>4* A*. 18 ALKMAARSCHE N". 47. COURANT. Van M A A N D A Den 24 NOVEMBER. Deze Courant wordt geregeld eens in de week en wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. De GEDEPUTEERDE STATEN van NOORD - HOLLAND Willende dat de goede ingezetenen bij den aankoop zoo van nieu we als van oude nederiandsche maten en gevvigten in de gelegenheid worden gesteld zich zelve te verzekeren of die voorwerpen aldan niet den Ijk of Herijk nog moeten ondergaanen hen niet alleen voor onwillekeurige overtredingen behoedenmaar ook voorkomen dat diegenen welke ter kwader trouw handelen geene onwetendheid van de aangenomene jaarletter zouden kunnen voorwenden, Brengen ter kennisse van allen, die zulks zoude kunnen aangaan dat de herijk der Lengtematen en Gewigtetr voor het jaar 1835 zal beginnen in de stad Amsterdam met den 2'ien Januari] en eindigenden Ten einde zich het genot der tijdelijke vrijdommen gedurende de tijdstippen, bij de wet van 28 Maart 1828. Staatsblad n°. 8, voor de verschillende gevallen van stichten, weder opbouwen vernieuwen, vergrooten of uitbreiden van woonhuizen en andere gebouwen bepaaldte verzekeren leggen de belanghebbenden bij de bijzondere bewaarder van het Kadaster, twee opvolgelijk door het plaatselijk bestuur gewaarmerkte verklaringen af, overeenkoms- tig de voorgeschreven modellen de bewaarder geeft van de bij hem afgelegde verklaringen hetaan den voet van het model ge- plaatste bewijs van ontvtingst en boeking in hec algemeen aantec- kenings Register aan den belanghebbenden af." Brengen bij deze ter kennisse van de ingezetenen dezer Stad dat den 3osten April aanstaande, dat die voor de Inhoudsmaten voor drooge- "bjj aeme]de dispositie Voorge-c' evene Opneming en Schatting van waren en van het Goudgewigt aldaarzal plaats hebben in de maand 1 ffebouwe„ vvelke sedert de Sc' van het Kadaster nieuw zijn en ondergaan dat zulks eeue -'"/gevolge gehad, in het be- Mei en die der Vochtrnaten voor den handel in het groot en in het ^i'^ebouwdof zoodanige verbouw klein in de maand Junij'; terwijl de herijk voor alle de maten en ge-, wigten in het Arrondissement Amsterdam en in de overige Arron-1 dissementen Haarlem, Hoorn en Alkmaar, zal beginnen met den jstcn April en eindigen met den laatsten J111 ij 1835, en eindelijk dat de letter waarmede in 1835 muec worden'geijkt en herijkt Q zal zijn. Wordende de belanghebbenden bij deze aangemaand zich de aange wezene tijdperken ten nuttetemakenten einde onaangenaamheden en tluuruit voortvloeijende kosten voortekomen. Haarlemzo November 1834. De Gedeputeerde Staten voofnöemd, Van STRALEN. Ter Ordonnantie van dezelven De Griffier der Staten van Holland, COPES van HASSELT. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, Gezien de dispositie van den Heer Staatsraad Gouverneur van Noord - Holland van den 2Óstcn Augustus 11. vP.jgfg, betrekkelijk de wijze waarop de Schatting der nieuw gebouwde eigendommen voort aan zal moeten plaats hebben, alsmede omtrent het geen de eigeila ren in acht moeten nemen tot het genot van tijdelijke Vrijdommen, ter zalte van grondbelasting; waarin onder anderen de volgende bepa lingen voorkomen. Een of meer leden van het Collegie van Zetters der directs be lastir.gen daartoe uit hun midden aangewezenzullen op zoodanige tijd ais hun daartoe door den Controleur der directe belastingen veertien dagen te vorenzal worden bepaald en nadat door het ,1 gemeente-bestuur zulks ter kennisse van de ingezetenen zal zijn gebragc, overgaan, geadsisteerd door voormelde Controleur der directe belastingentot het opnemen der vermeerderingen of ver- minderingen der huurwaarde van de gebouwde eigendommen in het algemeenten gevolge van gehede of gedeeltelijke opbouw of sloping derzelven. Bü het doen der Schattingen, achtervolgens het voorgaand arti- kei," zullen de daarmede belaste personen het daar henen rigten dat de zuivere huurwaarde van de daarbij betrokkene gebouwen worde bepaald, niet alleen in overeenstemming met de beginselen en de schaal voor, de oorspronkelijke klasseering en begrootingen ter plaatse aangenomen maar ook in vergelijking en verhouding met die van andere eigendommen in min of meer verwijderde plaatsen gelegen wanneer het te Schatten eigendomhet eenige van die soort in eene gemeente is, ten welke einde zal kunnen worden geraadpleegd, het exemplaar der Kadastrale bescheiden, in iedere gemeente gedeponeerd. De klasseering of begrooting van ieder pa id wordr door den Controleur met overleg van de hem toegevoegde Zetters, voorge dragen, na de eigendommen in oogenschouw te hebben genomen erl jaet in achtneming van alles wat ter dier zake in aanmerking moet komen. verandering in de huurwaarde