E°nda,g 2£ 38°' 42". Te Aikmaarfcjj de Ervan van A. STERCK, ia levering^ van levensmiddelen en paardenvoedervan de eerste dagen van Augustus tot den fdcn September 1831 ten behoeve van het Fransche leger gedaan, hetwelk toen in Belgie was gerokt, tot den hm'digen dag nog niet betaald zijn. De leveranciersaan wie men in der tijd had toegezegd, dat zij binnen veertien dagen het bedrag hunner schuldvorderingen zonden ontvangenhebbenvolgens dit verstag, de Burgemeesters en. Distriks - kothmissariisendie zich als- borgen voor dé betaling hadden gesteldin regcen aangesproken terwijl de steden en gemeenten, die de leveringen regtscreeks heb ben gedaanluide op betaling aandringen. Het gcheele bedrag de zer soort van schuldvorderingen,'zegt het verslag, „is 417,536 gul dens, en beloopt met andere dergelijke f 1,683,844.27. De betaling der eerste som heeft lang een onderwerp van onderhandeling tus- sghen.de beide Regeringen uitgemaakt, zonder dat wij die hebben ."kunnen verkrijgen. In afwachting dus, dat frankrijk het bedrag de zer uitgaven, die het beloofd had geheel voor zijne rekening te zullen nemen, teruggeve, stellen wij voor, dat de Belgische Rege ring de be.taling daarvan, bij wijze van voorschot en ouder voorbe houd van hare regcen op Frankrijkbewcrkscellige." Tiet Journal dl Anvers van den tasten dezer voegt bij de mede- deeling van deze zinsneden den volgende aanmerking: Men ziet hit dit verslag, dat frankrijk weigert, om de kosten, of een deel der kosten van de onderneming van 1831 te becaieti, die op uit drukkelijke aanvrage der Belgische Regering geschied is. Hoogst waarschijnlijk zal we! ten aanzien der onderneming tegen de citadel van Antwerpen hetzelfde plaats hebbenen de vertegenwoordigers van Frankrijk zulleu zeer zeker het gebruik der Fransche wapenen •en de opoffering van Fransch bloed voor volkomen genoegzaam aeh ten, zonder dat zij te dier zake de belasdngpligcigen nog met nieu we lasten willen bezwaren. Vele hunner soldatendie zich hunne ontvangst hier herinnerenzullen die opoffering reeds zeer overdre ven vinden. De Heer Casimlr Perier heeft gezegdIJet bloed der Frdnschen 'behóórt alken aan Frankrijk Hetzelfde Antwerpsche blad behelst eene bittere Iriagt óver het Tot der bewoners vail de wijk St. Laurent of van dén omtrek der citadelwier. huizen, gedurende het beleg dier sterkte, beschadigd of geheel Vernield zijn. In plaats van deze personenzoo als men beloofd haduit 's lands kas schadeloos te stellenhebben Gedepu teerde Stacen van Antwerpen de openbare weldadigheid te hunnen behoeven ^ingeroepen. Men is zelfs zoo ver gegaan van die ingeze temenwier huizen naauwelijks weder bewoonbaar waren gemaakt voor de betaling der belasting te vervolgenen in genoemde wijk Jjebbenaltijd volgens het Antwerpsche blad, in zulke hulzen te 'dier zake geeïwongene inlegeringen van soldaten plaats gehad. Dé belasting, welke het hier geldt, zijn de ttvee derden der verpon ding, welke, nog bóven en behalve het gewone bedrag dier belas ting 5 gedurende 1832 in Belgie geheven zijn. STAND van den Thermometer te ALKMAAR. Volgens de Schaal van Fahrenheit. ÜÜÜtnrdag 26. January 1833. 'sniorg. ten 8 ure 22°, en 12 ure 32®. Maandag 28. 3d3, 41®. pmgSdag 29. 38®, 40®. Woensdag 30. 38°, 38®. Donderdag 31. 