de bestedingde noodige aanwijzing in loco worden gedaanen bij den fungerenden Hoofd-Ingenieur P. T. Grimwis en den Ingenieur A. Kttnmers Pzte Haarlem, de vereisch se inlichtingen te bekomen zijn. De STAATSRAAD BURGEMEESTER ner Stad ALKMAAR «teft geoordeeld nog éénmaal en ten overvloede aan alle zijne mede' burgeren te moeten kennixse-geven r Dat alles, wat de instelling van een temporair Hospitaal voor Cho lera kranke», aangaat, wanneer, hetgeen God verhoedde, die vrees- selijke Ziekte ook deze Stad mogt treffen, thans in orde is gebrast, en door de zorg van eene daartoe speciaal benoemde Commissie is gereed gemaakte, op ecne wijze, welke weinig te wenschen overlaat. Dat dit niét geen ander oogmerk is geschied, dan op dat daardoor aan behoefrigeu. zoo wel als aan alle andere zoodanige::welke in hunne eigene huizen geene of geene goede gelegenheid zouden heb ben om behoorlijk en volgens de voorschrifreu van ondervinding en kunst, te worden behandeld de nöodige en meest doelmatige hulp te doen toebrengen, na dat van hlxn verlangen, om van dit voórregt gebruik te maken en eerder niet zal zijn gebleken opdat alzoo de slagtoffers van deze ziekte niet door gebrék aan goede hulp of door vermeerderde besmetting en alzoo door eigen toedoen worden vermenigvuldigd. Het is dan ook met dit oogmerk, dat hij heer Staatsraad, Burge meester, alle zijne mede-burgeren heeft wiüen bekendmaken met h^t «olgend REGLEMENT betrekkelijk de te nemen maatregelen Van Voorzorg en die, welke bij het onverhoopt uitbreken der Cholera Morbusbinnen deze Stad zullen worden genomen. Art. tm De Commissie bij besluit van Burgemeester en Wethou ders dezer Stad, op den 24 April 1832 hetioemd, zal onder het op- pertoezigt van den Heer Staatsraad Burgemeesterbelast Wijven met de werkzaamhedenwelke vóór en bij het uitbreken der Cholera «tullen behooren plaats te hebben. Art. 2. Wanneer de ziekte binnen deze Stad uitbreekt, ~nl de Commissie een bureau formeeren en zich provisioneel vestigen in het Gasthuis, hetzij in de kamer van Geneeskundig coevoorzigt, of in de kamers van liegemen van het Gasthuis en Aahnoesniershuis. Art. 3. Aldaar znl, zoo lang de ziekte aanhoudt, bestendig, be halve een der lieeren Doctoren, ten minste een der overige heeren Leden, present zijn, benevens Heel- en Artsenijmengkmidige bedien den, of Elèves uit de Geneeskundige Schooi; - voor de nacht, moet hij onderlinge schikking, mede gezorgd worden. Art. 4. Uit de aangewezen mannelijke en vrouwelijke zieken op- passers, worden dadelijk door de Commissie opgeroepen, die genen, welke zich moeten gereed honden oih op het eerste opontbodzich ter dispositie van de Commissie te stellen, en zullen dezelve genie ten 80 cents daags en voeding zoo lang zij in dienst zijn, zoo als ook diegenen, welke opvolgeüjk, zullen worden opgeroepen. Art. 5. De Apothecar, die de maand van het Gasthuis heeft, le vert ook de medicijnen voor de behoeftige Cholera - ziekendoch houdt daarvan eene afzonderlijke rekening. Art. 6. De Commissie zal zorg dragendat er bestendigeen Heel meester en Apothecars bedienden aanweezig zijgeschikt om met den Med. Doctor, naar de huizen der Ingezetenen te gaan, en aldaaf de gevorderde hulp en Medicijnen gereed te maken; - van nu voortaan, wordt dezeive bjj iedere verwisseling, door den Apothecar der maand aangewezen. 'atieOverschrijving en het Zeg'lop den icde» dezer maaödver- üiig toe te zenden advercencien op zegel te schrijven. Het nieuwe rs op rekening gesteld worden. Arr. j. Aan de Leden der Commissie, welke zijn regenten vatg het Gasthuis, word opgedragen te zorgen, voor de draagmanden be kleed met waschdóek en voorzien van eene matras, hoofdpeuluwe* en drie wollen dekens, tot vervoer der zieken en tot het vervoeren der medicijnen of draagbaren Apotheek benoodigd; voorts voor wa terkruiken, heetwaterbadkuipenbedden, dekans, schermen, wol len kappen en liet noodige ameublement voor de keuken en kamers. Zij zullen bij het bureau van karzerneringal het voorhandene over nemen hetgeen op last van den heer Burgemeester san hun aldaar zal worden ter hand gesteld, en verder door aankoop zorgeu, voor al hetgeen tot deze inrigtirg zal blijken, noodig te zijn. Art. 8. Op de eerste verschijning der ziektezal men de Ingeze tenen verwittigen, waarhet bureau is, en zoodra de adsistentie van den aaii 'net bureau aanwezigen