Al spoedig" was het gevolg van dien maatregel zigbaar. Nog üedzelfden avoi d kwamen twee zendelingen van den Sultan en van den Seraskier aan den gezant verklarendat indien hij voor den terugtogt van het Egyptische leger, en voor het sluiten des vredés op de voorwaarden door de Porte aangeboden, wilde borg blijven, men alsdan aan het Russisch gezantschap zoude doen wetendat deszelf), bestand niet meer noodig was en geweigerd werd. De verantwoordelijkheid cener verbintenis, die voor de alge- meene belangen van Europa en der menschheid zulke noodlottige gevolgen had kunnen hebben, kon een gezant vari Frankrijk niet afschrikken. De Baron Roussin heeft dezelve ten volle en zonder aarzelen op zich genomende overeenkomst werd des nachts getee kendir.weenvil der hindernis door eer,en geduchceii storm en door den afstand van de woningen der onderhandelaars veroorzaakten sedert den 22Sten dezer is het bekenddat het Russisch eskader met den eersten gnnstigen wind zal vertrekkenen de adjudanten van den Franschen gezant beide op weg zijnde een naar het leger van Ibrahim - Pacliade ander naar Alexandrie, om aan de beide Pachas den last over te brengenom dadelijk alle vijandelijkheden te schorsen en den vrede te onderteekenenindien zij ten minste niet den toorn van Frankrijk wiilen op zich laden. Sedert vele jaren, die overigens zoo vruchtbaar waren in ge- wigcige gebeurtenissen, viel er gewis zelden iets zoo belangrijks voor, en Frankrijk heeft daarbij eene rol, volkomen zijner waardig, gespeeld." lUNNENLANDSCHE BERIGTEN. Volgens berigten uit Brussel van den ipden Maart, heeft de Ko ningin der Franschen dien dag, met de Prinses Maria en hare beide jongere zonen, de Hertogen van Nemours en joinville, die drie da gen vroeger zeer onverwacht aldaar waren aangekomen, die stad veriatenom naar Frankrijk terug te keeren. In de zitting van de Belgischen Senaat van den iSden is ver slag uitgebragt omtrent de nieuwe wet wegens de granen, waarbij, 200 als men zich herinnert, de uitvoer daarvan weder, wordt vrij gesteld en de invoer aan dezelfde regten onderworpendie tot in December 1830 in het koningrijk der Nederlanden op dit artikel ge heven zijn. In dit verslag werd hoofdzakelijk gezegd, dat het van dringend belang was, om den landbouw te hulp te komen, daar deze «tand door de verregaande laagte der graanprijzen zeer leed, en men van het verbod van uitvoer en de gestadige aanvoeren van vreemd graan slechts nog eene meerdere daling verwachten kan. Men moest dus terugkeeren tot de vorige wetgeving op dit stuken de Belgi sche kooplieden behoorden tot bevordering van den graanhandel niets meer te vorderen, dan waarmede zich de Hoüandsche kooplieden hadden vergenoegd. De Senaat, de zoo als men weet, bij uitslui ting uit groote grondbezitters bestaat, heeft na het aanhooren van dit verslag, eerst bepaald, dat er haast bij de zaak was, en daarna de wet met algemeene stemmen aangenomen. Het verslag der commissie, welke deze wet heeft onderzocht en door den Heer Schiervil is uitgebragt, geeft juist geen grooten dunk van de kun digüeid haver leden. Het berust grootendeels op de geheel valsche veronderstellingdat sedert den Belgischen opsta id in Nederland geene de minste verandering in de regten van in- uit- en