A*. 183 44 ALKMAARSCHE COURANT. N°. 21. Van MAANDAG inWi^ Den 6 M E ^Burgemeester f.n wethouders her Stad alkmaar, '•""nüiiiiüisiiiiitiiüiiiü'.üiiiiiiiiiüiiiii Dexe Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen ui/gegeven. brengen bij deze ter kennisse van de ingezetenen dezer Stad en Ju risdictie, dat het Kohier der belasting van het Amortisatie - Fonds over 1834, gedurende Acht dagen ter visie van een iegelijk zal lig gen ter Stads Secretarie van den 16' dezer maand Mei, tot den 3e Junij aanstaande, (uitgezonderd Zondag) van des morgens 10, tot des namiddags 2 ure. Alkmaar, den 24sten Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN verschuir, Ter ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der STAD ALKMAAR Gezien Z. M. besluit van 21 Maart 1828, (Staatsblad n°. 6) hou dende reglementaire bepalingen tot invoering der Wet op de Schutte rijen van den nden April 1827, (Staatsblad n°. 17), in verband ge- bragt met Art. 6, 7, 8 en 9 van gezegde wet. Gezien de dispositie van den Heer StaatsraadGouverneur van Noord-Hollanddd. 11 April 1828 n<*. (Provinciaal Blad n°. 41) omtrent de executie der Wet op de Schutterijen. j Roepen bij deze op alle Manspersonen Ingezetenen dezer Stad en Jurisdictie, welke op den eersten Januarij 1834, hun 25™ jaar zijn ingetreden en alzoo diegenen, welke in den jare 1809 zijn geboren, alsmede de zoodanigen welke, ofschoon in andere gemeenten inge schreven, sedert de laatste inschrijving binnen deze Stad zijn komen wonen en op den isteu Januarij 11. hun 34*" jaar nog niet hebben vol eindigt en alzoo geboren zijn in de jaren 1808, tot en me: 1800 in gesloten, benevens de vreemdelingen van denzelfden ouderdom, die sedert de laatste inschrijving in de termen gevallen zijn, om, volgens Art. 2. der wet van n April 1827, als ingezeten te worden beschouwd, ten einde zich in de daartoe gereedgemaakte registers te doen inschrij ven tevens te kennengevetide Dat de inschrijving zal beginnen met den i4''m Mei aanstaande, en geheel zal moeten zijn afgeloopen op den eerscen Junij daaraanvol gende, terwijl in een der vertrekken op het Raadhuis alhier, voor de inschrijving zal worden gevaceerd op Vrijdag den id11011, Donder dag den 22sten, Maandag den 2Östen en Donderdag den 29"™ Mei aanstaandetelken dag van 's namiddags 4 tot 7 ure. Én ten einde voortekomen dat niemand, in de termen der inschrij ving vallende, zich door onwetenheid aan pligtverzuim schuldig ma ke, heeft het Gemeente Bestuur noodig geoordeeld een ieder bekend te maken met, en te herinneren aan de navolgende bij de wet van xi April 1827, (Staatsblad n°. 17) gemaake bepalingen. Dat een iegelijk, zonder onderscheid of hij mogt vermeenèn al of niet onder dc bij de wet vrijgestelden of uitgeslotcnen te behooren verpjigt zijn, zich voor de Schutterij te doen inschrijven. Dat zijdie in meer dan eene gemeente hun verblijf houden of den zetel van hun vermogen hebben gevestigd, tot inschrijving ver- pligt zullen zijn binnen die gemeente, waar een dienstdoende Schutte rij aanwezig is, en bijaldien in die verschillende gemeenten, alleen dienstdoende of alleen rustende Schutterij bestaat, zich te doen in schrijven in de gemeentealwaar zij voor de persor.cele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenaren in die gemeente, alwaar zij ambtshalve verpligt zijn hun verblijf te houden. Dat de genen welke van hunnen jtiisten ouderdom geeu voldoend bewijs geven, naar het oordeel van het Plaatselijk bestuur zullen wor den ingeschreven; onverminderd de bevoegdheid van de ingeschrevene, om van zijne jtiisten ouderdom nader te doen blijken. En dat eindelijk zijwelke bevonden worden zich niet voor den jtten junij te hebben doen inschrijvendoor het Plaatselijk bestuur zullen'worden ingeschreven, en in eene geldboete verwezen worden, terwijl zij daarenboven zonder loting bij de Schutterij zullen worden ingelijfdindien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrij ving gcc-ne reden tot uitsluiting of vrijstelling ten hunnen aanzien be stonden. Burgemeester en Wechouders vermanen tevens ieder Ingezeten de er Stad en jurisdictie, welke het aangaat, om zich tijdig van een die bij de oprigting der Schutterij in het jaar 1828 of in later jaren, voor de Schutterlijke dienst ingeschreven, doch als zoodanig niet tot den dienst geroepen zijn door sterfgeval of andersins in de termen vallende om in de eerste klasse die der ongehuwden of weduwnaars zonder kinderen:) te worden overgebragtzullen voor de eerstvolgende jaarlijksche inschrijving bij publicatie wor- den opgeroepenom daarvan kennis te geven aar. het Plaatselijk- bestuur. Wanneer deze kennisgeving mogt worden verzuimd en de nala- tige, ten gevolge van dit verzuim, niet bij de Schutterij is inge- lijfd geworden, zal deswege door het Plaatselijk - bestuurProces- verbaal worden opgemaakten aan de bevoegde Regtbank toege- zonden, ten einde de strafbepaling bij Art. 1 der wet van 6 Maart 1818, op de naiatigen toetepassen." Roepen bij deze op alle zoodanige Inwoners dezer Stad en Juris- dictie, welke in de jare 1830, 1831, 1832 en 1833 voor de Schut terlijken dienst zijn ingeschreven, voor zoo veel zij geboren zijn in de jaren 1800, 1801, 1802, 1803, 1804, 1805, 1806. 