V. m v&fr A1834. ALKMAARSCIIE N°. 28. COURANT. Mr ïStf'* ï-v Van MAANDAG Den 14 JULY. W/s V-» Sr Dexe Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. Y olgens berigten sit Parijs van den 5den Junij, is de gewezen voorzitter der kamer van Afgevaardigden, de heer Dupin van zijne reis naar Engeland, alwaar hij met veel onderscheiding ontvanger, is, te Parijs terug gekeerd. Dezer dagen hebben te Parijs drie deurwaarders voor de regt- bank var. eersten aanleg moeten verschijnen, omdat zij dagvaardingen aan den °ezant van Oostenrijk, graaf Appony, en aan den Beijerscben legatie-raad', baron von Schoepff, hadden beteekend, waarbij deze Staatslieden wegens het niet betalen van eenige schuldvorderingen voor den vrederegter werden geroepen. De proknreur des Konuigs had deze deurwaarders, op grond, dat zij het beginsel der onschendbaar heid van vreemde gezanten hadden verkracht, bij wijze van discipli naire straf, voor drie maanden in hunne betrekking willen schorsen. De regtbank heeft hen echter met eene vermaning om in het ver vol" voorzigter te zijn vrijgelaten. De genoemde vreemde gezanten hadden de deurwaarders bij den Franschen minister van Buiteniandsche zaken aangeklaagd. De brik la Palinurc, die, zoo als wij vroeger berigtten te Toulon zeilreê lag en met eene geheime zending naar de Dardanellen belast stond te wordenis den 3oscen Junij uit genoemde haven on der zeil gegaan. De geheele aldaar vereenigde vloot had aanzegging ontvangen, om zich gereed te houden, ten einde op het eerste sein in zee te kunnen steken. Een der kleinere vaartuigen van die vloot, la Lamproiezou dadelijk vertrekken, en moest zoo men meende, belangrijke ambtsberigten naar Alexandrie overbrengen. Uit Havre wordt gemeld dat men aldaar den 3den of den 4den Julij Vo st Leopold en zijne gemalin verwachtte* Volgens Belgische bladen moesten deze Vorst en Vorstinop hunne terugreis Uit Frank rijk, den iaden dezer door Doornik komen. EN GELAND. Blijkens berigten uit Londen van den 6den Julijis de verwath. ting, die men reeds sedert eenige dagen koesterde, dat de staat der inkomsten over het laatste vierendeeljsars een gunstigen uitslag zou opleveren, vervuld geworden. Niettegenstaande de vermindering der belastingen op de zeep, enz. hebben de accijnsen 59.000 L. St. meer opgeleverd, 'dan ih hetzelfde vierendeeljaars van 1S33. Ook de in. en uitgaande regten hebben meerder opgebrngt, zoodat de geheele vermeerdering der rijks-inkomsten over het laatste vierendeeljaars L. St. 350,952 bedraagt. In de zitting van het Hoogerhilis van den 4den Julij is de twee de lezing van het ontwerp van wet tot handhaving der rust in Ier land doorgegaan. Onder de tegenstanders dier wet behoorde de Schoon zoon van den eersten minister, lord Durham. Den-Zelfden dag heeft in het Lagerhuis eene zeer belangrijke be- raadslaging plaats gehad omtrent de wet wegens den afkoop der tien den in Ierland. De onlangs afgetreden minister Stanley, heeft zich daarbij voor het eerst onder de vanen der tegenpartij geschaard en ziine buitengewone redenaars - talenten besteed, om zijne gewezen ami. tgenonten over hun gedrag ten aanzien der inkomsten van de Ier- sch' Protestantsche kerk, bitter te hekelen. Hij beschuldigde dat ministerie dat het door slinksche streken de inkomsten der genoemde kerk wilde verminderen zonder den moed te bezitten van daarvoor te durven uitkomen. Ook van de zijde der Iersche afgevaardigden moe ten de ministers menige harde aanmerking verduren. Zij behiel den echter bij eene op de beraadslaging volgende stemming de meer derheid. T U R K IJ De Allgemeine Zeitung geeft den volgenden brief uit Weeneti van 25 junij Er zijn liedendie de versterking der Engelsche vloot in de Middellandsche zee werkelijk beschouwen als den voorbode van eenen aanval op Rusland. Zij gaan daarbij uit van het begrip, dat Enge land de tegenwoordige betrekkingen tusschen de Porte en Rusland als ten hoogste strijdig met zijne eigene belangen moet aanmerken, en niet kar. toegeven, dat Rusland in de Zwarte zee eene vloot onder- houdewelke thansnu er aldaar geene Turksche vloot meer bestaat, en nu Rusland nooit meer behoeft te vreezen, dat de Porte aan het zelve de vaart door de Dardanellen zal betwisten slechts tegen eene Europesche Mogendheid gerigt kan zijn. Zij meenen dat het verdrag van 8 Julij en het regt (hetwelk Ongetwijfeld aan de zijde van Rus land is), ten deze niet in aanmerking komt, maar alleen de daad zaak dat Engelands opperheerschappij over de zee daardoor bena deeld zou kunnen worden; te meer bijaldien, ingeval van eene breuk tusschen Engeland en Frankrijk, de Russische zeemagt zich met die van Frankrijk moge vereenigen. Uit dien hoofde en bij de