/V. i S35- ALICMA ARSCIiE Nr). 9. COURANT. B Van MAANDAG Den a MAART. Fcbr. 45e- 4°% 4°' Dexe Courant wordt geregeld eens in de wecit en wel op Maandag voor de Prijs van 6 Centen uitgegeven. NATIONALE K E N N I S C MILITIE. E F I N G. URGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ALKMAAR, brengen bij deze ter kennisse var. alle de Ingezetenen van deze Stad en Jurisdictie, en voorts van die genen, welke daarbij eeuigzins be lang mogten hebben 1°. Dat ter voldoening van art. 74 der wet op de Nationale Militie van 8 Jannarij 1817 n°. 1, de Alphabeusche Naamlijst der per sonen, welke zich ingevolge gezegde wee, in het 3e Ressort provincie Noord-Hollandne Militie kanton gemeente Alkmaar, voor de ligting van het jaar 1835 4 hebben doen inschrijven, ter visie van de belanghebbende zal liggen ter Secretarie alhier van Maandag den i6den Februari] 1835, c°c Maandag den 23"" daar aanvolgende des morgens van 10 tor des namiddags 2 ure (de Zondag uitgezonderd) ten einde een ieder van hun in staat zoude zijn, om, ingeval hem op die lijst eenige personen of omstan digheden mogten voorkomen die op dezelve nog zoude behooren te worden aangeteekend, of moeten worden weggelaten, daarvan overeenkomstig art. 76 der voorz. wet aan den Heer Militie- Commissaris kennis te kunnen geven; 0o, Dat de loting der ingeschrevenen tot de ligting der Nationale Militie voor dit jaar, binnen de gemeente Alkmaar ten gevolge der Publicatie van den Heer Staatsraad Gouverneur van Noord- Holland van den 22tten Januari) ia! plaats hebben op Dingsdag den derden Maart 1835, dos morgens ten negen ure, en dat mitsdien een ieder, welke onder de voormelde inschrijving be hoort, in persoon op gezegde plaats, dag en uur zich zal moeren bevinden, Burgeraeescer an Wethouders voornoemd vermanen ecri iegelijk, welke dit aangaat, om teb aanzien van het bijwonen der loting zorg te dragen, dat de bewijzen ter bekoming van vrijstelling ingevolge art. 77 der voorzegde wee, vóór of On den i4dc" Maart daaraan volgende ter Secretarie dezer Stad worden ingeleverddaar zij die zulks verzuimen, zich zelve te wijten zullen hebben de nadeeiige gevolgen die daaruit voor hun zoude kunnen ontstaan. Alkmaar den I2dca Februarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd FONTEIN VERSCHUIR, Ter Ordonnantie van DezePen De DIEU FONTEIN VERSCHÜIR. De Raad der moederlijke Sociëteit heeft zich verpligt geoordeeld, aan de goede burgerij en ingezetenen der stad Alkmaar kennisse te geven, dat dezelve als een herhaald bewijs van liefde en Weldadig heid bad Hare Koninklijke Majesteit heeft ontvangen eene sohime van twee honderd Guldensten einde daarmede het fonds der Sociëteit te verbeteren en dezelve in staat te stellen altijd aan het oogmerk harer instelling te blijven voldoen. De Raad twijfeld geen oogenblik of ieder goed burger en ingezeten zal dit nieuw bewijs van deelnemende liefde van Hare Majesteit welke ook zonder den glans der Troon, te régt voor de eerste en deugdzaamste der Nederlandsche vrouwen mag worden gehouden met gevoel van ware dankbaarheid op den prijs stellen welken hetzelve zoo zeer verdient. Alkmaarden 27»ten Februarij 1835. De Raad der Moederlijke Sociëteit C. F. FONTEIN VERSCHUIR van HEILO, geb. De DIEU, Ter Ordonnantie van Dezelve E. M. TINNE van EGMOND, geb. GREGORIJ. BÜITENLANDSCHË BERIGTEN. T' U R K IJ E. Berigten uit Konstantinopel van 28 Januarij, houden het volgende Int De Porte is wegens den opstand in Albanië gerust gesteld. Eenige dagen geleden heeft een Tartaar berigten van den derwaarts gezon den regerings - commissaris aangebragtwaarin de voorvallen aldaar als weinig beduidend afgeschilderd worden en het herstel der rust wordt aangekondigd. De naar Albanië gezonden troepen zullen dus thans tegenbevel ontvangen. Uit Svrie wordt niets nieuws gemeld; slechts dit ééne verdient opmerking, dat namelijk handelsberigcen uit Smyrna verzekeren, dat Ibrahim Pacha voor 14 dagen nog niet naar Cairo vertrokken was, en zijne sfrets zooveel mogelijk scheen te willen uitstellen, of schoon hij door zijnen vader herhaaldelijk daartoe was aangemaand geworden. Reeds voor eenige weken ontving de Porte de stellige tijding, dat Ibrahim met de stoomboot de Niji naar Damiate was ver trokkener rnoec dus ten deze eene dwaling of een geheim bestaan. Overigens is het vreemd, dac voor eenige dagen drie geheel uitge ruste batterijen nsar Az.e overgevoerd zijnterwijl men het voor nemen had doen kennen om geene versterkingen meer derwaarts strijdige gedrag der beide zee - mbgendhedendf liever van hare officiële en geheime Agenten. TerWijl de eene de Porte tracht ge- -wsc te stellen en Mehemed met vijandelijkheden bedreigtzoo hij zich onafhankelijk dorst verklaren, vleit de andere den Pachaver sterkt hem in zijn gelief koosd plan, en helpt hem de uitvoering daar\aii voor te bereiden. De Porte weet