N°-37- A*. 1833.' ALKMAAR SC HE COURANT; Burgemeester en wethouders dhr stad alkmaar, Van MAANDAG Den 16 SEPTEMBER. Deze Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maanaag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven Hebben noodig geoordeeld de leveranciers, werkbazen en anderen welke precentien ten lasten dezer Stad hebbenof in liet vervolg mogten verkrijgen te herinneren, dat ten gevolge van de wettelijke bepalingen omtrent het Zegel-repalle rekeningen of aanvrage om betaling waarvan het bedrag hoger is dan vijf guldenmoeten wor den ingeleverd, geschreven op gezegeld papier, vermits wegens de- zelven anders geene Ordonnantiën van betaling zuilen kunnen of ver- Mogen te worden afgegeven. Burgemeester en Wethouders verzoeken dan ook ieder een welke daarbij belang heeft, het vorenstaande nantiwketirig te observeren, ten einde de daardoor te voorkomen dat de declaration moeten wor. den afgewezen en de betalingen daardoor worden vertraagd. Alkmaarden 7en September 1833. Burgemeester en fVetkonders der Stad Alkmaar FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van Dezelven De D1EU FONTEIN VERSCHUIR. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. DUITSCHLAND. De Pruiesische Staats - Courant van den 7de» dezer berigt het volgende ZM. de Keizer van Rusland is den plen des namiddags ten 4! ntrein den beste welstand te Schwedt aangekomen. Dezelve is niet te Swinemiinde aan wai gestaptgelijk het eerste plan was. Naar wen verneemt, is Z. M.na den sSsten te Kroonstadt aan boord te Tiim gegaan, gedurende drie dagen door de hevigste stormen in den Finlandschen Zeeboezem tegengehouden en eindelijk te Reval aan wal gestapt, van waar dezelve, na eene tweede mislukte poging om de reis met de soombooc voort te zetten, met rijtuig naar St. Petersburg teruggekeerd is. In den avond van den 31 sten heeft de Keizer de reis over land herwaarts weder aanvaard. De storm is den apsten en 3osten ook te Sint Petersburg zoo geweldig geweest dat men voor groote rampen vreesdegelijk dan ook een gedeelte der stad overstroomd en het dak van het winterpaleis ten deele is verwoest geworden. Hetzelfde blad berigt uit Dresden van den 3den dezer H. K. H. de Groothertogin van Saksen - Weimar is gisteren Irier aangekomen en heeft zonder te vertoeven hare reis voortgezet, om, naar men verneemt, aan de grenzen van Silezie en Boheme haren broeder den Keizer van Rusland te ontmoeten, welke op het Slot Frkdland eene bijeenkomst met den Keizer van Oostenrijk zal houden." De zamenkomst des Keizers met de Monarchen van Pruissen en Oostenrijk, waaraan thans, volgens het bovenstaande berigt der Pruissische Staats - Courant, geen twijfel meer schijnt te wezen, houdt dan ook te Berlijn de aandacht in eene hooge mate bezig. Een bekend correspondent van de AUgemeine Zeitung aldaar, schrijft deswege De Vorsten moeten over zeer gewigtige belangen willen onder handelendaar over hunne bijeenkomsten tot hiertoe eene zoo stipte geheimhouding is bewaard, en zij door hunne voornaamste Staats «anuen vergezeld worden. Men ziet hier met gespannen verwachting de uitkomst hunner verhandelingen te genioetde handelstand die alle buitengewone voor- Vallen met wantrouwen gadeslaat, en daarom dikwerf geheel anders oordeelt, dan het overige piiblek, voorspelt weinig goeds daarvan, en meent dac het tot beslissende stappen en eindelijk tot den oorlog Itomen zal., nadat men tot hiertoe langs den weg der onderhande dingen zoo weinig heeft kunnen uitrigten. Dit is evenwel niet ge heel overeenkomstig met de waarheid, want er is zeker nimmer meer en met beter gevolg onderhandelddar. in de laatste jaren wel -zijn nog een aantal vraagpunten onopgelost geblevenmaar dit bewijst toch niet dat de diplomatie geheel zonder vrucht is werk. zaam geweest. Waar zouden wij thans wei zijn, wanneer men reeds vroeger de pen had r.edergelegd, om het zwaard op xe vatten." F R A N K R IJ K. Volgens berigten uit Rome van 27 Augustu» bevond de Hertogin van lierry zich steeds aldaar, en was er nopens den tijd van haar vertrek nog niets bekend. Men vermoedde dat zij te Rome eerst mog berigt van den Heer de la Ferronays wilde afwachten, die, xaar beweerd werd, zich naar Praag had begeven, om nieuwe po- jpngen tot het bewerken eener verzoening tusschcn de Hertogin en bare bloedverwanten te doen, alzoo de Heer de Chateaubriand daarin -n et geslaagd was. Den aösten had de Hertogin zich bij den Pau» vervoegd, na reeds vroeger bezoeken van den Kardinaal Staats-secre- taris voor de Buitenlandsche zaken, van den Gouverneur van Rome en van verscheden Kardinalen te hebben ontvingen. De P«rijssche dagbladen berigtendat genoemde Vorstin hare te Blaye geborene dochter te Palermo heeft achter gelatenten einde het gezigt van dit kiad bij de leden van het .verbannen Koninklijk geslacht geenc onaangename gewaarwordingen zoude opwekken. Sedert eenigen tijd levert Frankrijk verscheidene voorbeelden op van