ALKMAARSCHE WAARSCHUWING. Araer. dito. C. Fruont Boston Van MA liiMlhl iimiiiiwi Deze Courant wordt geregeld eens in de weck en wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van NOORD-HOLLAND, gelezen de missive van den Heer Opper-Houcvester voor de Noorde- liike provinciën, van den ijdcn dezer n°. 59, omtrent de opening der Jagt op Ganzen, Eenden en Watersnippen; Gelet op de deliberatien van Heeren Geeeputeerde Staten deswege. Gezien art. 11 der Wet van den nden jaij 1814, en het Konink lijk besluit van 5 Juli;, 1823 Staatsblad 110.26:). Brengt bij deze ter kennisse van alle belanghebbenden, dat de Ope ning der Jagt op Ganzen, Eenden en Watersnippen, wat de publieke Jagt aanbelangd, op het water, laugs de 3trandenoevers van mee ren, veenplatsen en rivieren, mitsgaders op lage moerassige landen, door den Heer Opper-Houtvester voornoemd, op den istc" Augustus aanstaande bepaald is, maar bepaaldelijk gesloten blijft, in en langs bosschcnalsmede op bouw en weilanden tot het gewoon jagtve;d behoorende; wordende de kooi-lieden bij deze tevens herinnerd, dat volgens art. 3 van Z. M. besluit van 1 December 1820, Staatsblad n°. 26:) hunne kooi-Eenden tot den istea September moeten zijn op gesloten of gehoktop de boete daarbij bepaald. Haarlem, 18 Jul ij 1834, De StaatsraadGouverneur voornoemd Van T IJ L L. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van NOORD-HOLLAND, Ontvangen hebbendeeene resolutie van den Heer StaatsraadAd ministrateur voor de Registratiehet Kadaster en de Loterijenvan J den 12 dezer n°. 1, waarbij ten gevolge van Z. M. besluit van den j i^den Maart 1834 n°. 114, en onder de daarbij vermelde bepalingen,! wordt vastgesteld eene honderd drie en zestigste Loterijbestaande uit s een en tw ntig duizend Loten tien duizend vi^f honderd Prijzen en twee Premien, overeenkomstig' het plan, bij dat besluit gearresteerd, terwijl bij voormelde resolutie het navolgende is bepaald 1. Ten behoeve van 's Rijks Schatkist zal worden ingehouden vijftien ten honderd van alle Prijzen en Premien van één honderd gulden en daarboven en tien ten honderd van alle Prijzen van zeventig gulden en daarbeneden, alles onverminderd de bijlage van twee gulden voor ieder klassikaal Lot, hetwelk voor de laatste klasse verwisseld wordt; 2. Dt! loten zullen in geene kleinere deelen mogen gesplist worden dan in twintigsten 3. De toelating van splitters en debitanten zal moeten geschieden, met in achtneming van de bepalingen in Zijner Majesteits besluiten van den 5ds" November 1818» n°. 37, 13 dito 1827, n°.5o, en 6 Januari) 1831, n°. 68, vervat; 4. De klassikale loten voor de eerste klasse zullen voor de inlcgprijs verkrijgbaar zijn, voor de houders van loten die in de laatste klas se der'ïóa15 Loterij met niet zijn uitgekomen, mits tot liet beko men derzelven ten kantore van den Ontvanger-Generaal der Loterij te 's Grsvenhage of van een der collecteurs aanvraag gedaan wor de binnen de' twee eerste weken na de opening der collecte 5. De collecte, der i63e Loterij, zal geopend worden op Maandag den 25sten Augustus 1834, en de sluiting van dezelve zal zijn op Zaturdag den 6den September van dat jaar; 6. De trekking van de eerste klasse der loterij zal plaats hebben, en geheel moeten nfloopen, op Maandag', Dingsdag en Woensdag den 22, 23 en 24v.en September 1834die der tweede klasse op Maan dag, Dingsdag en Woensdag, den 6, 7 en Ssten October; die der derde klasse op Maandag, Dingsdag en Woensdag, den 20, 21 en 2Qsten derzeive maand; die der vierde klasse op Maandag, Dingsdag en Woensdag, den 3, 4 en 5den November, en die der vijfde of laatste klasse, op Maandag, Dingsdag, Woensdag en Dor .ierdag den 17, 18, ipden en 203ten 24, 25, 26 en 27sten November en den isten, 2 3 en 4den8sten 9, 10 en nden December 1834, terwijl de laatste 100 nommers op Vrijdag den iaden December van dat jaar zullen getrokken worden; 7. De collecteurs, splitters en debitanten zullen bij het verkoopen of verhureu van loten, niet meerder mogen vorderen dan: Bij verkoop van loten voor alie klassen of doorgefourneerde Gcheele f 69.00. Halve 34.50. Vijfde 13.80. Tiende 6.90. Twintigste 3.45. Van de klassikale loten voor de eerste klasse Geheeie loten t4.oo. llalve ƒ7.00. Vijfde 2.80. Tiende ƒ1.40. Twintigste 0.70. Voor de tweede klasse: Geheeie loten ƒ26.00. Halve 13.00. Vijf de ƒ5.20. Tjei de ƒ2.60. Twintigste 1.30. Voor de derde klasse: Geheeie loten ƒ40.00. Halve 20.00. Vijfde ƒ8.00. Tiende' ƒ4.00. Twintigste 2.00. Voor de vierde klasse Geheeie loten ƒ56.00. llalve 28.00. Vijfde ƒ11.20. Tiende] ƒ5.60. Twintigste 4.80. Voor de vijfde kFasseGeheeie loten ƒ71.00. Halve 35.50. Vijfde ƒ14.20. Tiende 7.10. Twintigste 3.55. Bij verhuring voor de eerste klasse Geheeie loten 4.00. Halve ƒ2.00. Vijfde 0.80. Tiende 0*40. Twintigste ƒ0.20. Voor de tweede