A°. 1835. ALKMAAR SCHE N". 8. COURANT. Van MAANDAG Den =3 FEB RU ART. In den Ecusdor is alles nog in denzelfden toestand. De generaal Deze Courant wordt geregeld eens in de week er. wel op De STAATSRAAD, GOUVERNEUR van NOORD-HOLLAND. Gelezen hebbende de missive van den Heer Opper - Houtvester voor de Noordelijke provinciën van den n<m dezer, 11°. 31, betrek kelijk de sluiting der jagt op Ganzen Eenden en Watersnippen Gelet op de deliberatien van Heeren Gedeputeerde Staten van den I9en dezer 11". 17 Brengt bij deze ter kennisse van de daarbij belanghebbenden dat achtervolgens de bepalingen van den Heer Ópper - Houtvester voor noemd, met overleg van Heeren Gedeputeerden Staten vastgesteld de Jagt op Ganzen en Eendenmet den laatsten dezer maand zal zijn gesloten, en dat van dien tijd af, ook het kooijen, door de Kooi- lieden, niet zal mogen woiden uitgeoefend, maar evenzeer als de bedoelde jagt, gesloten zal blijven. Dat wijders de jagt op Watersnippentot en met den laatsten April eerstkomende zal mogen worden uitgeoefend, doch alleen in de locali- teiten door de Heeren Houtvesters bij afzonderlijke permissie biiletten aantewijzen. Haarlem, den 2ostea February 1835. De StaatsraadGouvernéur voornoemd Van T U IJ L L. NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der STAD ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse van alle de Ingezetenen van deze Stad en jurisdictieen voorts van die genenwelke daarbij eenigzins be lang mogten hebben 10. Dat ter voldoening van art. 74 der wet op de Nationale Militie van 8 Januarij 1817 n°. 1 de Alphabetische Naamlijst der per sonen, welke zich ingevolge gezegde wet, in het 3e Ressort provincie Noord-Holland, 1 ie M.litie kanton gemeente Alkmaar, voor de ligting van het jaar 1835, hebben doen inschrijven, ter visie van de belanghebbende zal liggen ter Secretarie alhier van Maandag den i6den Februarij 1835, tot Maandag den 23sten daar aanvolgende, des morgens van 10 tot des namiddags 2 ure (de Zondag uitgezonderdten einde een ieder van hun in staar zoude Zijn, om, ingeval hem op die lijst eemge personen of omstan digheden mogten voorkomen die op dezelve nog zoude behooren te worden aangeteekend, of moeten worden weggelaten, daarvan overeenkomstig art. 76 der voorz. Wet aan den Heer Militie- Commissaris kennis te kunnen geven; £jo. Dat de loting der ingeschrevenen tot de ligting der Nationale Militie voor dit jaar, binnen de gemeente Alkmaar ten gevolge der Publicatie van den Heer Staatsraad Gouverneur van Noord- Holland van den 22sten januarij zai plaats hebben op Dingsdag den derden Maart 1835 d°s morgens ten negen ureen dat mitsdien een ieder, welke onder de voormelde inschrijving be hoort, in persoon op ge2egde plaats, dag en uur zich zal moeten bevinden. Burgemeester en Wethouders voornoemd vermanen een iegelijk welke dit aangaat, om ten aanzien van het bijwonen der loting zorg te dragen dat de bewiizen ter bekoming van vrijstelling ingevolge art. 77 der voorzegde wet, vóór of op den 14^11 Maart daaraan volgende ter Secretarie dezer Stad Worden ingeleverddaar zij die zulks verzuimen, zich zelve te wijten zullen hebben de nadeelige gevolgen die daaruit voor hun zoude kunnen ontstaan. Alkmaar, den i2den Februariij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van Dezeb en De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. BURGEMEESTER en WETHOUDEREN der Stad ALKMAAR maken het zich tot een zeer wezenlijk genoegen aan de goede bur gerij en ingezetenen te kennen te geven Dat het aan Hun, bij het daarvan ingekomen verslag, van den Raad der Moederlijke Sociëteitvan dcszelfs handelingen over het jaar 1834, gebleken is. Dat in den loop van dat jaar Twee en Vijftig behoeftige Kraam vrouwen door den Raad zijn ondersteund en geholpen geworden bestaande uit 21 Hervormd», 30 Roomsch Catholijke, en 1 Luther- sche vrouwen. Dat de Raad zich in staat heeft gezien, zonder het vragen van eene nieuwe collecte over 1834, uit het batig slot van het vorig jaar door den edelmoedigen en beschermenden bijstand van Hare Majesteit de Koningin, zoo aanmerkelijk verhoogd, in alle deze be hoeften te voorzien. Burgemeester en Wethouderen meenen met grond te mogen ver- trouwendat de goede burgerij en ingezetenen met welgevallen en dankbaarheiduit dit verslag zullen vernemendat de moederlijke Sociëteit geheel en al aan het doel barer instelling beantwoord, en dac zij alzoo ook gereed zullen zijn naar vermogen bij te dragen, tot eene Coliecte welke binnen weinige dagen voor het Fonds van die instelling, aan hunne huizen zal worden gedaan, Alkmaar, den x8den February 1835. Burgemeester en Wethouderen voornoemd. FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van dezelven De DIEU FONTEIN VERSCHUIR. Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. BUITENLANDSCHE BEIIIGTEN. ENGELAND. Volgens de thans ontvangene Londensche bladen tot den igden Fe bruary, is de nieuwe Fraiische gezant aan het Hof van Londen» graaf Sebastianiden vorigen dag in die hoofdstad aangekomen. In de Times leest men: Sommige onzer bladen melden, dat de Koning liet Parlement op Donderdag aanstaanden in persoon zal openen Dit is op een misverstand gegrond. Zijne Majesteit zal zich niet in het Parlement vertoonen dan wanneer hij het van den troon aanspreekt, en deze Koninklijke aanspraak wordt, hij de bijeen komst van een nieuw ParlementZelden vroeger dan eene week 11a de eerste vergadering, (en dus in dit geval 11a den ipden February) gehouden. Na de verkiezing van den voorzitter, worden de leden beëedigden deze plegtigheid neemt gewoonlijk verscheiden dagen weg. Het zal dus n.et in de loopende, maar in de toekomende week zijndat Zijne Majesteit in persooi; de beide Huizen zal aan spreken," BINNENLANDSCHE BEIIIGTEN. 's GraveNhage den ijdcn February. De Javasche Couranten tot den nden October behelzen het vol gend berigt uit Batavia van den loden dier maand: Na eene zeer warme en drukkende weergesteldheidgedurende eenige dagen, is in den vroegen morgen van heden, omstreeks ten halt zes ure, te dezer hoofdplaats, allerwege eeri buitengewoon he vige aardbeving gevoeld, die van vrij langen duur was en van een een sterk onderaarsch gedruisch vergezeld ging. De inwoners, die aldaar nog nimmer eene zoodanig angstverwekkende aardbeving on dervonden hadden, verlieten, door schrik bevangen, ijiings hunne schuddende huizen. Verscheiden woningen en steenen gebouwen, waaronder het paleis te Weltevreden, iiet stadhuis en een lauds pakl huis, zijn meer of minder beschad.gd geworden. Tut dus venebiijkt het niet dat iemand letsel heeft bekomen." Bogota,, 30 October 1834. Gelukkigüjk zijn Wij nogmaals aan da gruwelen eener omwenteling ontsnapt, die voor den 28sten dezer be raamd was, dan de wijze waarop het Gouvernement d en aanslag voorgekomen heeft, is eenigzins op zijn Turksch, De President San tander werd door twee officieren onderrigtdat men eene nieuwe revolutie zocht te maken, waarvan de aanvoeider de generaal Sarda wasdezellde die gepasseerde j ar aan het houfd des mislukten aan- slags van 23 juiij stond, en toen ontsnapte. Deze officieren hadden zich als zaamgezworenen doen annnemetï door een zekeren Margallo, neef van den meest door liet volk be minden priester der hoofdstad, die li tin beloofd had ze in tegenwoor digheid van den generaal ce brengen. De president, die vernam dat Sarda zonder wapenen was, en aldus ongewapend alle avonden uit ging, was nog bevreest om hem te doen vatten en wettigüjk ce doen executeren; hij koos liever hét middel om hem verradelijk te doen vermoorden door de twee gemelde officieren, die zich op Santanders bevel bij hem lieten introduceren, terwijl de minister van Oorlog met eene wacht op straat bleef, enna eenigen tijd met den generaal over liet plan der revolutie gesproken te hebben hem onverwachts door de borst schoten. Daarna kwamen de anderen en voleindigden bet werk met een schot door het hoofd. Voor dit feidhebben beide avsneemene bekomen en is hun f 5000 uitgereikt. De hier bovengenoemden Margallo is ook gevaarlijk gewond in detl schouder, en wegert iets hoegenaamd te bekennen. De andere ge vangenen zijn de kolonel Patria, de luitenant-kolonel Olanodrie of ficieren zeven sergeanten en korperf.als, een zoon van den generaal UcrozIsqnierda en Bordatwee rijke landeigenaars, de pastoor Blanco en anderen; terwijl Serna die eene hoofdrol in al deze on lusten gespeeld heefthet weder ontkomen ismet den kolonel Ar- gona en drie meer. De gevangenen zijn evenwel slechts werktuigen en daar Margallo niets ontdekken wil bevindt het Gouvernement zich in dezelfde onzekere positie als het gepasseerde jiar. Zoo veel weec men evenwel, dat de priesters de bestuurders en aanstokers geweesc Zzn van beide laatste geprojecteerde aanslagenmaar zij hebben zich mee te veel omzigtigheid gedragen 0111 eenige vat op hen te liebbeni lil het kloosten van San Augustin heeft men den generaal Sarda op eene prachtige wijze begraven, hetgeen genoeg aanduidt, dat de mon- miken nog niet ter nedergeslagen zijn. Zeker dacht men dat het nu aan elementen ontbrak om eene nieuwe omwenteling te wagen: dan de ondervinding leert dat zoo lang de priesters riikdommer. en in vloed bezitten men niet zeker wezen kan. Het behoeft geen gro<>6 doorzig: om te weten dat In geval eener revolutie door het fanatis- mus en de wraakzucht aangestookt, de vreemdelingenarm welke men algemeen den naam van Christenen betwist, bet grootste gevaarluo- pen zouden. p

Alkmaarsche Courant | 1835 | | pagina 1