doorvoer van graan gebragt h. Gepasseerde Schepen door Alkwaar, langs het Groot Noord-Hol- landsch Kanaalvan den 15 tot den 21 Maart 1833. Rost. sloep. Victoria. A. Flindt van Rostok naar Amst. Deenm. jagt. Fern Sods KendeB. Hansen Noskov dito. Dito sloep. Agneta Cristina, J. Winglér Corsoer dito. Ned. kof. Arias Johannes, H. van Wijk Hoibeck dito. Noords, brik. Carolina, J. G. Klem Krageroe dito. Dito pink. Ar.r.a Margaretha Elisohth, J. Nielsen„ Drammen dito. Dito dito. St. Peter, J. Pedersen dito dito. Hanov. kof. de jonge Helena, J. A. Tobbens Papenburg dito. Dito smak. CatharinaC. H. Brur.s Embden dito. STAND van den Thermometer te ALKMAAR. Volgens de Schaal van Fahrenheit. Zatnrdag 16, Maart 1833. 's morg. ten 8 ure 36°, en IQ ure 40°. Zondag 17. 99 99 99 99 39°. 99 99 99 39'' Maandag 3 8. JJ Ti 99 99 n n 33 99 >9 99 41°. Dingsdag 19. 99 99 99 38°, 99 99 99 44°- Woensdag 20. 99 79 79 38°, 99 99 99 43°- Donderdag 21. 99 99 99 99 36°, 99 99 99 39°- Vrijdag 22. 5* t? 99 9» 99 33 99 99 99 38°. KONINKLIJKE AKADEMIE van BEEL DENDE KUNSTEN te Amsterdam. De Raad van Bestuur der Koninklijke Akademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam Gezien de missive van den Heer StaatsraadGouverneur van Noord- Holland, van 25 Februarij 1833, betrekkelijk bec houden van eeaen wedstrijd naar den grooten Prijs alhier gedurende dit jaar. Geeft mits dezen aan de belanghebbenden openlijk te kennen i°. Dat e* een wedstrijd wegens den tweejarigen grooten Prijs aan de Akademie voormeid alhier dit jaar zijn zal, en dat dezelve geopend zal worden op Maandag den 20,ten Mei 1833 aanstaanden, in het Locaal van voormelde Akademie, des morgens ten 9 ure precies. 20. Dac het vak, waarin gemelde wedstrijd dit jaar plaats zal hebben, is dat van Beeldhoukunst. 3°. Dat deze groote Prijs, door Z, M. zoo goedgunstig toega. staan, gelegen is in het genot, gedurende vier jaren, van een Pen sioen van twaalf honderd Guldensten einde zich gedurende dien tijd, ter bevordering der studie, buiten 's Lands op te houden, en daarvan ten minste drie jaren in Italië door te brengen, of in liet Land hetwelk ter beoefening best geschikt zal bevonden worden. 4°. Dat niemand naar dezen grooten Prijs zal kunnen mededingen, dan die in Noord - Nederland geboren of van Noord - Nederlandscbe Ouders is, en gedurende het laatste jaar aan de Akademie alhier of op ecnig ander Akademie of School binnen het Rijk is onderwezen. 5°. De mededingers zijn verpligt voor den eersten Mei eestko mende, schriftelijk opgave te doen van hunnen namen en woonplaat sen, en daarbij de noodige bewijze» van geboorte, studiën, enz., in te zenden bij den Sekretaris aan het Locaal der Akademie boven de Beurs. Amsterdam, F. van de POLL, Presidenr. uen 6den Maart 1833. J. de VRIES, Sekretaris. Bij de Commissie ter inzameling van Vrijwillige giften ten be hoeve der Hoüandsche krijgsgevangenen en derzelver betrekkingen, met voorkennis der Stedelijke regering alhier opgerigt, is inge komen het provenu eener Collecte in de gemeente Ureem ter somms van i'127:welke gelden aan den Heer Staatsraad, Burgemees ter zijn ter hand gesteld om dezelve naar derzelver bestemming over te zenden. Alkmaar, 22 Maart 1833. De StaatsraadBurgemeester der Stad Alkmaart