37®, 38®. Vrijdag 1. Febr. 30®» •>-> r> 3*°- Gnurtje Spierdijk, oud 2 jaren. Getrtruij PotWeduwe vsn Ba rend Elfrinkj oud 88 jaren. Trijntje Engel, weduwe van Tacob Slot, oud dö, jaren. De Ktmmissie van Landbouw in Noord - Hollandbrengt ter ltérnlsse dér belanghebbende, dat de jaarlijksche Keur van Vierjari gen Merr én zal plaats hebben Te Amsterdam en Alkmaar op 18 Februarij Te rioern20 Op het Eiland Texel 25 De Kommissie herinnert bij dezen aan de bepalingen in het regle- jnent op 's Rijks Stoeterijen vervat en wel hoofdzakelijk aan de na- Volgende Art. 34. De ter Keuring aangeboden Merriên zullen moeten zijn tan de eerste kwaliteit, naar het ras van het land, en erkend moeten zijn voor goede moeder paarden. Art. 36. Aan de Eigenaren dezer Merriënzal eene premie van Vijf en Zeventig Guldens worden verleend. Art. 37. Voor het genot dezer premie bestaat de verpligting, om die door 's Rijks Hengsten te doen dekken en dezelve aan te houden tot dat het veulendat daarvan voorkomtgespeend is. De Kommissie van Landbouw voornoemd J. HUYDECOPER van MAARSEVEEN, Voorzitter, J. van I. E N N E PSecretaris. HUWELIJKS - PRUCLAMATIENgedaan binnen Alkmaar, op Zondag den 3 Februarij 1833. Tweede Gebod. Cornells Tweede Beets, geboren op de Beets, wonende alhier en Grietje Hagenaargeboren te Schagen wonende alhier. Pieter Glijnis, wonende alhier en Trijntje de Heer, wonende in de "emeentv Noordschermeer. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar van den 28 Januarij tot den 3 February 1833. Gifsbertus Johannes, zoontje van Jacob Arnoldus Verbeek en Maria Delemarre. Alidadoc tertje van Frans Schut en Guurije van Dijk. Johanneszoontje van Arie de Raat en Anna Cacbarma Pork. Pieter, zoontje van Dirk Blom en Maarcje Nanning. Aaögiften van OVERLEDENEN te Alkmaar van den e8 January tot den 3 February 1833. Luier ins Josephus Jacobus, zoontje van Cornell's Schouten en wijlen Men is van meening, om, in het Stads Logement te Alkmaar, op Vrijdag, den i.y!" Februarij 1833, des avonds te vijf ure-, in .iet open jaar re veilen en op Zaturdag, den i6^en daaraanvolgende ten zelfden ürebij afslagfinaal te verkoopen 1. Eene I1UISMANSWONINGgeteekend N°. 1, met derzelver ERVE, alsmede twee stukken WEILAND, een stukje BOSCH- LAND en een BOOMGAARDjE, te zamen groot 5 bunders, 4 roeden en 50 ellenalles staande en gelegen in de bedijkte Schermeer, aan de zuidzijde van de noordervaart, ouder de ge meente der stad Alkmaar, nabij den Omval. 2. Een HUIS en ERVEstaande en gelegen binnen de stad Alk maar, aan de zuidzijde var. de Otidegracht in wijk A. N°. 48, met eener. Koepel daarachter, uitkomende in de Binnenbanen, de ltooper van dit perceel zal den koopprijs onder zich kun nen houden welke s,ls dan op hetzelve als privilegie of kus- tingschuld zal gevestigd blijvenmits voldoende borgtogt stel lende en voorts onder verpligting om denzelvjen te voldoen ia jaarlijksche termijnen elk ter somme van f 50 wel meer der maar niet minderet> om daarvan jaarlijksin evenredig heid den te doene aflossingen, interessen te betalen, tegen"5 percent in 'c jaar. 3. Een HUIS en ERVEwaarin thans eene Tappers-Affaire wordt uitgeoefend, doch hetwelk tot het uitoefenen van allerlei nerin gen geschikt is, staande en gelegen te Alkmaar aan de oostzijdé van de Houtilstraat in wijk B. nummer 22. 