1807 of 1808, en die alstoen hebben bewezen, gehuwd of weduwnaar, met kind of kinderen te zijndoch sedert dien tijd door het overlijden van vrouw of kinderen zijn geworden weduwnaar zonder kinderen om te com pareren in een der vertrekken van het Stadhuis, op Donderdag deu 29st8n der maand Mei, tusschen 4 en 7 ure des namiddags, ten einde aldaar van zoodanig overlijden kennis te geven, en daarvan behoor lijke aanteekening kunne geschieden. Burgemeester en Wethouders brengen voorts ter kennisse van de daarbij belanghebbenden; dat zij, welke naar aanleiding van Art. 26, en 85, der wet op de Schutterij vau n April 1827 en Z. M. be sluit van 18 November 1831 N°. 30, op grond van 34jarige ouder dom, of xojarige dienst, bij de Schutterij, mogten vermecnen regt op ontslag verkregen te hebben en daarvan zoude verlangen gebruik te maken, zich schriftelijk kunnen aanmelden ter Secretarie dezer Stad vóór den J9clen Junij aanstaande, met overlegging van bewijsstukken, waardoor het regtop het gereclameerde ontslagvoldoende bewe zen wordt. Alkmaar, den 3<icn Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd- FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van Dezelven. De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. zer geboorte Extract te voorzien waardoor zich ieder van zijnen juis- tcn ouderdom kan verzekeren, en hetwelk bij de inschrijving zal moeten worden vertoond, alsmede om zich ter behoorlijke tijd tot de inschrijving aantemeldenten einde de straf wegens nalatigheid vastgesteldvoortekomen. Alkmaarden 3dcn Mei 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN VERSCHUIR. Ter Ordonnantie van Dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. KENNISGEVING. S C H U T T E R IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, Gezien hebbende het artikel van Z. M. besluit van den Sep, tember 1828, houdende reglementaire bepalingen tot invoering der Wet op de Schutterijen van den ne April 1827, luidende als volgt: De gehuwde en weduwenaars, één of meer kinderen hebbende, BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. Volgens de berigten uit Parijs van den i8den dezer, was de gene raal Lafayette door eene kwaadaardige koorts aangetast, en waren verscheidene geneesheeren geroepen om over zijnen roestand te raad plegen. Kort voor het afzenden der berigten meende men echter eenige beterschap bij hem te bespeuren, Het Journal de la Marine meent te kunnen verzekerendat dc admiraal Roussin, die tot nu toe Fransch gezant te Konstantinopel was, de hem opgedragene betrekking van minister voor het Zeewe zen niet aanneemt. Men verwachtte dienvolgensdat de lieerde Rigry, zoodra in zijne vervanging ais minister van Buitenlandsche zaken zou zijn voorziende portefuiile van het Departement van Marinedie hij eigenlijk nog niet neder beeft gelegdweder op zou nemen. De zeer groote werkzaamheiddie voor het beheer der buitenlandsche za ken in Frankrijk vereischt wordt, viel, volgens het genoemde blad den admiraal de Rigny ook te moeijelijk. Nog in den loop van den i8den verwachtte men tijdingen uit Konstpntinopeldie alle onzeker heid omtrent de weigering van den heer Roussin zouden wegnemen. Uit Toulon meldt men dat aldaar nieuwe toebereidselen wor den gemaakt voor het geval, dat de toestand van het Oosten eene groote ontwikkeling der Fransc'ne zeemsgc noodzakelijk deed worden. Er was onder anderen bevei ontvangen, om nog één iienieschip vau den eersten rang te wapenenzoodat weldra de Trocadero of wel de Majestueux zee zou kunnen bouwen. In de kadetten - school van Saint - Cyr hebben den i4den Mei eenige onlusten plaats gehad, veroorzaakt door de ontdekking, dat sommige jonge lieden aldaar buskruid ontvreemd en daarvan scherpe patronen vervaardigd hadden. Zeven der kadetten zijn in hechtenis genomenen men schijnt ook jegens een aancal anderen de verdenking te koesterendat zij aan de revolutionnaire bewegingen van April laatstleden niet geheel vreemd gebleven zijn. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. 's Gravenhage, den zostcn Mei. Hunne Majesteiten de Koning en de Koningin zijn heden ochtend uit deze residentie naar het L00 vertrokken. Zijner Majesteits fregat Algiers, gekommatideerd door den kapitein ter zee van Lutzenburgis den i8den dezer te Texel binnengeloopen, na den 2den Februari) dezes jaars van Batavia te zijn vertrokkencn dus de reis in 106 dagen te hebben afgelegd. Z. Exc. de commis saris-generaal van Neérlandsch indie, dc luitenant -general! van den

Alkmaarsche Courant | 1834 | | pagina 1