zelfmoord onder jonge lieden van eene beschaafde opvoeding, die niet de eene of andere buitengewone ramp, maar enkel door zekere levenswalg tot dezen door de godsdienst en eene zuivere zedekunde evenzeer gewraakten stap gedreven wordenen daaraan zekere poëtische kletir trachten te geven. Niet lang geleden hebben twee schrijvers voor het tooneel te Parijs, Escousse en Lebras, zich zeivenbij elkander gezetendoor kolendamp van kant gemaakt, en eenige verzen achtergelaten, waarin zij hun wanhopig besluit aan verveling en aan het verdwijnen van alle de hersenschimmendoor welke zij zich vroeger hadden laten begoochelen, toeschreven. Thans heeft te Marseille een twee - en - twintig jarig boekverkoopcr Holingsworth genaamd, zich zeiven door eeu piscoolschot van hec leven beroofd en een gedicht achtergelatenwaarin hij verklaart even als Escousse en Lebraseen leven te willen vaarwel zeggen dat hem gcene vreugde meer aanbood. Up zijne tafel heeft men nog eenett uitersten wil in prosa gevonden, waarin hij zijne vrienden, de echta vaderlandersafraadtom bij zijne begrafenis tegenwoordig te zijn opdat deze geene aanleiding tot onlusten mogt geven; want," voegde hij er bij, „elke volksoploop moet de heilige zaak van het gemeenebestwaarvoor ik mijn leven en al wat ik bezit heb veil gehadten hoogste benad eien." Onder gelijksoortige omstandig heden, en almede met achterlating van een gedicht, waarin hij aan zijne betrekkingen vaarwel zegde, heeft ook zeker jong mensch te Kortrijk, Louis de Bevere genaamd, zich van het leven beroofd. In de geschriftendie door de genoemde vier ongelukkigea achter gelaten en in de dagbladen medegedeeld zijn, is geen het minste spoor van eenige godsdienstige overtuiging, of zelfs van hec geloof aan een ander levente vinden. Het Fransche Kabinet heeft thans op het voorbeeld van En geland, Donna Maria als Koningin van Portugal erkend. De Parij- sche Moniteur van den 9den September kondigt deze gebeurteni» in de volgende bewoordingen aan 's Konings Bestuur heeftten gevolge van de herstelling zijner staatkundige betrekkingen met het Bestuur van H. M. de Koningin Donna Maria, den Ridder Danpzalals zaakgelastigde van Portugal te Parijsofficieel erkend. Reeds sedert eenigen tijd had 's Konings Bestuur aan den Heef Leurde geloofsbrieven afgevaardigd, bestemd om hem als Franscji zaakgelastigde bij het Kabinet van Lissabon te accrediteren." Misschien verdient het opmerking, dat in dit artikel het te Lissa bon bestaande Regentschap, aan welks hoofd Don Pedro staat, niet genoemd worde. De Gazette de France he'-eisc bet volgende herige uit Flo rence, van den 28sten Augustus: „Binnen weinige dagen zal Mevrouw de Hertogin van Berry zich hier bevinden, alwaar zij, even als te Rome en te Napelsmet allerlei eerbewijzen ontvangen zal worden. Zij is den aösten uit Rome vertrokken, en zal zich den 8sten of 9 September te Venetie bevinden, alwaar de Heer de Chateaubriand is aangekomen. De Hertogin zal zekervóór de meerderjarigheid van haren zoon re Praag zijn." [De jonge Hertog van Bourdeatix is den apsten September 1820 geboren, en treedt dus binnen weinige weken in zijn 14de jaar. De dagteekening van het vertrek der Hertogin uit Rome schijnt onjuist te'zijn, daar zij zich, volgens door ons vermelde brieven van daar, den 27scen Au gustus nog in die hoofdstad bevond.] ENGELAND. De Londensche bladen tot den 7den September behelzen weinig nieuws. Men bleef in de hoofdstad steeds reikhalzend uitzien naar tijdingen uit Portugaldie met de schooner the Pike van uur tot uur verwacht werden. [Ook over Frankrijk heeft men geene nadere berigten uit Portugal ontvangen waarop ecnigzins staat te maken is. Alleen schijnt men geen geloof te kunnen weigeren aan een berigt iti het dagblad van Madrid, volgens hetwelk Don Miguel den i8den Augus tus te Leiriaen dus op tien uren afstands van Santaremwelke stad zich reeds in de handen zijner krijgsmag: bevond, aangekomen was.] De jonge Koningin van Portugal werd den 6den of /den Septem ber uit Havre te Portsmouth verwacht, alwaar zij weder met de aan gekroonde hoofden toekomende eerebewijzen zou worden ontvan gen. Zij zou van daar den iaden of i3den September naar Lissabon vertrekken. Het ministeriele blad the Goble redeneert weder over de waarschijnlijkheid van een huwelijk tusschen die Vorscin en den jon gen Hertog van Leud'nter.bergwelke laatste door dit blad zeer ge roemd wordt. De Globe voegt er echter bijdac deze zaak eersc later in ernstige overweging behoort te worden genomendaar de strijd in Portugal vooraf geëindigd behoort te zijniets, hetgeen nog zoo spoedig niet schijnt te zullen piaacs hebben. Hetzelfde blad spreekt tevensin strijd met vroegere becooven van denzelffen kant, van de wijsqeid en gematigdheid van Don Pedro en van de waar schijnlijkheid. dat hij toe aan de meerderjarigheid zijnet dochter a»« het hoofd van bet Portugesche Regentschap zal staan.

Alkmaarsche Courant | 1833 | | pagina 1