hec gin der maand December zal plaats hebben, door den Heer Contro leur der directe belastingen en het Collegie van Zetters binnen deze Stad. Burgemeester en Wethouders verzoeken de eigenaars en bewoners van zoodanige in de Termen der voorsz. opneming vallende peicee len, de opgegeven Ambtenaren in derzelver, woningen en op de erven welke zij zullen noodig hebben te bezigtigen, toetelaten, en des verzocht wordende alle die inlichtingen te geven welke zij noo dig hebben ten einde de juistheid en naauwkeurigheid welke dezen arbeid vereischt zooveel mogelijk te bevorderen. Burgemeester en Wethouders hebben voorts noodig geacht de be langhebbenden te moeten opmerkzaam maken, op de bij voorsz. d s- positie gegeven voorschriften nopens de wijze 0111 zich h 't gciioc van tijdelijke vrijdommen van de belasting op de gebouwde eigen dommen, toegekend bij de wet van 28 Maart 1828, te verzekeien daar alle perceelen waaromtrent de vereischte verklaringen niet heb bek plaats gehad, voorloopig in de belasting zullen worden aange slagen. Alkmaar, den s2Ken November 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, FONTEIN VEfc.SC II UIR, Ter Ordonnantie van Dezelven De DIEU FONTEIN VERSCIIUIR, BUITENLANDSCHE BERIGTEN. P R U I S S E N. De Pruissische Staatscourant van den idden November berigt, dat de Hertog van Nassau uit Bi'oerich te Berlijn is aangekomen. Hetzelfde blad behelst omtrent de aankomst var. Keizer Nicolaas aldaar op den i3den dezer, het volgende: Het geheele Hof en de hooge militaire en burgerlijke overheidsper sonen waren in de vertrekken van het paleis verzameldom de al gemeen vereerde Kroonprinses met haren geboortedag geluk te wen- schen. Ook de Koning zelfs had de vreugde van den dag door zijne tegenwoordigheid verhoogd, doch, 11a aan het dejeuner te heb ben deel genomen de verzamelde gasten reeds weder verlaten. De Keizerin bevond zich in hare niet ver afgelegene vertrekken. Op eens doorklonk het, door eenige verbaasde kamerdienaars verspreide, vreugdegeroep: De Keizer is gekomen!" alle de vertrekken, en weinige oogenblikken later werd dit door de plotselinge verschijning Zijner Majesteit bewaarheid. Het is onmógelijk den indruk te be sc irijvendien het binnentreden van den magtigen Vorst en van zij nen doorlvcbtigén zoon beiden in den vollen bloei der gezondheid en gloeijende van vreugde over eene zoo wel gelukte verrassing op alle de aanwezigen maakte; onmogelijk woorden te vinden voor hec schetsen der mnige vreugde, waarmede de Keizer door zijne door luchtige bloedverwanten ontvangen werd. De verrassing was zoo al gemeen dar het den Keizer nog mogelijk was, voor het gerucht zij ner aankomst, bij de Keizerin binnen te treden, en het doorluchtige De aanwijzende Staat, bevattende de uitkomsten van de voor- smaakte dus de vreugde des wederziens op eene eenige wijze. noemde verrigcing wordt aan het Collegie der Zetters overgelegd, Vl_jrv0|gens begaf zich de Keizer te voet naar het pale's des Konings, en 11a goedkeuring door hetzelve, gedurende eeue maand, ten ge- kwam 00jj hier nog vroeg genoeg, om op het aangenaamst te ver- meente huize nedergelegd, ten einde alle de belanghebbenden aan r?sser| Met sne'heid verbreidde zich de tijding van des Keizers aan- het verrigte, uitdrukkelijk of stilzwijgend hunne goedkeuring kun" j kömst" door de residentie, en weldra waren duizenden bewoners op 11 en hechten, of daartegen binnen hetzelfde tijdsbestekhunne be- j s|otplem vereenigdom zich met eigene oogeu van de waarheid zwaren aan dat Collegie kunnen ind enen met aa .wijzing in dat i origelo. felijk schijnende tijding te overtuigen. u„ Overal heerschte geval van eenen beëedigden Schatter en za! de did.der nederleg- ""„"deTn 'het" oorverdoovend gejuichwaarmede het Keizerlijke ging van dat stuk ten raadhuize 1 pnblcatie worden bekendgemaakt, ecln(i;;,r en onze doorluchtige Koninklijke fainliie des avonds in den met uiinoodigmg aan de belanghebbenden om daarvan kennis te r,,,rvan>rei: werd. bewees op nieuw, hoe harte.ijk en 011- nemen. j schouwburg ontvangen weid, bewees op nieuw, h geveinsd allen hier zien 111 het huisselijk geluk van dat Koninklijk Zoodanige bezwaren ingediend zijndegaat de aangewezen Schat- s gezin verheugen, ter gemeenschappelijk met eenen Sciatter door den Gouverneur aantewii'en tot een nieuw onderzoek over, en zulks in bijzijn van twee Zetters, van den reclamant of van zijne .gèvolmagtigde, zoo hij dit verkiest en van den Controleur welke hec proces - verbaal van die onderzoek opmaakt. DU ITSCHLANDi De Koning van Beijeren is den leden November des avonds ia goeden welstand uit Italië te Müncheu teruggekeerd.

Alkmaarsche Courant | 1834 | | pagina 1