klasse: Geheeie loten ƒ8.00. Halve 4.00. Vijfde ƒ1.60. Tiende ƒ0.80. Twintigste 0.40. Voor de derde klasse: Geheeie loten 10.00. Halve ƒ5.00. Vijfde ƒ2.00. Tiende ƒ1.00. Twintigste 0.50. Voor de vierde klasse: Geheeie loten 14.00. Halve ƒ7.00. Vijfde ƒ2.80. Tiende ƒ1.40. Twintigste 0.70. Voor de eerste week der vijfde klasse; Geheeie loten 18.00. Hal ve ƒ9.00. Vijfde 3.60. Tiende ƒ1.80. Twintigste ƒ0.90. Zullende diegenen, welke de hierboven bepaalde prijzen voor klas sikale kooploten hebben betaald, zullen, indien hun lot niet wordt uitgetrokken, in de klasse waarvoor hetzelve genomon wasderzelver fournissement voor de volgende klasse, kunnen voldoen, gelijk hetzelve bij liet plan is vastgesteld, namelijk voor geheeie loten: Bij de verwisselingvoor de tweede klasse 12.00voos de derde klasse, met 14.00; voor de vierde klasse, met 16.00; voor de vijfde klasse, met 15.00; en voor de gedeelte van loten naar even redigheid van deze prijzenalles zonder verdere bijbetaling van eeing opgeld. Zullende wijders de prijs waarvoor de lotengedurende de verdere trekking der 5» klasse zullen mogen verkocht en verhuurd worden, nader voor elke week afzonderlijk worden bepaald. Brengt de voorschreven bepalingen ter kennisse van alle diegenen, «lie daarin belang mogten stellen. Haarlemden 22,ten Ju lij 1834. De StaatsraadGouverneur voornoemd, Van T U IJ L L. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kenniss# van de Ingezetenen dezer Stad en Ju risdictie van dien, en voorts van alle de genen welke zulks maar eenlgzins zouden mogen aangaan. Dat te rekenen van Maandag den jiiten Ju lijtot den laatsten Augtistüs dezes jaars ingesloten geCne Honden langs de straten wal len en wegen dezer Stad en Jurisdictie, zullen mogen losloopen in eenigcr manier, ook zelfs niet gemuilband. Dat evenmin gedurende dien tijd, de Honden aan de stoepen of erven der huizen aan de straat zullen mogen vast gelegd worden. Dat alle iosloopende Hondenwelke zullen kunnen worden gevan gen en die welke aan de straat vastliggende worden gevonden da delijk op eene verzekerde plaats zullen worden gebragt en aidaar 24 uren bewaard, om aan de eigenaars, welke dezelve mogten reclame ren te worden terug gegeven, tegen betaling van drie Gulden, ten. voordeele van de Dienaren van Politieterwijl zij na verloop vati deze 24 «ren zullen worden van kant gemaakt. Dat van elke Hond welke iosloopende zal worden gevondenen niet of niet gevoegelijk kan worden gevangendoor den eigenaar zal worden verbeurd eene boete van één gulden, terwijl bovendien alle Iosloopende Honden onmiddelijk zullen worden gedood. Burgemeester en Wethouderen vermanen elk eigenaar of houder van Honden 0111 deze bepalingen en maatregelen van Politie stiptelijk naar te komen en waarschuwen voorts een iederom de Dienaren van Politie welke speciaal door Burgemeester en Wethouderen zijn gemagtigd tot het opvangen of dooden der Honden, in genen deela hinderlijk te zijn, in de uitoefening van derzelver pligt, daar zulks ten oogmerk heeft, om de goede ingezetenen dezer Stad en Juris dictie, aan geene gevaren bloot te stellenwelke de ondervinding zoo duidelijk beeft doen ziendat door onachtzaamheid of verzuim van pligt in deze te weeg gebragt zijn geworden, Aldus gedaan ter Kamer van Burgemeester en Wethouderen voornoemd, den i5den Julij 1834. FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van Dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR, B INNEND ANDSCHE B E R I G T E N. 's GraveniIage den lasten Julij Volgens 'oerigten uit Cronstadc van den 8ster. dezergenoot Z. K. 11. Prins IVilïem Frederik Hendrik bij voortduring de beste gezond heid, en bleef ook aan boord van Zr. Als. schip de Zeeuw en brik de Snelheid alles volmaakt wel. Ook in deze berigten wordt verslag gedaan van het feesthetwelk den 27sten der vorige maandop last des Keizers door de Russi sche zeeliedente Cronstadt aan 350 matrozen en mariniers van on ze schepen gegeven was, en waarvan wij in ons r.°. 29 reeds mel ding gemaakt hebben. Hetzelve was zeer luisterijk geweest en toe algemeen genoegen afggioopen. Den 7den dezer, op 's Keizers geboortedag, had Z. M. aan onzé zeemagt een nieuw blijk van vcreerende belangstelling gegeven heb bende het denzelven behaagd om de kapiteins ter zee Rijk en Arri- ens met de 2de klasse der orde van St. Anna in diamanten den ka pitein - luitenant Kist met de 3de klasse der orde van St. Stanislaus, en den luitenant der isce klasse Ferguson, alsmede den kapitein der mariniers van den Velde, met de 4de klasse der Wladimirs - orde te begiftigen. Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs bet Groot Noord-Hot landsch Kanaal, van den 18 tot den 24 Julij 1834. Ned. brik. Onderneming Vergas B. Dekker voor wijlen J. A. Encels van Batavia naar Amst.

Alkmaarsche Courant | 1834 | | pagina 1