t ALKMAAR SC IIE A#. lSq2. JAj Van MAANDAG Den at OCTOBER. F R A N K R IJ K. Men weet dat de logenachcigen bevonden tijding van het overlij den des Konings van Spanje, onlangs door den Franschen Moniteur verspreid, door middel van den telegraaf te Baijonne heette niede- jedeeid te zijnen dat me» personen van verschillenden rang be schuldigd heeft, van opzettelijk deze tijding te hebben doen uit. jtrooijenter. einde daardoor op de eene of andere wijze hun voor deel te doen. Fier Modenedsche dagblad La Voce del'.a Verita haalt deze hendehviize scherp over den hekel ir. den volgenden voorge wenden brief aan den telegraaf de Bayonne Mijnheer de Telegraaf, Dar gij de buitengewone beleefdheid hebt gehad van nieuwstij dingen aan te kondigendie het meest in den smaak vallen van uwe cnrre po dentenzoo verzoek ik n aan mij eene gelijke gunst te m Kt) bewiizen gaarne za> ik daarvoor betalen, hetgeen daarop ge tneld is. Gij die de groote overwinningen van Don Pedro bekend gemaaktdie schier geheel Europa gedurende drie dagen aan den dood des Konings van Spanje hebt doen geiooven, doe mij het fo':oegen van officieel san te kondigen, dat de Apostolische pnrci.i d'Zer dagen te Madrid ten Auto-da-fi van 63 personen gehou-' den beeft, waaronder, let wel, z ch vier Engelsche onderdanen bevonden. Het is vcor mij van het grootse gewigt, dat men te Parij?ten minste gedurende 48 uren, aan deze tijding geloof hechte. Mijn correspondent aldaar zal u boven en behalve hetgeen bij het vaste tarief daarvoor bepaald is, twee percent betalen van de voordedendie wij ten gevolge dezer tijding aan de beurs zullen betalen. Gij moet dit nieuws zeer droog en kort mededeelenen «eggen dat het door eenen koerier is aangebragt; want zulke tijdin. dingen komen altijd per koerier, Mijnheer. De Constitucionnel eti «iine vrienden zullen dan wei zorgen, dac er omstandige bijzonder heden van het geval bekend worden. Uit hoofde van het toegezegde voordeel vlei ik mijdat gij -aan mijn verzoek zult voldoen. Moses Palermo." «r BINNENLAND SC HE B E R I G T E N. 's Gravenhage den lyden October. In de Amsterdamtfche Courant leest men onder dagteekening van io October Onder de verbeteringen in de middelen van gemeenschap van deze stad met naburige plaatsen behoort ook inzonderheid de inètel Uiig van eene Paarden-raderboottusschen de overzijde van het IJ aan het Tolhuis en deze stad. Onafhankelijk vainvifid en stroom, kan fcten op deze wijze den overtogc bepaald berekenen en bewerkstellu gen. Dergelijke voertuigenin Amerika op de rivieren met gbéd gevolg gebruikt, hebben bijzondere nuttigheid en gemakkelijkheid as zijnde geschikt voor rijtuigen en vdecgSngérs, tevens Paarden en'vee, voorheen afzonderlik overgevoerd kunnen nu ook op deze wijze gelijkelijk getransporteerd worden. De stad Amsterdamin den ver leden jare eene proeve met éénc defgelijke Pahrden - raderbooton der bestuur van het Buiksloter - veergenomen hebbendeheeft dezer dagen ook eene tweede, meer doeltreffende en mede alhier gebouwd, aan het veer verbonden, zoodat thans, met eenigen tijd xustens voor de paarden op het midden van den dagen met tus- Schen-ruimte van édn uur telkens, het transport gemakkelijk, vast en zeker naar Noord-Holland geregeld is. Voege men hierbij het groo- ïe Noord-Hollandsche Kanaal, de verbetering der Noord»HolIandsche wegen als anderzins, zoo moet meherkennendat er geene poging onbeproefd wordt gelaten, om de zoo gewigcigc comtaimmgatie net ingevolge dezen bevredigende voortgang werden de voorstellen van het kabinet van 's Graveniiage in beginsels» en in strekking ge- reedciijk aangenomen en geschikt geoordeeld om een gelukkigen uit slag tut stand te brengen. Van den 20 Julij werden de diplomaciskhe vergaderingen met dat mzigt gsöpend en volgden elkander menigvul dig op; er werd eene uitkomst bereikt, waaraan de Kouing groot belang hechte. Het regtstreeksch traktaat tusschen Zijne Majesteit en de vijf Mogendheden, waarvan het ontwerp den 30 Junij was overgelegd en reeds door den inhoud van het antwoord Hunner Ex- cellëntien van den 10 Julij hoofdzakelijk was toegestemd, werd ook goedgekeurdwat het opstel betrefteii de ondergeteekende wcnsch- te Zich geluk aan zijn Hof het berlgt te kunnen mededeelen van het welslagen van pogingen, waardoor, met gemeenschappelijke toestem ming. de onderhandelingen weder gebragt werden op dat terrein, waarvan [zij nooit hatldeti behodrën verplaatst te zijn, namelijk dat van bemiddeling. Met betrekking tot het traktaat tusschen Holland en Belgie hadden de conferentieii van den ondergeteekende met den voornaarnsten se cretaris van staat van Zijne Britcannische Majesteit voor ee buiten- iandsche zaken en met Zijne Excellentie den baron von] fVéssenberg eenen niet minder gelukkigen uitslag. Alles scheen dus, in de eeis- te dagen van Augustushet einde der onderhandelingen te voorspel, len, en omtrent de