B A#. 1834, ALKMAARSCHE N°. 50. COURANT. Van MAANDAG Den 15 DECEMBER. iSII!i!«!!tl!!lil!llllllllllll!:;.ll«'!lIiJili Dexe Courant wordt geregeld eens in \n de week en wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. NATIONALE militie. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, srezien art. 21 tier Wet op de Nationale Militie van den 8 januari] 1817 n°. 1, waarhij is bepaald, dat zich jaarlijks voor den 5 Januarij aan het Plaatselijk Bestuur in geschrifte moeten adresseren de bij de Nationale Militie voor zich zelve dienende Manschappendie in den van het laatst verledens jaar, het zij door overlijden van eenen Vader of wel eener Moeder, weduwe ziindeof door plaats gehad hebbende regterlijke Separatie ef echtscheiding der Ouders of einde lijk door overlijden van eenen Broeder of Broeders, regt op Vrij stelling. overeenkomstig de bepalingen bij art. 91 en 94 gemaakt, hebben verkregen en hun ontslag dienvolgens zullen verlangen. En gezien de missive van den Heer Staatsraad Gouverneur van Noord-Holland, de dato 6 December 1834, waarbij voormelde ti art, speciaal wordt herinnerd. Brengen ter kennis van de thans voor zich zelve bij de Nationale Militie, dienende Manschappen, welke na hunne inlijving, ten ge volge van'art. 21 der voornoemde Wet, redenen van vrijstelling heb ben" verkregen, en verlangen uit den dienst ontslagen te worden, dat zv zich tot dat einde voor den vijfden januarij aanstaande schrifte lijk aan Burgemeester en Wethouders moeten adresseren en daarbij overleggen de noodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voor schriften bij art. 91 en 94 der bovengemelde Wet gestatueerd, tot ■welke aanvrage om ontslag even zeer de Manschappen zelve, als ook derzelver OudersVoogdenCurators en gemagtigden bevoegd zijn. Gedaan te Alkmaarden I3den December 1834. Burgemeester en iVethouders voornoemd, FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van deselven De D1EU FONTEjN VERSCHUIR. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. RUSLAND. Z. M. de Keizer van Rusland is den 27sten November op den mid- datr te Warschau aangekomen, van Waar men daaromtrent het vol. gende rneldt: Digt omgeven door het volk, dat hem met luid ge juich en vreugdebetoon verwelkomde, begaf de Keizer zich naar c citadel, bezigtigde dezelve, en keerde toen naar deparadeplaats te^ rug alwaar hij over de bezetting eene wapenschouwing hield. Daarna vereerde 7 M. door Vorst Paskewitsch vergezeld, diens gemalin E met een bezoek, en begaf zich vervolgens naar het paleis Belvedere. Tie ingezetenen omringden van alle kanten het rijtuig, waarin de Kei zer zonder eemg militair geleide, rondreed, en deden de lucht van hunne toejuichingen weergalmen. In het Belvedere verleende Z. M. een gehoor aan de aanwezige generaals, den Russischen bisschop, de Katholijke; bisschoppen, en de leden van den regerings- en staats rad, en vertrok des avonds ten acht ure weder over Praga naar Modlin ties avonds was de geheele stad verlicht." Volgens berigt uit St. Petersburg van 26 November heerscht aldaar voortdurend eene vrij strenge koude. Sedert den i7den was de ge meenschap cusschcn Oranienbaum en Kronstadc over het ijs daargesteld. ENGELAND. Berigteni uit jamaïca tot den 24sten October honden indat on der de Nfners aldaar gedurende de maand September vrij wat onrust seheerscht;'heeft, hebbende zij op verschillende punten de huizen hunner moesters in brand gestoken en allen verdere arbeid geweigerd. Door de hulp der gewapende magt, die ipet sneineid door middel van stoomboten naar de bedreigde punten is aangevoerd, heefc men echter deize bewegingen meerendeels bedwongen. Volgens eene asn- tpraskwaarmede de gouverneur van Jamaica den 7den October de Zittingen van het wetgevend ligchaam heeft geopend, was toen de toestand van het eiland veel verbeterd; ofschoon er nog altijd onder de Negers veel ontevredenheid heerschte, en zij bijna eenparig be sloten hidden, zich niet aan de bepaling omtrent het arbeiden voor Joon gedurende hunne vrije uren te onderwerpen. De gouverneur was van gevioelendat, sedert de afschaffing der havernijeene aanzienlij ke vermeerdering Europasche regters en verschillende andere maatre gelen tot handhaving der geregcigheid noodig waren. F R A N K R IJ K. De Parijsche studerende jeugd heeft zich in de laatste dagen we der aan ongeregeldheden schuldig gemaakt. De optreding van den heer Rossi als Hoogleeraar in het grondwettig staatsregt is daartoe de aarleiding of het voorwendsel geweest. De studenten zijn dezen Doogieeraar vijandig, eensdeels omdat hij een vreemdeling is, an derdeels omdat het zoogenaamde doctrinare ministerie hem benoemd heeft. De omstandigheid, dat hij vroeger, toen hij te Geneve lessen ïr. de staatshuishoudkunde gaf, niet zelden in den geest der voorstanders van de vergrooting en het overwigt van Frankrijk heefc gesprokenschijnt bij hen niet in