FONTEIN VERSCHUIR. Burgemeester en Wethouders, der stad Alkmaar, maken bij deze aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat de gewone VOORjAARS- MARKT, of KERMIS, binnen deze Stad, dit jaar invallende op Woensdag den ioen April aanstaande, wederom gelijk voorheen, zal gebonden worden, en dac op gemelde dag de loting onder de geza menlijke Kramers zal plaats hebben. Op deze Markt of Kermis, zuilen volgens gewoonteten strengste* worden geweerd, alle Kwakzalvers, Planeet of Hor os koopt rekkers Riffelaars .Lot er ij-Kramersen Dobbelspellen. Alkmaar, 12 Februarij 1833. Van wc se Burgemeester en Wethouders voornoemd 9 De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. t HUWELIJKS - PROCLAMATIEN gedaan binnen Alkmaart op Zondag den 24 Maart 1833. Tweede Gebod. Hendricus Simon Bruingeboren en wonende alhieren Ann* Maria Paulusgeboren te Brussel, wonende alhier. Aangiften van GEBOORTEN te Alkmaar van den 18 tot den 24 Maart 1833. Johannadochtertje van D". Hermanus Gerardns Xoetrtze en Har- mina Dorothea Hancken. Zacharias, zoontje van Hendrik Hols- muller en Agatha van Drunen. Catharina, dochtertje van las Bos en Elisabeth Willebrands. Johannes, zoontje van Petrus van Aar en Gesina van der Voort. Sijtjedochtertje van jan Hoog land en Dieuwertje de Jager. Doodgebore dochtertje van Jan Burger en Grietje Frankenaar. Aangiften van OVERLEDENEN te Alkmaar van den 18 tot den 24 Maart 1833. Ernest Adolf, zoontje van Gijsbertus Adrianus Rietveld en Johan na Maria Frantzen oud 6 maanden. Aldert Schuijl, cud 43 ja ren. Gesina Gerris, weduwe van Gerrit Hofstede, oud 67 jaren. Jan, zoontje van Jan Boerman en Maria Schreuder, oud maanden. Johannes, zoontje va» Jacob Valentijn en Geertruida van Tw-isk, oud 10 weken. Casper Louwrenszoontje van Louw- rens Klein en Hermina Barbara Kiezen, oud 16 weken. De Crediteuren van dea gefailleerden EGBERTUS IBINK» Winkelier in Sterke Dranken en Touwwerk, wonende te Alkmaar, worden bij deze opgeroepen om vóór of uiterlijk op Maandag den 29®" April dezes jaarsaan den ondergeteekende als provisionele Sijn- die van dit Faillissement op te geven uit welke hoofde en voor hoedanige som zi) Crediteuren zijn en tevens daarbij t« voegen de bewijzen van hunne Schuldvorderingenof wel de laatste ter Griffie der Regt- bank van eersten aanleg zitting hebbende te Alkmaar als regesprekende in Zaken van Koophandel te deponeren; zullende daarna op Maandag den I3en Mei dasr op volgende, des namiddags te Één ure in de Au- dientie-zaal der Regtbank voornoemd door den Heer Regter Kommis- saris van gezeard Faillissement, Mr. G. A. CANNEMAN, gevaceerd worden tot de verificatie en affirmatie der alzoo bekend gemaakte pretentien. Alkmaar den 21" Maart 1833. FABRITIUS Jr. V J- W* WESTERMAN is van meening om op Dingsdag den 2» April 1833, des voormiddags te 10 ure, te Alkmaar ten zijnen huize in de Lanaescraat verkooping te houden van eenig HUISRAAD ea INBOEDEL. üe verkooping van BLOEM, HEESTERS en VRUCHTBOO- ME*N, welke tegen den 27"" Maart 1833. is aangekondigd, zal op dien dag GEEN voortgang hebben, maar wordt uitgesteld tot op Donderdag den 4('en April e: k: Te Alkmaarbij de Erven van A. STUCK, is de Achterdam, wijk C, n°. 589.

Alkmaarsche Courant | 1833 | | pagina 2