Medicina: Doctor aldaar wordt ge vraagd begeeft denzelven zichvergezeld van den Apothecars leer ling, naar den zieke, wordende de medicijnen door eenen oppasser gedragen. Art. 9. Indien het slechts eenigzins waarschijnlijk wordt geacht, dsc de zieke zal verlangen naar hec hospitaal te worden overgebragc zullen de oppassers de mand tot vervoer van de zieken bestemd medeneinen. Art. 10. Ingeval bij minvermogenden, omstandigheden plaats heb ber, weike het vervoeren naar het hospitaal belettenzal een permis- s;e-billetop de gewone wijze afgegevenden zieke stellen ouder de behandeling van den Doctor der wijk. Meer vermogenden worden aan de behandeling van hunnen gewo- nen Doctor overgelaten. Art. n. Voor minvermogenden, welke verlangen naar het hospi. taal te worden overbragtzal door den Doctoreen permlssie-billcc worden afgegeven, volgens model Lt. A*. Art. 12. Gelijk billet zal ook aan meervermogenden op hunne be geerte worden afgegeven en de vergoeding van kostenmet hen n» de herstelling, of bij overlijden, met de erfgenamen wórden geregeld. Art. 13. Meervermogenden, welke een of meerder hetzij manne lijke hetzij vrouwelijke zieken oppassers verlangenzullen daarvan worden voorzien, tegen betaling van ten minsten één Gulden twintig -cuts daags, voor de drie eerste dagen, hec gedeelte der eerste voor eene vollen dag gerekend en 80 Cents voor lederen volgenden da/ per persoonbehalven de voeding. Art. 14. Ten einde de Commissie in staat te stellen, om de dage- lijksche staat der ziekte optemaken, zal ierier Med. Doctor worden uitgenoodigd, om dagelijks vóór negin ure, des morgens, aan het hare-.ru in te-zenden, eenen staat der zieken, zoo wel van- diegenen weike ii: den loop van den vorigen dag zijn aangetast, als van de her stelden of overledenen, ingerfgt volgens model Lt. B. Ant. 15. Ten einde de minvermogenden behoorlijk te verplegen, zal het daartoe aangewezen locaal gelegen op de Voornieer, aan da iurfmarkc, in wijk D, N°. 170, hetwelk volgens de algemeene maat regelen de vereischte ruimte bevat, dadelijk worden voorzien vaa de noodige en reeds aanwezige eenmanskribbenen al hetgeen ver der tot het inrigcen van het hospitaal noodig zal bevonden worden. Art. 16. De Geneeskundige behandeling der zieken, in het hospi taal, wordt opgedragen aan heeren Stads - Doctoreneen van htm. ,.al echter gedurende zeker tijdvak, meer bijzonder met de zorg voor hetzelve zijn belastin tijd Van nood zullen de andere heeren prac- ciserende Doctorendringend worden verzochtzich mede van dis waarneming niet te onttrekken. Art. 17. In het hospitaal zal een Chirurgijns leerling en een Apo thecars bediende moeten present zijn, waarvoor heeren"Lectoren van van de Geneeskundige School, leden van. de Commissie, zullen moe ten zorgen, en de geneesmiddelen moeten worden geleverd, door den Apothecar, die de maand van het Gasthuis heeft, waarvan de rekening echter separaat moet worden gehouden. Art. 18. Onder toezigt van de leden, regenten van het Gasthui* zal het bestuur van deze inrigting worden opgedragen aan eenen op- persuppoostwiens vrouw, of Zeo deze hem niet kan behulpzaam zijnbij wien eene vrouw onder zijn toezigtza! zijn belastmet d® zorg voor, de keuken, hij zal naauwkeurig zorgen voor, en aanteeg kening houden, van al hetgeen voorhanden is, en zullen alle zieken oppassers én vefdere bedienden, stain onder zijne orders, omtrent weike bij zich zal moeten gedragen, naar de aanwijzingen hem, door de Commissie heiast niet het toezigt, te geven. Art. 19. -De zieken oppassers (zes mannelijken en twee vrouwe- lijken) worden uit de door de Commissie benoemde personen geno men, of door de Leden regenten van het Gasthuis aangevuld. Art. 20. Bij overlijden, zullen de lijken in een daartoe afgezon derd locaal worden bewaard, met alle die voorbehoed-middelen, wei ke tegen de mogelijke begraving, van éenen schijndooden waarborgen. Art. 21. De begravingen zullen op de gewone wijze plaats heb ben ten minsten voor zoo veel de Commissie niet noodzakelijk zat achtendaarbij maatregelen van voorzorgen tegen besmetting te doen in acht nemen. Art. 22. De Leden regenten van het Gasthuis worden belast met de administratie der geldelijke aangelegenheden zullende de Presidens van de Commissie hieromtrent met den heer Burgemeester de noodt, ge schikkingen maken.

Alkmaarsche Courant | 1832 | | pagina 1