blijkbare spanning tusschen de kabinetten van Londen en St. Petersburg moest men wel veronderstellen dat de aanwezigheid eener geduchte Engel- tche vloot ia de Middellandsche zee met veruitziende ontwerpen iu es 4 Lr :v r- verband stonden het was dus hoogst wenscheiijk, dat de Mogend heden, die den vrede van Europa bewaren wilden, spoedig ais be middelaars tusschen beiden kwamen Deze bespiegelingen veronderstellen bij Engeland niet alleen den wil, maar ook de magt, om eenen aanval op Rusland te doen. Om evenwel daartoe te kunnen geraken, zouden allereerst Turkije aange tast moeten worden, want de Divau Zou stellig op elke aanvrage van Engeland, om met eene oorlogsvloot naar de Zwarte zee te mogen zeilenweigerend antwoorden. Een aanval op Turkije zou in- tusschen zeker eenen algemeenen oorlog ten gevolge hebbenvooral zoo Frankrijk zich aan Engeland aanslootmaar die Mogendheden kunnen onmogelijk eenen Enropeschen Oorlog wenschen. Hoe zouds overigens een ministerie, als dat van Lord Grey, hetwelk voor zijn bestaan een gedurigen strijd tegen den Koningde tory's en de he vige hervormers moet voeren, de middelen vinden, om zulk eenen oorlog te aanvaarden Aan de andere zijde kan men niet veronderstel, lendat Rusland voor Engelandzoo als het heden ten dage iseeni ge vrees koestert, zelfs niet voor Engeland en Frankrijk vcreenigd ook is het niet waarschijnlijk, dat Frankrijk de vernieling van eene Russische vloot door de Engelsche gaarne zoude zien. Het voorname belang der westelijke Europesche Mogendheden is tegenwoordig blijk baar, dat zij zich tegen verdere omwentelingen beveiligen en zich bevestigen; maar een oorlog, door Frankrijk en Engeland te zamen met wat oogmerk ook, gevoerd, zoude in eenen oorlog der omwen teling tegen het beginsel van orde en handhaving Van het bestaande ontaardenen geheel Europa teger. die beide Staten in het harnas jagen. Dit moeten de Engelsche en Fransche bewindvoerders beseffen, De aanzienlijke versterking der Engelsche vloot in de Middel-i landscbe zee kan cus niet aan de oogmerken worden toegeschreven die men veronderstelt, en laat zich zeer goed zonder dat verklaren. Wij hebben toch in onze dagen gezien dat Anconn bezet, en hee kasteel van Antwerpen belegerd werd, enkel omdat een Fransch Mi nisterie deze demonstratien behoefde, 0111 over zijne inwendige viji anden te segevieren." ZWITSERLAND. Uit Zürich meldt men van 2 Julij Alle moeijelijkheden wegens de passen en belemmeringen van het verkeer zijn thans opgeheven of liever geschorst tot op de finale beslissing van den Landdag. Van eischen der Mogendheden tot ver wijdering van bepaaldelijk aangewezen vliigtelingeii hoort men niets. De personendie men onlangs wegens het verspreiden van op roerige proclamatien aan liet Daitsche voikgevat heeftziin mee gendarmes over de Franschen grenzen gebragt, en bevinden zich thans waarschijnlijk in Engeland. Bern heeft alle deelnemers aan den togc naar Savoye, zonder passen weggezonden, en zelfs de persoons beschrijving van sommigen hunner aan de politie - beambten der ove rige kantons doen toekomend' BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Alkmaar, 12 Julij. De jaarlïjksche Harddraverij, in het Bosch bij deze stad, is, op Donderdag den toden dezer, wederom met veel luister gehouden ge worden. De prijs is behaald door het paard van den Heer van der Hoop, de Reus genaamd. De toevloed van Vreemden, om de ze regt vaderlandsche oefening bij te wcmen was buitengewoon groot, het schone weder van den dag en eene verbreeding van de laan tot den wedloop, nog zelfs meer dan voorheen ingerigt, hebben dé hooggestemde verwachting der aanschouwerS overtroffen. 's Hertogenbosch 8 Julij. Z. K. H. de prins van Oranje is gisteren alhier gepasseerd, ten einde zich naar Nijmegen te begeven, en aldaar H. M. de Koningin van Groot - Brittannie te begroeten. Men meent, dat de. beide kampen tegen het midden der maand Augustus zullen worden opgebroken. Naar men verneemc, is de heer majoor, graaf van Rechtere;), welke zich sedert 1830 aan liet hoofd bevond van een der batcailIons mobile schutterij van Gelder land, ten gevolge van een val met zijn paard, overleden* Rotterdam 7 Julij. H. H. de Koningin van Engeland is gisteren avond te 9 ure. op hare reis naar Duitschland, alhier aangekomen, en door HH. KK. HH. prins en prinses Frederihalsmede door HH. DD. HH. dei» hertog en de hertogin van Saksen TVeimar begroet, H. M. is in het strengste incognite naar 's Gravenkage geredenvan waar hoogst- dezelve waarschijnlijk heden hare reis naar Duitschland zal voortzetten* 's Gravenhage 9 Julij H. M. de Koningin van Engeland heeft zich, na hare komst te i

Alkmaarsche Courant | 1834 | | pagina 1