bepalingen, welke door het hof van 's Gravenha- ge en door de Conferentie te Londen wederzijds zijn toegestemd is men thans zoo zeer overeengekomen, dat het niet mogelijk schijnt, dat eenige overtveging er de onderteekening vaii zou kunnen vertra gen. Niettemin heeft de koning der Nederlanden met leedwezen eezien dat de Conferentie tot dus verre het volvoeren eeser daad heeft uitgesteld, weike zoo gebiedend hl het belang des algemeenen vredes geöischt wordt. Ten zelfden tijd feau aan de Nederlnndschn. Regering eene daadzaak niet ontgaan zijn; die, ofschoon zij niet in officiële en diplomatische mededingen is vermeld, niettemin van algemeene bekendheid is, namelijk, dat, terwijl te 's Gravenhage stappen ter verzoening wor den gedaan, het revolutionnaire Belgie, in stede van, dit voorbeeld te volgen, zich meer afkeerig van eenige schikking heeft betoond, alle onderhandeling geweigerd heeftbegonnen heeft zijne aanmatigin gen te vermeerderen en dagelijks nieuwe eischer. te voorschijn te brengen, en wel tot zulk eene hoogte, dat daardoor niet alleen alles wordt omver geworpen, wat de Conferentie ais regtvaardig en bil lijk heeft beschouwd, maar zelfs worde afgeweken van de wezenlijke bepalingen der vier en twintig artikelenwelke in een traktaat tus schen Belgie en de vijf Hoven zijn veranderd. Het kabinet der Nederlanden niet willende onderzoekenof die vreemde verschijnsel moet toegsschreven worden aan het oorspronke lijk beginsel van den opstanddie uit wanorde voorkwam en die vreest In eenig gevestigd stelsel, hoegenaamd; het zaad van zijn ei gen verderf te vinden, dan wel aan andere OQrzakenheeft niet zich verborgen, dat, wanneer het langer hieromtrent zweeg, men zijne op offeringen aan zwakheid zou toeschrijventerwijl zij toch alleen door eene opregte liefde Voor den vrede ingegeven werden. In dezen staat van zaken heeft de ondergeteekende in last, ora van de Conferentie te Londen te vorderen, in een zoo kórt tijdsbe stek als mogelijk is, de onderteekening van het traktaat van scheiding tusschen Nederland en Belgie, op den voet als bepaald is bij de 11e- derlandsche nota's van den 30 Junij en den 25 Julij en bij de wijzi gingen in. het opstel daarvan, tot welker bekrachtiging de ondergrs. teckende gemagtigd is, als ook om, ten gelijken tijd, namens zijnen doorluchtigen Souvereinte verklaren, dat Zijne Majesteit, alleen d« middelen niet bezittende om het europeesch en volkenregt te hand haven genoodzaakt is geweest zich aan de wet der noodzakelijkheid te onderwerpen, toen bij zijne opoS'eringen vermenigvuldigde} doel» it 7. in in is- Dexe Courent wordt geregeld eens in de week en wel URGEMEESTER en WETHOUDERS der STAD ALKMAAR Ontvangen hebbende een koninklijk beslu c van den 3* October li. *0. 3waarbij uit aanmerking van den spoed welke de inlijving van de in dit jaar tot de dienst bij de mobiele Schutterij opgeroepen in gezetenen heeft gevorderd en daardoor een aantal Schmterpiigtigen buiten staat is geweest zich tijdig in die dienst te doen .vervangen «an de leden van de i« ban d r Se'umerij van de 'igting dezes jaars welke reeds bij de mobiele Schutterij zijn ingelijfd,1 een termijn van twee maanden na de dagccekei 1 1 g van gemeld besluit, wordt vergunt, binnen weike zij a's nog in den dienst kunnen doen rempiaperen. Brengen zulks bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbende ingezetenen dezer Stad, ten einde van M. gunstige beschikking, «les verkiezende te kunnen gebruik maken; Alkmaar den 1 Ac October 1832. Bui genieester en TVethouders voornoemd, FONTEIN VERSCHUIR, 'lor Ordonnantie van Bezel ven, bij afwezen van den Secretaris S. C. S. HOLLAN D, Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. Noord-Hollanden de voornaamste steden van het zoogezegde Noorder kwartier, alsmede met bet Nieuwe Diep, de Helder en Texel, ten oelioeve van den handel en de zeevaart te bevorderen, waarvoor men erkentelijk is aan de onvermoeide pogingeu en bevoiderrugen t» dezen van het stedelijk bescuur der hoofdstad." Rotterdam, den ijden October. Het cóüegie van kerkvoogden der Hervormde Gemeente te Zie- rikzee heeft eene inschrijving geopend toe het verzamelen van gel. den, ter opbouwing van eene nieuwe kerk, berekend naar de be. hoeïce der gemeenteomzoo mogelijk aldus het zwaar verlies te herstellendat zij door het af branden van hare groote kerk heefc geleden. Men vleic zichdat het godsdienstig gevoel en de beken de weldadigheid der Nederlanders ook de bewonefs van andere plaat sen zullen aansporen om bij te dragen tot bcreiknig van «lit heilzsa» oogmerk. Alkmaar, den 20 October. Vervelg en Slot van de nota, den 20sten der vorige maand doordeis neaerlaiitischen buitengewonen gezant aan de Conferentie van Londen ingezonden, zoo als die door de engelsche nieuwsbladen worde mede. gedceit i [»ie ons vorige No.~) i, Londen den 20 September 1832.

Alkmaarsche Courant | 1832 | | pagina 1