4. Een WINKELHUIS en ERVE, staande en gelegen te Alkmaar, aan de zuidzijde van de Breestraat in wijlt A. Ne. 349. Breeder bij billeccen omschreveu. Nadere information zijn te bekomen ten kantore der Notarissen A» P. de LANGE en S. A. de MORAAZ te Alkmaar. Wordt geadverteerddat op de rekeste aan Z. M. gepresen teerd door Abraham Stikkel, koopman, winkelier en leeriooijer, be hoorlijk gepatenteerd en Johanna Verhoeve echtelieden wonende te Alkmaar, waarbij dezelve hebben verzocht dat het Z. M. behagen moge,, de overeenkomst, door hen op den 30. October 1832. met verre da grootste meerderheid hunner crediteuren aangegaan, es plenitudine po- testatis te homologeren, en alzoo ook voor de niet geteekend helv- bende crediteuren, wier pretensien zijn antériénr aan gemelden 30- October 1832. verbindend te verklaren, en dat hangende de delibera tion over dit verzoek, eene-provisionele surcheance van betaling, procedures en executien aan hen mogt worden toegestaan door dë eerste civile kamer van het Hoog Geregtshof te 's Gravenhsgeitt welker handen dit rekest door Z. Exc. den Minister van justitie (aa« wien hetzelve door Zé M. was gerenvoijcerd) is gesteld geworden, de gevraagde provisionele surcheance is verleend, en wijders dé sup plianten, benevens al derzelver crediteuren zijn geordonneerd te com pareren op Woensdag den Twintigsten Februarij 1833, voor de Hee- ran Mrs. PVestenberg en van Nes van MeerkerkRaden in den Ilove, als Commissarissen die hen hooren zullen én den Move rapport doenj met bijvoeging dachetzij dezelve crediteuren compareren dan niet, door het Hof ten deze zal worden geadviseerdzoo als bevondea zal worden te behooren. De genen, welke iets te vorderen hebben van wijlen den Heer ABRAHAM BRUIJN, in leven Goud en Zilverkashouder, gewoond! hebbende en op dén iiden Januarij 1833, te Alkmaar overleden, gé- lieve daarvan vóór of uiterlijk op den i5d«« Februarij 1833, opgave te doen aar. ARNOLDUS vjtN de VELDE, wonende in de Kooltuin te Alkmaar, als Executeur van het testament van den voorn: Heer Abraham Btuijn. J Men is voornemens, ten overstaan van Mijnheer den Vrecfe- regter van liet kanton Alkmaar N°. 1 door het ministerie van den t« Alkmaar residerende Notaris S. A. de LANGE op Woensdag, den ijdca Februarij, 1833, voor den middag te tien tire, in de herberg het vergulde Paardte Koedijkin het openbaar te verkoopen. - Eene HUISMANSWONINGERF, WERF en BOET, staande en ge legen te Koedijk, geteekend met N°. 115, alsmede ongeveer dertien en een halve bunder WEI- en RIETLAND, nabij de gemelde huis manswoning gelegen te Koedijk, en in den Zuiderreker- en Midden- reker - Polderonder Bergen alles breeder bij aangeplakte billettea omschreven en nadere onderrigting te bekomen ten kantore van do Notarissen A. F. ALLEBÉ en S. A. de LANGE, te Alkmaar. Men is voornemens ten huize van Arte van Twuijver, kasceleia te Zuidscharwoudeop Dingsdag den 12 Februarij 1833, des mor gens ten 10 ure, in het openbaar te veilen en op Woensdag den 13 Februarij daaraanvolgende, ter zelfder ore, bij afslag, finaal te ver koopen: 46 Akkers BOUWLAND, gelegen onder Zuidscharwoude, Broek op Langendijk en St. Pancras. Breeder bij Biiletcen omschre ven en nadere onderrigting te bekomen bij den Notaris SCHOEHUl- ZENte Alkmaar. Er wordt gevraagt: Een JONGELING, die met paarden kat» omgaan en niet onervaren is in het boerenwerk. Adre» bij de Erven A. STERCK, Stads Courantiersters in de Achterdam. Men vraagt: Een PERSOON, die de werkzaamheden vaa eene Vlotbrug kan waarnemen die daartoe genegen is en de noodig.e vereischtens bezit, vervoege zich ten spoedigste, bij den BRUG WACHTER van den Vlotbrug aan het Heiligelaud te Alkmaar. Men presenteert bij openbare Veiling aan de meestbiedende te Verkoopen: 70 Parken extra zwaar Eiken HAKHOUT, liggende gehakt achter in het IVesier Boschby het gewezen Wenbord. Iemand gading daann hebbende, kome op Donderdag den jiea Fe bruarij 1833, des morgens precies ten tien ure te Bergen, ter plaat se yoornoemd. de Achterdamwijk Cn°. 589.

Alkmaarsche Courant | 1833 | | pagina 2