zulks zoo goed sis ieder d e Zich hier met de openbare aangelegenheden bemoeit, en zal zich niet ligt laten in slaap wiegen of tot eene aanzienlijke vermindering haref strijdkrachten laten verleiden. Maar Wat men er eigenlijk mede bedoelt om in Cairo eene andere taal te voeren dan hier, is moeiie- lijk te beseffen. In Syrië ia het overigens ellendig gesteld; het land is schier in eene woestijn veranderd, en zal in langen tijd zijn ouden' welstand niet terug erlangen. Hier spant men alie krachten inom Europesche zeden in te voeren. Het aanleggen van straatwegenhet inrigten van posten wordt met ijver voortgezet. Ook schijnt de Sultan het gewone nrddel, oml door openbare vermakelijkheden op de hervorming van de volkszeden te werken, te willen aanwenden, en in Europa gebruikelijke volks.» vermakelijkheden te willen invoeren. Men moet zich dus niet ver- Wondereu eerlang te hooren dat er een schouwburg in Konstantinopel gebouwd en eene ltaliaansche opera geopend is. De Sultan zelf schept veel vermaak in den zang; op de partijen, die te zijner eere sedert veertien dagen bij de vreemde gezanten gegeven worden en waarbij hij tot groote verwondering der hoofdstad nooit ontbreekt, geeft hij steeds met verrukking zijne tevredenheid over het talent der zangers te kennenofschoon hij de talen niet verstaatwaarin zij zingen. Het is over het geheel een vreemd schouwspel, den Sultan zonder alle gevolg, slechts door tWee officieren begeleid, op openbare wan delplaatsen të zien verschijnen en met andere wandelaars te zien spre ken. In den loop van dit jaar zal de troonsopvolger zijne eigene hofhouding Bekomenen waarschijnlijk zal hij zich alsdan aan de hand van zijner vader den volke vertoonen. Of het goed gezien is, op die wijze de volksgunst te willen eilangen, is moejjelijk te beslissen. In de hoofdstad keurt de aan nieuwigheden gewencte bevolking zulks goed; maar dat nien er it: de provinciën anders over denkt, blijkt uit de bitterheid waarmede men zelfs op een geringen afstand van Konstantinopelover de wandelingen des Sultans hoort spreken. Daar leven trouwens nog vele aanhangers van het oude Janitsaren wezen die alles afkeuren wac de Sultan doet, en het volk cegeu hem tracn. ten in te nemen. Men sprak ook voor eenige dagen van eene nieu we zataenzweringdie oindekt was en ten gevolge Waarvan vele personen in hechtenis genomen waren. Zulks schijnt echter groote- lijks overdreven te zijn." BINNENLANdSCHE BERIGTEN. 's Gravenhage den 2$sten Februarij. e— Uit Amsterdam schrijft men van den cjsten Februarij: „Giste* ren namiddag omstreeks half twee ure, is de k'cine melkjcinut van Broek in Waterland, toebehoorende aan Piet Verin y, waarin zich een aantal (men zegt 17) personen bevonden, bij het pogen om door de Kraaosboom naar buiten te ger.kendoor den hevigen wind en door de kracht der waters tegen den sluitbaik gedreven er over ge worpen en toert omgeslagen. Al de personen zijn in het water 'ge raakt, doch Veertien zoo door den Kuinder beurtman, als door de Ambtenaren op den boom, en door de bemanning van het sc;p de Rupel gered. Men meent het verlies te moéten betreuren van een bejaard gehuwd man en tWèe ongehuwden waarvan de een de kost winner zijner moet.or was; het juiste getal der slagtoffers kan met zekerheid nog niet opgegeven worden." Gepasseerde Schepen door Alkmaar, langs liet Groot Noord-Hot. landsch Kanaal, van den 20 tot dén 28 Februarij 1R35. Nederl. kof. jan Freerk, G. H. Smit van London naar Amsterdam, STAND van den Thermometer tt ALKMAAR. Volgens de Schaal van Fahrenheit. Zatnrdag 21. 1835. 's morg. ten 8 lire 4o'\ en 10 vre 46 Zondag 22. 99 99 99 99 99 V 43 n 94 99 Maandag 23. 99 99 99 99 99 99 42 99 99 48'. Dingsdag 24. 99 9* 99 99 99 99 99 Woensdag 25. 99 99 99 99 99 99 44't 99 99 r Donderdag 26. 99 99 99 W 99 99 4^ 99 99 99 48 - Vrijdag 27. 99 99 99 99. 43 9 91 99 45 - Burgemeester en Wethouders der stad Alkmaar, zullen bij in schrijving aanbesteden De VERLICHTING van die Stad, met ALLÉS wat DAARTOE BEHOORT, voor den tijd van 5 jaren. De biüetten van inschrijving zullen op Zegel moeren ziin en be. hoorlijk verzegeld, ter SECRETARIE van die Stad bezorgd moeten worden, vóór den i5den Mei dezes jaars 1835. kunnen inmiddels worden te zenden, maar integedeel het leger van Reschid - Pacha te ver-1 De Conditjen en Voorwaarden kunnen inmidJelïWordeniiwez.en minderen. Dat Mehemed nog altijd ontwerpen van onafhankelijkheid onderzocht by den Stcdelyken Archttect op het Stads Lr., b nntu gezegde Stad. oorr.oemd koestert, en. slechts op eene gunstige gelegenheid wacht, om ze 1 Seze£de Si1, uit te voeren, lijdt geen twijfel, en bet kan dus niet bevreemden,! ïiren. dat de Forte op hare hoeden is. Maar onverklaarbaar is bet tegen.1 Fan wegens Hceren Èurgemeester en Wethouders vt Ds. DIEU FONTEIN VERSCHUIRSecretaris

Alkmaarsche Courant | 1835 | | pagina 1