aanmerking te komen. Den gosten November en den 2den December heefc hij zijne lessen willen ope nen doch de in grooten getale opgekomen jongelieden hebben hem daarin door onstuimig geschreeuw belet, en hem zelfs, toen hij zich wilde verwijderen, met steenen geworpen. In den ochtend van den 4den December heefc hij eene nieuwe poging gewaagdmaar nu was het geschreeuw vanweg met den Italiaan weg met Rossinog hevigerterwijl zijne stem door het van alle kanten opgegaan gefluit en gejouw geheel werd verdoofd. Men is genoodzaakt geworden om de gehoorzaal door troepen van linie te doen ontruimen. Eenige der onrustigste jongelieden zijn gevatde overigenten getale van verscheidene duizenden, hebben onder het opzingen van den marseil- laanschen marsch en andere omwentelingsliederen, de straten van Pa rijs doorloopen. Ten drie ure na den middag was de rust weder her steld, In de zitting van het geregtshof der Pairs van den 3den December is de voorlezing van liet verslag wegens het regtgeding ter zake der oproerige bewegingen van April 11., geëindigd. In die zitting is, naar men verzekerteene aanvrage van den bekenden Marrast behan deld tot strekking hebbende dat het bedoelde verslag openbaar w.erd gemaakt; waarschijnlijk zal aar. dit verlangen niet worden voldaan. Intusschen deeien dc dagbladen van tijd toe tijd uittreksel uit dit stuk mede, onder anderen een, waaruic blijkt, dat de zamenspanning tot omverwerping van den troon van Koning Lodewijk 1huips op genoemd tijdstip bij sommige regementen in de Oostelijke gewesten meerdere ondersteuning heeft gevonden, dan men tot nu toe wist. Uit Rennes wordt van den 3den December gemeld, dat een» bende Chdusns twee dagen te voren het kasteel van Monchann, het welk door eene vrouw bewoond wordtovervallen en van haar eens aanzienlijke som gelds gevorderd hebben. Eene afdeeling gendarmes was echcer bij tijds toegeschotenen had deze opstandelingendie zich eene korte poos hadden verdedigd, op de vlug; gedreven. De Chouaus hadden bij dit gevecht één doode en één gekweekte verloren. T U R K IJ E. Uit Konstantinopel wordt van 15 November gemeld: Na de aankomst van een uourier uit Londen, neeft lord Pon- l\a CIC •--- - ion by in eene langdurige bijeenkomst aan den ReiS-Lftendi de denk- wijze van zijn kabinet over de houding van Mehemed-Ali, en over den weg dien men te zijnen aanzien behoorde te volgendoen ken nen. Volgens hetgeen daaromtrent uitgelekt is, schijnt de Engelsche regering stellig besloten te hebbenom geene verdere inbreuken van Mehcmed op de regten der Porte meer te dulden, en om met Rus land ten deze ééne lijn te trekken. Hierdoor moet de vrede in hec Oosten bevestigd worden; want zoo Mehcmsd-Ali aan de vermanin gen van het Londensche kabinet geen gehoor geven en bij zijne han delwijze jegens de Porte volharden uiogt, dan zouden er ernstige maatregelen te zijnen aanzien genomen worden. Men verzekert stel lig dat het Engelsche smaldeel bevel heefc ontvangenomzoo Me- hemed binnen een bepaalden tijd niet coegegeveu heeft, de Egypci- sche havens tê gaan blokkeren. Welke houding Frankrijk daarbij Zal aannemen weet men niet. Men kan vermoeden, dat het niet met dezelfde gestrengheid jegens den Onderkoning zal handelen, daar zijne handelsbelangen zulks ver bieden. Intusschen hebben de Engelsche en Fransche kabinetten ton hiertoe in de zaken van het Oosten denzelfdeh weg gevolgden de Fransche konsul te Alexandria is reeds Vroeger gelast geworden, om alle pogingen te werk te stellenten einde Mehemed tot toegeeflijk heid te bewegen, opdat het niet tot de maatregelen zou behoeven te komenwaarmede hij door Engeland bedreigd wordt." KERKELIJKE STAAT. Don Miguel is den lasten November weder in Rome terug gekeerd. Het Diario di Roma berigt zulks op de volgende wijze: „Zijne AL lergecrouwste Majesteit Don Miguel I, is van zijne reis door Opper- Italië, den 23Sten dezer, des avonds in deze hoofdstad terug geko- men." Bijzondere berigten uit Rome verzekeren, dat de Vorst het ontwerp om eene landing in Portugal te beproevengeheel heeft la ten varen, en af wil wachten tot de omstandigheden hem veroorlo ven om derwaarts terug te keeren zonder eenen burger - oorlog te verwekken. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. 's Gravenhage, den 7den December. Te Olterterp in Vriesland is den 3osten Novemberin den otidef» dom van bijna 69 jaren overleden de heer Mr. A. A. van Boelcns ridder der orde van den NederlandsChen Leeuw en lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. Te Arasterdam overleed den 6dcn dezerin den ouderdom van 54 jaren, de wegens zijne diepe regts - kennis en geleerdheid in geheel Europa beroemde Amsterdamscbe advokaat, Mr. J. D. Meijer, rid- der der orde van den Nederlandschen Leeuwen van het Fransche j Legioen ran eermet Welke laatste orde hij eerst zeer onlangs was begiftigd geworden.

Alkmaarsche Courant | 1834 | | pagina 1